10. sezóna - 11. kolo

22.12.2023
Blížia sa najkrajšie sviatky v roku a hoci to nebolo posledné kolo desiateho ročníka, stredu sme odohrali posledné kolo roku 2023. Medzi sviatkami si dáme pauzu a budeme pokračovať v januári. Rok nám ukončí na čele junior Peťo Mészáros, ktorý má veľký náskok a ak sa niečo neobvyklé nestane, tak sa stane víťazom ročníka. Na druhom mieste sa usadil druhý junior Simon Szedlár a tretie miesto patrí Marekovi Lenčéšovi. Táto trojica je zaslúžene na čele celej kolóny. A čo prinieslo jedenáste kolo? Nech sa páči...

Stredu sme pokračovali jedenástym kolom a konečne sa k nám zatúlali aj mená ako Peter Lackovič, Filip Apolen alebo Dano Břeň, ktorí ak môžu, vždy radi prídu medzi nás 😉. Nechýbali ani nové tváre a to dokonca tri 😁. Menovite - Attila Gregor so synom Gregorom + Dominik Šturdík. Sme radi, že ste si prišli zahrať a hocikedy budete chcieť, ste u nás vítaní. Celkovo sa nás zišlo 38 kusov čo je skvelé číslo a sme radi, že si to prišli všetci na záver roka užiť a zabaviť sa 👏. Využili sme ako vždy všetky terče a okrem posledných dvoch skupín, ktoré mali štyroch hráčov sme mali všade hráčov päť. Tak ako vždy (skoro vždy), z každej skupiny postúpil priamo víťaz a do kvalifikácie išli hráči na druhom a treťom mieste. Niektoré skupiny nám spojili slušné šípkové mená a naozaj to bolo tesné a niekedy rozhodoval jeden leg, prípadne vzájomné zápasy 💪.

Skupina A: V prvej skupine to nebolo tak ako to býva vždy. Peťo Mészáros je ako stála jednotka nasadený do skupiny A, ale... Tentokrát bol iný hráč nad jeho sily. Normálne nie sme na to zvyknutí, ale Peťo Kacska konečne začína chytať formu a vyhráva pravidelne skupiny 😁. Vyhral ju aj teraz, hoci o jeho výhre rozhodol vzájomný zápas, ale vyhral tri zápasy a vybojoval si priamy postup 😉. Peťo Mészáros sa musel uspokojiť až s druhým miestom, ale pri jeho kvalitách nemal byť postup z kvalifikácie nejakým problémom. Pridal aj bonusy - zavretie čísla 101 + do 15-tej šípky 👏. Aj o tretie - posledné postupové miesto bola bitka a rozhodol jeden leg. Dominik Šturdík ako nováčik uspel a pri prvej účasti si zabezpečil kvalifikáciu, keď mu na to stačili dve výhry. V tomto prípade mal smolu Miško Mikloš, ktorému spomínaný jeden leg vystavil stopku. Posledný v skupine skončil junior Gregor Gregor, ktorý zažil svoj debut na lige.


Skupina B: Druhá skupina nám ponúkla krásny súboj trojice Dano Břeň, Zsolti Csimma a Laci Bazsó. Dal sa očakávať postup tejto trojice, len záhadou bolo, kto bude víťazom. Všetci získali tri výhry a rozhodli len legy. S rolou ťahúňa skupiny sa najlepšie popasoval Laci Bazsó, ktorý o jeden leg porazil Dana Břeňa a tak si vybojoval priamy postup ďalej 💪. Prihodil aj bonusy - 180-tku + zatvorenie čísla 114. Spomínaný Dano Břeň skončil druhý a čakal ho kvalifikačný zápas o pavúka. Tretí so partie Zsolti Csimma stratil jeden leg na Dana a obsadil tretie miesto čo znamenalo rovnako postup. Navrátilec Filip Apolen si pripísal jednu výhru a skončil štvrtý a nepostúpil ďalej. Posledný Peťo Šujdák st. nebodoval a skončil posledný.


Skupina C: V tejto skupine sme mali víťaza s plným počtom výhier. Svoje umenie nám ukázal Laci Hájos, ktorý ku skvelej hre prihodil aj 3 x 180-tku a jedno zatvorenie do 15-tej šípky 💪. Zaslúžene si vybojoval priamy postup do pavúka. Veľmi pekne sa predviedol aj druhý v poradí - Peťo Madarász, ktorý stratil jeden zápas v skupine, práve s Lacim, ale druhé miesto bolo jeho a postúpil ďalej. O tretie miesto bojovala trojica hráčov, ktorí dokázali vyhrať jeden zápas. Dokonca o postupe rozhodol vzájomný zápas medzi Zolom Szendrődim a Ondrejom Kubičkom, ktorý zvládol Zolo a tak postúpil ďalej. Ondrejovi zostal v rukách čierny Peter a nepostúpil. Rovnako posledný nováčik Attila Gregor, ktorý skončil posledný, ale zaznamenal prvý výhru na lige. Attila si dokonca pripísal jednu hodenú 180-tku 👏.


Skupina D: V skupine D si to o víťaza skupiny rozdala dvojica : Gabo Kubovič a Erik Mikloš. Obaja si pripísali tri výhry a aj v tomto prípade to bolo tesné, lebo jeden leg rozhodol v prospech Gaba 💪. Gabo tak mohol ušetriť sily na zápasy v pavúku a Erika čakal zápas kvalifikácie. Prvenstvo mu ušlo o chlp. Posledným hráčom, ktorý si zabezpečil postup bol Roman Dobrócsi. Roman dokázal dva zápasy vyhrať a pripísal si aj bonus za hodenú 180-tku 💪. Žiaľ, na postup z tejto skupiny nestačila jedna výhra, ktorú dosiahol Maxi Csimma, ale Maxo si aspoň pripísal bonus za krásne zatvorenie čísla 146 👏😉. Rovnako jednu výhru získal aj Tomi Somogyi, ktorý ale skončil posledný.


Skupina E: Zo všetkých skupín večera sa najlepšie darilo Marošovi Košecovi v piatej skupine. Maroš ukázal, že je skvelý šípkar a skupinu ovládol bez straty legu a získal plný počet bodov za štyri výhry 😃. A pridal aj jeden bonus - zatvorenie do 18-tej šípky 💪. Za Marošom skončili dvaja štvorbodoví hráči - Štefan Szabó a Peťo Prna st. Obaja vyhrali dva zápasy, len Štefan mal o jeden leg lepšie skóre. A pripísal si aj bonus za zatvorenie bullom 🎯. Peťo sa tak musel uspokojiť s tretím miestom, ale chalanov rovnako čakal zápas kvalifikácie. Za postupujúcou trojicou skončili zvyšní dvaja hráči, ktorí uhrali len jednu výhru a to bolo málo. Paťo Vrábel a aj Roman Herenčár tak nepostúpili ďalej.


Skupina F: V tejto skupine sme zažili prekvapenie, keď skupinu dokázal ovládnuť náš Maťko Vicena 😃. Neviem či to nebol vôbec jeho prvý skupinový triumf, ale za svoju hru si to zaslúžil. Predviedol nám pekné šípky a vybojoval si priamy postup. A aby toho nebolo málo, tak na záver roka pleskol aj Šanghaj zavretie - 120 👏😉. Marek Galbavý za ním skončil a rovnakým skóre, ale Maťo zvládol vzájomný zápas a tak Marek musel z druhého miesta do kvalifikácie. Marek si pripísal bonus za zatvorenie do 18-tej šípky 👏. O treťom mieste tiež rozhodlo skóre. Peťko Šujdák aj Jožo Mokrý mali dve výhry, ale Peťko postúpil vďaka lepšiemu skóre. Prihodil aj zatvorenie bullom 🎯. Jožo tak zostal mimo postup. Rovnako ako Leo Leo ktorý nebodoval.


Skupina G: V predposlednej skupine sme mali už len štyroch hráčov a z prvého miesta sa podarilo postúpiť Prnkymu - Peťovi Prnovi ml. Vo vzájomnom zápase porazil Kornéla Szendrődiho a pri rovnakom skóre postúpil priamo ďalej do pavúka 😃. Kornél sa tak musel uspokojiť s kvalifikáciou. Ku dvom vyhrám ale pridal aj bonusy - zatvorenie čísla 106 a bullom 🎯👏. Aj o treťom mieste rozhodol vzájomný zápas. Rišo Bergendi porazil Peťo Lackoviča a tak postúpil ďalej. Laso žiaľ zostal na chvoste a nepostúpil ďalej.


Skupina H: V tejto poslednej štvorčlennej skupine nenašiel konkurenciu Simon Szedlár, ktorý potvrdil výbornú formu a s tromi výhrami sa stal víťazom 💪. Pripísal si aj bonus za zatvorenie do 15-tej šípky 👏. Za ním skončil Rasťo Antoš, ktorý vyhral dva zápasy a išiel do kvalifikácie o pavúka. Posledným postupujúcim sa stal Dominik Šottník, ktorému jedna výhra stačila a aj on sa pridal k Rasťovi. Poslednou hráčkou, ktorá sa zúčastnila na tomto kole bola Erika Šujdáková, ale tej sa nepodarilo bodovať a tak nepostúpila ďalej.


Skupiny sme pre rok 2023 úspešne ukončili a na rad sa dostala kvalifikácia o pavúka. Osem zápasov určilo osem víťazov, ktorí si vybojovali postup. Zhrniem len výsledkovo:
Kornél Szendrődi 2:0 Zolo Szendrődi 

Dano Břeň 2:0 Peťko Šujdák

Marek Galbavý 2:1 Zsolt Csimma

Peťo Madarász 2:0 Rišo Bergendi

Rasťo Antoš 2:0 Roman Dobrócsi

Peťo Mészáros 2:0 Peťo Prna st.

Štefan Szabó 2:1 Dominik Šturdík

Erik Mikloš 2:1 Dominik Šottník

Pavúka sme doplnili víťazmi a išlo sa na 16-tku 😉...
Osemfinále: V prvom zápase pavúka nastúpili proti sebe Peťo Kacska a Kornél Szendrődi. Peťo si vybojoval právo začínať a aj začal. V prvom legu bol ale jeho súper lepší. Kornél si pekne pripravil na číslo 60 a zatvoril - 0:1. V druhom legu sme videli 180-tku v podaní Kornéla, ale takmer o svoje podanie prišiel. Peťo dostal šance na doubloch, ale tiež mu to nejako nesadlo a tak to rozlúskol D1 na strane Kornela - 0:2. Zostával mu jeden leg na postup, lenže Peťo sa nevzdával. Aj keď do tretieho legu začal zle, zlepšil sa najmä v zatváraní. Kornél zase veľa šancí nevyužil a Peťo konečne zavrel - 1:2 😉. A celkom slušne ho to naštartovalo, pretože ukradol štvrtý leg súperovi. Kornél zase zaváhal v koncovke a Peťo nie. Vyrovnal na 2:2 a išlo sa do rozhodujúceho legu. Vyrovnané náhody z oboch strán znamenali rozhodnutie úplne v závere. Peťo mal šancu otočiť zápas, ale nevyužil ju a Kornela konečne podržali double, keď z prvej trafil D18 a predsa postúpil po výhre 3:2. V druhom zápase sa proti sebe postavili poriadne šutre 😁 - Dano Břeň a Simon Szedlár. Dopredu prezradím, že to bol najlepší zápas večera 💪. Rozhod na stred vyhral Dano a začínal. Prvý leg slušné náhody na oboch stranách a Dano rozhodol na doubloch. D10 mu nerobil problém a viedol 1:0. Simon sa ale zdravo naštval a druhý leg patril jemu. Krásne náhody podčiarkol hodenou 180-tkou a skvelý leg zavrel Danovi 15-tou šípkou 👏. Simon dorovnal a išlo sa od začiatku. Bol na víťaznej vlne a v treťom legu ukradol Danovi podanie. Dano netrafil D20, naopak Simon číslo 67 zavrel a otočil zápas na svoju stranu - 1:2. Lenže, Dano mu to oplatil skvelým štvrtým legom. 140,140,140,41 znamenalo prihrávku na D20 a prvou šípkou sa nepomýlil, čo znamenalo krásny leg na 13 šípiek a vyrovnanie na 2:2 👏😁. Krásny zápas si zaslúžil rozhodujúci leg a do toho začínal Dano. Začiatok zlý, ale napravil to rýchlo a po 15-tich šípkach mu zostávalo 94. Na dve šípky toto číslo krásne zatvoril čo znamenalo leg na 17 šípiek a zápas po otočke zvládol a vyhral 3:2 😉. Chalani predviedli krásne šípky a najhorší leg mal 21 šípiek 👏. (Priemery Dano 75,14 - Simon 71,21). V treťom zápase sa stretli Gabo Kubovič a Marek Galbavý. Aj tu sme odohrali plný počet legov. Marek do zápasu začínal a prvý leg s ťažkosťami udržal. Náhody boli ok, ale v koncovke to škrípalo. Nakoniec trafil a ujal sa vedenia. Gabo ale pri svojom podaní dokázal odpovedať. Príprava na D8 a zatvorenie na prvú znamenalo stav 1:1. Tretí leg sa podarilo Gabovi brejknúť súpera a otočiť zápas na svoju stranu. Marek zahodil veľa šípiek na vedenie a tak Gabo trestal a ujal sa vedenia 2:1. Gabo podával, mal výhru na dosah, ale tentokrát v koncovke zaváhal. Marek to využil a bolo vyrovnané. Posledný leg a výhoda na strane Mareka. Vytvoril si náskok, ktorý ale nedokázal využiť. 5 kôl na doubloch je veľa a Gabo sa postupne dotiahol a zavrel čím uzavrel zápas a po výhre 3:2 postúpil ďalej. V ďalšom zápase hral Maroš Košec s Peťom Madarászom. Peťo vyhral rozhod na stred a začínal. Prvý leg bol jasne v réžii Peťa, ktorý bez problémov získal prvý leg a na ťahu bol Maroš. Marošovi ale po dlhšom čakaní na zápas nešlo tak ako by si predstavoval a stratil vlastné podanie. Peťo si pripravil D16 a prvou šípkou získal brejk - 0:2. Peťo nečakal na nič a tretí leg rovnako nedal súperovi moc šancí a rýchlo zápas ukončil. Bez problémov zavrel číslo 36 a po výhre 3:0 postúpil do štvrťfinále (priemer Peťa takmer 70 👏). V spodnej časti pavúka sme začali zápasom Laci Bazsó a Rasťo Antoš. Laci bol favoritom a pri vlastnom podaní nezaváhal. D20 na prvú a prvý leg bol jeho. Rasťo sa snažil odpovedať, ale Laci lepšie skóroval. Dôležitý brejk získal na svoju stranu a viedol 2:0. Servis na strane Laciho a šanca vybaviť zápas najrýchlejšie ako sa dalo. Laci nečakal na nič a tretí leg získal pre seba. Súpera nechal ďaleko za sebou a získal aj tretí potrebný leg a celý zápas vyhral 3:0. Šiesty zápas nám priniesol súboj dvojice - Peťo Mészáros a Peťo Prna ml. Junior Peťo bol favoritom a do zápasu začínal. Prvý leg začal zľahka, ale koncovku zvládol na výbornú. D8 na prvú a viedol. Prnky sa snažil vyrovnať pri vlastnom servise. Lepšie vstúpil do legu, ale triple mu odišli a Peťo Mészáros ho potrestal. Pripravil si číslo 64 a Peťa už do hry nepustil - 2:0. Tretí leg hral Peťo Mészáros v pohode a nedopustil žiadnu drámu. V pohode si vytvoril náskok a nedal šancu Prnkymu. Zatvoril číslo 58 a celý zápas zvládol hladko 3:0 😉. Predposledný duel zviedli Laci Hájos a Štefan Szabó. Laci bol favoritom zápasu a vybojoval si právo začínať. Prvý leg bol v jeho podaní rýchly. Súpera nepustil k ničomu a zatvoreným číslom 60 sa ujal vedenia 1:0. Štefan sa snažil pri vlastnom podaní vyrovnať, ale koncovka mu nesadla. Lepšie povedané zohrávka na double, čo Laci využil a brejkol súpera - 2:0. Posledný tretí leg bol opäť v réžii Laca, ktorý síce skončil na čísle 9, ale nemal s ním žiadny problém a toto číslo zatvoril. Laci tak vybavil zápas v troch legoch a po výhre 3:0 postúpil medzi 8 najlepších (Laci odohral zápas s priemerom takmer 69 bodov 👏). V poslednom zápase sa stretli Maťo Vicena a Erik Mikloš. Právo začiatku si v rozhode na stred vybojoval Erik a začínal. Lenže úvod skvele sadol Maťovi. Päť skvelých náhodov znamenalo veľký náskok pred súperom. Aj keď nejaký double minul, zatvoril a brejkol súpera - 1:0. Druhý leg mal Maťo servis a už mu to nepadalo tak ako v tom prvom, ale pokiaľ súper nezatvorí, stále sa hrá. Chalani sa vytrápili na doubloch a šťastie stalo na strane Maťa, ktorý získal aj druhý leg. Potom sa dostal ku slovu aj Erik. Podarilo sa mu pri vlastnom servise zavrieť D10 a znížil. A hoci mohol získať stratené podanie späť, nepodarilo sa Maťo pri vlastnom podaní rozhodol o svojom postupe po výhre 3:1 😉💪.


Štvrťfinále: Štvrťfinále nám odštartovalo zápasom Kornéla Szendrődiho a Dana Břeňa. Dano do zápasu začínal a prvý vyrovnaný leg rozhodla koncovka. Kornél si veľmi pomohol hodenou 180-tkou, Dano zase zohral vysokým náhodom na D8, na ktorý si ale nehodil. Kornél zavrel D9 a získal brejk - 1:0. Dano si ale požičané zobral naspäť. V druhom legu pri podaní Kornela dokázal ponúknutú šancu využiť a vyrovnal. Opäť podanie na strane Dana a... Ďalší brejk sa rysoval. A keďže Dano nepremenil 7 šípiek, prišiel trest. Kornél zavrel číslo 54 a opäť viedol. Štvrtý leg sa Kornél dokázal Danovi odtrhnúť a peknými náhodmi mu zdrhol. Dano sa síce snažil dotiahnuť, ale nešlo mu skórovanie. Kornél si dobre pripravil leg a D8 zavrel čím celý zápas ovládol 3:1 a postúpil do semifinále 💪. V druhom zápase sa stretla dvojička Gabo Kubovič a Peťo Madarász. Peťo si pri rozhode na stred vybojoval právo začínať a pustil sa do toho. Prvý leg bol v jeho réžii a aj ho získal na svoju stranu. V druhom siahal na brejk pri podaní Gaba, ale číslo 69 prehodil, čím dal šancu súperovi a ten pri čísle 62 nezaváhal - 1:1. Tretí leg podával Peťo a tu už to bolo vzácne vyrovnané. Peťo aj Gabo nejaké šípky netrafili, ale potom prišla chvíľa Gaba a zavrel. Otočil zápas na svoju stranu a viedol 2:1. V poslednom legu to bolo opäť vzácne vyrovnané a zdalo sa, že v koncovke bude lepší Peťo, ale zaváhal a na stranu Gaba sa pridalo šťastie. Zavrel potrebný tretí leg a vybojoval si výhrou 3:1 semifinále 😃. Tretí zápas zohrali dvaja skvelí hráči - Laci Bazsó a Peťo Mészáros. Výhodu začiatku získal Peťo a do zápasu začínal. Prvý leg bol vyrovnaný a rozhodol záver. Peťo mal presnejší ruku a podanie si udržal - 0:1. Laco mal v pláne ihneď vyrovnať, lenže súper bol proti. Laco si zohral na 71 a Peťo na číslo 107. Peťo si pripísal krásne zatvorenie čísla 107 a súpera už k terču v tomto legu nepustil 😉 - 0:2. Peťo to mal výborne rozohraté a chýbal jeden leg na postup a navyše podával. Tretí leg v koncovke pokazil pekný zápas. Peťo odmietol postup a Laco už asi ani neveril, ale zavrel oči a plesk Double 1 na zníženie. Laco zacítil šancu na obrat, ale Peťo ho hodenou 180-tkou pribrzdil. Lenže... Zase ho zradila koncovka a pre zmenu Laco zavrel číslo 90. Nemal moc na výber, tak to trafil a bolo vyrovnané - 2:2. Tento zápas si zaslúžil posledný leg a Peťo mal výhodu servisu. Skvele do legu začal, lenže potom ho triple opustili. Naopak Laco dobre skóroval a zastavil sa na čísle 96. Predtým zavrel 90, takže žiadny problém - 96 zavreté (18-tou šípkou )a obrat bol dokonaný 😃👏. Laco dokázal vyhrať stratený zápas a potvrdil, že sa netreba nikdy vzdávať a treba bojovať 💪. Posledný zápas nám odohrali Laco Hájos a Maťko Vicena. Maťo prekvapivo išiel skvele a proti silnému súperovi si trúfal. Laco do zápasu začínal a ukázal súperovi, že to bude moc ťažké. Prvý leg bez problémov získal a ujal sa vedenia 1:0. Maťo sa snažil odpovedať, ale Laco opäť lepšie skóroval a druhý leg rovnako ovládol. D8 zavrel na prvú a viedol už 2:0. Laco ešte pridal v poslednom legu a nedopustil žiadny obrat a číslom 63 uzavrel štvrťfinále 💪 - 3:0. Laco sa tak stal posledným postupujúcim.

Semifinále: Dostali sme sa do semifinále, kde nám zostali najlepší štyria hráči večera. V tejto štvorici sme spoznali aj posledného víťaza v roku 2023. Prvé semifinále odštartovalo zápasom Kornél Szendrődi a Gabo Kubovič. Kornél musel po skupine do kvalifikácie, ale v pavúku mu to padalo dobre. Gabo má slušnú formu posledné týždne a robil si zálusk na triumf. Kornél vyhral rozhod na stred a začínal. Prvý leg bol v náhodoch ok, ale double... Tam sa chalani doslova núkali. Nikto si nechcel leg zobrať a tak sa rozhodlo na D1. Vojnu na tomto neobľúbenom doubli vyhral Kornél a udržal svoj servis. Možno to Gaba trochu rozhodilo, lebo ďalší leg zaostával v skórovaní a Kornél to dokázal využiť. Pekne si zhodil na číslo 52 a tentokrát rýchlo zavrel a nedal súperovi šancu - 2:0. Tretí leg bol posledný. Gabo už nedokázal nájsť silu na odpor a Kornél si to postrážil. Opäť si slušnými náhodmi zhodil na číslo 32 a súpera viac k terču nepustil, pretože toto číslo zavrel a po výhre 3:0 postúpil do finále 💪😃. Prvého finalistu sme poznali, zostával nám druhý semifinálový zápas. Ten odohrali Laco Bazsó a Laci Hájos. Dvaja Lacovia proti sebe, kde Laco Bazsó potvrdzuje svoje kvality každé jedno kolo a toto nebolo výnimkou. Laci Hájos mal za sebou skvelý večer, zostávala len čerešnička na torte. Laci Hájos vyhral rozhod na stred a začínal. V prvom legu to boli vyrovnané náhody a chalani sa držali pri sebe. Len s tým, že Laco Hájos si pripravil číslo 104 a toto číslo aj zavrel 💪. Semifinále začal hneď 100+ zavretím a na rade bol druhý Laci. Ten v druhom legu pridal a dostal sa skôr na double. Tam ale narazil na prekážku a nedarilo sa mu zavrieť. Laci Hájos sa pridal a nevyužil ponúknutú šancu. Laci Bazsó to nakoniec urval na svoju stranu a vyrovnal zápas na 1:1. Tá istá situácia sa zopakovala aj v treťom legu, len s tým, že Laci Hájos svoje podanie neudržal. Laci Bazsó dokázal získať brejk, keď jeho súper nevyužil šance a otočil zápas na svoju stranu. Teraz mal Laci Bazsó výhodu a podával. Posledný štvrtý leg bol skvelý. Obaja nahádzali pekné 100+ náhody a tri šípky na strane Laca Bazsóa sa ukázali ako obrovská výhoda. Na prvý pokus ešte nedal a dal šancu druhému Lacimu, ktorú nepremenil. Laco Bazsó v ďalšej sérii nezaváhal a zápas ukončil. Výhrou 3:1 postúpil do finále 💪.


Finále: V poslednom kole tohto roka sa stretli Kornél Szendrődi a Laco Bazsó. Koho ste tipovali na víťaza vy? Kornélovi to síce v skupine tak nepadalo, ale rozohral sa v správny čas a preto mal veľkú šancu ovládnuť 11.kolo. Laci Bazsó taktiež ukázal kopec šípkového umenia a odmenou mu bolo (zatiaľ) finále. Laco získal výhodu začiatku a tak nám odštartoval finále. V prvom legu to bolo také zahrievanie. Nikto nikomu neušiel a výhoda začiatku sa ukázala ako výhoda. Laci zatvoril číslo 46 a viedol. Kornél podával do druhého legu a opäť vyrovnaný leg prišiel do koncovky, kde bol presnejší Laci. Pripravil si číslo 114 a toto sa mu aj podarilo zavrieť 💪 čím súperovi odskočil na dva legy a naviac do tretieho legu podával. Lenže... Kornél zapol na vyššie obrátky a pekný tretí leg bez problémov získal na svoju stranu, čím znížil na 1:2 a mal šancu dorovnať. To sa mu aj podarilo pri vlastnom podaní. Laci dostal dosť šancí na zavretie, ale double mu prestali ísť a Kornél mu vysoký záver vrátil. Zatvoril číslo 117 😉 a bolo vyrovnané - 2:2. Išlo sa odznova a psychickú výhodu mal zrazu Kornél. Vyrovnané finále pokračovalo ďalej. Podával Laci a asi urazil doublovú šťastenu, pretože opäť premárnil šípky na vedenie a súper mu dokázal D8 zavrieť, čím otočil zápas na svoju stranu. Kornél mal veľkú šancu zápas ukončiť. Podával a obaja hádzali pekné vysoké náhody. Po 18-tich šípkach mali pripravené čísla 32 vs. 68. Laci dúfal, že si ešte na 68 hodí, len Kornél už mal D16 naštelovaný a na prvú ho aj zavrel 💪. Kornél tak dokázal zvrátiť nepriaznivý stav a z 0:2 otočil na 4:2 👏.


Víťazom posledného kola roku 2023 sa stal Kornél Szendrődi, ktorému srdečne gratulujeme 👏😉. Lacimu patrí rovnako poďakovanie za krásne finále a predvedené výkony 💪. Na záver celého roka sa chcem v mene klubu DC Šaľa poďakovať všetkým za účasť a priazeň a sme veľmi radi, že Vás naša liga baví 😉. Veríme, že nám zostanete verní aj v tom novom roku a že sa opäť budeme stretávať na ďalších a ďalších ligových kolách. Najbližšie kolo odohráme 10.januára, takže si poznačte tento dátum a čakáme Vás 😃.
Všetkým prajeme príjemné prežitie Vianočných sviatkov, veľa pekných darčekov a na Silvestra opatrne 😉. Oslavujte s mierou tak, aby sme opäť mohli bojovať o ligové body. A kto sa bude nudiť, tak šup šup k terčom a trénovať 😁. Zatiaľ čaaaaawte....
Vytvorte si webové stránky zdarma!