7.sezóna - 12.kolo

25.11.2022

Streda 23.11.2022 patrila opäť nadšencom šípiek, keď sa skvelá partia ľudí stretla na ďalšom ligovom kole. Zopár predchádzajúcich kôl počet hráčov nepresiahol číslo 40. 12.kolo ale opäť ukázalo, že máte radi našu ligu v Šali a zišlo sa nás spolu 41 kusov 💪. Kvalitne obsadené ligové kolo pritiahlo skvelých hráčov, ale aj hráčov, ktorí majú menej času, ale vždy radi medzi nás zavítajú a prídu ukázať svoje umenie. Mali sme aj jedného nováčika - Ladislav Bazsó prišiel skúsiť svoje šťastie. Využili sme všetkých 8 terčov. Šípkarov sme rozlosovali do skupín po päť hráčov (len skupina A mala šesť hráčov), z ktorých postupovali najlepší dvaja. 

 
Skupina A: Jediná skupina, ktorá mala šesť hráčov a kde si chalani zahrali trošku viac 😀. 
Suverénne si v nej počínal Roman Dobrocsi, ktorý si pripísal plný počet výhier (5) a pustil 
súperom iba jediný leg (Roman pridal aj 2 x bingo) 👏. Skvelou hrou mu sekundoval Zoltán 
Szendrődi, ktorý prehral iba jeden zápas práve s Romanom. Pripísal si aj krásne zatvorenie 120 a z druhého miesta bezpečne postúpil ďalej. Oproti minulým kolám svoju hru vylepšil Janko Hruška, ale tri výhry tentokrát nestačili a obsadil nepopulárne tretie miesto. Štvrtý v skupine skončil Matúš Kompas, ktorý zaknihoval dve výhry. Piaty Miloš Radošovský bodoval v jednom zápase a posledný Ján Jóža bohužiaľ nebodoval. 


Skupina B: Od tejto skupiny sme mali len päť hráčov. Pozíciu favorita potvrdil Marek Purgy,ktorý našiel v jednom zápase premožiteľa, ale tri výhry a lepšie skóre stačili na prvenstvo v skupine B (Marek zatvoril jeden leg do 15 šípky). Do ďalšej fázy postúpila aj veľmi dobre hrajúca Majka Kormančíková, ktorá rovnako ako Marek vyhrala tri zápasy. Horšie skóre ju odsunulo na druhé miesto 🎯. Tretie a štvrté miesto obsadili hráči s dvomi víťazstvami. Lepšie z dvojice skončil junior Peťko Šujdák, ktorý mal lepšie skóre ako štvrtý Martin Kulich. Na poslednom mieste skončil Marek Kilian, ktorý nevyhral ani jeden zápas, ale jeden z dvoch vyhratých legov zatvoril pekne - 106 😀. 

Skupina C: Skupina hraná na streame (neskôr ale pre výpadky internetu bez streamu). Túto 
skupinu jasne a hladko ovládol s plným počtom výhier navrátilec Dano Břeň, ktorý vyhral všetky zápasy (4) a stratil iba jediný leg (pridal aj 1 x bingo). Do najlepšej 16-tky postúpil z druhého miesta aj Peťo Kacska, ktorý vyhral tri zápasy (tiež si pripísal 1 x bingo). Smolu v tejto partii mal Gabo Kubovič, ktorému dve výhry na postup nestačili, ale krásne zatvoril 100 😀 (Bull - 20 – D15). Štvrté miesto obsadil Majo Ujházi, ktorý zvíťazil v jednom dueli a posledný Jozef Šarkány nebodoval. 


Skupina D: Najťažšia skupina večera, v ktorej o víťazovi rozhodol vzájomný zápas. Prvý v tabuľke Jakub Daniš vyhral rovnako ako druhý Igor Kubinyi tri zápasy a obaja mali aj rovnaké skóre, lenže v prospech Jakuba hovorila výhra 2:1 nad Igorom. Postup z druhého miesta zaknihoval spomínaný Igor, ktorý nadviazal na posledné dobre odohrané kolá. Nepostupové tretie miesto obsadil Tomi Somogyi, ktorý vyhral 2 zápasy. Štvrtý Juro Bednárik potešil hrou na stredy 😀, ale jedna výhra bola málo. Posledný Marek Lenčéš v ťažkej skupine nepotvrdil predchádzajúce kolá, v ktorých hral skvele a jedna výhra nestačila.


Skupina E: Piata skupina bola jasne v réžii Zsolta Csimmu, ktorý vyhral všetky štyri zápasy a stratil iba jediný leg 👏. V priamom súboji o víťaza skupiny zdolal Zsolt aj Mareka Galbavého. Druhé miesto a bezpečný postup si svojou hrou uhral spomínaný Marek Galbavý, 
ktorý pridal aj zatvorenie 120, 2 x zatvorenie do 18 šípky 💪. Tretie miesto v skupine obsadila 
druhá šípkarka večera – Erika Šujdáková, ale na postup jej jedna výhra nestačila. Rovnako na 
štvrtom mieste Peter Madarász zaknihoval jednu výhru. Takisto posledný Roman tato 
Herenčár bodoval v jednom zápase.


Skupina F: Veľmi vyrovnaná skupina, v ktorej traja hráči vyhrali tri zápasy. O víťazovi rozhodol vzájomný zápas. Filip Apolen zahral veľmi pekné šípky a zdolal aj aktuálneho lídra 
tabuľky Simona Szedlára, vďaka čomu sa stal víťazom skupiny 👏. Simon prekvapivo postúpil až z druhého miesta čo u neho nebýva v poslednej dobe zvykom. Žiaľ, tentokrát na postup nestačili tri výhry Kornelovi Szendrődimu, ktorý mal naozaj smolu a najhoršie skóre ho posadilo na tretie miesto skupiny F. Predposledný v skupine Andrej Herenčár si pripísal jednu výhru posledný Peťo Hološka bez výhry uhral aspoň tri legy. 


Skupina G: Attila Bazsó si podmanil predposlednú skupinu, v ktorej vyhral všetky svoje zápasy a stratil iba jediný leg 👏. Ku skvelej hre pridal aj zatvorenie 102. Z druhého miesta mu skvele sekundoval Laco Hájoš, ktorý prehral zápas iba s Attilom, ale dobrú hru okorenil aj dvomi bingami 💪. Dve výhry žiaľ v tejto skupine nestačili na postup. Richard Bergendi obsadil nepopulárne tretie miesto. Štvrtý Peťo Mészáros zapísal body za jedno víťazstvo. Posledné miesto obsadil Peter Šujdák st., ktorý uhral len dva legy a žiaľ nebodoval. 


Skupina H: Poslednou skupinou večera prešiel hladko Ján Šedivý, ktorý vyhral všetky štyri 
svoje zápasy a ku peknej hre pridal aj jednu 180 😀. Nováčik na lige Ladislav Bazsó zaknihoval postup z druhého miesta, keď ku trom výhram pridal aj jedno bingo a zatvoril číslo 100 💪. Postup tesne ušiel Martinovi Chudému, ktorý krásne zatvoril rovnako ako Ladislav číslo 100, ale dve výhry boli žiaľ málo. Posledný z juniorov Maxi Csimma vyhral len jeden zápas a zostal tak fandiť otcovi v boji medzi najlepšou 16-tkou. Radko kobra Janica nebol svojej prezývke verný a bez uštipnutia (ale s úsmevom a pivkom v ruke) skončil posledný 🐍. 


Všetkých osem skupín sme odohrali v slušnom tempe a najlepších 16 hráčov si to rozdalo v ďalšej fáze. 


1/8 finále hneď od začiatku postavilo proti sebe skvelé dvojice hráčov. V prvom zápase vyzval na duel v skupine skvele hrajúci Roman Dobrocsi takisto dobre hrajúceho Laca Hájoša. Romanovi ale tento zápas nevyšiel podľa predstáv a hladko podľahol Lacovi 0:3. Druhý zápas Ladislav Bazsó vs. Marek Purgy postavil proti sebe rovnako skvelých hráčov. Tento zápas pre seba uchmatol Marek Purgy, ktorý si po výhre 3:1 pripísal postup medzi najlepšiu osmičku. Tretí zápas Dano Břeň vs. Marek Galbavý. Ďalší víťaz skupiny Dano padol s Marekom, keď Marek od stavu 1:1 ukázal pevnejšiu ruku na zatváraní a po výhre 3:1 postúpil ďalej. Vo štvrtom zápase líder tabuľky Simon Szedlár vyzval víťaza skupiny D – Jakuba Daniša. Simon od začiatku zápasu udával tempo a nedal Jakubovi šancu. Po hladkej výhre 3:0 postúpil ďalej. Piaty zápas bol veľmi napínavý a odohral sa plný počet legov (5). Zsolt Csimma vs. Peťo Kacska. Zsolt ukázal pevnejšie nervy v poslednom legu a po výhre 3:2 čakal na súpera z ďalšej dvojice. Tou dvojicou boli Igor Kubinyi a Filip Apolen. Takisto veľmi pekný a napínavý zápas hraný na plný počet legov. Filip sa ujal vedenia 2:0, Igor dokázal vyrovnať na 2:2. Filip si ale dokázal v poslednom legu poradiť s doublom a po výhre 3:2 sa tešil z postupu do štvrťfinále. Predposledný zápas Attila Bazsó vs. Zoltán Szendrődi bola slušná bitka, ale aj napriek Zoltánovmu krásnemu zatvoreniu 127 – bullom, to na rozbehnutého Attilu nestačilo. Attila zvíťazil 3:1 a postúpil medzi najlepších 8. Posledný zápas odohrala jediná ženská účastníčka v tejto fáze Majka Kormančíková proti silnému Jánovi Šedivému. Favorit bol jasný, ale Majka bojovala ako sa len dalo. Aj napriek prehre uhrala jeden leg. Ján postúpil ďalej po výhre 3:1. Po tomto zápase sme spoznali kompletnú 8-ku hráčov.


1/4 finále sme odštartovali zápasom Ladislav Hájoš vs. Marek Purgy. Marek mal ambíciu 
toto kolo vyhrať a dobehnúť v tabuľke vedúceho Simona. Žiaľ, v tomto zápase bol nad jeho sily práve Laco, ktorý bol lepší na zatváraní a po výhre 3:1 postúpil do semifinále. Druhý zápas bol vyrovnaný od začiatku do konca. Marek Galbavý proti Simonovi Szedlárovi. Simon mohol využiť zaváhanie Mareka Purgyho na zvýšenie nádskoku na čele tabuľky. Skvelý zápas hraný na plný počet legov dokázal na svoju stranu v poslednom piatom legu strhnúť Marek a zvíťazil 3:2. Simon dokázal v tomto zápase hodiť bingo + zatvoriť do 18 šípky a zavrieť 112 👏. V treťom zápase vyzval na duel Zsolt Csimma dobre hrajúceho Filipa Apolena. Predchádzajúci zápas obaja odohrali na päť legov a črtala sa vyrovnaná bitka. Do stavu 1:1 aj bola, ale potom Zsolt ukázal svoje skúsenosti a dvomi legmi strhol víťazstvo na svoju stranu –
3:1. Zsolti bol tretím semifinalistom a čakal na víťaza posledného zápasu Attila Bazsó vs. Ján Šedivý. Taktiež sa črtal vyrovnaný zápas, ale Attila to rýchlo vybavil. Od začiatku bol lepší a nedal Jánovi moc šancí. Pri výhre 3:0 pridal aj jedno bingo a postúpil do semifinále.


Semifinále zahájil duel Laco Hájoš vs. Marek Galbavý. Hoci obaja postúpili až z druhého miesta v skupine, v pavúku hrali skvelé šípky a zaslúžene si vybojovali semifinále. Zápas vyrovnaný čo sa týka priemerov, ale viac pokoja v ruke a na šípkach našiel skúsenejší Laco. 4-legový zápas zvládol po výhre 3:1. Pridal aj jedno bingo a opäť sa dostal do finále. Druhý zápas bol čo sa týka priemerov kvalitnejší ako prvý zápas. Stretli sa v ňom Attila Bazsó a Zsolt Csimma. Obaja rovnako hrali celý večer skvelé šípky. Zsolt túžil po prvej výhre v sezóne, ale jeho súper Attila, ktorý si prišiel zahrať po dlhej dobe, bol silný super čo potvrdil v zápase. Takisto sa odohrali štyri legy, v ktorých lepšie zatváral Attila a po výhre 3:1 sa dostal do finále. 

Finálovú účasť si v tomto ťažkom kole vybojovali Laco Hájoš a Attila Bazsó. Laco mal šancu na tretie ligové víťazstvo v sezóne. Hoci v skupine skončil až druhý (práve za jeho finálovým súperom), jeho cesta pavúkom viedla až do finále. Attila sa od začiatku viezol na víťaznej vlne keď neprehral za večer ani jeden zápas. Keďže Laca porazil už v skupinovom zápase, bol miernym favoritom. V zápase sa odohralo šesť legov (kvôli problémom s internetom nebolo možné sledovať stream). Rovnako ako v skupine, tak aj finále lepšie zvládol Attila, ktorý si po výhre 4:2 pripísal triumf na 12.kole a zapísal sa medzi víťazov v 7.ligovej sezóne. 


Attilovi gratulujeme k víťazstvu 🏆. Laco si zaslúži 👏 za svoje výkony. Toto kolo bolo jedno z najťažších v sezóne, keď sa stretlo veľa skvelých hráčov. Chceme sa poďakovať všetkým za účasť a tešíme sa na Vás ďalšiu stredu, kedy Vás opäť pozývame na ligové kolo v Šali. 
Trénujte a bavte sa šípkami 🎯
Vytvorte si webové stránky zdarma!