Sezóna bola poriadne oslávená

04.02.2020

Prvú februárovú sobotu sa konalo vyhodnotenie a oslava úspešnej 2. sezóny spojené s turnajmi Top8 a Lucky Looser. Po rýchlom rozlosovaní a otvorení turnajov chlapci sa vrhli hneď do zápasov. Napriek tej uvoľnenej atmosfére zápasy brali vážne. Pohár pre víťaza Topky získal Juro "čauuu" Bednárik pred Gabom Kubovičom. Tretie miesto získal tiež hráč v domácich farbách, naša legenda Igor Kubinyi. Hráči ktorí nepostúpili z Topky na poslednú chvíľu si vymysleli turnaj Top8 Lucky Looser,ako turnaj za cenu útechy. Víťazstvo v tom turnaji tiež ostalo doma,keď Peťo Kacska končil prvý pred Danom Šturdíkom a Jančim Hruškom. Danovi Šturdíkovi ďakujeme za ceny venované do tohto turnaja! Turnaj Lucky Looser vyhral Peco Repiský,pred Ricsim Szitásom a Marekom Galbavým! Veľká vďaka patrí chalanom z Dunajskej Stredy,keď Karesz Stefankovics venoval fľašu pre víťaza Topky.Gábor Molnár,ktorý sa nemohol zúčastniť pre iné povinnosti, venoval fľašu marhulovice so šálom Dac-u pre víťaza Luckyho. Plán mu dokonale vyšiel,lebo ako som už spomínal Luckyho vyhral Peco Repiský,fanúšik Trnavy. To treba vedieť,že počas celej sezóny chalani sa navzájom podpichovali. A Gáborovi to vyšlo dokonale! Ale presne o tom to má byť o srande,o zábave,o podpichovani, o úcte k druhému a nie o nenávisti. Ale to je už iná téma. 

Po ukončení turnajov a odovzdávaní pohárov sa odohral legendárny zápas dvojíc na jeden leg 1001,kde už dvojica Kubovič,Prna P st. druhýkrát nenašli premožiteľa! Po tejto výhre sa oslava presunula na cestu pred pivárňou,kde sa hráči tradične odfotili s pohármi! A my presne takto sme si to celé predstavovali,aby to bolo o zábave,o dobrej atmosfére, zabaviť sa so šípkami! Podľa ohlasov hráči práve preto k nám chodia veľmi radi čo nás veľmi teší! Budeme sa snažiť toho sa držať aj ďalšej sezóne! Ďakujeme každému za účasť! Vidíme sa 12.2. v prvom kole!


Rozhovor s trojicou najvyššie postavených hráčov nedávno ukončenej sezóny


Najprv sme vyspovedali Gaba Kuboviča,ktorý získal konečné tretie miesto. Gabo gratulujeme k tretiemu miestu v lige! 

DC Šaľa: Ako sa cítiš po tej dlhej sezóne v ktorej sa ti nakoniec podarilo získať konečné tretie miesto? 

Gabo: Ďakujem pekne za gratuláciu! Mohol by som si aj skorej zabezpečiť to tretie miesto,dokonca aj na zisk druhého miesta som mohol mať šancu,ale kvôli iným záležitostiam (výlet a robil som aj trénera futbalistov) som sa nemohol zúčastniť na dvoch kolách. Napriek tomu sa veľmi teším,že sa podarilo získať to tretie miesto vďaka zlepšujúcej sa forme a vďaka zaváhaniu súperov v posledných kolách. Bola to vyrovnaná súťaž s veľmi kvalitnými súpermi! 

DC Šaľa Ako si sa dostal k šípkam? Kedy a kde si začal hrať šípky?

Gabo: V roku 2016 som sledoval Majstrovstvá sveta, ktoré vyhral Gary Anderson. Počas turnaja hodil aj devinu... To sa mi veľmi zalúbilo. Vtedy som mal aj narodky a od rodiny som si vypýtal ako darček sisalovy terč. Presne odvtedy hrávam šípky,cca od januára 2017. Ešte vtedy v januári išiel som to vyskúšať do Nových Zámkov,že aké to je zahrať si súťažne! Ten bol najbližší klub od môjho bydliska! Dokonca aj vyhrať sa mi tam podarilo jeden veľmi dobrý zápas! Potom som už nemohol chodiť do Zámkov kvôli rôznym povinnostiam a trénoval som iba doma,alebo v jednom podniku u nás,ale tam hrali iba softy. V januári 2019 počas surfovani na Facebooku všimol som si,že v Šali sa voľačo rozhýbalo. V jednej pivárni vznikol klub. Tomu som sa veľmi potešil,lebo som to mal oveľa bližšie ako Nové Zámky! Odvtedy sem chodím hrávať,mám to veľmi blízko k srdcu,sme už ako malá rodinka! Atmosféra je tiež veľmi dobrá, rodinná aj liga má celkom dobrú úroveň! Verím tomu,že čím ďalej tým bude aj lepšia!

DC ŠaľaS akými šípkami si začal hrať a s akými hrávaš teraz?

Gabo: Fuu vtedy som bol ešte nováčik,nevyznal som sa v tom ešte,tak som si kúpil 2 sady hrubšie a 2 sady tenších šípiek,boli cca 22-24 gramové,už ani neviem akej značky... Ale väčšinou som hrával s tými tenšími,stále ich mám odložené lebo s tými som vyhral 1. sezónu šalianskej ligy! Ale odvtedy som ich vymenil a teraz hrávam s 22 gramovými šípkami Mervyna Kinga od winmau! To preto lebo má jedinečný grip a viem vždy rovnako,na tom istom mieste chytiť šípku.

DC Šaľa: Každý šípkár,hlavne profíci majú nejaké prezývky. Ty máš nejakú? Prečo práve tú?

Gabo: Prezývku ešte nemám,to si nevyberieš ty sám,ale príde sama s časom,alebo od šípkárskej komunity dostaneš nejakú. 

 DC Šaľa: Aké sú tvoje doterajšie najväčšie úspechy?

Gabo: Mojím najväčším úspechom je,že som minulý rok vyhral prvú sezónu aj turnaj Top8 v Šali. 

DC Šaľa: Čo by si chcel ešte dosiahnuť v našom športe? Máš nejaké ciele?

Gabo: Nejaké vytúžené ciele nemám,chcel by som vyskúšať celoslovenské turnaje ako master, slovenský pohár, majstrovstvá Slovenska! Veľmi sa mi páčila organizácia a úroveň januárových majstrovstiev Slovenska v Nových Zámkoch! Gratulujem chalanom za úspešné zvládnutie celého turnaja!

Keď mi ešte dovolíte zopár osobných myšlienok... Veľmi som rád,že je z nás taká dobrá "rodina", ktorá je skvelá partia kamarátov! Podľa mňa aj tí hráči, ktorí k nám chodia z iných miest to môžu potvrdiť! Chcel by som ešte poďakovať podporu rodine,svojej manželke a mojej najväčšej fanúšičke dcére! 

DC Šaľa: Ďakujeme za rozhovor! 

Nasleduje vicemajster ligy Karesz Stefankovics! Gratulujeme ti ku konečnému druhému miestu!

DC Šaľa: Ako sa cítiš po tej dlhej sezóne,v ktorej sa ti nakoniec podarilo získať druhé miesto?

Karesz: Trocha som unavený, lebo popri lige v Šali som navštevoval aj iné ligy. Celkovo som s dosiahnutým výsledkom spokojný, hoci v závere mi už došli sily.

DC ŠaľaAko si sa dostal k šípkam! Kedy a kde si začal hrať šípky?

Karesz: Šípky som videl prvýkrát v Tv zhruba 5 rokov dozadu. Dosť dlhý čas som sa na ne len díval a fandil. Cca 2 roky dozadu som si kúpil 1. terč a šípky. Dva týždne som to skúšal a potom som to rýchlo aj zabalil. Po pár mesiacoch som to znova vyskúšal a odvtedy ma to nesmierne chytilo. Čiže hrám ich pravidelne zhruba 18 mesiacov.

DC Šaľa: S akými šípkami si začal hrať a s akými šípkami hrávaš teraz?

Karesz: Začal som hrávať so 17 gramovými šípkami. Samozrejme šípkami môjho obľúbeného hráča "Lietajúceho škóta" Garyho Andersona. Postupom času som prešiel na 19 gramové. Dnes hrám s 21 gramovými šípkami Unicorn Phase 3 od Garyho.

DC ŠaľaKaždý šípkár,hlavne profíci majú nejaké prezývky. Ty máš nejakú? Prečo práve tú?

Karesz: .Prezývku nemám, s chalanmi z nášho Cornisland Darts Clubu (CDC) si sem tam robíme srandu ohľadom prezývok, ale to si radšej nechám pre seba (smiech).

DC ŠaľaAké sú tvoje doterajšie najväčšie úspechy?

Karesz: Za najväčšie úspechy považujem turnajové víťazstvá alebo pódiové umiestnenia či už na Slovensku alebo v Maďarsku. Samozrejme aj toto 2. miesto na lige v Šali. Predsa je to dlhá súťaž, je to o výkone na dlhšiu trať,nie je to o jednom dni. Veľmi ma teší, že takto v polovici mojej premiérovej šípkárskej sezóny som momentálne na 29. mieste celoslovenského rebríčka.

DC ŠaľaČo by si chcel ešte dosiahnúť v našom športe? Máš nejaké ciele?

Karesz: Mojím najdôležitejším a prvoradým cieľom je neustále sa zlepšovať a stabilizovať výkonnosť. Potom sa ukáže na čo to bude stačiť.

DC Šaľa: Veľmi pekne ti ďakujeme za rozhovor!

A nakoniec prichádza rozhovor s našim majstrom s Igorom Bilkom!

Gratulujeme k majstrovskému titulu!

DC Šaľa: Stal si sa majstrom druhej sezóny! Aký je to pocit? Opíš nám to prosím 

Igor:  Áno, ďakujem. Každý chceme byť rýchlejší, lepší... prvý. Keď som si prišiel prvýkrát do Šaľe zahrať šípky, takmer nikoho som z tých pár chalanov nepoznal. Prijali ma a dnes mi dokonca fandia, cítil som ich podporu na MS. Nuž a po pár účastiach som sa usadil priebežne na prvom mieste, kde som ostal dokonca... Príjemný pocit.

DC ŠaľaAko si sa dostal k šípkam? Kedy a kde si začal hrať šípky?

Igor: Po operácií kolena, 5 týždňov som nemohol pohnúť nohou, sledoval som tv a dávali šípky. Kúpili sme si prvý terč, elektronický a začal som v máji 2018 hádzať. Prvý zápas som odohral v Nitre na lige ešte s barlami, hneď som si kúpil profi terč na steely a odvtedy ich hrám.

DC ŠaľaS akými šípkami si začal hrať a s akými šípkami hrávaš teraz?

Igor: Od začiatku hrám s tými istými, len som si našiel vhodnú dlžku. 23g Retina 95% tungsten

DC ŠaľaKaždý šípkár,hlavne profíci majú nejaké prezývky. Ty máš nejakú? Prečo práve tú?

Igor: The Jumper...od začiatku som sa rýchlo zlepšoval a začal sa umiestňovať na rôznych turnajoch... hovorili o mne ako o skokanovi, ktorý prišiel a vyhráva... keď som si navrhoval dizajn dresu, chcel som nejakú prezývku... tak mi prischlo The Jumper.

DC ŠaľaAké sú tvoje doterajšie najväčšie úspechy?

Igor: Minulú sezónu som skončil na 17. mieste v slovenskom rebríčku. V tejto sezóne som aktuálne 15. a verím v koncoročnú top12. Najväčšie úspechy asi 3.miesto vo dvojiciach na MS 2019, 9.miesto v jednotlivcoch na MS 2020, stále som sa udržal v extralige, kde hra TOP16 hráčov zo širokého okolia a zopár ďalších dobrých umiestnení na Mastroch či Slovenských pohároch a ligách. 2x som zavrel 11. šípkou a v zápase sa mi podarilo max zavretie 170 🔝 (v Šali). Tešia ma výsledky v družstvách, kde sme postúpili do top8 a v marci sa rozhodne, kto bude majstrom svk.

DC Šaľa Čo by si chcel ešte dosiahnuť v našom športe? Máš nejaké ciele?

Igor: Ciele nemám, šípky ma bavia a chcem ich hrať len pre potešenie, na veľké súťaženie som už pristarý a nie je na to čas navyše. Ak chce niekto dosahovať pravidelne priemery nad 80, musí sa tomu venovať a chodiť po turnajoch, ja to nestíham...

DC Šaľa: ďakujeme veľmi pekne za rozhovor a ešte raz gratulujeme k majstrovskému titulu!

(ďalšie fotky nájdete vo fotogalérií)

Vytvorte si webové stránky zdarma!