Marekova výhra po ťažkej ceste do finále

13.08.2021

Po veľmi dlhej dobe sme opäť odohrali ligové kolo v našej súťaži. Po nekonečných 11-ich mesiacoch, počas ktorých sa vo svete zmenilo veľa vecí, sa nejaké veci udiali aj u nás. Úspešne sme dotiahli vybavovačky okolo "ozetka" a zmenili sme aj naše pôsobisko. Dúfame, že sa vám nové miesto páči! Keďže sme nemali možnosť vyskúšať, ako to bude v nových priestoroch fungovať, mali sme obavy ako budú k tomuto kroku hráči pristupovať. S časom to budeme zlepšovať a dolaďovať. Dovtedy vás prosíme o trpezlivosť a ohľaduplnosť voči ostatným hráčom. Po dlhej nečinnosti sme nemali ani potuchy o tom, že koľko hráčov by sa mohlo prihlásiť po "odstávke" do prvého kola. Po uzavretí prihlášok sme neveriacky konštatovali, že sa prihlásilo 27 ľudí. To nás príjemne prekvapilo, taký počet nečakal nikto z nás. Medzi nimi boli starí známi, ktorých sme radi znovu privítali, ale pribudli aj štyria noví hráči, menovite Filip Apolen, Lukáš Bachratý, Marek Ďurkovič a Adam Pál. Chalani ak sám vám u nás páčilo, veľmi radi vás privítame aj nabudúce. Potom nám už neostalo nič iné, ako rozlosovať hráčov do šiestich skupín, medzi ktorými sa vytvorila aj jedna extrémne náročná. Po krátkom príhovore majiteľa podniku Ervina Horáčka a po malom prípitku sme sa konečne dočkali a mohli začať hrať!

 Skupinu A bez prehry vyhral prekvapenie kola Zoli Décsi, pred Palom Loffayom. Už spomínaná skupina smrti, mala označenie B v zložení s Jurom Bednárikom, Danom Breňom, s nováčikom Filipom Apolenom, ktorý prešiel poriadnym krstom ohňom. V skupine boli aj dvaja Igorovia, Igor Kubinyi a Igor Bilka. Túto náročnú skupinu vyhral Igor Bilka bez prehry, na druhom mieste skončil Dano Breň a tretie miesto, zaručujúce baráž do 16-ky uchmatol Jurko Bednárik. Gabo Kubovič vyhral podľa predpokladov skupinu C. Za ním bola veľmi vyrovnaná partia a nakoniec druhé miesto vybojoval "syn Trnavy" Laso, Peter Lackovič. Jeden z dvoch hráčov ktorí nestratili ani leg počas skupinových zápasov bol Majo Bodor. Vďaka tomuto výkonu ľahko vyhral svoju skupinu D a postúpil do ďalších bojov. Druhý hráč, ktorý nestratil ani jeden leg v skupine bol nováčik Marek Ďurkovič zo skupiny E. Za ním druhú priečku obsadil Gábor Molnár. Poslednú skupinu nemohol vyhrať nikto iný ako Marek Purgy. Ľahko ovládol svoju skupinu F a spolu so Zsoltom Csimmom sa dostali do najlepšej šestnástky. 

Vďaka losu bola aj vrchná časť pavúka náročná, o čom by mohol najviac hovoriť Marek Purgy. Medzi najlepšou šestnástkou mal zápas proti Danovi Břeňovi, ktorý vyhral 3:2. V najlepšej osmičke naňho čakal Majo Bodor. Marek sa v tomto zápase dostal do dvojlegového vedenia, ale potom sa trošku zasekol a Majo dokázal vyrovnať stav na 2:2. Posledný leg, ale Marek nevypustil a vyhral zápas 3:2. V semifinále ho čakalo prekvapenie kola, Zoli Décsi. Potom čo vyhral skupinu, v prvom kole porazil Peťa Prnu 3:2,v osmičke Gaba Molnára 3:1 a zrazu sa ocitol medzi najlepšou štvorkou. Tu mal už asi príliš veľký rešpekt pred Marekom a nedokázal klásť veľký odpor a s Marekom prehral 3:0. 

Spodnú časť pavúka ovládol Igor Bilka, po výhrach nad Petrom Kacskom v osmičke nad Marekom Galbavým a v nervóznom semifinále nad Palom Loffayom, sa prebojoval do finále. Marek Ďurkovič nedokázal nadviazať na výborné výkony v skupine a v šestnástke prehral s Palom Loffayom 3:1. Palo Loffay v tejto časti pavúka vyradil ďalšieho ašpiranta aspoň na semifinále Gaba Kuboviča po hladkej výhre 3:0. Finále prinieslo hŕstke fanúšikom dobrý a vyrovnaný zápas. Marek rýchlo uchmatol prvý leg a vyhrával 1:0, ale potom Igor vyhral tri legy za sebou a zrazu bol stav zápasu 1:3 pre Igora. Ale zápas nám priniesol ešte vzrušujúce chvíle. Marek sa vzchopil a nielenže dokázal vyrovnať stav na 3:3, ale vyhral aj rozhodujúci leg a vďaka tomu aj celý zápas. Gratulujeme víťazovi, tú výhru si teraz naozaj zaslúžil, lebo na ceste za víťazstvom porazil troch veľmi ťažkých súperov. 

Semifinále

Décsi Z. - Purgy M. 0:3 

Loffay P. - Bilka I. 2:3 

Finále 

Purgy M.(60,69) - Bilka I. (59,57) 4:3 

Skokan kola 

Bodor M. 24. -> 17. 

Lackovič P. 31. -> 25 

Momentka kola 

Účasť Zola Decsiho v semifinále 

Čo ešte dodať? Sme veľmi radi, že ste na nás nezabudli a toľko z vás si prišlo zahrať aj po takej dlhej dobe. Dúfame, že sa vám páči aj nové miesto. Očakávame vás aj budúcu stredu už v tradičnom čase a na novom mieste!

Vytvorte si webové stránky zdarma!