Prvý dámsky zápas pri rekordnom počte prihlásených

28.08.2021
Máme za sebou 6.kolo našej šípkarskej ligy, ktoré sa konalo túto stredu, pri rekordnom počte 31 účastníkov. Privítali sme ďalších dvoch nových hráčov. Druhú dámu, ktorá sa odhodlala prísť si zahrať medzi nás, Alexandru Kačaliakovú a nádejného juniora Peťa Šujdáka, ktorý sa nezľakol staršej konkurencie.

Žreb ako vždy, aj teraz bol neľútostný, a ako už býva zvykom vytvorila sa jedna veľmi náročná skupina, ktorá mala označenie B. Skupinu A suverénne ovládol Gabo Molnár, keď v piatich zápasoch stratil iba jeden leg. Za ním, na druhom mieste skončil Marek Galbavý, ktorý podľa vlastných slov nemal svoj deň. Napriek tomu prehral iba jeden zápas v skupine. Už spomínaná skupina smrti bola veľmi vyrovnaná a výsledkovo zamotaná. Béčko nakoniec vyhral Karesz Stefankovics, pred Igorom Bilkom. Igor už druhýkrát za sebou postupuje z druhého miesta, čo nebýva zvykom a doteraz sme na to u neho neboli zvyknutý. Skupina C bola výsledkovo tiež veľmi vyrovnaná, keď traja hráči mali rovnaký počet bodov a o umiestnení hráčov rozhodovali legy. Najlepší pomer legov mal Pavol Loffay a preto vyhral skupinu, pred Danom Melušom. Z tretieho miesta postúpil do baráže Gabo Kubovič. Už sa to potvrdilo viackrát, že to nemusí byť neúspechom. Práve naopak, lebo z baráže sa už viacerí prebojovali minimálne do semifinále. Marek Purgy ako vždy, vyhral skupinu bez prehry, ale teraz sa mu nejako podarilo stratiť až dva legy. Marek baví ťa vkuse vyhrávať tie skupiny? Za ním bolo poradie nasledovné. Druhý skončil Peter Kormančík a na treťom mieste Juraj Bednárik, ktorému sa asi ľúbi zúčastňovať sa baráže. Filipovi Apolenovi na tretí pokus sa podarilo vyhrať svoju skupinu. Mimochodom je to zverenec a dobrý kamarát Dana Břena. Vyzerá to tak, že Filip je v dobrých rukách. Trošku prekvapujúco a nečakane na druhom mieste v skupine E skončil Marek Kilian. Skvelo odohral svoje zápasy a vďaka lepšiemu skóre sa mohol tešiť priamemu postupu do ďalšej fázy turnaja. Skupina F bola zaujímavá vďaka už tradičnému zápasu juniorov medzi Peťom Hološkom a Maxim Csimmom a historicky prvému ženskému duelu v našej lige medzi Vanessou Garaiovou a Alexandrou Kačaliakovou. Oba zápasy vyhrali prví menovaní. Na prvom mieste skončil Peťo Hološka, pred Petrom Kacskom

Medzi najlepšou šestnástkou favoriti nezaváhali a vyhrali svoje zápasy. Do ďalšieho kola postúpili Gabo Molnár, Dano Meluš, Igor Bilka, Marek Purgy, Pavol Loffay, Filip Apolen a Peter Kacska. Iba Gabo Kubovič vyhral nad Kareszom trošku prekvapujúcim výsledkom 3:0, lebo pri tejto dvojici by sme čakali trošku vyrovnanejší priebeh. 

Vo štvrťfinále sa vytvorila už tradičná dvojica Marek Purgy proti Igorovi Bilkovi a tento zápas skončil už s tradičným výsledkom 3:2, ale teraz s úspešnejším koncom pre Mareka. Filip Apolen poriadne potrápil Paľa Loffaya, ale zatiaľ mu to na výhru a postup nestačilo. Zápas skončil s podobným výsledkom 3:2. Gabo Kubovič a Gabo Molnár dohrali svoje zápasy rýchlo a ľahko postúpili do semifinále. 

Škoda, že zatiaľ nemáme stream, lebo v prvom semifinálovom zápase bolo na čo pozerať. Bol najkvalitnejším zápasom večera, keď obaja hráči skončili s priemermi nad 70, Marek dokonca blízko k 80-ke. Konečný výsledok zápasu 3:1 pre Mareka proti Gabovi Molnárovi. V druhom semifinále vyhral druhý Gabriel nad semifinálovým špecialistom Palom Loffayom 3:1. Chalani sa trošku zasekli na dabloch, kvôli tomu skončili na takých priemeroch. 

Finálový zápas bol trošku viac uvoľnenejší, lebo Gabo mal radosť už z toho, že po dlhšej dobe sa ho mohol zúčastniť a Marek, že stiahol body proti Igorovi, ktoré minulý týždeň stratil. Finále vyhral Marek s pomerom 4 ku 1. Gratulujeme obom hráčom za dosiahnuté výsledky a Marekovi ešte aj za výhru v letnej lige v Hlohovci. 


Semifinále 

Molnár G.(70,33) - Purgy M. (77,32) 1:3 Loffay P. (41,56) - Kubovič G. (48,64) 1:3

 Finále 

Purgy M. (63,72) - Kubovič G. (55,47) 4:1


 Skokan kola 

Apolen F. 37. -> 23.

Molnár G. 24. -> 14.

Meluš D. 28. -> 20.


Prekvapenie/Momentka kola 

Historicky prvý dámsky zápas na lige


 Ďakujeme všetkým za účasť, hlavne dámam a juniorom, že nielen s účasťou spestria našu ligu. Vidíme sa o týždeň už v tradičnom čase na našom novom mieste.

Vytvorte si webové stránky zdarma!