10. sezóna - 9. kolo

07.12.2023
Začal sa nám posledný mesiac v roku a šípkový rok 2023 sa pomaly blíži ku koncu. Sobotu sme odohrali posledný rankingový turnaj - Masters, ktorý zorganizoval náš klub. A musíme konštatovať, že pre DC Šaľa aj veľmi úspešný 😃. Na začiatok nás potešili naše dve hviezdy medzi juniormi - Peťo a Simon, ktorí vyhrali všetko čo sa dalo a obaja sa stretli až vo finále, ktoré stálo naozaj za to 👏. Už to vyzeralo na výhru Simona, ktorý viedol 3:2, ale Peťo dokázal posledné dva legy urvať pre seba a zápas nakoniec otočil a vyhral turnaj juniorov do 18 rokov 💪. Potom prišiel na rad hlavný turnaj a tam sa dokázal prehádzať až na pódium skvelou hrou Marek Lenčéš 👏. Marek obsadil krásne 3.miesto 🏆 a potvrdil, že tento rok hral naozaj dobre 💪. Všetkým hráčom nášho klubu ďakujeme za účasť a predvedené výkony a teraz nás čakajú najmä ligové kolá, ktoré budú prípravou na januárové Majstrovstvá Slovenska.

Naša liga pauzu nemala a tak sme stredu pokračovali ďalším kolom. Na poradí bolo deviate kolo. V tom minulom sa najlepšie predviedol Peťo Mészáros, ktorý si upevnil prvé miesto v celkovej tabuľke. Stredu sme sa stretli v počte 31 kusov, za čo sme veľmi radi a tešíme sa, že ste nám verní 💪. Nováčikom na našej lige bol Marián Oroszlán, ktorý si prišiel s nami zahrať. Chýbali nám niektorí skvelí hráči, ktorí nemohli prísť, ale kvalita rozhodne nechýbala. Rozlosovali sme sa do 6 skupín a pustili sme sa na to. Postupovali najlepší dvaja hráči z každej skupiny a hráči na treťom mieste si zahrali baráž o postup. Nech sa páči...


Skupina A: V prvej skupine večera sme mali šesť hráčov. Na čele sa nám usadila silná dvojička - Simon Szedlár a Juro Porubský. Obaja si pripísali štyri výhry a víťaza skupiny určilo až skóre. Juro bol o jeden leg lepší a tak si pripísal prvenstvo. A pridal aj bonus - zatvorenie Bullom 🎯. Simon tak skončil druhý o jeden leg, ale aj on postúpil ďalej. Rovnako ako Juro pridal zatvorenie Bullom 🎯. Tretí v skupine skončil Igor Kubinyi a kvalifikoval sa ako prvý do baráže. Igor vyhral tri zápasy a do tretice - aj on pridal bonus - zatvorenie Bullom 🎯 😁. Málo vídané v našich končinách... Ani na baráž nestačili dve výhry dvojici Andrej Herenčár a Ondrej Kubiček. Chalani bojovali, ale stačilo to len na štvrté a piate miesto v skupine. Posledný Attila Tímár žiaľ nebodoval a skončil posledný.


Skupina B: Od béčka sme mali už len päť hráčov. V druhej skupine večera suverénne úradoval Paťo Vrábel, ktorú nedal súperom šancu. So štyrmi výhrami jasne ovládol skupinu 💪. A dokonca nestratil ani jeden leg 👏. Za ním skončila dvojica Maroš Košec a Erik Mikloš. Obaja vyhrali dva zápasy, len Maroš mal viac šťastia a lepšie skóre. Znamenalo to, že Maroš skončil druhý a postúpil priamo do pavúka. Pridal aj bonus - 2 x 171 💪. Na Erika čakala baráž na deväť šípiek, keďže skončil tretí. Jožko Mokrý a Tomáš Mokoš dokázali vyhrať jeden zápas a mali dokonca rovnaké skóre, ale vzájomný zápas iba určil že Jožko skončil štvrtý a Tomáš posledný.


Skupina C: Tretia skupina večera patrila Dominikovi Šottníkovi. Dominik vyhral tri zápasy a ukázal veľmi peknú hru. Bol to pre neho postup z prvej pozície 💪. Za ním skončil Rišo Bergendi, ktorý tiež vyhral trikrát, ale horšie skóre ho odsunulo za Dominika. Nevadilo mu to, pretože si priamo vybojoval účasť v pavúku. O tretie, barážové miesto bol boj. Marián Oroszlán ako nováčik mal viac šťastia a vybojoval si účasť v baráži. Dve výhry a lepšie skóre znamenalo tretie miesto. Naopak, dve výhry nepomohli Romanovi Herenčárovi a tak Tato skončil štvrtý. Rasťovi Antošovi kolo nesadlo a skončil posledný.


Skupina D: Vo štvrtej skupine sme si užili prekvapivého víťaza 😁. Ani nepamätám či také niekedy bolo, ale skupinu vyhral Peťo Kacska 💪. Peťo vyhral všetky štyri zápasy a postúpil do pavúka z prvej priečky. Druhým postupujúcim z tejto skupiny bol Radko van Kobra, ktorý porazil troch súperov a tak si aj on vybojoval účasť v pavúku. Trošku prekvapujúco skončil na treťom mieste Marek Galbavý, ktorý vyhral dva zápasy, ale stále mal šancu zabojovať o pavúka v baráži na deväť šípiek. Jedna výhra na tomto kole nestačila Jančimu Hruškovi, ktorý skončil štvrtý a posledný skončil Leo Leo, ktorý nebodoval.


Skupina E: V piatej skupine sa stretla silná trojica hráčov, z ktorej sa najlepšie darilo Kornélovi Szendrődimu. Kornél vyhral všetky štyri zápasy a ku skvelej hre a postupe z prvého miesta pridal aj bonusy - zatvorenie čísla 114 a zavretie do 18-tej šípky 👏😉. Priamy postup medzi šestnásť najlepších si vybojoval aj Peťo Kormančík, ktorý vyhral tri zápasy a skončil druhý. Silnú trojicu uzavrel Gabo Kubovič, ktorý dvakrát porazil súperov a to stačilo iba na tretie miesto. Takže Gabo musel do baráže. Mimo postup zostali Miloš Galgóci, ktorý si pripísal bonus za zavretie čísla 112 💪 a jediná ženská účastníčka Erika Šujdáková, ktorá teraz nebodovala vôbec.


Skupina F: V poslednej skupine o víťazovi rozhodlo skóre. Tri výhry dosiahli dvaja hráči a šťastnejší z tejto dvojice bol Zsolti Csimma. Zsolt tak postúpil z prvej priečky a jeho porazený súper - Štefan Szabó, ten skončil o stupienok nižšie, ale aj on sa mohol tešiť na boje v pavúku 😉. Posledným barážistom sa stal Peťo Šujdák st., ktorému dve výhry stačili a tak ho ešte čakalo minimálne deväť šípiek v dodatkovej hre. Dvojica na štvrtom a piatom mieste zhodne vyhrala iba jeden zápas a to bolo málo. Štvrtý skončil Maťko Vicena a posledný Majo Ujházi.


Skupiny nám určili 12 priamo postupujúcich hráčov a zostávali nám ešte štyri voľné miesta, o ktoré sa bojovalo v baráži. V prvej trojici si to rozdali - Igor Kubinyi, Gabo Kubovič a Marián Oroszlán. Najlepšie sa darilo Gabovi a Mariánovi. Smolu mal Igor. V druhej skupine sa stretla trojica: Erik Mikloš, Peťo Šujdák st. a Marek Galbavý. Marek skupinu vyhral, do pavúka ho doplnil Peťo. Smolu mal Erik.
Baráž sme odohrali, pavúk bol plne obsadený 16-timi hráčmi. Tu sme hľadali víťaza deviateho kola 😉..


Osemfinále: V prvom zápase pavúka sa stretli Juro Porubský a Peťo Šujdák st. Favoritom bol Juro. Právo začínať si ale vybojoval Peťo. Peťo nám tak otvoril zápas a začal skvele. Hneď fúkol 180-tku, ale Juro vysokými náhodmi kontroval. Vyrovnaný záver zvládol skúsenejší Juro, keď D10 trafil na prvú a získal brejk. Hneď v druhom legu ale Juro 180-tku súperovi vrátil a vytvoril si veľký náskok. Juro nejaké šípky na triploch zahodil, ale leg mal jasne vo svoje réžii a koncovku zvládol - 2:0. V treťom legu Peťo chcel, ale nešlo to. Juro si zhodil a aj keď skončil na čísle 5, podarilo sa mu zavrieť a celý zápas ovládol po výhre 3:0 💪. V druhom zápase sa stretla silná dvojička - Rišo Bergendi a Peťo Kormančík. Peťo začínal do zápasu a leg mal pekne pripravený, ale v koncovke zaváhal. Rišo sa na D10 nepomýlil a získal brejk. V druhom legu bol na skórovaní lepší Rišo. Síce dve kolá double odolávali, ale D5 dokázal zavrieť a bolo 2:0. Peťo sa chcel dostať pri svojom podaní späť do zápasu, ale nebol to jeho deň a Rišo ponúknutú šancu na postup neodmietol. Rišo až prekvapivo hladko vyhral 3:0 a postúpil ďalej. V treťom zápase sa proti sebe postavili Zsolt Csimma a Maroš Košec. Zsolti si vybojoval právo začínať a chalani išli na to. Pekný prvý vyrovnaný leg rozhodol vo svoj prospech Zsolti. Súperovi dal šancu, ale iba jednu a ten to nevyužil. Zsolti naopak áno a bolo 1:0. Vzápätí mohol Maroš vyrovnať pri vlastnom podaní, ale zase zlyhal v koncovke a Zsolt trestal. Brejkol súpera a mal výhodu dvoch legov. Do tretieho začínal Zsolti a opäť sa opakovalo, že Marošovi proste tento zápas v koncovke nesadol a Zsolti to rýchlo ukončil. Pripísal si výhru 3:0 a postup ďalej 💪. Štvrtý zápas odohrali dve domáce nádeje 😁. Peťo Kacska a Gabo Kubovič. Naše domáce stálice si to rozdali v Last 16. Gabo bol presnejší v rozhode a do zápasu začínal. Začiatok mu ale moc nesadol a Peťo skóroval o moc lepšie, ale... Ako Peťa poznáme, dokáže na konci zaváhať a double nechcel padnúť. Gabo sa pomaly dotiahol a zavrel - 0:1. Peťo to ale hodil za hlavu a k lepšiemu skórovanie pridal aj lepšiu koncovku. Tentokrát mu číslo 38 nerobilo problémy a vyrovnal. V treťom legu opäť Peťo lepšie skóroval a skoro sa zopakovala situácia z prvého legu, len teraz aj Gabo zaváhal a Peťo konečne ukradol leg 😁. Otočka na 2:1 a servis na výhru v podaní Peťa. Vo štvrtom legu ale lepšie skóroval Gabo a pre zmenu on nedokázal zavrieť. Peťo zohral na D12 a prvou šípkou rozhodol o svojom postupe. Gabo počas zápasu mal možnosť chytiť "plešinu šťastia",on si myslel,že mu to pomôže, no žiaľ to mal opačný efekt... 

Druhú časť pavúka nám odštartovala dvojica Marek Galbavý a Dominik Šottník. Marek do zápasu začínal a svoje podanie bez problémov udržal. Zohral si na číslo 96 a pekne zatvoril 👏 - 1:0. Dominik sa snažil v druhom legu vyrovnať, ale Marek lepšie skóroval a súperovi leg ukradol. Ujal sa vedenia 2:0 a v ďalšom legu mohol rozhodnúť o svojom postupe. A veru aj rozhodol. Trikrát náhod 100 znamenal slušný náskok. A aj keď na konci vymýšľal a nevedel zápas ukončiť, podarilo sa a po výhre 3:0 postúpil ďalej 💪. V šiestom zápase sa stretli Simon Szedlár a Kornél Szendrődi. Simon do zápasu začínal a a v prvom legu sa na udržanie servisu nadrel. Ale... Podanie uhájil a viedol 1:0. Na ťahu bol Kornél a v druhom legu pridali obaja na skórovaní. Obaja zahrali pekný leg, v ktorom sa presadil junior a brejkol súpera. 19-tou šípkou získal výhodu na svoju stranu a podával na postup. V treťom legu dostal Kornél svoju šancu na zníženie, ale minul a Simon aj keď na D1, nezaváhal a po výhre 3:0 postúpil do štvrťfinále. Predposledný zápas odohrali Radko van Kobra a Štefan Szabó. Štefan začínal a odštartoval doublovú tragédiu. Prvý leg bol v skórovaní ok, ale double 🫣. Štefan ponúkal a Radko odmietal. Toľko šancí na brejk a nič z toho. Štefan už možno ani nedúfal, ale predsa si svoje podanie udržal. V druhom legu bol na podaní Radko a opäť sa obaja poriadne vytrápili v koncovke. Nie a nie padnúť double a tak Štefan zavelil na brejkový útok a bolo 2:0. V poslednom legu to už Štefan napravil a aj keď trošku váhal, predsa zavrel a zápas ovládol po výhre 3:0. Posledný zápas nám priniesol päťlegovú drámu. Paťo Vrábel vs. Marián Oroszlán. Paťo do zápasu začínal a v prvom legu mohol o svoje podanie prísť, ale neprišiel. Náš nováčik svoje šance nevyužil a tak Paťo servis podržal - 1:0. Vzápätí ale Marián ukázal krásny leg, ktorý dokázal zavrieť na prvú. 19-tou šípkou ukončil druhé dejstvo a vyrovnal 💪. Opäť podával Paťo a mal čo robiť aby udržal svoj servis. Marián opäť nepremenil dosť šancí a tak opäť viedol Paťo. Vo štvrtom legu mohol Paťo o svojom postupe rozhodnúť, ale pre zmenu on odmietal výhru. Marián zavrel a dostal zápas do rozhodujúceho legu. V poslednom legu si Paťo pripravil číslo 32 a Mariánovi zostávalo 77. Paťo ho už ale k terču nepustil a po výhre 3:2 sa tešil z postupu.

Štvrťfinále: V prvom štvrťfinálovom zápase sa stretli Juro Porubský a Rišo Bergendi. Presnejší na stred bol Juro a tak mal výhodu podania. Prvý leg patril jemu, ale koniec mu nevyšiel. Kopec šípiek mu uletelo a tak sa Rišo dotiahol a zatvoril. Prvý brejk v zápase a Rišo vyhrával + mal výhodu servisu. Juro ale opäť lepšie skóroval len s tým rozdielom, že teraz už aj zatvoril a stratené podanie si vyhral naspäť. 2 brejky, stav 1:1. Tretí leg bol obojstranne skvelý, len navrátilec Juro pleskol BIG FISH 🐟😁. Už sa to pomaly začína stavať pravidelnosťou, ale... Juro naozaj zatvoril 170-tku a je tretím hráčom v tejto sezóne, ktorému sa to podarilo 💪👏. Bol to zároveň leg na vedenie 2:1. Štvrtý leg podával Rišo a chcel zápas vyrovnať. Lenže Juro bol v laufe. Pekný vyrovnaný leg mohol Rišo získať pre seba, ale číslo 73 prehodil! Juro sa na čísle 16 nepomýlil a zápas vyhral 3:1 💪. Druhé semifinále prinieslo bitku medzi Zsoltom Csimmom a Peťom Kacskom. Zsolt mal presnejšiu ruku v rozhode a tak mal právo do zápasu začínať. Nebola to prestrelka v prvom legu, ale tá koncovka... Doublová pohroma 😁. Chalanom to nechcelo ani za svet padnúť a až Zsolti trafil D1, keď už možno ani neveril. V druhom legu lepšie skóroval Zsolt, ale v koncovke mu to opäť nešlo. Peťo sa dotiahol a vyrovnal na 1:1. Tretí leg sa obaja polepšili. Aj lepšie skórovanie, aj zatváranie. Zsolti napravil svoje zaváhanie a pre zmenu číslo 108 zatvoril 💪 - 2:1. Dokonca mohol vo štvrtom legu získať brejk a ukončiť zápas, ale nejaké šance nepremenil. Peťo tiež nemohol leg ukončiť, ale predsa sa podarilo a vyrovnal. Mali sme tu rozhodujúci leg. Výhodu mal Zsolt a aj ju dokonale využil. Peťo si zohral na číslo 40, ale Zsolti ho už nepustil. Výhoda troch šípiek zohrala svoje a Zsolti číslo 67 zavrel a zápas strhol na svoju stranu - 3:2. Tretie štvrťfinále odohrali Simon Szedlár a Marek Galbavý. Výhodu podania mal Simon a aj nám otvoril zápas. V prvom legu jasne dominoval náš junior, ktorý si leg pekne pripravil a aj zatvoril. Marek sa snažil v druhom legu ihneď odpovedať. Ale opäť lepšie skóroval Simon. Simon si to aj dobre pripravil, ale double ho neposlúchali a tak svoje šance dostal aj Marek. Ale nedal a Simon predsa zavrel a získal brejk - 2:0. V poslednom legu to bolo obojstranne vyrovnané a Marek si to pekne pripravil, ale minul dosť šípiek, čo ho nakoniec stálo celý zápas. Simon si zohral na číslo 16, ktoré zavrel a po výhre 3:0 sme poznali tretieho semifinalistu. V poslednom zápase sa stretli Paťo Vrábel a Štefan Szabo. Do zápasu začínal Paťo a prvý leg bol z oboch strán veľmi dobrý. Štefan si zohral po 18-tich šípkach na číslo 32, ale Paťo už mal 40 na vedenie. Jeho výhoda troch šípiek bola naplno využitá a viedol 1:0. Štefan chcel odpovedať, ale Paťo opäť dobre skóroval. Síce v závere legu trochu váhal a trvalo mu až to zavrie, ale zavrel a viedol o dva legy. Tretí leg mal Paťo servis na výhru. Paťo ponúkal Štefanovi zníženie, ale ten veeeeľa šípiek nepremenil a tak si to nakoniec nechal pre seba. Zatvoril aj posledný leg na postup a po výhre 3:0 sme spoznali aj posledného postupujúceho.


Semifinále: Zostala nám v hre už iba štvorica hráčov. Simon Szedlár, Paťo Vrábel, Zsolt Csimma a Juro Porubský. Kto nám kolo vyhral? Môj tip na víťaza (pred kolom) bol stále v hre 😁. Prvé semifinále odohrali Juro Porubský a Zsolt Csimma. Juro u nás dlhšiu dobu nebol, ale opäť prišiel a ukázal, že keď pravidelne chodil, tak bol jeden z najlepších hráčov na lige. Na druhej strane Zsolti túžil po dlhšej dobe po nejakom skvelom výsledku a zatiaľ mu to išlo skvele. Zsolti si vybojoval výhodu servisu a začínal. Prvý leg proti podaniu ťahal Juro. Bol skôr na zatváraní a siahal na brejk. Zsolti dostal šancu na záchranu servisu, ale nedal a Juro predsa brejk získal - 1:0. V druhom legu to bolo úplne vyrovnané. Juro pripravených 75 na navýšenie vedenia, Zsolti 88 na vyrovnanie. Juro ale súpera k terču v druhom legu nepustil, lebo 75 zavrel 💪. Získal výhodu dvoch legov a ak chcel Zsolti ešte niečo so zápasom spraviť, tak musel tretí leg získať. To sa mu aj podarilo. Bol lepší na skórovaní a aj na zatváraní. Zavrel a znížil na 1:2. Ale bolo to málo. Juro využil svoje podanie vo štvrtom - poslednom legu. Aj keď už mal Zsolt pripravené číslo 60 na vyrovnanie, tri šípky v rukách Jura mu to nedovolili. Juro si vzal aj tretí leg na svoju stranu a zápas ukončil výhrou 3:1 👏. Prvého finalistu sme už poznali. Druhého nám určil zápas Simona Szedlára a Paťa Vrábela. Hralo sa už deviate kolo a Simon bol stále bez výhry, takže jeho cieľom bolo toto kolo vyhrať. Paťo zahral pekné šípky a v dôležitých momentoch bol presnejší v koncovke, čo mu vynieslo (zatiaľ) semifinále. Simon do zápasu začínal a hneď mohol o svoje podanie prísť. Paťo ale svoje šance nevyužil a tak ho junior vytrestal. Simon zavrel D8 a viedol 1:0. V druhom legu ale dostal od Paťa lekciu. Paťo si to skvele rozohral... 81,140,45,180... Po 12-tich šípkach zostatok 55. Síce zohrávka, ale krásny leg zatvoril bonusovou 16-tou šípkou 💪. Vyrovnané a na ťahu bol Simon. Ten sa správne nabudil a aj on zahral pekný leg. 19-tou šípkou zavrel D6 a viedol 2:1. A pokračoval aj pri podaní Paťa. Ten asi vrhol všetku energiu do skvelého druhého legu a nemal silu ďalej vzdorovať. Simon si koncovku dobre pripravil a aj keď nejaké šípky na doubloch nedal, predsa si leg postrážil a získal ho pre seba. Bol to zároveň tretí víťazný leg a po výhre 3:1 sme poznali aj druhého finalistu.


Finále: Bez prekvapenia sa nám vo finále stretol Juro so Simonom. Juro nám na lige chýbal a veru to nezabudol 😁. Aj keď dlhšie nebol, nič zo svojho šípkového umenia nezabudol a tak si opäť dal finále so Simonom. Náš mladý junior začína chytať formu a ide mu to skvele. Svoj titul z poslednej sezóny asi neobháji, ale aj vďaka lige dosahuje skvelé výsledky na medzinárodnej scéne a rovnako na top Slovenských turnajoch. Právo začiatku do posledného zápasu tohto kola mal Simon. A mladý začal naozaj z ostra. Po 15-tich šípkach pripravený D10 a Juro bol ešte ďaleko. 16-ta šípka nám otvorila finále a Simon vyhrával 1:0 👏. Juro ale v druhom legu pridal a bez problémov vyrovnal. Zohral si na číslo 54 a zavrel - 1:1. V treťom legu podával Simon a Juro mal šancu na brejk. Lenže v koncovke zaváhal a Simon 56 trafil a opäť viedol. Juro chcel pri svojom podaní odpovedať, ale Simon ho prekvapil. Simon si pripravil číslo 51 a Juro mal šancu zavrieť 100. Ale nezavrel. Simonovi sa 51 podarilo a získal dôležitý brejk. Ujal sa vedenia 3:1 a bol krok od triumfu. V poslednom piatom legu mu už Juro nedokázal vzdorovať. Junior si to pekne pripravil na 40 a na prvú zavrel. Finále ovládol Simon po výhre 4:1 a konečne vyhral aj on kolo v jubilejnej desiatej sezóne 👏.
Simonovi srdečne gratulujeme k triumfu 👏 a ďakujeme za skvelú hru 😉💪. Jurovi rovnako ďakujeme za pekné výkony a gratulujeme najmä k zatvorenej 170-tke 💪. Stal sa tretím hráčom v tejto sezóne, ktorému sa to podarilo a naozaj táto desiata sezóna je v tomto smere výnimočná 😁. Ďakujeme aj ostatným hráčom za návštevu a týmto Vás chceme pozvať na ďalšie kolo ale pozor... Nehráme stredu, ale už utorok!!! Takže si poznačte dátum 12.12. a prídite si zahrať. Budeme sa na Vás tešiť 😃. Dovtedy, bavte sa šípkami a trénujte. Čaaaaawte...
Vytvorte si webové stránky zdarma!