Finálová dvojica zo 4.kola sa stretla v 16-ke

20.08.2021

5.kolo aktuálnej sezóny sa hralo v množstve 25-ich hráčov a vo veľmi dobrom obsadení. Prišli nás pozrieť dvaja chalani, ktorí u nás ešte nehrali, boli to Jakub Daniš z Hlohovca a Adrián Ježík z Trnavy. Mali sme aj jedného vzácneho hosťa. Prišiel nás navštíviť náš dobrý kamarát, Danko Šturdík. Bolo dobré sa s ním po takej dlhej dobe stretnúť a trošku aj pokecať! Danko pripravil si nám príjemné prekvapenie, drž sa, daj sa rýchlo dokopy a očakávame ťa naspäť pri terčoch. 

Hráči boli rozlosovaní do šiestich skupín bez nasadenia, nakoľko v aktuálnej sezóne už nenasadzujeme hráčov do skupín. V skupine A sa diali veci. Po minulom týždni sa znovu stretli Juro Bednárik a Igor Bilka. Teraz bol úspešnejší Jurko, ktorý v skupine porazil, a aj predbehol čerstvého majstra nitrianskej ligy. Z jedinej päťčlennej skupiny tretie miesto, zaručujúce účasť v baráži obsadil najmladší účastník kola, junior Peťo Hološka. Ďalším prekvapením bolo vypadnutie Zola Decsiho po minulotýždňovej účasti v semifinále. V skupine B jednoznačne úradoval Gergely Szigeti, postúpil bez straty legu. Druhú priečku obsadil Jakub Daniš. Pavol Loffay len tak-tak postúpil z tretieho miesta do ďalších bojov. Dianie v skupine C, bolo v réžií Karesza Stefankovicsa, tiež postúpil bez prehry ako aj jeho kolega Gergely z Dunajskej Stredy. Druhé miesto získal Adrián Ježík. Marek Galbavý po veľmi dobrom výkone všetky tri zápasy vyhral v skupine s označením D. V týchto zápasoch zavrel aj dvakrát 100+. Po minulotýždňovom fiasku teraz Igor Kubinyi obsadil druhé miesto a mohol čakať na súpera vo vyraďovačke. Ďalší ktorý po veľmi dobrom výkone vyhral všetky tri zápasy a nestratil ani leg, bol Marek Purgy. Mal dobrú fazónu, keď hodil bingo, aj zavretie 100+. Po výhre v skupine E, a vďaka Jurovi Bednárikovi sa v ďalšom zápase stretol s možno najťažším súperom. V skupine za Marekom hráči boli veľmi vyrovnaný, o ďalších miestach rozhodovali iba legy. Nakoniec z druhého miesta postúpil Zsolt Csimma. Dano Břeň bez problémov prešiel svojou skupinou, kde nestratil ani leg. Z druhého miesta postúpil Gabo Kubovič

V prvom kole pavúka žiaľ Juro Bednárik už nepotvrdil výhru zo skupiny a ledva postupujúci Pavol Loffay ho nakoniec porazil 3:2. Juniorovi Peťovi Hološkovi sa podarilo potrápiť rozbehnutého Mareka Galbavého, ale na výhru to nestačilo. Marek v tomto zápase mal nábeh na big fish, ale bull netrafil. Karesz Stefankovics aj Gergely Szigeti prešli súpermi ľahko a zrazu sa ocitli medzi najlepšou osmičkou. Do tejto časti súťaže sa dostali bez poriadneho preverenia ich schopnosti. Ďalším postupujúcim do osmičky bol Zsolt Csimma. On vyhral v nervóznom zápase nad Adriánom Ježíkom. V jednom, už z našich tradičných derby zápasov medzi Gabom Kubovičom a Igorom Kubinyim sa teraz tešil z víťazstva Gabo . Predposledné miesto v osmičke získal Dano Břeň, s výhrou nad Jakubom Danisom. Posledná dvojica v šestnástke nebola hociaká. Viackrát sa stretli vo finále, ale v tejto časti súťaže ešte nie. Bola to odveta finálového zápasu z minulého týždňa. Trošku to bolo nezvyčajné, ale Marek Purgy a Igor Bilka proti sebe museli bojovať o účasť vo štvrťfinále. V napätom zápase, ako je medzi nimi už zvykom Igor vyhral 3:2 a nepustil Mareka ďalej, aby mohol stiahnuť Igorov náskok v tabuľke. 

Pavol Loffay po šťastnom postupe zo skupiny a vo štvrťfinálovom víťazstve nad Zsoltom Csimmom sa zrazu ocitol medzi najlepšou štvorkou. Je to skvelý výsledok z jeho strany. Tento večer Marek Galbavý hral veľmi dobre, poriadne potrápil aj Dana Břena, ale na výhru to teraz nestačilo a tak sa Dano stal druhým semifinalistom. Tretím semifinalistom sa stal Igor Bilka, porazil Karesza Stefankovicsa 3:1. Vo štvrtom štvrťfinálovom zápase sme mohli vidieť veľmi vyrovnanú partiu, v ktorom nakoniec nevyhral favorit. Gabo Kubovič porazil Gergelya a po dlhej dobe mohol hrať semifinále. 

Semifinálové zápasy boli jednoznačnou záležitosťou favoritov. Aj Dano Břeň, aj Igor Bilka porazili svojich súperov hladko 3:0. 

Finálový zápas Danovi Břeňovi už nevyšiel tak, ako si predstavoval a preto Igor vyhral 4:1 a s víťazstvom u nás v lige mohol osláviť svoj titul z Nitry. Gratulujeme víťazovi! 


Semifinále 

Loffay P.(53,67) - Břeň D.(54,99) 0:3 

Bilka I.(65,35) - Kubovič G.(55,32) 3:0 

Finále 

Břeň D. (55,97) - Bilka I. (63,32) 1:4 

Skokan kola 

Janica R. 27. -> 22. 

Hološka P. 18. -> 14. 

Momentka/Prekvapenie kola 

Odveta minulotýždňového finále už medzi 16-kou 


Ďakujeme všetkým za účasť, veľmi sme radi, že chodíte v takom krásnom počte. Dúfame,že sa vám aj miesto páči, kde vás očakávame aj budúci týždeň!

Vytvorte si webové stránky zdarma!