Igor a Marek vo finále sa stretli po 6. týždňoch

25.09.2021
10.kolo našej súťaže sa nieslo v znamení viacerých rekordov. Na aktuálne kolo sa prihlásil doposiaľ najvyšší počet hráčov a to 36, medzi ktorými bolo najviac prihlásených nových hráčov v jednom kole, najviac žien aj juniorov v jednom kole. Ako nových sme mohli privítať viacerých ďalších členov klubu z Hlohovca. Zahrať si k nám prišli, Vierka Ondrejičková, Marek Ondrejička, Miloš Halás, Martin Makyš a Juraj Mihálik. Posledným novým hráčom bol Ján Grznár. Dúfame, že ste sa u nás dobre cítili. Pri takom počte hráčov sme premiérovo mohli vyskúšať rozdelenie do ôsmych skupín, z ktorých postúpili do pavúka prvý dvaja. Tentokrát sa nevytvorila vyslovene ani jedna skupina smrti, ale vďaka žrebu sa stretli v jednej skupine vedúci súťaže a hráč na druhom mieste.

Skupinovú fázu najlepšie zvládli Filip Apolen a Andrej Daniš, obidvaja vyhrali všetky svoje zápasy a stratili iba jeden leg. Tretím hráčom, ktorý neprehral ani jeden zápas v skupine bol Marek Purgy, porazil aj vedúceho súťaže Igora Bilku 2:1. U nás je už zvykom že minimálne jedna, ak nie viac skupín sú úplne domotané. Nebolo to inak ani teraz. Vo dvoch skupinách skončili až traja hráči s rovnakým počtom bodov. O postupe medzi nimi rozhodlo skóre, poprípade vzájomný zápas. Nakoniec z prvých miest išli ďalej Juro Bednárik a Peter Kormančík. Zvyšný traja postupujúci z prvých miest boli Igor Kubinyi, Martin Makýš a Marek Galbavý. Túto osmičku doplnili hráči z druhých miest ako napríklad Igor Bilka, Pavol Loffay, šikovný junior z Hlohovca Marek Ondrejička, ďalej najväčší fanúšik Depeche Mode Trnavského kraja Peter Lackovič, Janči Hruška, Jakub Daniš a Juraj Mihálik. Prekvapením skupinovej fázy bolo vypadnutie Dana Břena a Gaba Kuboviča.

 V osemfinále sa odohral bratovražedný súboj chalanov Danišovcov na päť legov (vyhral Jakub), derby dvoch Igorov(Igor Bilka vyhral nekompromisne 3:0). Filip Apolen po výhre 3:1 išiel jasne za svojím cieľom opakovať minulotýždňový úspech. V napínavom päťlegovom zápase vyradil Pavol Loffay Mareka Galbavého a tak po odohratí piatich legov postúpil do osmičky Marek Ondrejička po výhre nad Jurom Bednárikom. Štvrťfinalistov doplnili ešte Marek Purgy a Peter Kormančík. 

Vo štvrťfinále Marek Purgy a Igor Bilka súperom nedovolili vyhrať ani jeden leg a rýchlo dohrali svoje zápasy a postúpili do semifinále. Keď Danovi nejde je tu Filip na miesto neho, po výhre nad Jakubom Danisom sa stal tretím semifinalistom, čo je ďalší vynikajúci výsledok od neho. Tak ako Jurkova obľúbená časť kola je baráž, potom Paliho Loffaya je semifinále. On je jedným z najčastejších účastníkov najlepšej štvorice. Medzi najlepšou štvorkou vyhral aj Igor aj Marek s rovnakým výsledkom 3:1 a stalo sa to, čo naposledy vo štvrtom kole, hrali proti sebe vo finále. 

Finále malo krásny priebeh. Prvé dva legy vyhral Igor a vyhrával 2:0. ďalšie dva legy vyhral Marek a z ničoho nič bolo vyrovnané. Nasledujúce dva legy potom znovu vyhral Igor a s výsledkom 4:2 ukončil zápas a vyhral finále. Gratulujeme k víťazstvu a aj k druhému miestu na mastri cez víkend. Ďalej gratulujeme k skvelým výsledkom na mastri Vanesse Garaiovej a Palimu Loffayovi.


 Semifinále 

Apolen(57,38) - Bilka (68,85) 1:3 Purgy(60,29) - Loffay (60,40) 3:1

 Finále

Bilka (61,22)- Purgy(58,49) 4:2 


Skokan kola 

Kormančík P. 26. -> 20.

Apolen F. 16. -> 11.


Prekvapenie/Momentka kola 

Vypadnutie Dana Břeňa a Gaba Kuboviča v skupinovej fáze 


Disciplinárne rozhodnutie

Prvé upomenutie pre Igora Kubinyiho po viacerých prípadoch nešportového správania


 Päť kôl pred koncom sa už pomaly kryštalizuje, že kto ešte o aké miesto bude bojovať, aké miesto môže obsadiť, kto sa zúčastni najlepšej osmičky. Naďalej nám robíte starosti, ale iba v tom najlepšom s vašou účasťou o akej sme nikdy ani nesnívali, sme za to nesmierne vďační. Ak sa vám u nás páči a chutia vám aj chlebíčky tak príďte kľudne aj budúci týždeň v tradičnom čase.

Vytvorte si webové stránky zdarma!