7.sezóna - 6.kolo

15.10.2022

Stredu sme pokračovali ďalším ligovým kolom šípkovej ligy v Šali, tentokrát s poradovým číslom 6. Od začiatku novej sezóny sa postupne zvyšuje návštevnosť a posledné odohrané kolo nám stanovilo nový klubový rekord v počte súťažiacich, keď si cestu ku nám našlo presne 40 hráčov (medzi nimi aj hráčky). Sme veľmi radi, že chodíte v takomto hojnom počte na ligové zápasy. Šieste kolo proti sebe postavilo známe tváre, ktoré si už u nás zahrali a tak sme po dlhšej dobe nemali žiadneho nováčika.

Každá skupina mala rovnaký počet hráčov (5) a postupovali z každej skupiny do pavúka najlepší štyria.

Skupina A: Prvá skupina mala jasného favorita v podobe Jakuba Daniša, ktorý sa od zápasu k zápasu zlepšuje a jeho jasné víťazstvo v skupine dokazuje plný počet výhier (4). Súperi mu nedokázali zobrať ani jeden leg, takže skóre 8:0 robilo z neho favorita aj do ďalšej časti. Druhé miesto si skvelou hrou a tromi výhrami zabezpečila Erika Šujdáková, ktorá prehrala iba zápas s Jakubom, ale ukázala najmä to, že ako žena hrá veľmi pekné šípky 👏. Tretie miesto obsadil Richard Bergendi, keď si pripísal dve víťazstvá a bezpečne postúpil do ďalšej fázy a posledným postupujúcim z tejto skupiny bol Maxi Csimma, ktorému stačila aj jedna výhra. Posledný Martin Vicena žiaľ nemal svoj deň a nepostúpil. 


Skupina B: V tejto skupine to bolo tesné, ale prvenstvo si vybojoval Marek Galbavý, ktorý vyhral 3 zápasy a vďaka lepšiemu skóre predbehol druhého Petra Ruzsíka. Marek Galbavý si pripísal aj zatvorenie - jeho obľúbeným bullom 🎯. Peťo Ruzsík tak skončil druhý - rovnako s tromi výhrami. Tretie miesto s dvomi víťazstvami a hlavne pekným zatvorením 116 + hodeným bingom obsadil Gabo Kubovič a posledné postupové miesto si pre seba tesne uchmatol Erik Miklóš, ktorý o jeden leg predbehol Petra Mészárosa, ktorý žiaľ tentokrát nepostúpil.

 
Skupina C: Táto skupina bola asi kvalitatívne najsilnejšia a tu si to o víťazstvo rozdali dvaja skvelí hráči - Martin Gut a Ladislav Hájos. Rovnaký počet výhier, rovnaké skóre, len v prospech Martina hovoril víťazný vzájomný zápas a tak si pripísal prvenstvo v tejto skupine. Druhé miesto tak zostalo Lacovi Hájosovi, ktorý si pripísal aj pekné zatvorenie 16-tou šípkou. O treťom mieste rozhodol Rudolf Gábriš rovnako vo vzájomnom zápase s Maťom Chudým (mali takisto rovnaký počet výhier aj skóre), ale obaja bezpečne postúpili ďalej. Posledné miesto obsadila Saskia Maršalová.


Skupina D: V tejto skupine sa najlepšie darilo Zsoltimu Csimmovi, ktorý hladko postúpil s plným počtom výhier a stratil iba jediný leg 💪. Skvelá hra ho zaradila medzi najväčších favoritov večera. Druhé miesto si takisto slušnou hrou vybojoval Csaba Halászik, ktorý našiel premožiteľa iba v jedinom zápase. Postup z tretieho miesta si pri rovnakom počte výhier aj prehier a aj rovnakom skóre pripísal Roman Fialka. Posledné postupové miesto a teda účasť
v TOP 32 si vyhádzal Zoltán Szendrődi, ktorému stačila aj jedna výhra. Svoj deň nemal Radko Janica, ktorý neuhral ani leg.

 
Skupina E: Tu si jasne víťazstvo s prehľadom zabezpečil Juraj Mihálik, ktorý nedal svojím súperom žiadnu šancu a so štyrmi výhrami, skóre 8:1 ukázal že je veľmi dobrý šípkar. Druhé miesto si vybojoval Peťo Kacska, ktorý zaknihoval 2 výhry a aj lepšie skóre ako ďalší postupujúci Tomi Somogyi. Tomi ale bezpečne postúpil s dvomi výhrami do ďalšej fázy. Poslednému postupujúcemu stačila na postup jedna výhra a šťastnejší v tomto prípade bol Juraj Bednárik. Posledné miesto zostalo v rukách Maja Ujháziho, ktorý si ale pripísal krásne zatvorenie 105.

 
Skupina F: V tejto skupine si so súpermi najlepšie poradil v poslednej dobe dobre hrajúci Filip Apolen, ktorý prehral len jeden zápas a vďaka lepšiemu skóre postúpil z prvého miesta. Tesne za ním skončil Peťo Hološka. Druhé miesto si zabezpečil tromi výhrami a slušnou hrou. Tretí Marek Kilian nadviazal na minulé kolo keď zahral v skupine veľmi pekné šípky a takisto sa pridal k postupujúcim. V boji o štvrté miesto mal viac šťastia Janko Hruška, ktorému stačila jedna výhra a takisto skóre mal lepšie ako posledný v skupine Peter Madarász, ktorému zostal čierny Peter v rukách.

 
Skupina G: V skupine G nenašiel konkurenciu skvele hrajúci Marek Lenčéš, ktorý ukázal šípky aké dokáže naozaj hrať a veľmi pekný výkon korunoval 4 výhrami a čisté skóre 8:0 👏. Druhé miesto a taktiež skvelú hru ukázal Wieslav Prugar, ktorý vyhral 3 zápasy. Z tretieho miesta postúpil Kornel Szendrődi s dvomi výhrami a postupujúcu štvorku z tejto skupiny doplnil Peťo Prna st., ktorému stačila jedna výhra. Žiaľ toto kolo nesadlo Andrejovi Vnučkovi a bez výhry si musí počkať na svoju šancu do ďalšieho kola.

 
Skupina H: Bola poslednou skupinou večera. Veľmi zaujímavá skupina rozhodla o svojom víťazovi vo vzájomnom zápase. Roman Dobrocsi zdolal Jána Šedivého a pripísal si prvenstvo. Ján Šedivý skončil na druhom mieste a ku svojmu menu si pripísal aj jedno bingo. Trojicu hráčov s tromi výhrami doplnil z tretieho miesta Peťko Šujdák, ktorý mal najhoršie skóre, ale na konto si pripísal aj pekný 17-šípkový leg. Posledné postupové miesto s jednou výhrou vybojoval Igor Kubínyi, ktorý taktiež pridal bonus v podobe zatvorenia 101. Z tejto skupiny sa žiaľ nepodarilo postúpiť Romanovi Herenčárovi.

 
Po skupinách, kde sme spoznali najlepších 32 hráčov, sme rozohrali pavúka, ktorého prebehneme len v skratke... Najväčšie prekvapenia sa zrodilo v dvoch zápasoch. O prvé sa postaral Igor Kubínyi, ktorý porazil favorita Martina Guta 2:0 a pridal aj zatvorenie 111. Druhé prekvapenie si pripísal Maťo Chudý, keď zdolal dovtedy suverénneho Mareka Lenčéša 2:0. Ostatné zápasy v skratke
výsledkovo:
Jakub Daniš - Ján Hruška 2:0, Roman Fialka (180+16š.) - Wieslav Prugar 2:0, Ján Šedivý -Rudolf Gábriš 2:1, Juraj Bednárik - Marek Galbavý 0:2, Richard Bergendi - Peter Kacska 0:2, Peter Hološka - Gabriel Kubovič 2:0, Peter Prna st. - Zsolt Csimma 0:2, Juraj Mihálik - Maxi Csimma 2:0, Peťko Šujdák - Ladislav Hájoš 1:2, Csaba Halászik - Kornel Szendrődi 1:2, Erik Miklóš - Filip Apolen 1:2, Marek Kilian - Erika Šujdáková 2:0, Peter Ruzsík - Tomi Somogyi 2:0, Zoltán Szendrődi - Roman Dobrocsi 0:2 .

 
Po týchto zápasoch sa nám vyrysovala najlepšia 16-tka hráčov. Pokračovali sme osemfinálovými zápasmi, kde na seba narazili v prvom zápase Jakub Daniš a Roman Fialka. Jakub potvrdil skvelú formu aj v tomto zápase a výhrou 3:1, zatvorením 110 postúpil medzi najlepších 8. Jeho súpera určil zápas Ján Šedivý vs. Marek Galbavý. Zápas dvoch skvelých hráčov priniesol hladkú výhru Jána 3:0 a tak sme spoznali prvú dvojicu 1/4 finále. Tretí zápas postavil proti sebe Igora Kubínyiho, ktorý sa v predchádzajúcom kole postaral o prekvapenie a Peťa Kacsku. Vyrovnaný zápas do poslednej šípky priniesol viac šťastia Peťovi, ktorý sa tešil po výhre 3:2 z postupu. Ďalší zápas Peťo Hološka vs. Zsolt Csimma priniesol hladké víťazstvo Zsoltiho, ktorý vyhral 3:0 a spoznali sme tak ďalšiu dvojicu do štvrťfinále. Pokračovali sme ďalším zápasom medzi Jurajom Mihálikom, ktorý skupinu zvládol suverénne a Lacom Hájošom. V tomto zápase bol od začiatku lepší Laco a po výhre 3:1 čakal na súpera z dvojice Kornel Szendrődi vs. Filip Apolen. Filipovi v tomto zápase nefungovali double, Kornel bol presnejší a po výhre 3:1 sme spoznali tretiu dvojicu. Maťo Chudý vs. Marek Kilian. Marek v tomto zápase potvrdil stúpajúcu formu a súpera zdolal 3:1. Spoznali sme teda aj siedmeho postupujúceho a posledný zápas Peter Ruzsík vs. Roman Dobrocsi bol napínavý až do posledného legu, kedy víťazstvo pre seba uchmatol Peter. Vyhral 3:2 a stal sa posledným postupujúcim do najlepšej osmičky.

 
1/4 finálové zápasy sme odštartovali zápasom Jakub Daniš vs. Ján Šedivý. Zápas dvoch skvelé hrajúcich hráčov, ktorí predviedli skvelé šípky počas celého večera a Kubo potvrdil stúpajúcu formu postupom do semifinále výhrou 3:2. Druhý zápas takisto priniesol nervák do poslednej šípky. Peťo Kacska vs. Zsolt Csimma. Chalani sú obaja veľmi vyrovnaní hráči a potvrdili to aj teraz keď Peťo dokázal udržať nervy na uzde a výhrou 3:2 pokračoval v spanilej jazde. Tretí zápas Ladislav Hájos vs. Kornel Szendrődi. Takisto zápas, kde sa hralo na plný počet legov, v ktorom bol presnejší na doubloch Laco a po výhre 3:2 mal naďalej šancu obhájiť výhru z minulého kola. Počkal si na víťaza posledného duelu Marek Kilian vs. Peter Ruzsík. Zaujímavosťou 1/4 finále bolo, že aj tento zápas bol veľmi tesný a takisto sa odohral plný počet legov. Marek zabojoval trošku viac a posledným doublom strhol víťazstvo na svoju stranu. Toto sme už dlho nemali, aby všetky 4 zápasy skončili výsledkom 3:2 😀.

 
Semifinále: Prvý semifinálový zápas Jakub Daniš vs. Peter Kacska. Jakubov potenciál zlepšovať sa mu vyniesol semifinále a stále živil šancu na finále. Peťo spanilou jazdou potichu prešiel(keď nenadával 🤪) až medzi najlepšiu štvorku. Opäť veľmi vyrovnaný zápas, v ktorom sa Peťo ujal vedenia 0:1. Jakub otočil na 2:1, ale Peťo opäť dokázal dorovnať skóre a posledný leg rozhodoval až na doubloch. Nervy robili svoje a po veľa zahodených doubloch oboch hráčov nakoniec Peťo strhol výhru na svoju stranu a doublom 5 ukončil zápas. Postúpil tak do finále.
Druhé semifinále postavilo proti sebe posledného víťaza z minulého kola Ladislava Hájosa a prekvapenie Mareka Kiliana, ktorý sa zlepšuje kolo od kola. Tento zápas takisto priniesol nervozitu a doublové trápenie. Chalani sa nedokázali chytiť do lepších výkonov a tak v tomto zápase rozhodli skúsenosti. Laco má odohratých veľa zápasov v tejto fáze a potvrdil rolu favorita hladkou výhrou 3:0. Marek sa ale za svoje výkony nemusí hanbiť 👏.

 
Finále: Peter Kacska vs. Ladislav Hájos. Peťo sa konečne po dlhšej dobe opäť prebojoval dofinále, ale proti nemu stál ťažký súper. Laco túžil po druhej výhre za sebou a stal by sa takprvým hráčom tejto sezóny, ktorý vyhral dve kolá. Finále ukázalo inú kvalitu ako semifinále.Kým v semifinále sa Laco vytrápil, vo finále ukázal nádherné šípky a Peťovi nedal žiadnu šancu. Od začiatku do konca diktoval tempo a pripísal si aj zatvorenie do 18-tej šípky + krásnych 126. Vyhral suverénne 4:0 s priemerom cez 75 a pripísal si druhú výhru za sebou.

Víťazovi gratulujeme, takisto finalistovi Peťovi aj keď mu zápas nevyšiel a všetkým ostatným hráčom chceme poďakovať za účasť. Sme radi že navštevujete našu ligu a opäť Vás radi privítame na ďalšom ligovom kole. Bavte sa šípkami 🎯


🎯🎯Semifinále🎯🎯

Daniš J.(49,89) - Kacska P. (49,29) 2:3
Hájos L.(49,55) - Kilian M. (41,19) 3:0


🎯🎯🎯Finále🎯🎯🎯

Kacska P.(59,24) - Hájos L. (75,15) 0:4


🏆🏆🏆 VÍŤAZ 🏆🏆🏆
László Hájos


🎁 Momentka kola/ Prekvapenie kola🎁
Rekordná návšteva - 40 hráčov


📊 Aktuálne poradie:

 https://darts-sala.webnode.sk/tabulky/


🎥 YouTube 🎥 záznam 6. kola

https://youtu.be/zyLTtusHvlU


📄 Pravidlá súťaže:

https://www.dcsala.sk/pravidla/


📝Ak by ste sa chceli stať členom:

https://www.dcsala.sk/prihlaska-za-clena/


🗓️ Kalendár podujatí:
https://www.dcsala.sk/kalendar-podujati/


Vytvorte si webové stránky zdarma!