Nečakaná dvojica odohrala pekné finále!

11.09.2020

Na 2. kolo sa prihlásilo 23 hráčov, medzi ktorými sme tentoraz nemali žiadneho nováčika. Prišiel nás pozrieť po veľmi dlhej dobe náš dobrý kamarát Zoli Décsi. Kvôli tomu aby sme stihli včas odohrať kolo, sme hráčov rozdelili do šiestich skupín.

V skupine A mal prevahu Dano Břeň, ktorý vyhral všetky svoje zápasy a stratil iba jeden leg. Ďalší hráči mali rovnako po výhre a tak o postupujúcich miestach rozhodlo skóre,dokonca aj vzájomný zápas. Nakoniec druhé miesto získal Braňo Tomáško a tretie barážové miesto Roman Herenčár.

V skupine B sa stretli znova naši dvaja juniori. Úspešnejší bol Peťo Hološka. S dvoma výhrami vyhral skupinu. Druhý skončil Maxi Csimma, ale iba s horším skóre zo zápasov. Tretiu priečku obsadil Peťo Prna.

Vďaka tomu, že nie sú nasadení hráči, sa znova vytvorila skupina smrti v zložení Gabo Kubovič, Juraj Bednárik, Marek Galbavý a Peťo Kacska. Chalani odohrali naozaj skvelé zápasy, škoda,že ste to nemohli sledovať na streame. Skupina C bola vyrovnaná, keď traja získali rovnako po štyri body. Nakoniec skupinu vyhral Gabo, pred Jurom a Marekom. Dokonca aj Peťo bol spokojný so svojím výkonom napriek tomu, že vyhral iba jeden leg.

Marek Purgy v skupine D nenašiel premožiteľa, vyhral všetky svoje zápasy. Na druhom mieste skončil Zsolt Csimma a na treťom barážovom Martin Vicena.

Veľmi vyrovnaná bola aj ďalšia skupina s označením E. Traja hráči mali rovnaký počet bodov. Skupinu vyhral Zoli Décsi o jeden leg pred Máriom Ujházim, ktorý tiež iba o jeden leg predbehol Paľa Loffaya.

Poslednú, trojčlennú skupinu vyhral Igor Bilka, pred Igorom Kubinyim. Tretiu priečku obsadila Vanessa Garaiová, vďaka čomu získala možnosť prebojovať sa z baráže do hlavného pavúka. Postup jej ušiel iba o jediný bod.

V pavúku horná polovica bola veľmi ťažká a druhá zasa veľmi vyrovnaná. Do hornej časti sa dostali hráči, ktorí boli favoriti aj na konečné víťazstvo. Dano Břeň, Juro Bednárik, Igor Bilka aj Marek Purgy svoje prvé zápasy vyhrali a postúpili do osmičky, ale ten ich postup sa nezrodil len tak ľahko. Napríklad Mário Ujházi poriadne potrápil Jura a nechýbalo veľa, aby ho aj vyradil. Podobný priebeh mal aj zápas medzi Marekom Purgym a Marekom Galbavým. Tiež chalani odohrali plný počet legov. Marek Galbavý vie na Mareka Purgyho, porazil ho aj na topke a blízko mal k postupu aj teraz. Odohrali veľmi dobrý zápas. No nakoniec to Marek Purgy dotiahol do víťazného konca a vyhral 3:2. V druhej polovici pavúka sa zrodili víťazstva o niečo ľahšie, keď všetci favoriti postúpili so stratou jediného legu. Gabo Kubovič porazil Peťa Prnu 3:0. Zoli Décsi, Zsolt Csimma a Roman Herenčár porazili svojich súperov 3:1.

Vo štvrťfinále pokračovali favoriti vo vzájomnom vyraďovaní. Dano Břeň vyhral nad Jurom Bednárikom docela ľahko 3:0, a Igor Bilka porazil Mareka Purgyho 3:1. Gabo Kubovič lahko vyhral nad nepríjemným Zolim Décsim 3:0. V poslednom zápase Zsolti Csimma porazil Romana Herenčára 3:0.

Medzi najlepšou štvorkou sa vytvoril ďalší skvelý zápas medzi Danom Břeňom a Igorom Bilkom. Dano mal svoj deň, potvrdil to aj proti Igorovi a nečakane ľahko ho porazil a zaslúžene postúpil do finále. Pred druhým semifinálovým zápasom bol jasným adeptom na postup do finále Gabo Kubovič, ale Zsolt Csimma hral tento večer veľmi dobre a po dobrom výkone, trošku aj nečakane, vyradil Gaba 3:1 a zaslúžene postúpil do finále.

Finále medzi Danom Břeňom a Zsoltom Csimmom nám prinieslo pekný zápas. Zsolt vôbec nebol podradným súperom, hral pekne a držal s Danom krok. Ale tentoraz mal Dano skvelú formu a zaslúžene dotiahol zápas do víťazstva. Vyhral 4:1! Gratulujeme víťazovi, ale pochvalu si zaslúži aj Zsolt, lebo hral veľmi sympaticky a pekne celý večer.Záznam z finálového zápasu alebo z celej vyraďovačky si môžete pozrieť na nižšie uvedenom linku, alebo na našom YouTube kanáli:

https://youtu.be/-vZs6HaFuP4


Semifinále

Břeň D. - Bilka I. 3:0

Kubovič G. - Csimma Zs. 1:3

Finále

Břeň D. (67,6) - Csimma Zs. (54,25) 4:1

Skokan kola

Od tretieho kola
Prekvapenie/ Momentka kola

Účasť Zsolta Csimmu vo finále

Veľmi dobrá hra Dana Břeňa, vďaka ktorej prešiel cez veľmi náročný pavúk až do finále


Rozhodnutie, aby neboli žiadny hráči nasadení sa nám teda potvrdilo už po dvoch kolách. Poriadne premiešal skupiny, aj pavúka a takto majú šancu postúpiť ďalej aj iní hráči, ako na ktorých sme zvyknutí. Určite bude zaujímavejšia aj celková tabuľka! Už zvedavo čakáme ako sa to celé bude vyvíjať. Ďakujeme každému za účasť, príďte aj o týždeň už v tradičnom čase!

Vytvorte si webové stránky zdarma!