7.sezóna - 11.kolo

17.11.2022

O necelý mesiac máme koniec siedmeho ročníka a tlak na najlepšiu 8-ku sa stupňuje. Bude to ešte veľmi zaujímavé a napínavé,pretože záujemcov o finálový turnaj TOP 8 je veľa. Takisto je otvorený boj o tri najvyššie miesta v tabuľke 🏆. Stredu sme odohrali ďalšie kolo,ktorým sme sa prehupli do poslednej tretiny ligy. Tento predsviatočný večer sme si opäť spríjemnili šípkami a na ligu si prišlo zahrať 35 šípkarov (nechýbali aj šípkarky). Mali sme aj novica Dušana Hrotáka, ktorý zažil ligovú premiéru. Rozlosovanie do ôsmich skupín prebehlo rýchlo - prvé tri skupiny mali päť hráčov a ostatné boli štvorčlenné. Postup ako vždy patril dvom najlepším. Opäť sme si užili zábavu, nechýbali aj zaujímavé 

Skupina A: Hneď v prvej skupine sme mali lídra tabuľky Simona Szedlára, ktorý svoju pozíciu do bodky potvrdil. Svojou skvelou hrou vyhral skupine všetky zápasy (4) so skóre 8:1 💪. Do pavúka mu spoločnosť z druhého miesta spravil Tomi Somogyi, ktorý prehral iba zápas so Simonom. Tri výhry mu dokonale stačili. Tretie miesto s dvomi výhrami vybojoval Mário Ujházi, ale na postup to tentokrát nestačilo. Prvá šípkarka na tomto kole Saskia Maršalová vyhrala jeden zápas a obsadila štvrté miesto. Posledný skončil Janko Hruška, ktorému kolo nevyšlo.

Skupina B: Bola najťažšou skupinou večera a aj najbohatšou čo sa týkalo bonusov 💪. Skvelú formu z posledných kôl potvrdil Marek Lenčéš, ktorý zvíťazil vo všetkých zápasoch (4) a opäť si pripísal prvenstvo v skupine 👏. Ku skvelej hre pridal aj 2 x bingo. Druhé miesto a postup si vybojoval aj Igor Bilka, ktorý ku trom víťazstvám pridal zatvorenie do 18 šípky, zatvorenie 104 + zatvorenie bullom. Smolu v ťažkej skupine mal Filip Apolen. Dve výhry žiaľ nestačili na postup, ale Filip si pripísal bingo a krásne zatvorenie 128 👏. Štvrtý v tabuľke skončil Miloš Radošovský, ktorý zvíťazil v jednom zápase. Posledný Zoltán Szendrődi nebodoval.

Skupina C: Vyrovnaná skupina, kde obaja postupujúci hráči vyhrali tri zápasy. Lepšie skóre a prvenstvo v tabuľke vybojoval Peťo Kacska, ktorý dal zabudnúť na minulé kolo kedy vôbec nebodoval. Pekné šípky zahral aj Roman Herenčár, ktorý s tromi výhrami vybojoval postup do najlepšej 16-tky. Smolu mali ďalší dvaja Petrovia - tretí Peter Madarász a aj štvrtý Peťo Mészáros vyhrali dva zápasy, ale v tejto päťčlennej skupine to nestačilo. Posledné miesto obsadil nováčik Dušan Hroták, ktorý zažil debut, ale nezískal ani jeden leg.

 
Skupina D: Prvá štvorčlenná skupina, v ktorej bol najväčším favoritom Marek Kilian, ktorý svoju rolu splnil a s čistým štítom a plným počtom výhier vyhral skupinu (3 výhry - skóre 6:0) 👏. Postup do ďalšej fázy vybojoval aj junior Maxi Csimma, ktorý zvíťazil dvakrát. Ako druhý junior si peknou hrou zabezpečil najlepšiu 16-tku. Tretie nepostupové miesto obsadil Andrej Herenčár, ktorý zabodoval v jednom zápase a posledné miesto obsadila ďalšia šípkarka Vanessa Garaiová.


Skupina E: Skupina E sa niesla jasne v réžii Kornela Szendrődiho, ktorý vyhral všetky tri zápasy. Stratil iba jeden leg a jasne postúpil z prvého miesta. Do ďalších bojov mu z druhého miesta spravil spoločnosť Peter Prna ml., ktorý zaknihoval dve výhry a pripísal si aj jedno bingo a krásne zatvorenie 100 😀. Tretie a štvrté miesto obsadili šípkarky Erika Šujdáková a Viera Ondrejičková. Erika si pripísala jedno víťazstvo a Vierka žiaľ nezískala ani jeden leg.

 
Skupina F: V tejto skupine dal na minulé nepodarené kolo zabudnúť Igor Kubinyi, ktorý si spravil chuť tromi víťazstvami - stratil iba jeden leg 💪. Druhé miesto a postup vybojoval Juraj Bednárik, ktorý vyhral dva zápasy, pridal aj jedno bingo a opäť sa dostal do pavúka. Na treťom mieste skončil Richard Bergendi, ktorému jedna výhra na postup nestačila a posledný Martin Vicena síce nevyhral, ale v každom zápase vyhral leg a potrápil súperov.


Skupina G: V tejto skupine bol favoritom Marek Purgy, ktorý svoju rolu splnil a pri plnom počte výhier a iba s jediným strateným legom mohol pokračovať v stíhacej jazde v boji o prvé miesto tabuľky. Postup z druhého miesta si peknou hrou zabezpečil Gabo Kubovič, ktorému stačili dve víťazstvá. Tretie miesto obsadil Martin Kulich s jednou výhrou. Posledné miesto
v skupine obsadil Csaba Halászik, ktorý žiaľ neuhral ani jeden leg.

 
Skupina H: Posledná skupina večera bola čo sa týka postupu najviac zamotaná. Najlepšie sa darilo juniorovi Peťovi Šujdákovi, ktorý mal pri dvoch výhrach najlepšie skóre. Ako tretí junior postúpil do ďalšej fázy 👏. Doplnil ho z druhého miesta Lukáš Bachratý, ktorý tiež zvíťazil dvakrát, ale o jeden leg mal horšie skóre. Smolu mal žiaľ v tomto kole Zsolt Csimma. Vyhral dva zápasy, ale mal najhoršie skóre z trojice a tak si musí na postup počkať. Posledný Andrej Vnučko vyhral len jeden leg, ale ten zatvoril pekne - 116 😀.
Skupiny sme odohrali v slušnom tempe a spoznali sme najlepších 16 hráčov, ktorí ďalej pokračovali súbojmi v pavúku.

 
1/8 finále sme odštartovali s tešedíkovským derby zápasom Simona Szedlára proti Gabovi Kubovičovi. Pre Gaba hneď v prvom kole pavúka ťažký súper. Svoje postavenie v tabuľke potvrdil postupom Simon Szedlár, keď vyhral 3:1 a pridal aj zatvorenie do 18 šípky + bingo. Ďalší zápas Lukáš Bachratý vs. Marek Lenčéš bolo trošku prekvapenie vzhľadom na hru Mareka v skupine. Marek svoju skvelú hru nepotrvdil a hladko prehral s Lukášom 0:3. Tretí zápas Peťo Kacska vs. Peťo Prna ml. Peťo Kacska sa ujal vedenia 2:0, Peťo Prna znížil na 2:1 , ale vo štvrtom legu mal viac šťastia na zatváraní Peťo Kacska a po výhre 3:1 sa tešil z postupu. Vo štvrtom zápase sa stretli ťažké kalibre Ďuri Bednárik a Marek Kilian. V tomto zápase ukázal pevnejšie nervy Juro a po výhre 3:1 sa opäť po dlhšej dobe prebojoval do najlepšej 8-ky. Ďalší zápas bol od začiatku do konca vyrovnaný a rozhodli opäť nervy v ukončení legov. Kornel Szendrődi proti Romanovi Herenčárovi - v jedinom zápase last 16 sa odohral plný počet legov. V 5-legovej bitke uspel Roman a po výhre 3:2 postúpil ďalej.Druhý junior Maxi Csimma vyzval do duelu Igora Kubinyiho, ktorý ale od začiatku do konca držal zápas pevne v rukách. Igor si hladko poradil s Maxom a zvíťazil 3:0. Siedmy zápas a zároveň posledný odohratý zviedli proti sebe Marek Purgy a Tomi Somogyi. Takisto aj tento zápas jasne viedol od úvodu do konca Marek a hladkou výhrou 3:0 postúpil ďalej. Posledný zápas v last 16 sa neodohral. Igor Bilka z osobných dôvodov odišiel a postup v tomto prípade bez boja zaknihoval junior Peťko Šujdák.

 
1/4 finále prvý zápas proti sebe odohrali Simon Szedlár a Lukáš Bachratý. V predchádzajúcom zápase si Lukáš hladko poradil s Marekom Lenčéšom 3:0, ale teraz stál proti nemu silný súper. Simon od začiatku zápasu udával tempo a v troch legoch vybavil svojho súpera. Po výhre 3:0 postúpil do semifinále. Ďalší zápas bol veľmi vyrovnaný a napínavý. Peťo Kacska vs. Juro Bednárik. Ďuri prvý leg ukoristil pre seba 0:1. Peťo pridal a ďalšie dva legy patrili jemu 2:1. Ďuri vo štvrtom legu dorovnal skóre a posledný leg opäť patril Peťovi, keď si vytvoril nádskok ale horel na zatvorení. Nakoniec však trafil D7 a vyhral 3:2. Tretí zápas Roman Herenčár vs. Igor Kubinyi. Tato Roman Herenčár si vybojoval peknou hrou last 8, ale Igor má v poslednej dobe slušnú formu, ktorú potvrdil aj v tomto zápase. Igor si poradil so súperom hladko 3:0 a čakal na súpera z posledného zapasu Marek Purgy vs. Peťko Šujdák. Aj tu od začiatku do konca udával tempo favorit Marek. Tri legy mu stačili na postup a víťazstvom 3:0 útočil na svoje druhé víťazstvo v sezóne.  

Semifinále - prvý zápas patril dvojici Simon Szedlár a Peťo Kacska. Favorit bol jasný, ale každý zápas je iný a Peťo má tiež svoje kvality. Simon mal možnosť zaútočiť na tretie víťazstvo v sezóne a Peťo túžil po finále. Prvé dva legy pre seba uchmatol Simon. Tretí leg Peťo zamakal a znížil na 2:1. Štvrtý leg mal taktiež šancu vyrovnať, ale netrafil double a Simon zatvoril. Pripísal si tak ďalšie víťazstvo a ďalšie finále v ročníku. Po výhre 3:1 sme spoznali prvého finalistu. Druhý finalista mal určiť zápas medzi Igorom Kubinyim a Marekom Purgym. Igor predvádzal počas večera skvelé šípky keď od skupín až po semifinále stratil iba jeden leg a trúfal si aj na Mareka. Marek mal presne takú istú bilanciu ako Igor a túžil po finále so Simonom. Do zápasu lepšie vstúpil Igor a prvý leg získal vo svoj prospech. Marek ale naštartoval k obratu a tromi legmi v rade si vybojoval finále. Igora porazil 3:1 a vo finále nás čakali dva ťažké kalibre 💪.


Do finále sa prebojovali najlepší dvaja hráči večera a zatiaľ aj celej ligovej súťaže. Líder tabuľky Simon Szedlár - proti nemu víťaz predchádzajúcich dvoch ročníkov a aktuálne druhý v tabuľke Marek Purgy. Marek mal možnosť znížiť nádskok na Simona a Simon zase túžil po tretej ligovej výhre v sezóne. Do zápasu lepšie vstúpil Marek a ujal sa vedenia 1:0. Simon kontroval a dorovnal súpera na 1:1. Potom lepšie zatváral Marek a dvomi legmi v rade získal vedenie 3:1. Piaty leg si Marek vybudoval perfektnú pozíciu na ukončenie zápasu keď mohol zápas ukoristiť 15-tou šípkou, ale na doubloch stroskotal, Simon ho dobehol a znížil na 3:2. Ďalší leg Simon pridal a vyrovnal na 3:3. Dráma pokračovala aj v poslednom legu, keď obaja vytrápili svoju nervovú sústavu na doubloch a predsa len Marek využil skúsenosti a strhol výhru na svoju stranu - 4:3. Marek sa tak zaradil medzi hráčov s dvomi víťazstvami v sezóne a mierne stiahol nádskok Simona na čele tabuľky.
Marekovi gratulujeme k víťazstvu 🏆. Simonovi za predvedené výkony nielen vo finále 👏. Ďakujeme aj ostatným hráčom a hráčkam, že si našli cestu na našu ligu a prišli sa zabaviť. Veríme, že opäť prídete na ďalšie - 12.kolo, na ktoré Vás všetkých srdečne pozývame 😀.
Bavte sa šípkami 💪

Vytvorte si webové stránky zdarma!