7. sezóna - 14. kolo

09.12.2022

Sobotu sa odohral posledný Master, ktorý ukončil celoslovenské súťaže roku 2022. Podobne aj naša šípková liga v Šali pomaly speje k svojmu záveru a siedma ligová sezóna bude onedlho minulosťou. Predposledné 14.kolo bolo trošku oneskorené Mikulášske, ale cestu ku nám si našlo spolu 37 hráčov. Opäť sme medzi nami privítali nového hráča - Juraja Porubského. Juraj si prišiel zmerať sily s ostatnými známymi tvárami našej ligy a porovnať svoje šípkarské kvality a umenie. Keďže počet hráčov oproti minulému kolu trošku klesol, skupiny sme rozlosovali na päťčlenné a štvorčlenné. Hráči spoznali svojich súperov a mohli sa začať súboje o postup do 16-členného pavúka. Ako vždy, aj tentokrát postupovali najlepší dvaja z každej skupiny. Na špici tabuľky bolo o čo hrať a samozrejme, aj toto kolo prinieslo prekvapenia 😀.

Skupina A: Prvá skupina večera mala favorita v podobe Simona Szedlára, ktorý svoju rolu do bodky splnil a s plným počtom výhier (4) ovládol túto gruppu 👏. Z druhého miesta mu skvele sekundoval Marek Lenčéš. Minule musel z rodinných dôvodov odísť a skupinu nedohral, ale toto kolo si to vynahradil a tromi výhrami si zabezpečil postup do pavúka. Na treťom mieste skončil junior Peťo Mészáros, ktorý vyhral dva zápasy, ale žiaľ to nestačilo na postup. Štvrté miesto si uhral veselý Lasko - Peťo Lackovič, ktorý zabodoval v jednom stretnutí. Posledný v skupine Marek Kilian nemal šťastie a pripísal si iba jediný leg.


Skupina B: V tejto skupine to bolo na čele pekne natlačené. O postupe rozhodlo skóre, pretože trojica hráčov zvíťazila v troch zápasoch. Prvenstvo v skupine zaknihoval Martin Chudý. Peknou hrou si vybojoval postup a najlepšie skóre +5 ho dostalo na čelo tabuľky. Jeden leg rozhodol o postupe Mareka Galbavého z druhého miesta (+4). Tri výhry sú jeho štandard 😛. Pokračoval v boji o celkové tretie miesto v lige. Smolu mal žiaľ Csaba Halászik, ktorému spomínané tri víťazné zápasy nestačili na postup. Štvrté miesto patrilo Martinovi Vicenovi, ktorý vyhral jeden zápas. Posledné miesto sa ušlo tentokrát Majovi Ujházimu, ktorému Mikuláš nedoprial a nevyhral ani jeden zápas.

 
Skupina C: Najťažšia skupina večera, ktorá bola bohatá na bonusy. Prvé miesto si vybojoval Attila Bazsó, ktorý si pripísal na svoje konto tri výhry a pridal aj jednu 180 + zatvorenie do 18 šípky. Rovnako tri výhry vybojoval Marek Purgy, ktorý postúpil a druhého miesta a takisto pridal bonus - 180 + dvakrát zatvorenie do 18 šípky 👏. V tejto ťažkej skupine sa žiaľ neušiel postup tretiemu Danovi Melušovi, ktorý zvíťazil v dvoch zápasoch. Štvrtý Peťo Kacska vyhral len jeden zápas, ale podarilo sa mu pekne zatvorenie 112 👏. Posledné miesto sa ušlo Jánovi Šedivému, ktorému nesadol večer a vyhral len jeden zápas.


Skupina D: Ďalšia skupina bohatá na bonusy (takmer všetky pridal nováčik Juraj 😀). Už spomínaný nováčik Juraj Porubský obstál veľmi dobre, keď na prvom svojom kole vyhral skupinu. Bolo to tesné, pretože trojica hráčov zapísala tri výhry. Najlepšie skóre ale znamenalo postup z prvého miesta (pridal aj jednu 180 + zatvorenie bullom 🎯 + do 15 šípky + zatvorenie 120 a 129 -a to všetko v jednom zápase! skvelá práca 👏). Druhé miesto znamenalo postup aj pre Romana Dobrocsiho. V jeho prospech rozhodol víťazný vzájomný zápas s Gabom Kubovičom. Tretí Gabo mal smolu, keďže ani tri výhry mu nezaručili postup ďalej! Štvrtý Lukáš Bachratý síce nepostúpil, ale... Najvyššie zatvorenie v sezóne - 156 stálo za to 👏. Posledný v partii Peťo Šujdák st. nebodoval.


Skupina E: Piatu skupinu ovládol Jozef Jurčo, ktorý zahral skvelé šípky, vyhral všetky štyri zápasy a postúpil suverénne z prvého miesta 😀. Aj v tejto skupine bol vyrovnaný boj o druhé postupové miesto. Z trojice štvorbodových najlepšie obstál Igor Kubinyi, ktorý k dvom výhram pridal aj zatvorenie 112 💪. Plusové skóre ho posunulo medzi šestnásť najlepších. Tretí Erik Miklóš a rovnako aj štvrtý Juro Bednárik mali žiaľ toto kolo smolu. Skóre ich stálo postup... Na poslednom mieste skončil Rich Bloore, ktorý po minulom spoznávacom kole v tomto vôbec nebodoval.

 
Skupina F: Od tejto skupiny sme mali len štyroch hráčov. V tejto sa najlepšie darilo Jakubovi Danišovi, ktorý bojuje o najlepšiu osmičku a v tomto boji pokračoval ďalej. Dve výhry a lepšie skóre ho posunulo na prvé miesto tabuľky. Druhé postupové miesto vybojoval Roman Herenčár, ktorý taktiež vyhral dva zápasy a dostal možnosť zmerať si sily v ďalšej fáze. Tretie miesto obsadil Andrej Vnučko, ktorý vyhral jeden zápas rovnako ako jediná ženská účastníčka večera Erika Šujdáková, ktorá ale skončila posledná.

 
Skupina G: Predposledná štvorica hráčov, ktorá si to rozdala v skupine skončila v takomto poradí - prvé miesto si čistou hrou zabezpečil Ladislav Bazsó, ktorý ku skvelému výkonu pridal aj jednu 180 💪. Z druhého miesta si vybojoval postup aj druhý z bratov Danišovcov -Andrej, ktorý vyhral dva zápasy. Smolu mal Laco Hájoš, ktorý nepostúpil nakoľko jedna výhra bola málo. Ďalší junior Peťko Šujdák v tomto kole nebodoval a skončil posledný.

 
Skupina H: V poslednej skupine najlepšie obstál Vlado Kupec, ktorý potvrdil svoje kvality a dve výhry mu vyniesli postup z najvyššej priečky. Postup do ďalšej fázy vybojoval aj Peťo Prna ml., ktorý rovnako ako Vlado vyhral dva zápasy, ale horšie skóre ho odsunulo na druhé miesto. Tretí Richard Bergendi vyhral jedno stretnutie a patrila mu tretia priečka. Posledný hráč v tejto skupine Filip Apolen takisto vyhral len jeden zápas čo bolo na postup málo. Skupiny sme odohrali vo svižnom tempe. Spoznali sme postupujúcich a zahájili sme súboje v pavúku...


1/8 finále... Prvý súboj v najlepšej 16-tke zviedli proti sebe Simon Szedlár a Andrej Daniš. Veľmi pekný a vyrovnaný zápas, v ktorom hráči odohrali plný počet legov (5). V tomto stretnutí zvíťazila skúsenosť. Andrej lepšie zvládol rozhodujúci piaty leg a výhrou 3:2 postúpil
ďalej (Simon si pripísal zavretie bullom a Andrej 180 + zavretie do 18 šípky 👏). V ďalšej zápase tejto fázy vyzval víťaz skupiny B - Martin Chudý druhého z poslednej skupiny - Peťa Prnu ml. Martin bol v zápase presnejší na zatváraní a poradil si so súperom 3:1. Tretí zápas Juraj Porubský vs. Roman Herenčár bol jasnou záležitosťou nováčika na lige. Juraj mal zápas od začiatku pevne v rukách a súperovi nedovolil uhrať ani jeden leg - 3:0. Štvrtý zápas obstarali Attila Bazsó a Igor Kubinyi. Zápas hraný na štyri legy zvládol lepšie Attila, ktorý k postupu prihodil aj zavretie bullom 🎯 + zatvorenie 110. Ďalší zápas zohrali Vlado Kupec a Marek Galbavý. Vyrovnaný zápas, v ktorom mal pevnejšiu ruku na doubloch Marek a po výhre 3:1 si zabezpečil ďalší zápas v najlepšej osmičke. Chalani zhodne hodili po jednej 180 a Marek pridal aj zatvorenie do 18 šípky. V šiestom zápase sa proti sebe postavili Ladislav Bazsó a Marek Lenčéš. V tomto zápase nedal Laco moc šancu svojmu súperovi a vybavil ho v troch legoch. Laco postúpil ďalej po výhre 3:0. Predposledný zápas bol veľmi pekný a vyrovnaný. Narazili na seba Jozef Jurčo a Marek Purgy. V tomto zápase si páni užili päť legov a viac šťastia mal Marek, ktorý pri výhre 3:2 zapísal aj jednu 180. Marek čakal na súpera z poslednej dvojice - Jakub Daniš a Roman Dobrocsi. Lepšiu formu v tomto súboji preukázal Jakub a po hladkej výhre 3:0 postúpil do ďalších bojov.

 
1/4 finále... Odštartovali sme zápasom Andrej Daniš a Martin Chudý. V predchádzajúcom zápase Andrej vybavil po peknom výkone Simona Szedlára a pokračoval aj v tomto stretnutí. Martin nedokázal nadviazať na vydarený večer a nezískal v prvom štvrťfinále ani leg. Andrej vyhral hladko 3:0 a stal sa prvým semifinalistom. V ďalšom zápase na seba narazili nováčik Juraj Porubský, ktorý hral skvelé šípky celý večer a Attila Bazsó, ktorý je veľmi dobrý šípkar čo potvrdil zatiaľ na každom odohranom kole. Lepšie sa darilo Attilovi, ktorý zdolal Juraja v štyroch legoch pomerom 3:1 a postúpil ďalej. Tretí zápas sa hral na streame a bol najvyrovnanejší. Marek Galbavý vs. Ladislav Bazsó. Obaja sú skvelí hráči čo potvrdili aj v tomto peknom zápase. Marek viedol 1:0 aj 2:1 a mal dokonca šípku na výhru, ale Laco vyrovnal a posledný leg v koncovke uchmatol pre seba a po výhre 3:2 postúpil ďalej a žila šanca na finále Bazsóovcov 😀. V poslednom štvrťfinále nastúpil líder celého poradia Marek Purgy a dobre hrajúci Jakub Daniš, ktorý bojoval o TOP 8. V tomto zápase hranom na tri legy ukázal viac skúseností Marek a po výhre 3:0 vybojoval semifinále. Marek si jeden leg zatvoril číslo 100 💪.

 
Semifinále začalo prvým zápasom, v ktorom sa stretli dvaja skvelí hráči - Andrej Daniš a Attila Bazsó. Obaja predvádzali moc pekné šípky počas celého večera a tento zápas si užili do sýta - plných päť legov. Do zápasu lepšie vstúpil Attila, ktorý po dvoch legoch viedol 2:0. Andrej ale nezložil zbrane a pridal. Výsledkom bolo vyrovnanie na 2:2. Rozhodovalo sa v poslednom legu, kde mal viac šťastia Attila a po výhre 3:2 opäť postúpil do finále. Andrej pridal aj jedno bingo. Druhé semifinále bolo kvalitnejšie ako prvý zápas. Takisto sa v ňom stretli skvelí hráči Ladislav Bazsó a Marek Purgy. Začiatok duelu lepšie vyšiel Lacovi, ktorý sa ujal vedenia 1:0. Marek ale zvýšil obrátky a otočil na 2:1. Do štvrtého legu si Marek pekne pripravil a zatvoril 18 šípkou, čo mu zaručilo výhru 3:1 a postup do finále.

 
Finále... Do posledného zápasu večera sa nám prebojovali najlepší dvaja hráči celého kola. Attila Bazsó, ktorý opäť túžil po triumfe a mal možnosť na druhé víťazstvo v sezóne. Proti nemu aktuálny líder tabuľky, ktorý získaval potrebný nádskok na obhajobu prvenstva z predchádzajúcej sezóny. Do zápasu lepšie vstúpil Attila, ktorý sa ujal vedenia 1:0. Marek dokázal kontrovať a vyrovnal - 1:1. Ďalší leg opäť pre Attilu a Marek vo štvrtom legu dorovnal. Piaty leg získal na svoju stranu opäť Attila a Marek na oplátku očakávane vyrovnal... 3:3 😀. Chalani sa prebojovali do posledného legu, ktorý určil víťaza. Attila získal mierny nádskok a dostal sa na magický BIG FISH (170),ktorý tesne minul šípkou do zeleného stredu - škoda... Attila ale následne zatvoril a pripísal si druhé prvenstvo na lige v tomto
ročníku 👏.
 Attilovi srdečne blahoželáme k víťazstvu 🏆.Obom finalistom ďakujeme za napínavé finále 👏. Všetkým hráčom za návštevu a predvedené výkony. Týmto Vás srdečne pozývame na posledné 15.kolo, ktoré odohráme tradične stredu na veľmi dobre známom mieste 😛.Nabrúste si poriadne hroty - ešte stále je o čo hrať...

Vytvorte si webové stránky zdarma!