8. sezóna - 10. kolo

14.04.2023
Veľká noc tak ako prišla, tak aj odišla. S korbáčmi v rukách sme vyšibali naše drahé manželky, mamičky, babičky, priateľky, ktorým sme zaveršovali a popriali zdravie, šťastie a kopec z nich sa neubránilo ani kúpeľu (aby boli krásne ☺). Šípky tak mali trošku oddych, ale naozaj iba trošku, pretože časť našich členov odohrala už utorok zápas v regionálnej súťaži družstiev proti Brestovanom. No a bitka jednotlivcov o body v našej lige pokračovala stredu večer, kedy sme sa zišli na desiatom ligovom kole, ktoré nám ukončilo druhú tretinu súťažného ročníka. Blížime sa do finišu a tak všetci makali na 100%, aby zabojovali o čo najlepšie pozície, prípadne aby sa dostali do najlepšej osmičky, ktorá im zaručí účasť na finálovom turnaji TOP 8. Na desiatom kole sme si zahrali v počte 29 kusov a mali sme aj nováčika – Adam Szabó. Chlapec, ktorý má iba 11 rokov, ale prišiel si s nami zahrať čo nás veľmi teší a veríme, že bude chodiť a hrávať s nami pravidelne ☺.


Rozlosovali sme sa do šiestich skupín, ktoré boli okrem poslednej - päťčlenné (posledná mala štyroch hráčov). Postupovali najlepší dvaja z každej skupiny a hráči na tretích miestach bojovali v baráži o zvyšné štyri miesta do najlepšej šestnástky. 

Skupina A: Hneď v prvej skupine sme mali trojicu hráčov, ktorá zvíťazila trikrát. Najlepšie skóre (+5) k peknej hre pridal Gabo Kubovič, ktorý zaknihoval postup z najvyššej pozície. Zapísal si aj bonus, keď zatvoril leg do 18-tej šípky ☺. Skvele mu sekundoval Filip Apolen, ktorý v boji o priamy postup zdolal Lukáša Bachratého a aj vďaka tejto výhre išiel ďalej z druhej pozície. Lukášovi pri dobrom výkone zostala šanca na postup z baráže, keďže skončil tretí a čakal na šípkovú lotériu. Zvyšná dvojica nedostala v skupine šancu zabojovať o postup. Peťo Šujdák st. aj Marek Kilian vyhrali jeden resp. žiadny zápas.

Skupina B: Táto skupina bola najbohatšou pri počte bonusov. Tak ako sa opakuje kolo čo kolo, aj teraz sa najlepšie darilo Simonovi Szedlárovi, ktorý síce jeden zápas prehral, ale tri výhry + najlepšie skóre ho posadilo na prvé miesto v skupine. Pridal aj zatvorenie čísla 104 + do 18- tej šípky ☺. Pekné šípky predviedol aj druhý Erik Mikloš, ktorý tiež vyhral tri zápasy a to znamenalo jasný postup ďalej. Barážový špecialista Ďuri Bednárik vyhral dva zápasy a jeden plusový leg ho dostal do jeho obľúbenej disciplíny – baráže ☺. A pridal aj bonusy – zatvorenie 114 a bingo. Smola zostala na šípkach štvrtého Riša Bergendiho, ktorého potešilo aspoň hodené bingo. Posledný v skupine Peťo Prna ml. nebodoval.

Skupina C: Skupina, ktorá sa hrala na streame. Svoje umenie predviedol Attila Bazsó, ktorý si poradil so všetkými súpermi a jasne ovládol tretiu skupinu večera. Skvelá hra mu vyniesla plný počet bodov ☺. Do ďalšej fázy postúpil aj Igor Kubinyi, ktorý prehral iba jeden zápas, ale bezpečne si postrážil druhé miesto. Konečne sa zadarilo aj Maťovi Vicenovi, ktorý síce skončil až tretí, ale to mu zaručilo účasť v baráži, ku ktorej si pomohol dvomi víťazstvami. Dostal tak šancu zabojovať o last 16. Štvrté miesto obsadil Tomi Somogyi, ktorému kolo nevyšlo podľa predstáv a posledný Adam Szabó ako najmladší účastník v sezóne síce nevyhral, ale pripísal si na svoje konto prvý vyhratý leg ☺. 

Skupina D: Štvrtá skupina večera patrila jednoznačne Jurovi Porubskému, ktorý vyhral všetky štyri zápasy a stratil iba dva legy ☺. Potvrdil, že patrí k absolútnej špičke tejto ligovej sezóny. Veľmi pekné šípky predviedol aj Janči Hruška, ktorý s tromi výhrami vybojoval druhé miesto konečne sa aj on dostal medzi najlepších šestnásť hráčov. Ďalší junior (tentokrát až druhý najmladší ☺) Peťko Šujdák vybojoval tretie miesto čo znamenalo účasť v baráži a živil tak šancu na ďalšiu fázu. Dve výhry mu stačili na to, aby skúsil lotériu na deväť šípiek. Kolo sa nepodarilo Romanovi a Andrejovi Herenčárovcom. TATO vybojoval jedno víťazstvo a Andrej žiaľ nebodoval.

Skupina E: Tak ako sme si zvykli a ako sa na lídra súťaže patrí, Marek Lenčéš opäť potvrdil v skupine svoju dominanciu. Vyhral všetky štyri zápasy a stratil iba dva legy ☺. Pripísal si aj jedno bingo. Rovnako pekné šípky predviedol aj druhý Marek – Marek Galbavý, ktorý síce prehral jeden zápas, ale jeho druhú pozíciu a postup ďalej to vôbec neohrozilo. O baráž bola trošku mela. Trojica hráčov vyhrala jeden zápas. Z tejto trojice sa najlepšie zadarilo Peťovi Kacskovi, ktorému najlepšie skóre pomohlo do boja o pavúka. Smolu mali Erika Šujdáková a Šaňo Csizmadia, ktorí to musia skúsiť opäť v ďalšom kole. 

Skupina F: Posledná skupina večera mala len štyroch účastníkov. Tu si podľa očakávania najlepšie poradil so súpermi Peťo Mészáros, ktorý vyhral všetky tri zápasy a stratil iba jediný leg ☺. Do ďalšej fázy postúpil aj Roman Dobrócsi, ktorý si zabezpečil druhé miesto dvomi výhrami. Tretiu barážovú priečku vybojoval Zoltán Szendrődi, ktorému stačila jedna výhra na to, aby zabojoval o postup. Posledný v skupine skončil Janko Jóža, ktorý nebodoval a žiaľ neuhral ani jeden leg. 

Po odohratých skupinách sme sa pustili do baráže, aby sme doplnili zvyšnú štvoricu hráčov do last 16. V prvej baráži na deväť šípiek nastúpila trojica – Maťo Vicena, Peťo Kacska a Lukáš Bachratý. Najlepšie sa darilo Lukášovi, ktorý vyhral baráž skupiny A a postup zaknihoval aj Maťo Vicena. Smolu mal Peťo Kacska. Druhá trojica – Juro Bednárik, Peťko Šujdák a Zoltán Szendrodi taktiež bojovali o dve miestenky ďalej. Postup si vybojovala dvojica Zoltán a Juro. Čierny Peter zostal v rukách Peťka Šujdáka. 


Last 16: Pavúka sme odštartovali zápasom Gaba Kuboviča s Jurom Bednárikom. Hneď na začiatok pekný zápas na päť legov, v ktorom Juro hodil 2 x bingo, ale na postup to aj tak nestačilo. Trošku lepší na zatváraní bol Gabo a po výhre 3:2 postúpil ďalej. Druhý zápas obstarala dvojica Igor Kubinyi a Marek Galbavý. Aj v tomto zápase sme videli jedno bingo, ktoré hodil Marek a aj toto mu pomohlo k celkovej výhre 3:1 a pripísal si postup do najlepšej osmičky. Tretí zápas sme si dali na stream. Peťo Mészáros vs. Erik Mikloš. Hneď prvý leg priniesol predstavenie zahadzovania doublov, až prišlo vykúpenie na strane Peťa, ktorý zatvoril D1 - ☺. V druhom legu mal šancu Erik vyrovnať, ale svoju šípku nevyužil a Peťo zatvoril číslo 60 hneď na šupu (20 šípka). Tretí leg si Peťo pripravil a ukončil zatvorením doublu 2. Peťo po výhre 3:0 postúpil ďalej. Vo štvrtom zápase Lukáš Bachratý vyzval Jura Porubského. Lukáš sa snažil súpera potrápiť, ale na viac ako jeden leg to nestačilo. Juro potvrdil skvelú formu a výhrou 3:1 opäť zapísal postup medzi osem najlepších. Piaty zápas bol vyrovnaný a dramatický. Attila Bazsó a Zoltán Szendrődi odohrali plný počet legov. V tom poslednom mal pevnejšie nervy Attila, ktorý zdolal súpera 3:2. Šiesty zápas Filip Apolen vs. Marek Lenčéš sľuboval vyrovnaný boj, ale nakoniec z toho bola hladká výhra na strane Filipa. Marek nenadviazal na skvelú skupinu a Filip to dokonale využil – 3:0. Dalšia dvojica Janko Hruška vs. Roman Dobrócsi predviedla svoje umenie. Janko sa po dlhej dobe tešil z postupu, ale poraziť Romana sa mu nepodarilo. Roman zvíťazil 3:1 a čakal na súpera z poslednej dvojice Maťo Vicena a Simon Szedlár. Tu bol favorit jasný na strane Simona a ten to aj potvrdil hladkou výhrou, keď si so súperom poradil v troch legoch – 3:0 a pokračoval v jazde za obhajobou triumfu z minulého kola.

Last 8: Hneď prvý zápas proti sebe odohrala silná domáca dvojica – Marek Galbavý a Gabo Kubovič. Gabovi zatiaľ večer vychádzal ideálne a pokračoval aj ďalej v nastolenom trende. Zápas, kde sa očakával vyrovnaný boj nakoniec Gabo vybavil expresne v troch legoch – 3:0. Druhý zápas bol vyrovnaný a kvalitný. Peťo Mészáros vs. Juro Porubský odohrali pekný zápas, v ktorom sa hráči udržali priemermi nad 60 bodov a o víťazovi rozhodovali len koncovky, v ktorých bol presnejší Peťo. Peťo sa tešil z výhry 3:1 a postupu do semifinále. Tretí zápas sme streamovali a stretli sa v ňom Filip Apolen a Attila Bazsó. Hneď v prvom legu pri vlastnom podaní prehádzal Filip kopec šípiek na double a Attila ho potrestal – 0:1. V tom ďalšom legu si ale Filip pripísal bingo a ukradol si stratené podanie späť – 1:1. Do tretieho legu zostalo Filipovi číslo 48, ktoré zavrel na pána cez dva double – D16 + D8 ☺ - 2:1. Štvrtý leg si naopak dobre pripravil Attila, ale nedokázal premeniť deväť šípiek na vyrovnanie a Filip ho za to potrestal a zápas ukončil doublom 4 – 3:1. Posledný zápas v last 8 priniesol drámu. Postarala sa o ňu dvojica – Roman Dobrocsi a Simon Szedlár. Krásnu päťlegovú bitku rozlúskol poslednou šípkou Simon a pripísal si vybojované víťazstvo 3:2. Roman ale potešil krásnym zatvorením čísla 100 ☺.

Semifinále: Prvá semifinálová dvojica bola domáca. Skúsený Gabo Kubovič proti juniorovi Peťovi Mészárosovi. Gabo si naplánoval triumf v tomto kole a zatiaľ mu to skvele vychádzalo. Proti sebe mal talentovaného juniora Peťa Mészárosa, ktorý v predchádzajúcom kole padol až vo finále. Dráma ako sa patrí až do konca. Užili sme si plný počet legov, kde rozhodli koncovky a v tých sa prejavila skúsenosť Gaba, ktorý mal viac šťastia a dokázal Peťa poraziť 3:2. Druhé semifinále sme streamovali a stretli sa v ňom Filip Apolen a Simon Szedlár. Rovnako silná dvojica, ktorá okupuje čelo tabuľky. Do zápasu začínal Filip a mal šancu zatvoriť číslo 114, čo sa tesne nepodarilo a Simon trestal – 0:1. V druhom legu mal lepšiu pozíciu do záveru Filip, ktorý ale nevyužil päť šípiek a Simon ukázal, prečo je jeden z najlepších hráčov – 0:2. Simon mohol zápas ukončiť veľmi rýchlo a číslo 145, ktoré zatváral odolalo tesne a Filip konečne premenil double na zníženie – 1:2. Štvrtý leg pre seba uchmatol starší z dvojice a zápas dostal do rozhodujúceho legu – 2:2. V poslednom legu spravilo malý rozdiel hodené bingo od Simona, ktorým si vytvoril nádskok a ten dokázal v koncovke využiť, aj keď poslednou šípkou na D2, keď už Filip číhal na svoju šancu. V peknom zápase nakoniec Simon udolal Filipa 3:2 a bol vo finále ☺.

Finále: Vo finále sa nám predstavila najlepšia dvojica večera – Simon Szedlár a Gabo Kubovič. Simon druhé kolo za sebou útočil na víťazstvo a celkovo mohol vyhrať už tretie kolo v tomto ročníku. Proti nemu stál Gabo, ktorý je skúsený a skvelý hráč, ktorému sadlo večer všetko tak ako malo a jeho triumf bol na dosah. Rozhod na stred vyhral Simon a hneď v prvom legu svoje podanie využil na vedenie 1:0. Gabo ale ihneď pri svojom podaní kontroval, keď dokázal zatvoriť číslo 60 – 1:1. Tretí leg opäť patril mladšiemu z dvojice, keď veľmi pekný leg zatvoril 19-tou šípkou – 2:1. Zápas sa lámal vo štvrtom legu, kedy Gabo útočil na zatvorenie čísla 133. Po dvoch skvelých triploch tesne odolal D8 a Simon to využil, keď zatvoril D2 a ujal sa vedenia 3:1. Piaty leg mal podanie na svojej strane Simon a dal Gabovi šancu na zníženie, ale Gabo tri šípky nevyužil a Simon sa dvakrát nepýtal – zatvoril D20 a zápas ukončil výhrou 4:1 ☺.


Simonovi gratulujeme k ďalšej – už tretej výhre v tejto sezóne ☺. Slabší začiatok má už dávno za sebou a skvelú formu opäť potvrdil triumfom. Gabo rovnako potešil a ukázal skvelé šípky a rovnako aj jemu patrí poďakovanie za finále a predvedené výkony

Na záver sa chceme všetkým hráčom poďakovať za návštevu a touto cestou Vás opäť pozývame na ďalšie ligové kolo, ktoré sa odohrá... Ale veď to už dobre poznáte ☺. Prídite sa medzi nás zabaviť. Vidíme sa stredu – dovtedy trénujte ☺. Čawte...

Vytvorte si webové stránky zdarma!