11. sezóna - 2. kolo

17.02.2024

Nedávno sme Vám priniesli report z víkendového ukončenia minulej sezóny, kde v turnaji TOP 8 dominoval Simon Szedlár 👏 a v turnaji Lucky looser Paťo Vrábel a stihli sme už rozbehnúť novú sezónu. Prvé kolo sme odpálili vo veľkom štýle a sezónu sme otvorili v počte 41 hráčov, čo je naozaj skvelé číslo. Víťazom úvodného kola sa stal náš úradujúci majster Peťo Mészáros, ktorý v peknom finále porazil Dana Břeňa 4:3 a zase sa snaží hneď od úvodu všetkým zdrhnúť 😁. Budeme mať čo robiť, aby sme nášho mladého hráča zosadili z trónu, ale máme na to dosť kôl a posnažíme sa. No a po TOPke sme stredu pokračovali druhým ligovým kolom...Na toto ligové zápolenie nás dorazilo dokonca 47 👏 čo je fakt skvelé a chýbal nám jeden jediný hráč na to, aby sme boli Full House 😁. Nechýbala silná domáca ekipa na čele s Peťom Mészárosom, Simon Szedlárom a Marekom Lenčéšom, opäť prišiel Dano Břeň, pridali sa Sereďania na čele s Peťom Kormančíkom, skvelý hráč Gergely Szigeti, Lacovia - Hájos a Bazsó, prišiel aj Lasko a Cicík a samozrejme skvelá partia okolo Gaba Kuboviča a spol a chalani z Kajalu💪😀. A nechýbali ani noví hráči a bolo ich až päť 💪 - Ján Práger, Peter Šturdík, Štefan Kuchtiak, Attila Mészáros a František Maštalír. Chalani sa pridali ku skvelej partii a ukázali nám svoje šípkové umenie. Bolo nás teda habadej a pustili sme sa do toho. Všetkých osem terčov dostalo pekne zabrať a okrem poslednej skupiny nás bolo všade po šesť hráčov. Systém postupu bol taký ako vždy - víťaz si vybojoval účasť v pavúku (top 16) a hráči na druhom a treťom mieste si dali medzi sebou zápas kvalifikácie, z ktorej víťazí doplnili zvyšnú časť pavúka. Nech sa páči - štartujeme 😉...
 
Skupina A: Skupinu A po skvelom výkone vyhral Rasťo Antoš, ktorý nemal najmenšie problémy. Všetkých päť zápasov zvládol na výbornú 💪 a postúpil do pavúka priamo 😉. Druhé miesto si vybojoval Dominik Šottník, ktorý tri zápasy vyhral a kvalifikoval sa ďalej. Pekné šípky predviedol aj mladý junior Nathan Udvaros, ktorý rovnako ako Dominik vyhral tri zápasy a jeden leg rozhodol o tom, že skončil tretí. Postup mu ale neušiel. Smolu v tejto skupine mala dvojica Peťo Šujdák st. a Marek Habán, ktorí vyhrali dva zápasy a tak skončili pod čiarou postupu. Naša jediná ženská stálica - skvelá Erika Šujdáková žiaľ nebodovala a skončila posledná.


Skupina B: V druhej skupine to bola jazda juniora Peťka Šujdáka 😀. Možno sa mýlim, možno nie, ale asi to bola jeho prvá takáto dominancia v skupine, keď všetkých hráčov víťazne vybavil 😁 a v piatich zápasoch stratil iba jeden leg 👏. Peťko si skvelou hrou zabezpečil priamy postup 💪. Do kvalifikácie postúpil aj druhý - Gerald Filip junior, ktorý vyhral tri zápasy a pridal aj zatvorenie čísla 100 👏. Posledným postupujúcim z tejto skupiny bol tretí Róbert Podolec, ktorý rovnako vyhral tri zápasy. Dvojica Ján Práger a Marián Baláži mali smolu, pretože dve výhry im na postup nestačili. Posledný Attila Tímár nebodoval.


Skupina C: V tretej skupine si to o priamy postup rozdali Peťo Kormančík a Dano Břeň. Peťo vo vzájomnom zápase zdolal Dana 2:1 a tak si pripísal triumf so skóre 10:1 💪. Dano sa tak musel uspokojiť s druhým miestom, keď štyri zápasy vyhral a tak putoval do kvalifikácie. Na treťom mieste skončil Radko van Kobra, ktorý zahral pekné šípky a pripísal si aj on postup zo skupiny. Na postup nestačili dve výhry a tie dosiahol Gábor Szarka. Gábor tak dostal za odmenu aspoň písanie v kvalifikácii 😁. Tej sa vyhol piaty Jožo Mokrý, ktorý si vybojoval body za jednu výhru a nováčik Peťo Šturdík nebodoval a skončil posledný.


Skupina D: V déčku to bola hra o legy. O víťaza si to rozdala dvojica Peťo Udvaros a Marek Lenčéš. Obaja vyhrali štyri zápasy a Peťo nakoniec postúpil priamo, pretože o jeden leg uhral viac ako Marek 👏. Marekovi skupinové víťazstvo tesne ušlo, ale postúpil do kvalifikácie z druhej priečky a pridal aj bonusy v podobe 2 x hodenej 180-tky 😉. V boji o posledné postupové miesto bola tiež ťahanica o legy. Zvládol ju lepšie Štefan Szabó a postúpil ďalej. Smolu mal Zsolti Csimma, ktorému ani tri výhry na postup nestačili. Pripísal si bonus za zavretie do 18-tej šípky. Piatym do partie bol Janči Hruška, ktorý vyhral jeden zápas. Posledný Tato Roman Herenčár nebodoval.


Skupina E: Piatu skupinu si pre seba podmanil junior Simon Szedlár. Simon predviedol skvelé šípky (tak ako to u neho poznáme 😉) a vyhral všetkých päť zápasov so skóre 10:2 💪. V boji o postup do kvalifikácie bol poriadny tlak. Mišo Mikloš pri troch výhrach zapísal skóre + 2 a to mu nakoniec vynieslo druhé miesto. O tretie a zároveň posledné postupové to bolo ešte napínavejšie, pretože tu mali tri výhry Igor Kubinyi a Tomi Somogyi a dokonca mali aj rovnaké skóre, ale v prospech Igora hovoril vzájomný zápas a tak postúpil ďalej. Tomi žiaľ skončil štvrtý a za odmenu išiel písať 😁. Piaty Lasko bojoval ako sa dalo, ale koncovky ho stáli postup. Posledný Maťko Vicena nebodoval.


Skupina F: Šiestu skupinu večera ovládol peknou hrou nováčik Štefan Kuchtiak, ktorý pri štyroch výhrach stratil iba dva legy a postúpil priamo do pavúka 💪. Pridal aj bonus za zatvorenie do 18-tej šípky. O jeden leg za ním skončil Laco Hájos, ktorý tiež vyhral štyri zápasy. Skóre ale rozhodlo, že si Laco dal kvalifikáciu. Pripísal si aj bonus za hodenú 180-tku 😀. Tretí postupujúci zo skupiny bol Majo Ujházi, ktorému tri výhry zabezpečili kvalifikáciu. Mimo postup skončil štvrtý Ondrej Kubiček, ktorý vyhral dva zápasy rovnako ako piaty Paťo Vrábel a tesne im to ušlo. Paťo zavrel bonusom - 102 👏. Posledný do partie - Krištof Tímár nebodoval a skončil posledný.


Skupina G: V tejto skupine si to o výhru a priamy postup rozdala dvojica Gergely Szigeti a Peťo Mészáros. Vo vzájomnom dueli bol úspešnejší Gergely a tak vyhral skupinu s plným počtom bodov 👏. Peťo postúpil z druhého miesta a pridal aj bonus - zatvorenie čísla 114 💪. Tretí skončil Gabo Kubovič, ktorý vyhral tri zápasy a pridal aj zatvorenie bullom 🎯. Štvrté miesto patrilo Dominikovi Šturdíkovi, ktorému dve výhry na postup nestačili. Pridal aj on jeden bonus za zatvorenie čísla 112 💪. Ďalší nováčik František Maštalír vyhral jeden zápas a skončil piaty a posledný Attila Mészáros nebodoval vôbec.


Skupina H: Táto skupina ako jediná mala len päť členov. Keby sa pridal Cicík mohlo ich byť tiež 6 😁. A bola to skupina, kde spravili tlačenku traja hráči. Priamy postup si z trojice vybojoval Laco Bazsó, ktorý o jeden leg porazil druhého v poradí - Maťa Chudého. Laco tak vyhral skupinu a Maťo musel ísť do kvalifikácie. Tretí do partie - Peťo Kacska tiež vyhral tri zápasy, ale stačilo to na tretie miesto a tiež postúpil. Peťo šupol aj jedno bingo 👏. Mimo postup zostal Zolo Szendrődi, ktorý vyhral jeden zápas a posledný Zoltán Gašparík nebodoval vôbec.


Skupiny sa nám časovo natiahli, pretože nás bolo veľa, ale zvládli sme to a osem víťazov skupín malo postup istý. Ďalších osem si vybojovali pavúka po zápasoch v kvalifikácii. Tu sú výsledky:


Peťo Mészáros 2:0 Radko van Kobra

Gerald Filip junior 2:1 Majo Ujházi

Laco Hájos 2:0 Róbert Podolec

Dano Břeň 2:1 Gabo Kubovič

Maťo Chudý 2:1 Štefan Szabó

Dominik Šottník 1:2 Igor Kubinyi 

Mišo Mikloš 0:2 Nathan Udvaros

Marek Lenčéš 2:0 Peťo Kacska


Osemfinále: Pavúka sme zahájili zápasom Peťa Mészárosa a Rasťa Antoša. Rozhod vyhral Peťo a začínal. Bez problémov zahájil prvý leg, v ktorom súpera nepustil pod číslo 200 a ujal sa vedenia. Číslo 89 zavrel na tri šípky 💪. V druhom legu pri podaní Rasťa opäť lepšie skóroval a schyľovalo sa k brejku. Peťo sa na čísle 32 zasekol, ale Rasťovi sa 65 nepodarilo zavrieť a Peťo brejkoval - 2:0. V treťom legu aj keď Peťo opäť trošku váhal na doubloch, zvládol to a zápas vyhral pohodlne 3:0. Druhú dvojicu tejto fázy tvorili Laco Bazsó a Gerald Filip junior. Favoritom bol Laci a ten si aj vybojoval právo začiatku. A zápas zahájil ako sa na favorita patrí. Prvý leg nedal juniorovi šancu a ujal sa vedenia. V druhom legu mladý trošku pridal, ale Laci sa hotoval na brejk, ktorý sa mu podaril zatvorením D20. Laci viedol o dva legy a podával na postup. Opäť nemal starosti získať leg, aj keď si zhodil na číslo 9. Laci vyhral 3:0 a išiel ďalej. V treťom zápase si proti sebe zahrali Peťo Udvaros a Laco Hájos. Laco do zápasu začínal a v prvom vyrovanom legu využil svoje tri šípky na servise. Pripravil si číslo 48 a zavrel. Ujal sa vedenia a na ťahu bol Peťo. Opäť pekný vyrovnaný leg dospel na double a tam Peťo zaváhal. 64 si upravil iba na číslo 20 a Laco ho na D20 potrestal - brejk a bolo 2:0. Potom to mohol Laci vybaviť, ale double ho zradili a Peťo si tiež vybojoval brejk, ale štvrtý leg bol posledný. Tu sa podarilo proti servisu hodiť Lacovi 180-tku a súperovi ušiel. V koncovke si poradil skvele a zápas vybavil po výhre 3:1. Vo štvrtom zápase si dali odvetu z minulého kola Simon Szedlár a Dano Břeň. Dal sa opäť očakávať pekný duel a chalani nesklamali. Hoci... Dano vyhral rozhod a začínal. Obaja začali veľmi pekne a hneď sme videli brejk. Simon si krásne zohral na 88 a na dve ukradol Danovi podanie - 1:0 👏. Naviac podával a bol v laufe. Nie, že by Dano hádzal zle, ale hody 58, 136, 137, 123 dostali Simona na číslo 47. Dano zohral na číslo 127, ale Simon aj keď nejakú šípky minul, ujala sa 17-ta a bolo 2:0. A v treťom legu Simon proti podaniu Dana šupol bingo a mohol to rýchlo vybaviť, ale aj keď mal 134 po 12-tich šípkach, bol až moc v laufe čo Dano využil. Dobehol Simona a zavrel na prvú D10 - 2:1. Pekný zápas pokračoval a Simon sa držal na skóre 80+, Dano o moc nezaostával, ale predsa bol junior o krok vpredu a opäť si pripravil záver na bonus. Dano len upravil na 134, pričom Simon zavrel a zápas ukončil po výhre 3:1 💪 (Simon zahral takmer 78 priemer a Dano 65 👏). Druhú časť pavúka zahájil zápas Maťa Chudého a Peťka Šujdáka. Peťko vyhral rozhod a začal. A začal úspešne, aj keď mu súper dosť pomohol. Maťo mal veľký náskok, ale doubloval zle. Peťo to využil a získal (stratený) leg. Maťo sa ale nenechal rozhodiť a pokračoval v dobrom skórovaní a pridal konečne aj záver. Zohral si na 32 a prvou šípkou vyrovnal. Na ťahu bol Peťko a podával. Zlepšil skórovanie a leg rozhodli double. Peťo tentokrát zaváhal a Maťo získal brejk. Ujal sa vedenia 2:1 a servíroval na výhru a postup. A to sa aj podarilo hoci... Bola to vojna v koncovke. Maťo odmietal postup, Peťo vyrovnanie. Maťo nakoniec D2 trafil a po výhre 3:1 postúpil ďalej. V šiestom zápase sa stretli Gergely Szigeti a Igor Kubinyi. Favoritom bol Gergely a zápas odštartoval. V prvom legu mu súper nerobil problémy a v siedmom kole získal prvý leg. V druhom podával Igor a bolo to už o inom. Igor svoje šance dostal, ale D11 nedokázal zavrieť a súper hoci až D1, ale zavrel 😁 - 2:0. V treťom legu si to už Gergely postrážil. Nedovolil drámu a získal aj tretí leg a po výhre 3:0 išiel ďalej. V zápase číslo sedem sa proti Peťovi Kormančíkovi postavil mladík Nathan Udvaros. Nathan začínal a hneď o svoje podanie prišiel. Peťo využil slabé skórovanie juniora a získal prvý brejk v zápase - 1:0. V druhom pokračoval v dobrom skórovaní a aj keď pustil mladého na číslo 100, už si nehodil. Nejaké tie double minul, ale predsa trafil a bolo 2:0. V poslednom legu mohol Nathan znížiť, ale z čísla 67 zohral iba na 24 a Peťo už dramatizáciu nedovolil, lebo číslo 86 zavrel a zápas vyhral 3:0 💪. V poslednom zápase si zmerali sily Marek Lenčéš a Štefan Kuchtiak. Marek začínal a Štefan získal brejk hneď na úvod. Marekovi nesadli double čo súper využil a D16 zavrel na prvú. Štefan podával a karta sa obrátila. Mal šance navýšiť skóre, ale nepodarilo sa a tak Marek vytiahol z klobúka záver 100 na dve šípky 👏 - 1:1. A opäť mohol Štefan brejkovať, ale double mu nesadli a Marek zase pridal pekný záver - číslo 94 a otočil zápas na svoju stranu. A využil dobré rozpoloženie, pretože si posledný leg proti podaniu pripravil na číslo 40 a zavrel. Marek tak postúpil ďalej po výhre 3:1.


Štvrťfinále: Štvrťfinále sme odštartovali zápasom Peťa Mészárosa a Laca Bazsóa. Laci si vybojoval právo začínať a išli sme na to. Hneď na úvod sme videli vyrovnaný leg, v ktorom Laco svoje šance nepremenil a Peťovi číslo 60 nerobilo problém. Krádež podania hneď na úvod a Peťo podával. Lenže, Laci to tak nenechal a hneď si servis zobral späť - 1:1. Brejky sa ale chalanom páčili 😁 a tak sa pokračovali ďalej. Peťo si to opäť lepšie proti podaniu pripravil a double zvládol na druhý brejk - 2:1. V tom poslednom ale Lacimu nedovolil rovnako odpovedať a aj keď dal súperovi šancu, zvládol to a zápas vyhral 3:1 💪. Obaja zahrali s pekným priemerom 62 👏. V druhom zápase rozbehnutý Simon Szedlár vyzval Laca Hájosa. Laco zahájil zápas a Simon pokračoval tam, kde v zápase s Danom skončil. Dobré skórovanie doplnil výborným zatváraním a razom mal na svojom konte brejk. Ujal sa vedenia 1:0 a naviac podával. V druhom legu ale pridal aj Laco a bolo to o doubloch. Laco nedal, Simon áno a (opäť prvou D16) a junior bol leg od postupu. V treťom legu sa dostal aj Laco k slovu, ale jemu proste double nesadli a Simon využil čo sa dalo. Doublom 5 ukončil pekný zápas aj keď (jednoznačným) výsledkom 3:0. Simon sa opäť priemerom priblížil k číslu 70 👏. V treťom zápase sa proti sebe postavili Gergely Szigeti a Maťo Chudý. Gergely bol favoritom a začínal. A začal skvele. Prvý leg bol jasne v jeho réžii a 20-tou šípkou sa ujal vedenia. V druhom legu mohol svoje vedenie navýšiť, ale nie a nie zavrieť, takisto na druhej strane Maťo. Maťo nakoniec zatvoril po doublovej vojne a vyrovnal. Gergely sa ale rýchlo otriasol a opäť skvele skóroval. Tretí leg si pripravil skvele - po 12-tich šípkach mal číslo 70, pričom Maťo bol ešte ďaleko. Aj keď sa mu nepodarilo zavrieť bonusom a opäť si zadoubloval, leg bol jeho a viedol 2:1. Maťo sa snažil vyrovnať vo štvrtom legu, ale Gergely opäť lepšie skóroval a konečne aj double sadli ako mali. Gergely po výhre 3:1 postúpil do semifinále. V poslednom štvrťfinálovom zápase si zahrali Marek Lenčéš a Peťo Kormančík. Marek nám otvoril zápas a pri slušnom skórovaní mal čo robiť, aby podanie udržal. Veľa šípiek ponúkol súperovi na brejk, ale Peťo tiež nenašiel pokoj v koncovke a tak to Marek urval pre seba - 1:0. A pokračoval aj pri podaní Peťa. Tomu sa nedarilo skórovať tak ako Marekovi a ten si vybojoval brejk. Číslo 52 mu nerobilo problém a bolo 2:0. Peťo ale v treťom legu zabojoval a vybojoval si stratené podanie späť. Lenže, double mu nešli a tie ho pochovali vo štvrtom legu. Marek tiež dlho váhal, ale neodmietol ponúknutú šancu a výhrou 3:1 postúpil do semifinále.


Semifinále: V druhom kole nám zostala štvorica: Gergely Szigeti, Marek Lenčéš, Simon Szedlár a Peťo Mészáros. Lepšie asi ani v ponuke nebolo 😉 a naozaj to bola skvelá silná štvorka 💪. Prvé semifinále odohrali Peťo so Simonom. Už tradičné derby juniorov ako vždy stálo za to. Peťo po výhre v prvom kole tiahol aj za druhou výhrou. V ceste mu ale stál Simon, ktorý sobotu ovládol TOPku (vo finále zdolal Peťa 😁). Ďalšiu sériu juniorského duelu otvoril Peťo. Lenže Simon stále pokračoval v skórovaní z duelov predtým a zatvorenie bolo zatiaľ na výbornú - D10 na prvú a brejk bol na svete a naviac podával. A skóroval naozaj veľmi pekne. Pripravil si to pekne na zatvorenie, lenže... Tu narazila kosa na kameň. Peťo to využil a zobral si brejk späť. Asi to trochu Simona rozhodilo a Peťa naštartovalo, pretože ten začal skvele skórovať a Simon razom nestíhal. Peťo si pripravil po 15-tich šípkach D19 a na prvú (16-tou) zavrel a pripísal si bonus do 18-tej šípky 💪. Otočil zápas na svoju stranu a na ťahu bol Simon. Ten sa nevzdával a opäť dobre skóroval. Peťovi to prestalo padať a Simon mu zdrhol. A začala sa trápenka na doubloch. Simon obrovský náskok premárnil a Peťo stratu 240 dobehol a zavrel! Simon namiesto vyrovnania skončil, pretože Peťo dosiahol tretí bod a bolo hotovo - 3:1. Prvým finalistom sa stal Peťo a čakal na duel Marek vs. Gergely. Marek opäť raz ukázal svoje kvality a triedu a robil si zálusk na ďalšie finále s Peťom. Gergely je skvelý hráč a aj keď nemá formu ako ho poznáme, hrá skvelé šípky. Semifinále číslo 2 odštartoval Marek a prvý leg patril jasne jemu. Gergely mal slabý začiatok a Marek to využil - 1:0. V druhom legu servíroval Gergely a hoci dal šance Marekovi, podanie si udržal. Bojovne, ale udržal - 1:1. Tretí leg zahrali obaja skvele - Marek dokonca začal bingom 💪. To mu dalo o jednu šípku výhodu, ktorú dokonale využil. D16 na prvú a opäť viedol. Štvrtý leg podával Gergely a pekne si to rozohral, ale double... Tam mu to naozaj nešlo a to ho stálo vyrovnanie. Marek bol hooodne ďaleko, ale dva vysoké náhody ho dostali na číslo 8. Gergely zaváhal a Marek zavrel. Ukončil tak zápas tretím dosiahnutým legom a po výhre 3:1 si dali opäť s Peťom finále 👏.


Finále: Do finále sa nám prebojovali domáci borci - Marek Lenčéš a Peťo Mészáros 💪. Ďalšie pokračovanie finálovej vojny týchto dvoch skvelých hráčov 😁. Ale nie. Obaja sa dobre poznajú a vedia čo súper na druhej strane dokáže. Peťo prvé kolo vyhral, keď si tesne poradil s Danom Břeňom 4:3 a chcel vybaviť ďalšieho silného hráča v druhom kole. Marek ale na Peťa vie zahrať a skúsenosti na jeho strane sú vždy miernou výhodou. Peťo vyhral rozhod na stred a otvoril nám finále. A Marek potvrdil hneď moje slová, že na Peťa to vie a po krásnom legu si pripravil D10. Peťo ale držal krok a dostal šancu na 72. Nedal a tak Marek ukázal silu na doubloch - na prvú zavreté a bolo 1:0. Marek získal brejk 19-tou šípkou a podával. A zase bol lepší má skórovaní. Trošku na D12 váhal a dal šancu Peťovi dotiahnuť sa, ale v druhej sérii zatvorenia uspel a viedol 2:0. V treťom legu Marek ešte pridal a hodil Peťovi bingo 💪. K tomu pridal pekné náhody a po 12-tich šípkach mu zostalo 71. Opäť to trošku pokazil, ale výhodu na konci využil a viedol už 3:0! Blížil sa koniec a Peťo hoci nehral zle, Marek bol lepší. Štvrtý leg podával Marek a konečne to sypalo aj Peťovi. 20-tou šípkou si zobral jeden brejk naspäť a znížil na 3:1. Naviac, v ďalšom legu bol na koni a Marekovi ukázal svoju silu. Dva vysoké náhody znamenali prípravu na D16 a prvou šípkou zavrel na 3:2. Šanca na obrat žila, ale musel Mareka opäť brejknúť. A veru, využil lepšie skórovanie a Mareka poriadne zatlačil. Tomu nešlo skórovanie a Peťo začal doublovať na vyrovnanie. Lenže tu to Peťo celé pokazil a namiesto vyrovnania mu Marek ukázal čo sú skúsenosti a zaváhanie využil. Zhodil na 56 a na dve šípky to vybavil 💪. Znamenalo to výhru Mareka 4:2 a prvý triumf v novej sezóne 👏. Marek zahral 62,2 priemer a Peťo dokonca takmer 68, ale hrá sa na double a tam bol lepší Marek 😉.


Marekovi srdečne gratulujeme 👏 a ďakujeme za krásne výkony. Peťo rovnako predviedol skvelú hru a aj on si zaslúži pochvalu 😉. Ďakujeme za účasť všetkým hráčom, ktorí nás navštívili. 47 hráčov je skvelé číslo a tešíme sa na Vás opäť stredu 😀. Prídite si ku nám zahrať a ukázať svoje umenie. Blíži sa Šamorín a turnaj WDF, tak neváhajte a zatrénujte si s nami. Bavte sa šípkami 😉. Čaaaaawte


Priebeh 2. kola:

https://n01darts.com/n01/league/season.php?id=t_8Sve_0289


Vytvorte si webové stránky zdarma!