3. sezóna je ukončená

28.08.2020

Tento týždeň sa hralo posledné kolo našej 3. sezóny, na ktoré sa prihlásilo 21 hráčov. Hráči boli rozdelení do štyroch skupín. 

V najpočetnejšej skupine, v skupine A, úradoval majster ligy Igor Bilka, ktorý vyhral skupinu so stratou jediného legu. Za ním bolo veľmi husto, keď Dano Meluš získal druhé miesto so šiestimi bodmi a traja hráči mali štyri body. Po spočítaní legov a vzájomnych zápasov čierny Peter ostal v rukách Roba Pálinkása, ktorému ušiel postup iba o jediný leg. Tretí skončil Roman Herenčár a štvrtý Janči Hruška

Jurovi Bednárikovi žreb neprial. Vychytal azda najťažšiu skupinu kola, čo mu trošku sťažilo plány v boji o tretie miesto v celkovej tabuľke. Bolo to vidno aj na jeho hre. Skupinu B vyhral, ale s jednou prehrou vďaka čomu už stratil dva body v boji o bronz. Táto skupina bola tiež veľmi vyrovnaná, ďalší traja postupujúci mali rovnaký počet bodov. Nakoniec Jožko Kružlík skončil na druhom mieste, za ním na treťom náš dobrý kamarát Laso, a lá turnajový hráč Peter Lackovič. Štvrté miesto obsadil vďaka výhre proti Jurovi v poslednom zápase Marek Galbavý

Gabo Kubovič bol jediný, ktorý vyhral svoju skupinu bez straty legu. S jednou prehrou obsadil druhé miesto Igor Kubinyi, ktorú utrpel práve v zápase proti Gabovi. O ďalších miestach zaručujúce postup zo skupiny bojovali traja hráči s rovnakým počtom bodom. Tretí nakoniec skončil Zsolt Csimma a štvrtý jeho syn Maxi. Gabo v poslednom zápase skupiny proti Zsoltimu zavrel 146 vďaka čomu získal najvyššie zavretie. S týmto zavretím dosť nahneval Romana Herenčára, lebo on dlhodobo "vlastnil" najvyššie zavretie. 

D skupinu vyhral Marek Purgy bez prehry. Tak ako aj minulý týždeň, druhý za ním skončil Peťo Kacska. Radko Janica získal tretie miesto a posledné postupové obsadil Martin Vicena

V osemfinále sa nekonalo žiadne prekvapenie. Marek Purgy odohral veľmi dobrý zápas proti Zsoltimu Csimmovi, v ktorom si obaja hodili po jednom bingu, navyše Marek jeden leg zavrel do 15. šípky a zavrel ešte 114.

Vo štvrťfinále okrem jedného zápasu všetky zápasy skončili na nulu. Juro Bednárik nezvládol svoj zápas proti Igorovi Kubinyimu. Príliš veľmi chcel to tretie miesto, spravil viac chýb v zápase a nakoniec prehral 3:0. A keďže Gabo Kubovič proti Radkovi Janicovi vyhral 3:1 bolo rozhodnuté. 

V pavúku Igor Bilka valcoval jedného súpera za druhým. Nebolo tomu inak ani v semifinále, keď vyhral nad rozbehnutým Igorom Kubinyim 3:0. Od radosti zo zisku tretieho miesta Gabo Kubovič už nemal dostatočnú koncentráciu, čo Marek Purgy využil a tiež postúpil do finále.

Vo finále sa stretli tým pádom Igor Bilka a Marek Purgy. Presne tento zápas bol čerešničkou celej sezóny, kto to nevidel môže ľutovať. Marekovi padalo v prvých troch legoch veľmi dobre. Aj po štvrtom legu mal priemer tesne pod 90. Vďaka tomu aj vyhrával 3:1 a potreboval iba jeden leg na výhru. Ale potom prišiel rad na Igora, ktorý si zlepšil svoju hru a Marek mal trochu menej šťastia v ďalších legoch. Igor otočil stav zápasu 4:3 a vyhral 15. kolo. Bolo to krásne ukončenie celej sezóny! Gratulujeme Igorovi k víťazstvu, ale aj Marekovi za predvedený výkon! 

Ak ste nestihli pozrieť tento zápas, nájdete ho na našom YouTube kanáli alebo na nižšie uvedenom linku: https://youtu.be/DSnWYkCAtDA

Za technické problémy s kamerou v prenose sa ospravedlňujeme!

Semifinále

 The Jumper - Kubinyi I. 3:0

Kubovič G. - Purgy M. 1:3

Finále

The Jumper (68,60) - Purgy M. (71,98) 4:3

Skokan kola

Kružlík J. 29. -> 25.

Lackovič P. 32. -> 28.

Prekvapenie/Momentka kola

Marek Purgy nazbieral pekný počet bonusov

Videli sme viac pekných zápasov, ale posledný finálový bol najlepší v sezóne

Ďalšie štatistiky a konečné poradie nájdete na našej webstránke: https://darts-sala.webnode.sk/


Sezónu máme dohratú, bola veľmi dlhá vďaka opatreniam proti koronavírusu. Dúfame, že tú ďalšiu môžeme odohrať vcelku, bez prerušenia. Gratulujeme Igorovi, že úspešne obhájil titul, Marekovi a Gabovi za druhé resp. tretie miesto. Ďakujeme každému, kto si aspoň raz prišiel zahrať, dúfame že sa každý cítil u nás dobre. Tiež ďakujeme barmankám za trpezlivosť a za chutné občerstvenie, ktoré pripravovali! Stredu pokračujeme s prvým kolom ďalšej sezóny na tradičnom mieste a čase. Ale predtým ešte v sobotu odovzdáme každému zaslúžené poháre a poriadne oslávime túto sezónu.

Vytvorte si webové stránky zdarma!