7.sezóna - 7.kolo

21.10.2022
Posledná streda opäť patrila šípkam v Šali a týmto kolom sme sa dostali do polovice ročníka. Ďalším kolom sa už prehupneme do druhej časti. Keďže sa sobotu uskutoční prvý Masters sezóny, niektorí hráči využili príležitosť potrénovať súťažne práve na blížiaci sa turnaj. Od začiatku 7.ročníka nám chodí na každé kolo veľmi pekná návšteva a účasti hráčov sa pohybujú medzi 30-40 hráčov na kolo 👏. Tentokrát sme sa opäť zmestili do týchto čísiel
a finálny počet hráčov činil 35 hláv (žiadny nováčik). Využili sme opäť všetkých 8 terčov a hráčov sme rozlosovali do skupín po 4 a 5 hráčov. Z každej skupiny postupovali do ďalšej fázy najlepší dvaja.


Skupina A: Skvelým výkonom sa v prvej skupine prezentoval mladík Simon Szedlár, ktorý opäť ukázal krásne šípky a pripísal si plný počet výhier v 5-člennej skupine (4). Stratil len jeden leg a pridal aj 2 bingá 👏. Druhé miesto a postup si vybojoval Gabo Kubovič, ktorý si pripísal na svoje konto dve výhry a lepšie skóre ho posunulo ďalej. Smolu mal tentokrát Martin Vicena,ktorý o jeden leg nepostúpil, ale veľmi sa zlepšil oproti minulým kolám 💪.. Štvrté miesto obsadil Peter Madarász s jednou výhrou a posledné miesto sa ušlo Mišovi Chmurovi, ktorý S si takisto pripísal jednu výhru.


Skupina B: Táto skupina mala rovnako ako prvá skupina suverénneho víťaza – Jána Šedivého. Janko vyhral všetky zápasy so skóre 8:1 a pridal aj jedno zatvorenie do 18 šípky 💪. Z druhého miesta dvojicu postupujúcich doplnil Peťo Kacska, ktorý našiel premožiteľa len v jednom zápase a takisto potvrdil dobrú formu z posledných kôl. Na treťom mieste skončil Zsolt Csimma, ktorému nestačili dve výhry na postup. Štvrtý Riči Bergendi si pripísal jedno víťazstvo. Nedarilo sa Jankovi Hruškovi, ktorý sa v tomto kole netešil z výhry.


Skupina C: Táto skupina nám priniesla situáciu, akú sme už dlho nemali. Na prvých troch miestach sme mali hráčov, ktorí získali rovnaký počet výhier a mali dokonca rovnaké skóre😛. O postupujúcich rozhodol 9-šípkový rozhod a najviac hodených bodov. Prvé miesto obsadil Roman Dobrocsi, ktorý najlepšie zvládol 9-šípkovú ruletu. Šťastie mal v tomto prípade aj druhý Juraj Bednárik, ktorý doplnil postupujúceho Romana. Žiaľ, čierny Peter zostal v rukách Maťa Chudého, ktorý zahral pekne šípky a rozhodujúci rozhod mu nevyšiel tak ako by si predstavoval. Štvrtý skončil Peťo Hološka, ktorý vyhral jeden zápas, ale zatvoril číslo 120 cez Bull 🎯. Posledná v skupine Erika Šujdáková nemala svoj deň.


Skupina D: Od skupiny D sme mali v každej ďalšej len štyroch hráčov. Táto patrila Kornélovi Szendrődimu, ktorý vyhral všetky zápasy a z prvého miesta si jasne zabezpečil postup. Druhé miesto si uhral Dano Břeň, ktorý mal slabý začiatok,ale pekne sa rozbehol a bezpečne postúpil ďalej. Tretí Rudolf Gábriš mal smolu na doubloch a jedno víťazstvo mu žiaľ na postup nestačilo. Posledné miesto obsadil Marek Lenčéš, ktorý nenadviazal na skvele odohranú
skupinu z minulého kola.


Skupina E: V tejto skupine zahral najlepšie šípky Majo Ujházi, ktorý si pripísal plný počet výhier so skóre 6:1 a potvrdil tak rolu favorita 💪. Do ďalšej fázy ho z druhého miesta doplnil junior Peťko Šujdák, ktorý zahral tiež veľmi pekné šípky a dostal možnosť si zahrať v najlepšej 16. Tretie miesto obsadil Peťo Prna st., ktorému jedna výhra na postup nestačila. Posledný Peťo Šujdák st. si nepripísal žiadne víťazstvo.


Skupina F: V tejto skupine to bolo vyrovnané, keď rozhodovalo až skóre. Najlepšia trojka si pripísala zhodne dve víťazstvá. Najlepšie skóre mal v tomto prípade Filip Apolen, ktorý sa stal víťazom skupiny. Pripísal si aj pekné zatvorenie 122 cez Bull 🎯. Druhým postupujúcim sa stal Erik Miklóš, ktorý si tiež pripísal jedno bingo. Smola zostala na šípkach Mareka Kiliana, ktorý mal najhoršie skóre a nepotvrdil tak vynikajúce kolo číslo 6. Posledný Tomi Somogyi si nepripísal ani jedno víťazstvo.


Skupina G: Veľmi zaujímavá a ťažká skupina. Stále sa lepšiaci Jakub Daniš potvrdil stúpajúcu formu a s plným počtom výhier jasne ovládol skupinu 💪. Z druhého miesta sa do najlepšej 16-tky prebojoval aj šampión posledných dvoch kôl Ladislav Hájoš. Prehral iba zápas s Jakubom. Pred bránami postupu tentokrát zostal Igor Kubínyi, ktorému jedna výhra nestačila. Posledný Radko Janica neuhral ani leg, takže do ďalšieho kola sa musí zlepšiť 😀.


Skupina H: Bola poslednou skupinou a stretli sa v nej aj dvaja juniori. Víťazom skupiny sa stal s prehľadom Maxi Csimma, ktorý ku trom vyhrám pridal aj pekné skóre 6:1 a zatvorenie bullom 👏. Druhé miesto a takisto postup si dvomi výhrami zabezpečil Roman tato Herenčár. Tretie miesto obsadil druhý junior Peťo Mészáros, ktorý si pripísal jedno bingo, ale s jednou výhrou to na postup nestačilo. Posledný Matúš Kompas nevyhral ani jeden zápas ale jedinývíťazný leg zatvoril krásne bullom. 


Spoznali sme najlepších 16 hráčov zo skupín a nasadenie v pavúku určilo tieto dvojice:

1/8 finále horná časť nám odštartovala zápasom Simon Szedlár vs. Ladislav Hájoš. Na úvod veľmi pekný a vyrovnaný zápas, v ktorom Simon ukázal pevnejšie nervy na doubloch a dokázal zdolať Laca 3:2. V ďalšom zápase Ján Šedivý nadviazal na skvelé výkony zo skupiny. Jeho súper Roman tato Herenčár sa snažil, ale nestačilo to ani na jeden leg. Ján si pripísal
hladké víťazstvo 3:0 a postúpil ďalej. Tretí zápas postavil proti sebe Romana Dobrocsiho a juniora Peťka Šujdáka. Veľmi vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodlo šťastie na doubloch a skúsenosti. Roman zdolal Peťka 3:2 a dostal sa do najlepšej 8-ky. Posledný zápas tejto časti pavúka Kornel Szendrődi vs. Erik Miklóš. Opäť veľmi vyrovnaný zápas, kde rozhodovali posledné šípky. Kornel nedokázal potvrdiť skvelú skupinu a podľahol Erikovi 2:3.


1/8 finále dolná časť odštartovala zápasom Maja Ujháziho a Jura Bednárika. Od začiatku mal v tomto súboji navrch Majo a po hladkej výhre 3:0 si pripísal postup medzi najlepších 8 qhráčov. Jurovi nepomohli v zápase ani dve hodené bingá! Druhý zápas Filip Apolen vs. Dano Břeň. Takisto aj tento zápas bol jasnou záležitosťou Dana Břeňa, ktorý vrátil Filipovi prehru z posledného vzájomného zápasu a jasnou výhrou 3:0 postúpil do ďalšej fázy. Tretí zápas sa Jakub Daniš vs. Gabo Kubovič skončil rovnako ako dva predchádzajúce zápasy – 3:0. Jakub tak pokračoval vo svojej skvelej jazde a čakal na súpera z posledného zápasu Maxi Csimma vs. Peťo Kacska. Aj tu sme si zapísali rovnaký výsledok ako posledné tri zápasy. Peťo Kacska si jasne poradil s Maxom a osmičku najlepších hráčov sme mali kompletnú.


1/4 finále sme odštartovali zápasom Simon Szedlár vs. Ján Šedivý. Obaja počas večera ukazovali skvelé šípky a tak sme čakali vyrovnaný zápas. Nakoniec sa ale dráma nekonala. Jánove skúsenosti nedali šancu mladíckej bojovnosti a po hladkej výhre 3:0 sa mohol Ján pripravovať na semifinále. Druhý zápas Roman Dobrocsi vs. Erik Miklóš sľuboval vyrovnaný duel keď obaja postúpili po výsledkoch 3:2. Teraz ale ukázal Roman väčšiu pohodu a zápas poľahky zvládol. Víťazstvom 3:0 a aj jedným bingom hodil rukavicu Jánovi Šedivému do semifinále. Tretí zápas Mário Ujházi vs. Dano Břeň. Majo hral skvelé šípky počas celého večera a trúfal si aj na Dana. Vyrovnaný zápas, v ktorých rozhodovali koncovky, kde mal navrch Dano. Majo zahodil veľa šípiek na doubloch a po výhre 3:1 sa z postupu tešil Dano. Jeho súperom bol jeden z dvojice Jakub Daniš vs. Peťo Kacska. Do zápasu lepšie vstúpil Peťo a po dvoch legoch mal nádskok 2:0. Jakub zapol na vyššie obrátky a vyrovnal na 2:2. Peťo mal svoju šancu na víťazstvo ale tesne minul a Jakub využil ponúknutú šancu. Vyhral 3:2 a postúpil do semifinále. Chalani odohrali veľmi dobrý zápas,obaja skončili s priemerom 60.


Semifinále – prvým zápasom Ján Šedivý vs. Roman Dobrocsi sme začali semifinále. Favoritom bol Ján Šedivý, ale Roman Dobrocsi hral celý večer pekné šípky. Janko potvrdil svoje kvality a súperovi od začiatku nedal žiadnu šancu. Za všetko hovoria aj priemery, kde bol rozdiel 16 bodov (74:58). Ján postúpil do finále po výhre 3:0. Roman si zaslúži za svoje predvedené výkony 👏. Druhé semifinále Dano Břeň vs. Jakub Daniš sľubovalo pekný a vyrovnaný zápas. Prvé dva legy aj bol zápas veľmi vyrovnaný, ale od stavu 1:1 zapol Jakub na vyššie obrátky a obidva legy vyhral zatvorením na prvú šípku 💪. Dano si takisto zaslúži 👏 za predvedené výkony, ale bolo vidieť že je po chorobe a na Jakuba už proste nevládal.


Finále – vo finále sa stretli dvaja skvelí hráči. Jakub Daniš a Ján Šedivý. Obaja si zaslúžili finále a bolo jasné, že toto kolo bude mať opäť nového víťaza. Jakub hrá každé kolo lepšie a lepšie a bolo otázkou času kedy si zahrá finále. Ján je zase veľmi skúsený a skvelý šípkar, ktorý patrí vždy medzi najväčších favoritov a toto kolo to aj potvrdil. Finále odštartoval lepšie Jakub a tak ako začal, tak si držal pred Jánom nádskok až do konca. Je pravda, že chalani ubrali oproti zápasom v semifinále , ale únava už robila svoje a už toho bolo dosť. Jakub si pohodlne ustrážil každý leg až do toho posledného a Jánovi nedal šancu. Vyhral 4:0 a stal sa ďalším víťazom ligového kola tohto ročníka.


Víťazovi gratulujeme 👏, takisto porazený finalista si zaslúži 👏 za predvedené výkony. Ostatným účastníkom veľmi pekne ďakujeme za priazeň a tešíme sa opäť na Vás na ďalšom kole. Prídite sa zabaviť a zahrať si šípky na 8.kolo, ktoré hráme na tradičnom mieste a v tradičnom čase 💪. Všetci ste srdečne vítaní 😀

🎯🎯Semifinále🎯🎯

Šedivý J.(73,92) - Dobrócsi R. (57,55) 3:0
Břeň D. (61,56) - Daniš J.(72,92) 1:3


🎯🎯🎯Finále🎯🎯🎯
Šedivý J. (48,11) - Daniš J. (56,19) 0:4


🏆🏆🏆 VÍŤAZ 🏆🏆🏆
 Jakub Daniš 

🎁 Momentka kola/ Prekvapenie kola🎁
 Dve hodené bingá Jurka Bednárika v zápas nestačili na zisk ani jedného legu


📊 Aktuálne poradie: 

https://darts-sala.webnode.sk/tabulky/


🎥 YouTube 🎥 záznam 7. kola

📄 Pravidlá súťaže: 


📝Ak by ste sa chceli stať členom:

🗓️ Kalendár podujatí:

Vytvorte si webové stránky zdarma!