8. sezóna - 11. kolo

22.04.2023
Liga sa nám veľmi rýchlo blíži ku koncu a zostáva už len posledný mesiac ligového ročníka číslo 8. Posledné dve kolá ovládol náš skvelý junior Simon Szedlár a dotiahol sa na dostrel lídrovi tabuľky. Stále je to veľmi vyrovnané a do posledného kola aj bude. Tešíme sa na záver a sme zvedaví, kto nakoniec obsadí medailové pozície ☺. TOP 8 je rovnako otvorená a zopár hráčov bojuje na hrane najlepšej osmičky. Každý jeden zápas je dôležitý a každá výhra môže mať cenu zlata. No uvidíme...Stredu sme opäť rozohrali ďalšie kolo, na ktoré sa zapísalo spolu 27 hráčov. Mali sme opäť novú tvár – Michal Mikloš prišiel vyskúšať ako to u nás lieta a aj on prispel svojim umením k ligovému dielu číslo 11. Nakoniec Michal zistil, že tu má aj rodinného príslušníka o ktorom ani nevedel ☺. No a po dlhej dobe sa objavil aj stratený – Dano Břeň. Skvelý šípkar, ktorý ale pracuje o 106 a tak na šípky nemá moc času ☺ (ale neee... sú v tom hlavne zdravotné problémy). Tešili sme sa že ho vyklepeme ☺ ale... Ďalší skvelý hráč Peťo Kormančík rovnako zavítal na ligové kolo a vedeli sme, že poraziť ho bude ťažké.


Minulé kolo sme skúsili program Nakka a tentokrát sme išli na ostro. Hráči mali možnosť sledovať live svojich súperov, prípadne zápasy v skupine takže veľmi dobrý vylepšovák ☺. Dúfame, že sa hráčom páči táto novinka. Rozlosovanie padlo na tri skupiny po päť hráčov a tri skupiny so štyrmi hráčmi, kde postup mali zaručený dvaja najlepší z každej skupiny. Doplnili sme to barážou hráčov na tretích miestach, z ktorých štyria najlepší išli ďalej. 

Skupina A: V prvej skupine sme mali jasného favorita a ten to aj potvrdil svojou skvelou hrou bez straty zápasu. Reč je o Peťovi Kormančíkovi, ktorý nedaroval súperom nič (okrem jedného legu) a s plným počtom výhier jasne vyhral skupinu A ☺. Druhé miesto a priamy postup do pavúka vybojoval Filip Apolen, ktorý má skvelú formu a iba Peťo bol nad jeho sily. Tri výhry ho posunuli ďalej. Tretie miesto a tým pádom účasť v baráži vybojoval Gabo Kubovič. Dve výhry mu stačili v ťažkej skupine na deväť šípkovú lotériu, ale patrí do TOPky a tak sa očakával postup ďalej. Žiaľ toto kolo znamenalo stopku pre dvojicu hráčov na štvrtom a piatom mieste – Janko Hruška s jednou výhrou a Marek Kilian bez výhry nedostali šancu zabojovať o postup. 


Skupina B: Druhá skupina bola najbohatšia na bonusy. Víťazom skupiny B sa stal Rudo Gábriš, ktorý rovnako ako Peťo v prvej skupine vyhral bez prehry. Stratil iba dva legy a ku skvelej hre prihodil aj jedno bingo ☺. O druhé miesto, ktoré znamenalo priamy postup bol pekný boj medzi Ďurim Bednárikom a Jožkom Šarkányom. Lepšie z tejto dvojice vyšiel Ďuro a tak postúpil vďaka lepšiemu skóre ďalej. Aj on prihodil pre potešenie bingo ☺. Jožko si z tretieho miesta skúsil baráž, do ktorej sa dostal vďaka dvom výhram. Štvrté miesto, ktoré stačilo akurát na písanie zápasu v pavúku obsadil Rišo Bergendi, ktorému jedna výhra nestačila ale prihodil pekné bonusy – bingo + zatvorenie 112 a 17-tou šípkou ☺. Nováčik Michal Mikloš skončil síce posledný, ale aj on bodoval aspoň v jednom zápase. 

Skupina C: Tretia skupina sa stala korisťou (tak ako to dobre poznáme) Simona Szedlára, ktorý je naozaj vo forme a ťahá smerom k čelu tabuľky. Opäť neprehral ani zápas a pre istotu v štyroch zápasoch nepustil ani leg ☺ - skvelá práca. Prihodil aj zatvorenie čísla 100. Boj o druhé miesto mal grády. Dve výhry mala až trojica hráčov a dokonca o druhom mieste rozhodol až vzájomný zápas, pretože skóre hráčov bolo rovnaké. Peter Heriban si poradil v zápase o postup s Igorom Kubinyim a tak sa na neho usmialo šťastie. Igor to malo z tretieho miesta rovno do baráže, ale šanca stále žila. Dve výhry nestačili na lepšie ako štvrté miesto Tomimu Somogyimu, ktorý mal česť IBA písať zápas v pavúku. Kolo sa vôbec nepodarilo najmladšiemu účastníkovi Peťkovi Šujdákovi, ktorý nebodoval. 

Skupina D: Od tejto skupiny sme mali už len štvorice hráčov. Opäť výbornú hru predviedol Marek Lenčéš, ktorý vyhral všetky tri zápasy a skóre 6:0 znamenalo len jediné – postup z prvého miesta ☺. Postupového sparinga mu z druhého miesta spravil Marek Galbavý, ktorý vyhral dva zápasy. Obaja Marekovia postúpili ďalej takisto ako aj minulé kolo, keď sa stretli spolu v skupine ☺. A aby bola sranda tak ešte aj tretiu barážovú pozíciu obsadil Peťo Kacska – tak ako minule a išiel skúsiť opäť šťastie do baráže ☺. Klinec všetkému dala Erika Šujdáková, ktorá síce nepostúpila, ale... Aj ona hrala s chalanmi minulé kolo a tak až na Šaňa Csizmadiu sa skupina odohrala v rovnakom zložení ☺. 

Skupina E: Táto skupina mohla znamenať stopku pre jedného zo silných hráčov, pretože sa tu stretla silná trojka – Břeň, A. Bazsó a Mészáros. Prvé miesto si peknou hrou a dvomi výhrami vybojoval Attila Bazsó, ktorý o svojom triumfe rozhodol v poslednom zápase s Peťom Mészárosom a vďaka výhre sa stal víťazom skupiny. Attila išiel na 9-šípkový leg, keď po dvoch 180 zostávalo iba 141 ale... Siedma šípka išla tesne ☺. Pripísal si aj zatvorenie do 18-šípky. Druhý Peťo Mészáros išiel priamo ďalej z druhého miesta. Až tretí skončil Dano Břeň, keď sa trápil na doubloch, ale kvalifikoval sa do baráže a tak živil šancu na last 16. Posledný Maťko Vicena bojoval a vybojoval výhru nad Attilom, ale skóre mu vystavilo stopku. 

Skupina F: Posledná skupina patrila opäť skvelému Jurovi Porubskému, ktorý potvrdil, že je jeden z NAJ na našej lige a tri výhry znamenalo jasné prvenstvo. Ako bonus – nestratil ani jeden leg ☺, takže čistá práca. Do ďalšej fázy postúpil aj druhý Mikloš – Erik, ktorému dve výhry vyniesli postup z druhej pozície. Na priamy postup to nestačilo tretiemu Zsoltovi Csimmovi, ktorý nebol vo svojej koži, ale šanca na postup žila vďaka tomu, že sa dostal do baráže. Na poslednom mieste skončil kobra Radko Janica, ktorý nevyhral ani jeden zápas, ale uhral si aspoň leg. 

Po odohratých skupinách sme odohrali dve baráže na deväť šípiek. V prvej baráži sa stretla trojica – Igor Kubinyi, Dano Břeň a Gabo Kubovič. Z tejto trojice nahádzal najvyššie bodové skóre Gabo, druhý skončil Dano a tak títo dvaja postúpili do pavúka. Igor mal smolu. Druhú baráž odohrala trojica – Peťo Kacska, Jožko Šarkány a Zsolt Csimma. Baráž vyhral Jožko, druhý skončil Peťo a žiaľ toto kolo zostal bez postupu Zsolt. 


Last 16: V prvom súboji pavúka na seba narazili Peťo Kormančík a Peťo Kacska. Súboj dvoch Petrov mal jasného favorita. Peťo Kormančík svoju rolu zvládol s prehľadom a v troch legoch zvíťazil pomerom 3:0. Druhý zápas proti sebe postavil Petra Heribana a Peťa Mészárosa. Ďalší zápas dvoch Petrov ☺ ovládol mladší z dvojice a takisto ako aj prvý zápas, aj tu sa to skončilo výhrou 0:3. Peťo Mészáros postúpil do last 8. Tretí zápas sme si šupli na stream a bola to bitka naozaj do poslednej šípky (a možno aj po poslednej šípke ☺). Ďuro Bednárik skvele nabudený proti Jurovi Porubskému (tentoraz súboj Jurov ☺). Prvý leg s prehľadom zavrel Ďuri Bednárik a vyhrával 1:0, aby hneď na to súperovi uchmatol druhý leg a zvýšil na 2:0. Juro Porubský ale zapol na vyššie obrátky a znížil na 1:2 zatvorením D8 a ďalší leg pri svojom podaní vyrovnal, keď 60 zatvoril cez 20 a D20 – 2:2. Posledný leg nám chalani ukázali drámu, keď si s prehľadom pripravili D1 a hádzali o 106 kto zavrie prvý ☺. Ďuro Bednárik mal viac šťastia a asi 49-tou šípkou ukončil vyrovnanú drámu a postúpil ďalej – 3:2. Štvrtý zápas odohrala domáca dvojica Gabo Kubovič a Marek Lenčéš. Gabo po finále z minulého kola len tak tak prešiel cez baráž, ale asi mu kolo nesadlo tak ako to minulé, pretože Marek mu nedovolil uhrať ani jeden leg a po výhre 0:3 postúpil ďalej. Marek si pripísal bonus za bingo. Piaty zápas bol päťlegový. Simon Szedlár a Jožko Šarkány. Simon bol favorit duelu, ale musel sa vytrápiť do konca, pretože Jožko skvele hrýzol, ale chýbal kúsok na prekvapenie. Simon to nakoniec zvládol a po výhre 3:2 živil šance na víťazný triple. Šiesty zápas sľuboval tiež vyrovnanú bitku. Filip Apolen a Attila Bazsó sú skvelí hráči a aj keď Attila hodil jedno bingo, nestačilo to ani na jeden leg a Filip ho sfúkol po výsledku 3:0. Predposledný zápas Marek Galbavý a Erik Mikloš priniesol slušnú hru z oboch strán. Erik trápil Mareka ako vedel, ale Marek zahral slušný priemer a dobre zatváral čo mu vynieslo víťazstvo 3:1 a postup do osmičky. Posledný zápas Dano Břeň vs. Rudo Gábriš. Rudo vyhral svoju skupinu a Dano prešiel až cez baráž. V zápase ale od začiatku diktoval tempo skúsenejší Dano a predviedol krásnu hru s celkovým priemerom 72 (prvých 9 šípiek – cez 93) a súperovi nedal šancu – 3:0.

Last 8: V prvom zápase tejto fázy na seba narazili opäť dvaja Peťovia ☺. Peťo Kormančík a Peťo Mészáros. Kvalita a skúsenosti boli na strane Peťa Kormančíka čo sa aj počas zápasu prejavilo, aj keď junior Peťo makal ako sa dalo. Peťo Kormančík zvíťazil 3:1 a k postupu do semifinále pridal aj zatvorenie bullom. V druhom zápase opäť skvelá dráma do absolútneho konca. Ďuro Bednárik a Marek Lenčéš. Tak ako aj v prvom zápase pavúka v zápase Jura sme videli aj teraz päť legov. Ďuro to má asi rád až do konca ☺. Ale... Ďuro ukázal pevnejšie nervy v koncovke rozhodujúceho legu a urval si výhru pre seba po výsledku 3:2. Tretí zápas sme si dali na stream a stretli sa v ňom Simon Szedlár a Filip Apolen. Chalani si dali repete z minulého kola a opäť to bola pekná podívaná. Do zápasu začínal Simon a hneď prvý leg patril jemu – 80 zatvorených cez 20,20 a D20 ☺ - 1:0. Potom ale Filip pridal a vyrovnal pri svojom podaní na 1:1. Tretí leg sa pri podaní Simona lámal zápas. Simon nevyužil dobré náhody na zatvorenie a Filip doublom 20 trestal – 1:2. Štvrtý leg bol posledným. Opäť dostal Simon šance, ale na doubloch odmietol vyrovnanie a Filip si zobral zápas po celkovej výhre 3:1. Chalani zahrali pekný zápas s priemermi nad 61. V poslednom zápase sa stretli Dano Břeň a Marek Galbavý. Tiež sme čakali vyrovnanejší zápas ako nakoniec hovoril výsledok. Dano aj keď hral so šípkami s ktorými predtým nikdy nehral ☺, tak v pavúku mu to išlo moc dobre a opäť sa priblížil priemeru 70 a hlavne zatváral. Nedal Marekovi moc šancí a po výhre 3:0 postúpil Dano do semifinále. 

Semifinále: V prvom semifinálovom zápase na seba narazili Peťo Kormančík a Juro Bednárik. Peťove kvality sú dobre známe a brúsil si zuby na triumf. Celý večer hral zatiaľ skvele. Juro bol prekvapenie večera, keď sa mu podarilo vyradiť dvoch hráčov z čela tabuľky. A dokonca jediný domáci hráč v semifinále ☺. Trúfal si aj na Peťa. Toto semifinále sa chalani poriadne vytrápili. Double proste nie a nie padnúť a aj vďaka tomu sa chalani motali priemermi len okolo 40. Väčšie skúsenosti predsa zostali na strane favorita Peťa, ktorý Ďurimu nepustil ani jeden leg a víťazstvom 3:0 postúpil do finále. Druhý zápas sme si dali na stream a stretli sa v ňom dvaja veľkí kamaráti - Dano Břeň a Filip Apolen. Chlapci sa poznajú ako vlastné ponožky, takže sme očakávali peknú ťahanicu ☺. Dano začínal do zápasu a jeho klasika – 5 šípiek mimo double, Filip prišiel a bam D20 – 0:1. Do druhého legu Filip praskol bingo, ale Dano kontroval vysokými náhodmi. Otočila sa situácia z prvého legu, keď Filip prehadzoval a Dano vyrovnal na 1:1. V treťom legu pri podaní Dana opäť Filip udrel bingo a to mu pomohlo na prihrávku D20 a bolo 1:2. Leg číslo štyri ukončil zaujímavý zápas, pretože Filip ako sa patrí na víťazstvo – D1 ako z partesu, keď sa Dano ešte len otáčal od terča ☺ - 1:3. Filip zaslúžene postúpil do finále. 

Finále: Vo finále sa stretli dvaja hráči zo skupiny A. Peťo Kormančík vs. Filip Apolen. Peťo prišiel po dlhšej dobe pozrieť a ukázal nám, že je jeden z najlepších hráčov v okolí. Možno mu niektoré zápasy nesadli tak ako chcel, ale každý zápas je iný a mal šancu napraviť slabšiu hru zo semifinále. Na druhej strane Filip mohol Peťovi oplatiť prehru zo skupiny, ktorá bola jeho jediná. Filip má skvelú formu a pomaly útočí na najvyššie priečky v celkovej tabuľke. Rozhod na stred vyhral Filip a v prvom legu výhodu na podaní využil. Pripravil si číslo 53, ktoré pekne zatvoril a vyhrával 1:0. Druhý leg pri podaní Peťa - to bola trápenka na doubloch. Chalani prehádzali kopec šípiek a nakoniec Filip ukoristil leg doublom 1 – 2:0. Peťo potom pridal a zamakal. Bingo mu pomohlo k príprave D18, ktorý zatvoril na prvú – 2:1. Štvrtým legom pri svojom podaní dorovnal súpera, keď úspešne zatvoril D9 – 2:2. Takže sme začínali od začiatku. Výhoda na strane Filipa, ale Peťo mal kopec šancí na double, ktoré mu nešli a Filip trestal – 10 + D16 znamenalo stav 3:2. Šiesty leg si Peťo opäť pripravil, ale namiesto single 18 hodil D18 a zostalo mu D7 a neskôr spadol až na nešťastný D1, ktorý mu bol osudný. Filip ho dobehol a netradične doublom 13 ukončil zápas – 4:2. 

Filipovi srdečne gratulujeme ku druhej ligovej výhre v sezóne a dostal sa v počtoch výhier na dostrel Simonovi (3 ligové triumfy). Potvrdil skvelú formu a peknými výkonmi počas večera zaslúžene ovládol kolo číslo 11. Peťo takisto odohral skvelé šípky a taktiež gratulujeme k finále ☺. Všetkým ostatným hráčom chceme poďakovať za predvedené výkony a sme radi, že ste si prišli zahrať. Opäť stredu sme tu s ďalším ligovým kolom a týmto Vás chceme srdečne pozvať. Príďte sa zabaviť a zahrať si skvelé šípky ku nám do Šale. Veľmi sa na Vás tešíme. Dovtedy trénujte a čawte ☺.


Vytvorte si webové stránky zdarma!