Máme nového víťaza

08.10.2021
Máme za sebou 12.kolo sezóny, na ktoré prišlo zatiaľ druhý najvyšší počet hráčov. Nového hráča sme teraz nemali, ale po dlhšej dobe prišli Paťo Kochan, Majo Bödör, Tomáš Kucman aj Adrián Ježík. Keď už prišli, niektorí poriadne zamiešali dianie na lige.

35 hráčov sme rozlosovali do ôsmich skupín, medzi ktorými tentokrát tá "béčková" bola tá náročná v zložení s Danom Břeňom, Andrejom Danišom, Palom Loffayom a s našim Jurkom Bednárikom. túto štvoricu doplnil ešte Maxi Csimma. Skupinu vyhral Dano bez zaváhania, pred Andrejom Danišom. Palovi Loffayovi ani dve bingá nepomohli k postupu, skončil až na treťom, nepostupujúcom mieste. Ale vráťme sa naspäť ešte na chvíľu k prvej skupine, kde úradoval Majo Bödör, súperom pustil iba jeden leg. Juraj Mihálik porazil v poslednej dobe dobre hrajúceho Filipa Apolena vďaka čomu postúpil z druhého miesta. Ďalšiu, C skupinu vyhral prekvapenie večera Peťo Kormančík. Vyhral všetky svoje zápasy a takto začal svoju spanilú jazdu večera. Z druhého miesta postúpil Gabo Kubovič. Vo štvrtej skupine sa všetko prevrátilo na ruby. Pôvodne by sme čakali, že Paťo Kochan porazí všetkých svojich súperov a ľahko postúpi, ale sa predabloval a nakoniec sa mu podarilo vyhrať iba jediný zápas skončil na nepostupujúcom treťom mieste. Navyše s tým by sme vôbec nerátali, že Lukáš Bachratý vyhrá všetky zápasy a zaistí postup z prvého miesta. Druhú priečku získal Adrián Ježík. Piata skupina tiež nebola jednoduchá, svedčí o tom aj fakt, že Marek Purgy postúpil iba z druhého miesta. Celú skupinu vyhral druhý Marek, Marek Galbavý. Mal skvelú formu počas týchto zápasov a mohol od seba očakávať dobrý výsledok aj v pavúku. Igor Kubinyi premrhal viac šípok na výhru vo svojich zápasoch čo mu stálo za postup do pavúka. Asi skupina F bola najvyrovnanejšia, lebo okrem jedného zápasu všetky skončili s výsledkom 2:1. Prvé miesto nakoniec obsadil Zsolt Csimma, mal o leg lepšie skóre ako druhý Miloš Halás. Peter Ruzsík, aj Tomáš Kucman vyhrali s rovnakým výsledkom (Z3:0,L6:1) svoje skupiny. Za Petrom v G skupine ako druhý končil Andrej Vnučko a premiérovo postúpil zo skupiny do najlepšej šestnástky. V poslednej skupine druhé mieste za Tomásom uchmatol Janči Hruška, pred svojím večným rivalom Peťom Prnom.

 Dano Břeň a Majo Bödör vo skvelých výkonoch pokračovali aj osemfinále, aby vďaka žrebu mohli odohrať veľmi dobrý zápas vo štvrťfinále. Marek Purgy nevyužil absenciu vedúceho tabuľky Igora Bilku a vypadol hneď v prvom kole pavúka. Peťo Kormančík ho porazil dosť hladko 3:0. Veľmi napínavý zápas odohrali Adrián Ježík a Zsolt Csimma. Adrián už vyhrával 2:0, po čom ešte Zsolti vyrovnal, ale posledný leg Adrián súperovi nepustil a tiež postúpil do štvrťfinále. Tam na neho čakal vo veľmi dobrej forme hrajúci Marek Galbavý. Ten sa mohol radovať z postupu do štvrťfinále po výhre nad Gabom Kubovičom 3:1. Do štvrťfinále sa prebojovali ešte Peter Ruzsík, Lukáš Bachratý. Pred štartom kola asi by nikto netipoval týchto hráčov na postup do najlepšej osmičky. Veľmi príjemne prekvapili. Ako posledný, osmičku doplnil Andrej Daniš. Vo štvrťfinále okrem jedného zápasu vo všetkých hráči odohrali plný počet piatich legov. Peťo Kormančík okorenil svoju výhru 3:0 nad Lukášom Bachratým aj s jedným bingom. Peter Ruzsík poriadne potrápil Andreja Daniša, ale nakoniec do štvorky postúpil Andrej. Marekovi Galbavému štvrťfinálový zápas nevyšiel podľa svojich predstáv, veľa šípiek pokazil na dabloch a nepodarilo sa mu postúpiť do vysnívaného semifinále. Adrián tak zvíťazil 2:3. Tiež veľmi vyrovnanú partiu odohrali Majo Bödör s Danom Břeňom. Takúto dvojicu by človek očakával vo finále, ale tentoraz sa stretli vo štvrťfinále a žiaľ jeden z dvojice sa musel rozlúčiť so súťažou. Teraz bol úspešnejší Majo, vyhral 3:2.

 Andrej Daniš v semifinále už nedal šancu svojmu aktuálnemu súperovi, nie ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch a Adriána porazil 3:0 a mohol čakať na súpera. A ten nebol nikto iný ako Peťo Kormančík. Zaslúžene mohol hrať finále, lebo na ceste porazil aj Mareka Purgyho a v semifinále aj Maja Bödöra. Kto by to povedal pred začiatkom, že budeme mať takúto dvojicu vo finále??? Kormančík P. vs. Daniš A. 

A keď Peťo sa tam dostal, chcel to dotiahnuť aj dokonca. Hoci Andrejovi to padalo lepšie, aj hral lepšie, ale na dabloch pokazil veľa šípiek čo Peťo dokázal využiť a vyhral aj finále s pomerom 4 ku 2. Bolo dobré vidieť vo finále dve nové tváre. Gratulujeme obom za skvelý výsledok! Odohrali veľmi dobrý turnaj.


 Semifinále 

Bödör A. - Kormančík P. 2:3

Ježík A. (45,88) - Daniš A. (60,12) 0:3

Finále

Kormančík P. (57,19) - Daniš A.(56,72) 4:2


 Skokani kola 

Ježík A. 40. -> 28.

Ruzsík A. 41. -> 31.

Halás M. 50. -> 41. 

Vnučko A. 53. -> 42.

Kormančík P. 22. -> 13.


Prekvapenie/Momentka kola

 Zakopnutie viacerých hráčov so šancou na konečné víťazstvo 

Veľmi dobrá hra a výhra Peťa Kormančíka


 Tri kolá pred koncom súťaže sa už rysuje, že kto aké miesto obsadí na prvých troch miestach. Môže sa to ešte zmeniť, uvidíme čo nám prinesú posledné kolá. Budúci týždeň už budeme o niečo múdrejší, vidíme sa v stredu v tradičnom čase!

Vytvorte si webové stránky zdarma!