Tretie víťazstvo Igora v rade

01.10.2021
Tento týždeň sa hralo v poradí 11.kolo ligy, na ktoré sa prihlásilo 33 hráčov. V zozname medzi prihlásenými hráčmi sme našli dve nové mená, obaja boli mimochodom zo Šale. Marián Matuška a Martin Kormoši, veľmi radi sme vás privítali medzi nami, ak sa vám u nás páčilo kľudne sa pridajte aj inokedy.

33 hráčov sme rozdelili do ôsmich skupín. Hneď prvá bola tá jediná päťčlenná, ktorú vyhral Peťo Kacska. Marián Matuška poriadne zamiešal postupové karty. Podľa jeho slov predtým ešte nikdy nebol na žiadnom turnaji a preto trošku nečakane postúpil zo skupiny. Iba táto skupina bola zamotaná, lebo spolu s Mariánom ešte ďalší dvaja hráči mali rovnako po štyri body. Druhú skupinu vyhral Filip Apolen pred "Tatom" Romanom Herenčárom. V tretej skupine potvrdili rolu favorita Marek Purgy a Pavol Loffay, postúpili z prvých dvoch miest. Peťo Hološka podal veľmi dobrý výkon, keď vyhral všetky zápasy vo svojej skupine a z prvého miesta si zaistil postup do pavúka. Druhým postupujúcim bol Peťo Prna. Peťo konečne prelomil ľady, lebo jemu sa podarilo po veľmi dlhej dobe postúpiť zo skupiny. Po žrebe veľmi zaujímavo vyzerala skupina E. Trojica Juraj Bednárik, Dano Břeň a Marek Galbavý mala prepoklad, aby poriadne pomiešali konečné poradie v tejto skupine. Nakoniec sa nič také nekonalo, Dano Břeň bez menšieho zaváhania vyhral túto skupinu bez straty legu. Z druhého miesta nakoniec postúpil trošku smutne Juraj Bednárik. Jura taký postup už ale nebaví, on proste ľúbi hrať baráž. To je jeho ozajstná šálka kávy. Jakub Daniš si podobne poradil so svojimi súpermi ako Dano a nestratil ani jeden leg. Druhé miesto v "efkovej" skupine obsadil veľký fanúšik Uefy(európska futbalová organizácia),Peter Lackovič. Gabo Kubovič bol tretím hráčom ktorý neprehral ani jeden leg a s čistou hrou postúpil ďalej do pavúka. Za ním na druhom mieste skončil oslávenec Igor Kubinyi. Poslednú skupinu vyhral Igor Bilka pred Jurajom Mihálikom z Hlohovca.

 Medzi najlepšou šestnástkou sa vytvorili vyrovnané dvojice, o čom svedčí aj to, že až v piatich zápasoch hráči odohrali maximálny počet legov. Na nulu vyhrali jedine Igor Bilka a Peťo Hološka. Do osmičky sa prebojovali ešte Filip Apolen, "hlohovecký panter" Marek Purgy, "legenda" Igor Kubinyi, "betonár" Gabo Kubovič, Dano Břeň a Peťo Prna.

 Tento večer Igor Kubinyi vytiahol tie svoje lepšie šípky, lebo po výhre 3:1 nad Filipom, postúpil do najlepšej štvorky. Marek Purgy s Peťom Hološkom odohrali veľmi dobrý zápas, Peťo poriadne potrápil Mareka, ale teraz mu to na výhru nestačilo. Igor Bilka pustil Gabovi iba jeden leg a vyhral nad ním 3:1. Peťo Prna tiež riadne potrápil Dana, ale do najlepšej štvorky postúpili chválabohu Dano. Neberte to v zlom, ale slovíčko chvalabohu iba preto, lebo v semifinále sme mohli vidieť zápas večera medzi ním a Igorom Bilkom. Konečné priemery o tom nehovoria, ale odohrali vynikajúci zápas, Igor prežil viac Danových šípiek na víťazstvo, ale posledný leg nakoniec vyhral s čím aj celý zápas 3:2. Druhé semifinále malo jednoduchší priebeh. Marek to vybavil raz-dva, navyše ani Legende už to tak nepadalo, tak z postupu do finále sa mohol tešiť Marek Purgy. 

Igor vo finále Marekovi nič nedaroval, ešte viac zvýšil svoj výkon vo veľmi dobrom zápase,s totožným výsledkom ako minulý týždeň porazil Mareka 4:2. Gratulujeme Igorovi za víťazstvo a za skvelý výkon. Bola to radosť sledovať.


 Semifinále

 Kubinyi I.(55,26) - Purgy M. (61,77) 0:3 

Břeň D. (63,77) - Bilka I. (58,05) 2:3

 Finále

 Purgy M. (66,49) - Bilka I. (70,06) 2:4


 Skokan kola 

Mihálik J. 49. -> 37.


 Prekvapenie/Momentka kola 

Účasť Peťa Prnu vo štvrťfinále

Zápas medzi Igorom Bilkom a Danom Břeňom 


Blíži sa koniec súťaže, ktorú dúfame, že sa podarí konečne po veľmi dlhej dobe aj dohrať. Máme pred sebou už iba jeden mesiac. S účasťou nám robíte nečakané starosti, ale za ktoré sme vám veľmi vďační. Ak sa podarí, tak od ďalšieho kola prídeme aj s jednou "staro-novou novinkou". Vidíme sa budúci týždeň už v tradičnom čase v "bowlingu"...


Vytvorte si webové stránky zdarma!