Komu priniesla 13-ka šťastie?

15.10.2021
Na 13. kole sa zúčastnilo 31 šípkárov, medzi ktorými sme našli troch nových hráčov a jedného, ktorý si prišiel zahrať po dlhej dobe a so svojou návštevou nás príjemne prekvapil. Boli to Martin Szakmár, Wieslaw Prugar, Matúš Kompas a Attila Marosi. Sme radi, že ste si k nám našli cestu, budeme ešte radšej, ak sa k nám pridáte aj nabudúce. Tiež nám robí veľkú radosť, že vždy sa nájde medzi novými hráčmi niekto zo Šale, alebo z blízkeho okolia.

Na nešťastie nášho Jurka sme hráčov rozdelili do šiestich skupín, čo znamenalo, že sa musela hrať baráž na doplnenie hráčov do pavúka. Je to Jurova obľúbena hra, ktorej sa teraz pri svojej neúčasti nemohol zúčastniť. Ináč Juro bol predposledný hráč, ktorý sa doteraz zúčastnil všetkých odohratých kôl našej ligy. 

Skupinovú fázu najlepšie odohral Igor Bilka, lebo nestratil ani jeden leg. Tiež bez prehry vyhrali skupiny Filip Apolen, Peťo Kormančík, Marek Purgy, Marek Galbavý a Dano Břeň. Z druhých miest postúpil skvele hrajúci Wieslaw Prugar, Attila Marosi, Pavol Loffay, Jakub Daniš, premiérovo naša celebrita Adam Pál a Peťo Kacska. Z baráže ich doplnili štyria hráči. "Tato" Herenčár, Janči Hruška a dvaja juniori, Peťo Hološka a po dlhej dobe aj Maxi Csimma

V šestnástke nečakane vypadli adepti aspoň na semifinále Pavol Loffay a Danko Břeň. Vidíš Dano, to belase tričko ti neprinieslo šťastie. Filip Apolen, Jakub Daniš a Peťo Kormančík svojích súperov deklasovali a s výsledkom 3:0 išli ďalej do osmičky. Ostatné zápasy končili s výsledkom 3:1. 

Filip pokračoval aj medzi najlepšou osmičkou vo svojej dobrej hre a uštedril kanára aj Jakubovi Danišovi. Po vyradení jedného ťažkého súpera Attila Marosi už druhého nedokázal vyradiť a s Marekom Purgym prehral 3:0. Peťo Kormančík išiel jasne za svojím cieľom opakovať minulotýždňový úspech a po výhre 3:1 nad Marekom Galbavým sa ocitol vo semifinále. Peťo Kacska ešte nejako, čo ani on nechápe dokázal vyhrať proti Palovi Loffayovi, ale už v ďalšom zápase proti Igorovi Bilkovi si ani nepáchol a Igor vyhral 3:0. 

Semifinále aj napriek dobrej hre Filipovi už nevyšlo podľa predstáv a teraz on dostal kanára, ktorého mu uštedril Marek Purgy. Filip sa s ďalšou účasťou v semifinále veľkými krokmi približuje k účasti na Top8. Má na to ešte dve kolá, aby si to zabezpečil. Asi v najlepšom zápase večera prehral Peťo Kormančík proti Igorovi Bilkovi 2:3, ale smútiť nemôže, lebo celkovo turnaj odohral veľmi dobre. 

Igor a Marek sa vždy stretnú proti sebe, niekedy v šestnástke, osmičke ale najčastejšie vo finále. Aj teraz odohrali vyrovnaný zápas a keby nebolo jedného legu kde sa zasekli na dabloch, finálové priemery by boli oveľa vyššie. Igor vyhral 4:3 a dve kolá pred koncom už má obrovský náskok a vyzerá to na víťazný triple a obháji majstrovský titul. Gratulujeme Igorovi za víťazstvo a hráčom za skvelý výkon. 


Semifinále 

Apolen F. (57,41) - Purgy M. (64,41) 0:3 Kormančík P. (65,59) - Bilka I. (69,08) 2:3

 Finále 

Purgy M. (63,21) - Bilka I. (63,25) 3:4 


Skokan kolan 

Prna P. st. 47.->39. 

Lojka L. 50.->44 

Pál A. 37.->32. 


Momentka/Prekvapenie kola 

Najlepší zápas večera Kormančík vs. Bilka 


Do odohratia extrémne dlhej sezóny nám ostali ešte dve kolá, ale prvé tri miesta sú už viac-menej rozhodnuté, pohyb a boj sa dá ešte očakávať na postup do osmičky a o účasť v Top8. Budúcu stredu možno budeme o niečo múdrejší, vidíme sa v "bowlingu" v Šali v tradičnom čase!

Vytvorte si webové stránky zdarma!