Trnavské tornádo roznieslo všetko čo mu stálo v ceste

11.09.2021

S 8. kolom, ktoré sa hralo túto stredu sme sa prehupli do druhej polovice 4. sezóny. Zhruba za dva mesiace spoznáme aj majstra súťaže. Na stredajšie kolo si prišlo zasúťažiť 27 šípkárov medzi nimi boli aj dve šípkárky, ktoré nám nielen s účasťou spestrujú hru. Prvýkrát nás prišiel pozrieť Peter Koscura, ktorý obieha všetky súťaže na okolí a teraz zavítal aj k nám. Po dlhej dobe sme sa mohli stretnúť aj Daliborom Martiškom.
Medzi šiestimi skupinami teraz nebola žiadna vyslovene náročná, ale viaceré boli až príliš vyrovnané a domotané, keď o umiestnení iba v jednom prípade nerozhodovali iba legy. Prvú skupinu bez prehry vyhral Karesz Stefankovics, porazil aj Mareka Purgyho a posunul ho na druhé postupujúce miesto. V B skupine Dano Břeň nenašiel premožiteľa a mohol sa pripraviť na vyraďovačky. Príjemným prekvapením bol výkon Peťa Kormančíka. Obsadil druhé miesto a aj potom to dotiahol dosť ďaleko. Tretie miesto obsadila Saša Kačaliaková a pri jej tretej účasti postúpila do baráže. Tretiu skupinu vyhral Igor Bilka pred Peťom Kacskom, čo znamenalo jedno, že Juro Bednárik znovu a určite nie naposledy sa mohol zúčastniť svojej obľúbenej hry. Vo štvrtej skupine vďaka lepšiemu skóre z prvého miesta postúpil Marek Galbavý a z druhého Gábor Molnár. Najviac bola zamotaná skupina s označením E, traja hráči mali po štyri body z čoho najlepšie vyšiel Braňo Tomáško. Jemu sa prvýkrát podarilo vyhrať základnú skupinu. Maxi Csimma mal iba o jeden leg lepšie skóre zo zápasov, vďaka čomu odsunul Jakuba Daniša na tretie miesto a mohol automaticky postúpiť do najlepšej šestnástky. V poslednej skupine úradoval Igor Kubinyi, bol jediný hráč, ktorý vyhral všetky zápasy na nulu a nestratil ani jeden leg v základnej časti svoj výkon okorenil ešte aj s bingom a jedným 18-kovým legom. Aký je to paradox, že jemu tento výkon žiaľ v ďalšej časti súťaže nestačil, oproti Palovi Loffayovi, lebo on zasa z tretieho miesta sa prebojoval oveľa ďalej. Druhé miesto obsadil Dalibor Martišek. 

Stalo sa, že v najlepšej šestnástke vypadli až traja víťazi skupín, keď Karesza po veľmi dobrom výkone vyradil Pali Loffay po výhre 3:1, Igora Kubinyiho porazil prekvapenie kola Peter Kormančík 3:2 a Braňa Tomáška Marek Purgy 3:1. Ďalších zápasoch sa už nekonali žiadne prekvapenia, tak najlepšiu osmičku doplnili Dano Břeň, Dalibor Martišek, Igor Bilka, Marek Galbavý a Peťo Kacska.

Vo štvrťfinále tak, ako aj minulý týždeň sa odohrali dva zápasy s najmenším počtom legov a dva zápasy s maximálnym počtom legov. Peťo Kormančík trošku nečakane hladko vyradil Mareka Galbavého 3:0 a mohol sa tešiť na semifinále a takisto nečakane hladko vyhral Igor Bilka nad Marekom Purgym 3:0. Peťo Kacska ešte dokázal potrápiť Paliho Loffaya, ale posledný leg si uhral Pali a mohol sa chystať na svoje piate semifinále v tejto sezóne. Posledný štvrťfinálový zápas odohrali Dalibor Martišek a Dano Břeň, ktorý nakoniec s pomerom 3 ku 2 vyhral Dano. 

Odveta minulotýždňového finále sa odohrala medzi najlepšou štvorkou a po päťlegovej bitve Dano potvrdil svoju dobrú formu a porazil lídra tabuľky Igora Bilku 3:2. Po mnohých stopkách v semifinále sa mu to tentoraz podarilo. Pali Loffay po ťažkom a dobrom päťlegovom zápase porazil Peťa Kormančíka 3:2. 

Dano Breň, ale vo finále nedal šancu Palimu a po skvelom výkone okorenil svoju hru s krásnym zavretím 129 a víťazstvom 4:0. Gratulujeme víťazovi, druhýkrát za sebou si uchmatol víťazstvo a získal veľký počet bodov do tabuľky. 

Semifinále

Loffay P. (61,15) - Kormančík P. (58,68) 3:2

Bilka I. (52,84) - Břeň D. (56,86) 2:3

Finále

Loffay P. (52,90) - Břeň D. (66,80) 0:4


Skokan kola

Kormančík P. 40. -> 22.


Prekvapenie/ Momentka kola

Dobrý výkon a účasť Peťa Kormančíka v semifinále


Sme radi, že toľkí k nám chodíte, dúfame že sa aj dobre cítite medzi nami. V rámci možností snažíme sa urobiť všetko, aby ste sa tak aj cítili a vracali sa k nám s radosťou. Najbližšiu možnosť budete mať ďalšiu stredu už v tradičnom čase a pomaly aj na tradičnom mieste, v "bowlingu" v Šali.

Vytvorte si webové stránky zdarma!