Zmena na líderskej pozícii

29.10.2022

7.sezóna - 8.kolo

Október nám rýchlo ubehol a všetky odohrané ligové kolá v tomto mesiaci poznajú svojich víťazov. Posledným kolom sme sa prehupli do druhej polovice ročníka. Pohľad na tabuľku je zaujímavý, nakoľko každé jedno kolo poriadne mieša celkovým poradím. Opäť sme si užili víťazstvá aj prehry, samozrejme nechýbali ani prekvapenia.

8.kolo nám opäť posunulo latku návštevnosti o trošku vyššie a stanovili sme nový rekord v počte hráčov na ligovom kole – 41 hráčov. Je to skvelé číslo a každému z Vás veľmi pekne ďakujeme 👏. Medzi stálicami si svoje šípkové schopnosti a kvalitu súťaže vyskúšali aj štyria noví hráči – Andrej Herenčár, Dominik Kocek, Miloš Radošovský a Matúš Lipovský. 

Päťčlenné skupiny doplnila jedna skupina so šiestimi hráčmi a z každej skupiny postupovali najlepší dvaja. A ako to celé dopadlo? 

Skupina A: Ako jediná skupina so šiestimi hráčmi mala viac zápasov ako ostatné. Víťazstvo v skupine si vybojoval Roman Dobrócsi, ktorý ukázal opäť skvelé šípky. Len v jednom zápase našiel premožiteľa a potvrdil stúpajúcu formu. O druhé postupové miesto si to rozdala trojica – Gabo Kubovič, Peťko Šujdák a Roman Herenčár. Všetci mali rovnako tri výhry a dokonca druhé a tretie miesto aj rovnaké skóre! V prospech Gaba Kuboviča hovoril víťazný vzájomný zápas nad Peťom Šujdákom. Gabo tak postúpil z druhého miesta. Dobre hrajúci Peťo a aj Roman Herenčár mali žiaľ smolu. Tentokrát ani tri výhry nestačili na postup. Piaty skončil Igor Kubinyi, ktorý si pripísal zatvorenie 104 + bingo. Posledný skončil nováčik na lige Andrej Herenčár. 

Skupina B: V tejto skupine si so súpermi hladko poradil Jakub Daniš, ktorý nadviazal na skvelé minulé kolo a s plným počtom výhier opäť postúpil z prvého miesta 👏. V boji o druhé postupové miesto si to rozdali Marek Galbavý a Tomi Somogyi. Chalani získali rovnako dve víťazstvá, ale Marek mal lepšie skóre a tak si vybojoval miestenku do ďalšej fázy. Tomi mal žiaľ smolu a tretie miesto tentokrát znamenalo stopku. Štvrté miesto s jednou výhrou obsadil Andrej Vnučko a posledné miesto v skupine taktiež s jednou výhrou obsadil Erik Miklóš.

 Skupina C: Táto skupina mala jasného favorita na víťazstvo, ktorý to svojou hrou aj potvrdil. Marek Purgy nedal svojím súperom šancu a pri plnom počte výhier stratil len jeden leg 💪. Dvojicu z tejto skupiny doplnil dobre hrajúci Peťo Prna ml. Jediný prehratý zápas s Marekom mu nezabránil v postupe medzi 16 najlepších. Tretie miesto s jednou výhrou nestačilo na postup Kornelovi Szendrődimu. Štvrtý Peťo Hološka rovnako s jednou výhrou takisto nepostúpil a nováčik Dominik Kocek tiež s jednou výhrou musí skúsiť šťastie opäť nabudúce. 

Skupina D: Skupina, kde sme mali dvoch nováčikov a kde prví traja hráči vyhrali zhodne tri zápasy. Najlepšie z tejto trojice a postup z prvého miesta ukoristil pre seba Filip Apolen. Opäť sa mu podarilo vyhrať skupinu. O druhom mieste rozhodol vzájomný zápas. Matúš Kompas a nováčik Miloš Radošovský mali rovnaké skóre, ale Matúš vyhral vzájomný zápas 2:1 a ten ho posunul ďalej. Miloš tak pri prvej účasti siahal na postup ale... Musí si počkať minimálne do ďalšieho kola. Druhý nováčik Matúš Lipovský skončil na štvrtom mieste s jednou výhrou a žiaľ Petrovi Ruzsíkovi toto kolo nevyšlo.

Skupina E: V tejto skupine opäť predviedol skvelé šípky Simon Szedlár, ktorý vyhral všetky zápasy. Z pozície juniora hrá naozaj skvele 👏 a zaslúžene postúpil medzi najlepších 16. Druhé miesto s dvomi víťazstvami ukoristil Martin Kulich, ktorý mal lepšie skóre a pevnejšiu ruku na doubloch ako tretí Peťo Mészáros. Peťo mal opäť smolu a tretie miesto z minulého kola zopakoval aj teraz. Štvrtý skončil Juraj Bednárik s jedným víťazstvom. Posledný Radko Janica (kobra) nemá formu a tak nieje posledné kola jedovatý 😀. 

Skupina F: Táto skupina opäť patrila Marekovi Lenčéšovi, ktorým nechal zabudnúť na nevydarené kolo číslo 7. Vyhral všetky štyri zápasy so skóre 8:1 a potvrdil že je skvelý hráč 💪. Do najlepšej 16-tky ho doplnil ďalší junior Maxi Csimma, ktorého zdolal len Marek. Maxi potvrdil skvelú formu. Smolu mal v tejto skupine Rudolf Gábriš, ktorý skončil tretí s dvomi výhrami. Štvrté miesto obsadil Martin Chudý s jednou výhrou a posledné miesto bez výhry obsadil Richard Bergendi. 

Skupina G: Túto skupinu jasne a s prehľadom vyhral Lukáš Bachratý, ktorý opäť ukázal veľmi pekné šípky 👏. Štyri víťazstvá a skóre 8:1 znamenalo jasné prvenstvo. O druhom postupujúcom rozhodlo skóre. Dve víťazstvá si na svoje konto pripísali Zsolt Csimma a Marek Kilian. Zsolt bol presnejší na doubloch a plusové skóre ho posunulo ďalej. Marek mal žiaľ smolu a tentokrát sa netešil z postupu. Toto kolo vôbec nevyšlo Peťovi Kacskovi, ktorý dokázal vyhrať len jeden zápas. Po dlhej dobe nás navštívil aj Peťo Laso Lackovič, ktorý si pripisal jednu výhru, ale žiaľ na lepšie ako posledné miesto v skupine to nestačilo. 

Skupina H: V poslednej skupine nám predviedol čistú jazdu ako jediný zo všetkých skupín Wieslaw Prugar, ktorý sa prezentoval skvelou hrou a vyhral všetky zápasy so skóre 8:0 😀. Na skvelé posledné kolo nadviazal aj Mário Ujházi, ktorý sa tešil z víťazstva tri krát a s prehľadom takisto postúpil do osemfinále. Tretí Martin Vicena sa zlepšenou hrou opäť priblížil k postupu ale ešte kúsok chýbal. Dve výhry sa ale počítajú. Štvrté miesto obsadil Janko Hruška s jednou výhrou a jediná ženská zástupkyňa Erika Šujdáková žiaľ nebodovala. 

Po skupinách sme sa pustili do pavúka, kde si vybojovalo účasť najlepších 16 hráčov:

1/8 finále sme odštartovali zápasom Roman Dobrócsi vs. Zsolt Csimma. Očakávali sme vyrovnaný zápas, ale nakoniec bola z toho jasná záležitosť. Roman si poradil so súperom hladko 3:0. To už druhý zápas bol o inom. Mário Ujházi vyzval do duelu víťaza minulého kola Jakuba Daniša. Bola to vyrovnaná partia do poslednej šípky a nakoniec sa nám zrodilo prekvapenie, keď Mário zdolal Jakuba 3:2. Ďalší zápas nám priniesol takisto prekvapenie. Martin Kulich dokázal poraziť víťaza dvoch posledných ročníkov Mareka Purgyho. Vyrovnaný zápas do poslednej šípky lepšie zvládol Martin a po výhre 3:2 postúpil medzi najlepších 8. Vo štvrtom zápase vyzval junior Max Csimma víťaza skupiny D Filipa Apolena. V tomto zápase bol od začiatku lepší Filip a po výhre 3:0 postúpil ďalej. Piaty zapas postavil proti sebe skvele hrajúceho Simona Szedlára a Peťa Prnu ml. Takisto ako zápas predtým, aj tento zápas mal od začiatku pevne v rukách Šimon a po hladkej výhre 3:0 postúpil do 1/4 finále. Zápas číslo 6 –Matúš Kompas vs. Marek Lenčéš. Marek nadviazal na skvelú skupinu, ukázal pevnejšie nervy na doubloch a po výhre 3:1 sa tešil z postupu medzi 8-ku. Predposledný zápas postavil proti sebe víťaza skupiny G Lukáša Bachratého a druhého zo skupiny A Gaba Kuboviča. Tu sa už toľko Lukášovi nedarilo a po prehre 1:3 postúpil ďalej Gabo. Gabo čakal na súpera z poslednej dvojice Marek Galbavý vs. Wieslaw Prugar. Marek sa snažil, ale Wieslaw pokračoval v hre zo skupiny a po výhre 3:1 skompletizoval 8-ku najlepších. 

1/4 finále začal zápas Roman Dobrócsi vs. Mário Ujházi. Roman pokračoval v nastolenom víťaznom trende. Mário nedokázal zopakovať výkon z predchádzajúceho zápasu a Roman sa po výhre 3:1 prebojoval do semifinále. Ďalší zápas Martin Kulich vs. Filip Apolen. Vyrovnaný zápas, v ktorom bol o krok lepší Martin. Filip za stavu 1:2 nevyužil šancu na vyrovnanie a Martin si po cennom skalpe Mareka Purgyho pripísal aj ďalší a porazil Filipa 3:1. V treťom zápase si trúfal na ďalšiu výhru Simon Szedlár proti dobre hrajúcemu Marekovi Lenčéšovi. Marek ale nemal toľko šťastia a nedokázal odporovať Simonovi, ktorý si po výhre 3:0 pripísal semifinále. V poslednom zápase Gabo Kubovič vyzval Wieslawa Prugara. Wieslaw pokračoval vo víťaznom ťažení a Gabovi nedal šancu. Po hladkej výhre 3:0 si zaslúžene vybojoval semifinále. 

Semifinále odštartovalo prvým zápasom Roman Dobrócsi vs. Martin Kulich. Možno prekvapivá dvojica, ale chalani si vybojovali účasť v semifinále zaslúžene. Zápas sľuboval vyrovnanú partiu, ale nakoniec presnejšiu ruku na doubloch ukázal Roman. Po výhre 3:0 si vybojoval prvé finále v Šali 👏. Martin si taktiež zaslúži za svoju jazdu 👏. V druhom zápase si trúfal junior Simon Szedlár aj na skvele hrajúceho Wieslawa Prugara. Obaja tento večer predvádzali skvelé šípky. V tomto zápase sa ukázala mladícka drzosť, ktorá slávila úspech. Simon po hladkej výhre 3:0 a priemere takmer 70 nedal súperovi šancu a po dlhšej dobe dostal šancu na ligové víťazstvo. 

Finále – Roman Dobrócsi, ktorý našu ligu navštevuje len od začiatku sezóny ukazuje lepšie a lepšie šípky a každým kolom sa zlepšuje. Proti nemu sa postavil junior Simon Szedlár, ktorý sobotu vyhral Masters v kategórii juniori U18 💪 a patrí medzi najlepších hráčov ligy. Finále nam už žial neprinieslo takú kvalitu ako zápasy predtým, ale únava už zohrávala svoje. Od začiatku zápasu bol trochu lepší Simon, ktorý si v prvom legu vytvoril nadskok pred súperom a aj keď veľa doublov netrafil, nakoniec predsa len zatvoril a ujal sa vedenia 1:0. Roman mal v druhom legu šancu na vyrovnanie ale 5 doublových šípiek nevyužil a Simon trestal – 2:0. Tretí leg si náš junior uhral na víťazstvo v legu a posledný leg sa niesol v podobnom duchu ako ten druhý, ale Roman opäť nedokázal zatvoriť a Simon zatvoreným D5 ukončil zápas víťazstvom 4:0 👏. Simon sa tak stal 7 víťazom v tejto sezóne čo poukazuje na vyrovnanosť ligy 💪. 

Víťazovi gratulujeme 👏 a takisto porazený finalista si zaslúži 👏. Ostatným účastníkom ďakujeme za účasť a všetkých Vás srdečne pozývame na ďalšie ligové kolo. Sme radi, že sa Vám naša liga v Šali páči a že radi chodíte medzi nás. Tak nech Vám to lieta kamaráti a vidíme sa opäť stredu 😀.


🎯🎯Semifinále🎯🎯
Dobrócsi R. (57,81) - Kulich M. (55,96) 3:0

Szedlár S.(69,37) - Prugar W.(53,36) 3:0


🎯🎯🎯Finále🎯🎯🎯

Dobrócsi R.(50,26) - Szedlár S.(54,16) 0:4


🏆🏆🏆 VÍŤAZ 🏆🏆🏆

 Simon Szedlár 

🎁 Momentka kola/ Prekvapenie kola🎁 
Zakopnutie niektorým ašpirantom na víťazstvo umožnilo účasť novým "menám" v semifinále 


Vytvorte si webové stránky zdarma!