7.sezóna - 10.kolo

11.11.2022
Minulý víkend patril šípkam v Brezne, kde sa odohral 2. Slovenský pohár v sezóne. Hráči
z celého Slovenska si medzi sebou zmerali sily v turnajoch 1.ligy, 2.ligy, dvojíc, juniorov
a nechýbal ani ženský turnaj + kvalifikácia v družstvách. Náš klub mal takisto zastúpenie, keď farby Šale hrdo hájila 9-členná výprava 👏. Po tejto akcii sme pokračovali stredu ďalším

ligovým kolom. Kolo s poradovým číslom 10 navštívilo 34 hráčov a opäť sme nemali žiadneho nováčika. Po dlhšej dobe ku nám zavítal Igor Bilka, ktorý sa svojou kvalitou vždy radí medzi favoritov na víťazstvo. Týmto kolom sme načali ďalšiu stovku ligových kôl. Pomaly sa nám liga blíži k záveru a opäť nebola núdza o zaujímavé výsledky.

Hráčov sme ako vždy rozlosovali do skupín (štvorčlenné a päťčlenné ) a pustili sme sa do bojov o ligové body. Prvé dve miesta v skupine zaručovali postup.


Skupina A: Prvá skupina mala jasného favorita – Igora Bilku. Igor nezostal svojej povesti
skvelého hráča nič dlžný. S plným počtom víťazstiev (4) naznačil, že víťazom tohto kola chce byť práve on (pridal aj jedno bingo). Z druhého miesta ho do najlepšej 16-tky doplnil Gabo Kubovič, ktorý prehral iba s Igorom, ale bezpečne si zabezpečil postup. Hráči od tretieho po piate miesto uhrali rovnako jednu výhru. S najlepším skóre skončil na treťom mieste Peťko Šujdák, ktorý ale nádherne zatvoril 136 💪. O štvrtom mieste rozhodol Maťo Vicena vo vzájomnom zápase s Majom Ujházim. Majovi tak zostalo posledné miesto v skupine.


Skupina B: Druhá a zároveň posledná skupina s piatimi hráčmi. V tejto úradoval Marek Lenčéš, ktorý chytil skvelú formu a vyhral všetky zápasy (4) so skóre 8:2. Zopakoval tak predchádzajúce dve kolá, kedy postúpil z prvého miesta 👏. Podľa očakávania ho doplnil
Marek Galbavý, ktorý prehral iba s Marekom, ale bez problémom postúpil ďalej do pavúka
(pridal aj jedno bingo). Smolu mal Matúš Kompas, ktorému dve výhry nestačili a skončil na nepopulárnom treťom mieste. Štvrtý Janči Hruška sa trošku polepšil ale na postup to
nestačilo a posledný Peťo Prna st. v tomto kole nebodoval.


Skupina C: Prvá štvorčlenná skupina, v ktorej sme očakávali triumf favorita. Marek Purgy
svoju rolu zvládol na jednotku a s plným počtom výhier jasne ovládol túto skupinu. Tri výhry a skóre 6:1 👏. Druhé miesto a takisto postup zo skupiny si vybojoval Tomi Somogyi, ktorý zvíťazil dvakrát. Opäť zopakoval postup z minulého kola. Na postup si bude musieť počkať
tretí z tejto partie Richard Bergendi, ktorému jedna výhra nestačila. Posledné miesto obsadil
náš veselý zabávač Peťo Lackovič – Lasko 😀.


Skupina D: Jednoznačné a veľmi presvedčivé víťazstvo v skupine zaknihoval Jakub Daniš. Po
minulom kole, kedy sa nezúčastnil, opäť ukázal skvelé šípky a s plným počtom výhier + čistým
skóre 6:0 postúpil ďalej 👏 (zavretie do 18 šípky). O druhé miesto bola slušná ťahanica, ale
víťazne z trojice Miklóš, Mészáros a Kubínyi vyšiel najlepšie prvý menovaný Erik Miklóš. Erik mal pri jednej výhre najlepšie skóre a postúpil tak z druhého miesta. Tretí Peťo Mészáros mal smolu a o jeden leg nepostúpil. Posledný Igor Kubínyi zaknihoval rovnako jednu výhru.


Skupina E: Veľmi pekné šípky v tejto skupine ukázal Ján Šedivý, ktorý potvrdil rolu favorita
a s plným počtom výhier postúpil z prvého miesta. Pridal aj jedno bingo a zatvorenie 110
bullom 🎯. Roman Dobrocsi stratil iba jeden zápas a bezpečne postúpil z druhého miesta, keď nedal šancu Petrovi Šujdákovi st., ktorému jedna výhra nestačila. Posledný Andrej Herenčár zbiera skúsenosti a pripísal si aspoň jeden víťazný leg.


Skupina F: Na skvelé výsledky z posledných kôl nadviazal Simon Szedlár, ktorý v tejto skupine
nenašiel premožiteľa a s plným počtom výhier postúpil do ďalšej fázy z prvého miesta. Druhé
miesto a postup si po dlhšej dobe opäť vyhádzal Juro Bednárik, ktorý prelomil smolu a s dvomi výhrami dostal šancu zabojovať v najlepšej 16-tke. Žiaľ, na postup tentokrát s jednou výhrou nemal nárok Marek Kilian a musí si minimálne do ďalšieho kola počkať. Posledná v skupine Vanessa Garaiová nebodovala.


Skupina G: Táto skupina sa stala korisťou Zsoltiho Csimmu, ktorý nedal svojím súperom
šancu. Vyhral všetky tri zápasy so skóre 6:1 💪. Konečne sa postupu dočkal aj Kobra Radko
Janica. Po neúspešných kolách, kedy sa mu nedarilo, prelomil smolu a s dvomi výhrami si
konečne zahral v pavúku. Prekvapením bolo tretie miesto Laca Hájoša, ktorý si na poslednom kole zahral finále. Jedna výhra bola málo a tak to musí Laco napraviť v ďalších kolách. Posledný Ján Jóža získal aspoň jeden leg.


Skupina H: V poslednej skupine zaknihoval triumf Maťo Chudý, ktorý zdolal všetkých svojich súperov. Skóre 6:1 prikrášlil jedným hodeným bingom 💪. Skupina bohatá na zatvorenia bullom priniesla postup Tatovi Romanovi Herenčárovi, ktorý si ku krásnemu zatvoreniu pripísal aj dve víťazstvá. Rovnako zatvorenie bullom si pripísal Csaba Halászik, lenže jemu na postup jedno víťazstvo nestačilo. Toto kolo absolútne nesadlo Peťovi Kacskovi, ktorý nevyhral ani jeden zápas.


Skupiny sme celkom rýchlo odohrali a spoznali sme najlepších 16 hráčov, ktorí sa dostali do
ďalšej fázy. 


1/8 finále odštartovalo súbojom favorizovaného Igora Bilku a Radka Janicu. Tu nebolo od začiatku pochýb o tom kto postúpi a Igor si pripísal jasné víťazstvo 3:0, ktoré ho posunulo ďalej. Ďalší zápas postavil proti sebe Romana Herenčára a Mareka Lenčéša. Takisto aj tento zápas priniesol jasné a hladké víťazstvo Mareka Lenčéša, ktorý si s tatom poradil 3:0 a v ďalšom kole na neho čakal víťaz prvého zápasu Igor Bilka. V treťom zápase bol favoritom Marek Purgy, ktorý vyzval na duel Romana Dobrócsiho. Marek dovolil súperovi len jeden leg a nepripustil žiadnu senzáciu. Zvíťazil 3:1 a postúpil do 8-ky. V ďalšom zápase bývalý barážista 😀 Juro Bednárik skrížil šípky s Jakubom Danišom. Veľmi vyrovnaný duel nakoniec rozhodol vo svoj prospech Jakub, keď ukázal o niečo presnejšiu ruku na zatváraní a posledným doublom zvíťazil 3:2. Zápas č. 5 mal taktiež svojho favorita. Ján Šedivý vs. Tomi Somogyi. V tomto zápase držal pevné opraty Ján a súpera k ničomu nepustil. Bezpečne si uhral 3 legy a po výhre 3:0 išiel ďalej. Pridal aj jedno bingo. Zápas číslo 6 bol najväčším prekvapením v top 16. Dvojnásobný víťaz Simon Szedlár nestačil na Erika Miklóša. Erik bol presnejší na doubloch a lídra priebežného poradia ligy poslal domov po výsledku 3:0. Predposledný zápas Zsolt Csimma vs. Gabo Kubovič mal tiež hladký priebeh. Gabo si so súperom poradil 3:0 a jeden leg dokázal zatvoriť 113 💪. Gabo sa dostal do najlepšej 8-ky,kde čakal na súpera z poslednej dvojice Marek Galbavý vs. Martin Chudý. Veľmi vyrovnaný, nervózny a tesný duel dospel až do rozhodujúceho piateho legu, v ktorom mal viac šťastia Marek Galbavý a po výsledku 3:2 postúpil ďalej.

1/4 finále sme zahájili zápasom Igor Bilka vs. Marek Lenčéš. Veľmi pekný a vyrovnaný zápas,
ktorý dospel až do rozhodujúceho piateho legu, kde svoje skúsenosti pretavil Igor Bilka vo víťazný double a víťazstvom 3:2 sa prebojoval do semifinále. Igor pridal aj jedno bingo. Druhý zápas Marek Purgy vs. Jakub Daniš mal taktiež svoju kvalitu. Rovnako ako prvý zápas aj tento sa hral do rozhodujúceho piateho legu. Takisto aj v tomto zápase zvíťazil skúsenejší hráč - Marek Purgy a po výhre 3:2 ho čakal ťažký súper v semifinále. Marek v zápase hodil jedno bingo a pridal aj dve zatvorenia do 18 šípky 💪. Tretí zápas hraný na streame postavil proti sebe Jána Šedivého a Erika Miklóša. Od úvodu si Janko držal nádskok, keď sa ujal vedenia 2:0. Súperovi dovolil znížiť na 1:2 ale nakoniec si štvrtý leg ustrážil a po výhre 3:1 sa stal tretím semifinalistom. Posledný zápas tejto časti Gabo Kubovič vs. Marek Galbavý sľuboval vyrovnanú bitku. Ale ako nakoniec ukázal aj výsledok, nebolo to tak. Marekovi stačili na víťazstvo a postup tri legy. Po výhre 3:0 si vybojoval semifinále. 


Semifinále sme odštartovali zápasom dvoch gigantov našej šípkovej ligy – Igora Bilku a Mareka Purgyho. Keďže Igor navštevuje našu ligu menej, počkali sme si na duel týchto dvoch skvelých hráčov dlhšie, ale opäť to bolo tak ako kedysi – napínavé. Do zápasu lepšie vstúpil Igor Bilka, ktorý prvý leg získal pre seba. Marek dvomi legmi v rade zápas otočil na svoju stranu, ale Igor dokázal vyrovnať na 2:2. Posledný leg bol veľmi vyrovnaný. Marek mal šance na výhru, ktoré nevyužil a Igor zatvoreným D18 preklopil zápas na svoju stranu a zvíťazil 3:2. V druhom súboji sa proti sebe postavili skúsený Ján Šedivý a Marek Galbavý. Janko mal cestu do semifinále jednoduchšiu, keď počas večera stratil iba 2 legy. Marek zo skupiny postúpil z druhého miesta. Ale v pavúku sa rozohral a jeho účasť v semifinále bola zaslúžená. Do zápasu lepšie vstúpil Ján. Pokračoval vo svojom trende a po dvoch legoch sa ujal vedenia 2:0. Marek sa ale nevzdal a dokázal vyrovnať. V poslednom piatom legu ukázal pevnejšie nervy Marek a po výhre 3:2 sa tešil z postupu do finále. 

Do finále sa nám dostali najlepší dvaja hráči večera. Igor Bilka vs. Marek Galbavý. Igor
zviedol v predchádzajúcich dvoch zápasoch 5-legové bitky, ale obe zvládol a vo finále proti
Marekovi bol favoritom. Marek taktiež v predchádzajúcom zápase bojoval do poslednej šípky,ale šťastie stálo na jeho strane. Pred finále bolo jasné, že budeme mať ďalšieho nového víťaza v tomto ročníku 😀. Prvý leg začal lepšie Marek a ujal s vedenia 1:0, žiaľ pre neho od tohto momentu začal hrať Igor veľmi dobre šípky a Mareka vo zvyšných štyroch legoch do ničoho nepustil. Igor si vždy dobre leg pripravil a aj zatvoril. Igor si pri víťazstve 4:1 pripísal aj dve bingá a zatvorenie do 18 a do 15. šípky. Priemer na 3 šípky cez 76 👏. Stal sa tak ďalším víťazom tohto ročníka 👏. Marekovi jazda bola skvelá a patrí mu vďaka za krásne šípky 💪.


Víťazovi gratulujeme 👏, ostatným hráčom ďakujeme za účasť a takisto predvedené výkony.
Veľmi pekne sa nám zamotalo poradie na čele a do konca nás čaká napínavý a vyrovnaný boj
💪. Sme radi, že ste zavítali medzi nás a opäť sa tešíme na ďalšiu stredu, kedy Vás srdečne
pozývame na 11.kolo. Bavte sa šípkami 🎯.

Darts Club Šaľa, Bowling Strike Caffe, Štúrova 1., Šaľa, 927 01, +421 918 577 666
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!