7. sezóna - 13.kolo

03.12.2022
Posledný večer mesiaca november skončil pre nás šípkarov tak ako sa patrí – šípkami 🎯. 13.kolo opäť prilákalo skvelých hráčov zo širokého okolia, ktorí si medzi sebou zmerali svoje kvality a sily. Veľa hráčov využilo práve ligové kolo ako tréning pred posledným mastrom tohto roka. Medzi známymi tvárami, ktorí pravidelne navštevujú našu ligu, boli aj hráči, ktorí chodia menej (podľa toho ako im čas dovolí), ale privítali sme aj ďalších troch nových hráčov, ktorí prišli ukázať svoje umenie a vyskúšať kvalitu našej ligy. Jozef Jurčo, Vladimír Kavuliak a dokonca aj anglický šípkar Richard Bloore veľmi rýchlo zapadli medzi nás a celkový počet nadšených vrhačov šípiek sa zastavil na čísle 44 čo opäť posunulo rekord návštevnosti na lige 👏.

Účastníkov ligového kola sme rozlosovali do ôsmych skupín, z ktorých polovica bola šesťčlenná a polovica päťčlenná. Postup medzi najlepších 16 hráčov si vybojovali prví dvaja z každej skupiny.

Skupina A: V šesťčlennej skupine nakoniec dohrali len piati hráči (Marek Lenčéš nedohral svoje zápasy a musel predčasne odísť z rodinných dôvodov). Prvenstvo si v prvej skupine zabezpečil Ján Šedivý, ktorý prehral jeden zápas, ale lepšie skóre ho dostalo na čelo skupiny. Rovnako druhý Peťko Šujdák stratil iba jeden zápas, ale veľmi pekná hra mu zabezpečila postup do ďalšej fázy. Ako najmladší účastník ligy obstál vynikajúco a postup bol zaslúženou odmenou 💪. O jeden zápas ušiel postup tretiemu v skupine Romanovi Dobrócsimu, ktorému dve výhry nestačili. Prvý z nováčikov Vladimír Kavuliak takisto s dvomi výhrami zanechal dobrý dojem, ale toto kolo to nestačilo. Posledný v skupine Roman tato Herenčár nemal svoj deň a nepodaril sa mu získať ani jeden leg. Spomínaný Marek Lenčéš odstúpil a jeho výsledky boli anulované.


Skupina B: V skupine B excelentným spôsobom zvíťazil druhý nováčik Jozef Jurčo. Vynikajúcou hrou porazil všetkých piatich súperov a pripísal si plný počet bodov so skóre 10:2 (pridal aj jednu 180) 👏. O druhé postupové miesto zviedli boj traja hráči. Všetci zhodne vyhrali tri zápasy, ale s najlepším skóre vyšiel z tejto trojice Mário Ujházi a k postupu pridal aj zatvorenie 103 💪. Smola žiaľ zostala v rukách Peťa Kacsku, ktorý skončil tretí a rovnako Martin Kulich na štvrtom mieste. Predposledné miesto v skupine uhral Peťo Šujdák st., ktorý zabodoval v jednom stretnutí a posledný Janko Hruška rovnako ako Roman v prvej skupine nemal svoj deň a nezískal ani jednu výhru.


Skupina C: Skupina hraná na streame najlepšie vyšla dvojici Marek Galbavý a Gabo Kubovič. Obaja zvíťazili v štyroch stretnutiach. Lepší v tomto prípade bol Marek, ktorý postúpil z prvého miesta a v jeho prospech rozhodol jediný leg (prihodil aj jednu 180). Druhý Gabo Kubovič pripísal k postupu aj zatvorenie čísla 106 (15-tou šípkou) 👏 a dvojica postupujúcich do pavúka bola vybavená. Prvé nepostupové miesto v tejto skupine zostalo Ričimu Bergendimu, ktorý s tromi víťazstvami žiaľ neprešiel ďalej aj keď zahral pekné šípky. Štvrtý Tomi Somogyi a piaty Marek Kilian zapísali výhru v dvoch zápasoch a posledným v skupine C bol Martin Vicena, ktorý nevyhral ani jeden zápas.


Skupina D: Najviac bonusov sme zaznamenali vo štvrtej a najťažšej skupine večera. Suverénnym spôsobom zaknihoval prvenstvo Dano Břeň, ktorý nenašiel premožiteľa a vyhral všetkých päť zápasov s parádnym skóre 10:0 😛👏 (pridal aj jedno bingo). Z druhého miesta postúpil aj Laco Hájoš, ktorý vyhral štyri zápasy a pridal aj jednu 180 + zatvorenie do 15 šípky 💪. Smolu mal v tejto skupine Pavol Loffay, ktorému ti výhry nestačili, ale taktiež prihodil jednu 180. Posledný nováčik na lige – Richard Bloore vyhral dve stretnutia, zatvoril bullom 🎯 a obsadil štvrtú pozíciu. Piate miesto uhral Peter Madarász, ktorý bodoval v jednom zápase, ale ako jediný nepridal bonus naviac. Posledný Zoltán Szendrődi prehral všetky zápasy, ale pridal aj on niečo naviac – krásne zatvorenie 100 💪.

Skupina E: Prvá skupina, ktorá mala päť hráčov. Najlepšie sa v nej darilo podľa očakávaní lídrovi Simonovi Szedlárovi, ktorý vyhral všetky štyri zápasy a stratil iba jediný leg 💪. Ku skvelej hre pridal aj zatvorenie 112. Veľmi pekné šípky zahral takisto Ladislav Bazsó, ktorý zvíťazil v troch zápasoch a bezpečne vybojoval postup z druhého miesta. Jediná dámska šípkarka večera Erika Šujdáková zvíťazila vo dvoch zápasoch, ale na postup to nestačilo. Štvrté miesto s jednou výhrou zaknihoval Kornel Szendrődi. Junior Maxi Csimma nemal svoj večer a pridal sa k hráčom, ktorí nebodovali.

Skupina F: V tejto skupine si so súpermi najlepšie poradil Zsolt Csimma, ktorý vyhral všetky štyri zápasy a postúpil z najvyššej priečky v skupine 👏. Postup z druhého miesta vybojoval Jakub Daniš, ktorý prehral iba jediný zápas so Zsoltim, ale v kľude mu to stačilo. Tretím do partie v skupine bol Andrej Vnučko, ktorý zapísal dve víťazstvá, ale lepšie ako na tretie miesto to nestačilo. Ďalší z juniorov Peter Mészáros zabodoval v jednom zápase a skončil štvrtý a posledné miesto opäť obsadil Ján Jóža, ktorý síce nebodoval a nezískal ani leg, ale vždy rád medzi nás príde 👏.


Skupina G: Predposledná skupina večera patrila skvele hrajúcemu Attilovi Bazsóovi, ktorý nedal súperom šancu a vyhral všetky zápasy. Pridal aj zatvorenie bullom 🎯. Pekné šípky zahral aj druhý v skupine Matúš Lipovský, ktorý podľahol iba Attilovi, ale postup si nenechal utiecť. Čierny Peter zostal v rukách Igora Kubinyiho, ktorému dve výhry nestačili na postup do pavúka. Štvrtý Radko kobra Janica opäť nedoštípal súperov (iba jedného) a vyhral iba raz. Posledný v skupine skončil Peťo Hološka, ktorý nebodoval.


Skupina H: Poslednú skupinu večera podmanil vo svoj prospech skvelou čistou hrou Marek Purgy, ktorý vyhral všetko a nestratil ani jeden leg 👏. Pokračoval tak v stíhacej jazde za prvým miestom v tabuľke. O druhom postupujúcom rozhodol až vzájomný zápas, pretože obaja hráči mali dve výhry a aj rovnaké skóre. Lepší z dvojice Filip Apolen vyhral zápas proti Ďurimu Bednárikovi a práve tento zápas rozhodol o tom, že Filip postúpil ďalej. Juraj tak skončil o chlp tretí. Štvrtý v tabuľke Martin Chudý vyhral jeden zápas. Rovnako aj posledný Andrej Herenčár nezostal naprázdno a vyhral jeden zápas.

Po skupinách, ktoré trvali dlhšie ako obvykle, sme spoznali dvojice do pavúka. Šestnásť hráčov si zaslúžene vybojovalo postup a každý z nich si robil zálusk na triumf v 13.kole.


1/8 finále sme začali zápasom Ján Šedivý vs. Matúš Lipovský. V tomto zápase držal opraty pevne v rukách Ján Šedivý, ktorý si poradil v troch legoch a výhrou 3:0 postúpil ďalej. V ďalšom zápase narazili na seba Filip Apolen a nováčik Jozef Jurčo. Lepšie do zápasu vstúpil Jozef, ktorý pokračoval vo výkonoch zo skupiny, ale Filip pridal a tromi legmi v rade strhol víťazstvo na svoju stranu a postúpil do štvrťfinále. Tretí zápas Marek Galbavý vs. Ladislav Bazsó bol rovnako vyrovnaný. Lepšie nervy na zatváraní ukázal Laco, ktorý si poradil s Marekom v štyroch legoch a výhrou 3:1 postúpil ďalej. Štvrtý zápas bol veľmi pekný, hraný v rýchlom tempe a chalani odohrali plný počet legov. Päťlegovú bitku zohrali Dano Břeň a Jakub Daniš. Dano sa ujal vedenia, potom Jakub otočil skóre vo svoj prospech na 2:1. Dano ale krásnym zatvorením 138 (T19,T19 a D12) vyrovnal a v poslednom legu strhol víťazstvo na svoju stranu – 3:2. Piaty zápas mal svojho favorita – Simona Szedlára. Proti bol ale Gabo Kubovič, ktorý celý večer hral veľmi pekné šípky a potvrdil to aj v tomto zápase. Líder tabuľky na svojho súpera nestačil a podľahol Gabovi 1:3. Šiesty zápas bol nervák do poslednej šípky. Stretli sa v ňom Laco Hájos a Zsolt Csimma. Päť vyrovnaných legov lepšie zvládol na doubloch Zsolt a po výhre 3:2 pokračoval ďalej v pavúku. Predposledný zápas tejto fázy postavil proti sebe Attilu Bazsóa a najmladšieho hráča Peťa Šujdáka. Peťo poriadne podkúril skúsenejšiemu súperovi. Rovnako ako zápas predtým, aj tento zápas ponúkol plný počet legov (5). Lepšie ale zvládol koncovku Attila a postúpil medzi najlepšiu osmičku. Peťko ale určite zaslúži pochvalu za skvelý výkon. Posledný zápas medzi sebou odohrali Marek Purgy a Majo Ujházi. Z tejto dvojice lepšie zatváral Marek a po výhre 3:1 pokračoval vo svojom víťaznom ťažení.


Posunuli sme sa do ďalšej fázy a 1/4 finále odštartovalo duelom Ján Šedivý vs. Filip Apolen. Ján opäť zahral skvelé šípky rovnako ako v zápase predtým a v troch legoch nedal šancu Filipovi. Ján si pripísal výhru 3:0 a postúpil do semifinále. V druhom zápase si chalani zahrali plný počet legov. Ladislav Bazsó vs. Dano Břeň. Do zápasu lepšie vstúpil Dano, ktorý prvý leg zatvoril krásnych 140 😛 a druhý rovnako získal pre seba. Laco však zapol na plné obrátky a znížil na 2:1. Štvrtý leg Dano nevyužil 2 šípky na výhru a Laco vyrovnal. Posledný leg si už Laco ustrážil a vyhral 3:2. Tretí zápas odohrali proti sebe Gabo Kubovič a Zsolt Csimma. Duel hraný na štyri legy lepšie zvládol Gabo, ktorý mal pevnejšiu ruku na zatváraní a po výhre 3:1 pomýšľal na celkový triumf 😛. Posledný zápas sme čakali vyrovnanú bitku. Attila Bazsó vyzval na zápas Mareka Purgyho. Marek začal stíhačku na prvé miesto v tabuľke a potvrdil to aj v tomto dueli. V troch legoch si poradil s Attilom a po výhre 3:0 sme spoznali kompletnú semifinálovú štvoricu.


Semifinále číslo 1 proti sebe postavilo Jána Šedivého a Ladislava Bazsóa. Ján v pavúku nestratil ani jeden leg a chcel v tom pokračovať aj ďalej. Laco v predchádzajúcom zápase zohral plný počet legov, ale trúfal si aj na ďalšieho súpera. Zápas nám ponúkol vyrovnanú bitku s plným počtom legov, kde sa obaja naťahovali o každú jednu šípku. Za stavu 2:2 ale ukázal pevnejšie nervy Laco a po výhre 3:2 postúpil do finále. Ján si pripísal zatvorenie do 18 šípky, rovnako aj Laco + pridal aj jednu 180. Druhé semifinále bolo ešte kvalitnejšie ako prvé a v zápase sa stretli Gabo Kubovič a Marek Purgy. Gabo hral skvelé šípky a trúfal si aj na ďalšieho súpera. Marek je skvelý hráč a jeho ciele sú vždy najvyššie. Do zápasu začal lepšie Marek a po dvoch legoch vyhrával 2:0. Marek mohol v treťom legu vybaviť Gaba a postúpiť do finále, ale Gabo vstal z popola a zapol na vyššie obrátky. Vyrovnal zápas a v poslednom legu zatvorením doublu 18 strhol víťazstvo na svoju stranu a postúpil do finále.


Vo finále sa stretli najlepší dvaja hráči večera – Ladislav Bazsó a Gabriel Kubovič. Laco mal šancu na premiérové víťazstvo v ligovej sezóne a v päťlegových zápasoch počas večera ukázal pevné nervy a presnú ruku. Proti nemu Gabo mohol vyhrať už druhé kolo v sezóne a stále atakoval pohárové umiestnenia v tabuľke. Do finále lepšie vstúpil Laco. Prvý leg uchmatol pre seba a ujal sa vedenia 1:0. Gabo rovnako ako zápasy predtým zapol na vyššie obrátky, zápas najprv vyrovnal a hneď aj otočil na 1:2. Zvyšné dva legy si ustrážil a po víťazstve 4:1 si pripísal druhé víťazstvo v sezóne. Týmto triumfom dorovnal Mareka Galbavého, s ktorým majú rovnaký počet bodov v boji o tretie miesto. Gabovi gratulujeme k víťazstvu🏆. Laco hral takisto skvele a zaslúži si uznanie za predvedené výkony 👏. Ostatným hráčom ďakujeme za návštevu a predvedené výkony. Sme radi, že nás navštevujete 😀. Posledné dve kolá budú veľmi zaujímavé. Boj o trofeje je otvorený... Všetkých Vás srdečne pozývame na ďaľšie kolo, ktoré odohráme v tradičnom čase na tradičnom mieste. Bavte sa šípkami 💪.

Vytvorte si webové stránky zdarma!