8. sezóna - 12.kolo

27.04.2023
Predtým ako sme sa pustili do ďalšieho ligového kola, sme si odbehli na turnaj Masters do Zlatých Moraviec prípadne niektorí hráči z iných klubov, ktorí navštevujú našu ligu aj na Masters do Senice. Na majstrovstvách regiónov sa darilo, ale aj nedarilo – niekomu viac, niekomu menej. Hneď na to sme nadviazali zápasom v regionálnej súťaži družstiev – naše družstvo DC Šaľa sa predstavilo na pôde družstva Malženíc (kvalitnému súperovi sme podľahli). Núdza o šípky v žiadnom prípade nebola a všetci sa snažíme smerovať našu formu smerom k Majstrovstvám Slovenska, ktoré sa blížia (začiatok júna 2023). Šípkový týždeň bol poriadne nabitý a ani sme sa nenazdali a v kalendári bola opäť streda ☺. To vieme čo znamená pre šípkarov zo Šale a širokého okolia? Samozrejme je to liga... Na poradí bolo 12.kolo a posledná streda bláznivého mesiaca apríl je za nami. Prvých päť miest v tabuľke je na rozdiel pár desiatok bodov a to sľubuje do zvyšku súťaže poriadny boj čo nás teší a sme veľmi zvedaví, kto sa stane šampiónom 8. Sezóny ☺. 


Na tomto kole sa nás stretlo spolu 30 hráčov a mali sme aj novú tvár. Svoje šípkové umenie prišiel ukázať Rastislav Antoš. Určite sa nestratil a vyskúšal si kvalitu našej ligy. Tento krát to bolo spravodlivé a všetkých šesť skupín malo rovnako po päť hráčov. Prvé dve miesta zaručovali priamy postup do pavúka a zvyšné štyri miesta tak ako naposledy spoznali svojich adresátov hráči z baráže. Zaujímavosťou kola bolo veľa zatvorení 100+ čo nás mooooc teší ☺. 


Skupina A: V prvej skupine sme mali na postupových miestach dvojicu, ktorá vyhrala rovnako tri zápasy a ešte mala aj rovnaké skóre, takže o víťazovi rozhodol vzájomný zápas. Simon Szedlár a Rudo Gabriš boli spomínaní adepti na výhru a vzájomný zápas ovládol Simon, takže sa aj stal víťazom skupiny A (Simon pridal aj dve bingá). Nebolo to tak ako ho poznáme, ale nesklamal a vyhral. Rudo ho doplnil z druhého miesta a spolu mali istý postup do pavúka. O barážovej priečke tiež rozhodlo iba skóre, keďže Peťo Ruzsík a Zsolt Csimma mali dve výhry, ale lepšie skóre hovorilo v prospech Peťa a tak si skúsil baráž na deväť šípiek. Smola pre Zsoltiho, ktorý už asi čelo tabuľky nedobehne, práve naopak bude musieť hájiť postavenie v TOP 8. Posledným do partie bol kobra Radko Janica, ktorý sa ale prišiel zabaviť a rozdával body súperom ☺. 

Skupina B: Druhá skupina bola rovnako vyrovnaná ako prvá. O víťazovi rozhodlo opäť iba skóre. Z pätice hráčov sa najlepšie darilo Michalovi Miklošovi, ktorý k peknej hre pridal aj tri výhry a jedno bingo. Skóre +3 ho posadilo na čelo skupiny B čo znamenalo postup z najvyššej priečky. Iba o jeden leg zaostal druhý v poradí Šaňo Csizmadia, ktorý si s tromi výhrami rovnako zabezpečil účasť v last 16. Tretí v tabuľke Peťo Kacska dostal šancu na baráž (on má baráže strašne rád ☺) a s dvomi výhrami sa kvalifikoval do dodatkovej súťaže. Pripísal si aj pekné zatvorenie 110, ktoré bolo jeho prvé v tejto sezóne ☺. Nováčik Rastislav Antoš nepostúpil iba o skóre. Zabodoval dvakrát a len tesne mu ušla baráž. Posledným v skupine bol junior Peťko Šujdák, ktorý ale nebodoval. 

Skupina C: Tretia skupina bola najťažšou skupinou večera. Tu sa stretol skvelý mix šípkarov a bolo jasné, že nemôžu všetci postúpiť ďalej. So skupinou sa najlepšie popasoval Kubo Daniš, ktorý vyhral tri zápasy a ku svojej hre prihodil aj bonus – jedno bingo. V boji o druhé miesto bola poriadna mastenica a rozhodovalo skóre, prípadne aj vzájomný zápas. Druhé miesto si vybojoval Peťo Mészáros, ktorému dve výhry stačili na priamy postup a aj on si pripísal bonus za zatvorenie čísla 110 ☺. Dve výhry, ale horšie skóre posunulo tretieho Igora Kubinyiho do baráže, kde mal šancu napraviť svoje zaváhanie z baráže minulého kola. Vzájomný zápas s Attilom Bazsóom ho posunul ďalej a naopak Attila sa musel skloniť pred súpermi a žiaľ toto kolo sa neprebojoval ďalej do last 16. Posledné miesto obsadil Rišo Bergendi, ktorý vyhral jeden zápas a ostatné tesne prehral čiže žiadny prepadák, ale doplatil na ťažkú skupinu. 

Skupina D: Táto skupina sa stala korisťou Laca Hájosa, ktorý ako prvý prešiel skupinou ako nôž maslom a súperom nedal šancu. Plný počet výhier a iba jediný stratený leg znamenali postup do ďalších bojov z najvyššej priečky. Pripísal si aj bonusy za zatvorenie legov do 15-tej a 18-tej šípky ☺. Krásne šípky predviedol aj druhý Erik Mikloš, ktorému tri výhry zabezpečili postup ďalej a dokonca nám šupol zatvorenie 157! To sa mu podarilo do 21-tej šípky ☺. Z tejto gruppy išiel do baráže Marek Galbavý, ktorému skupina nesadla podľa predstáv, ale šanca na postup z baráže stále žila. Na štvrtej priečke skončil Janko Hruška, ktorý si vybojoval aspoň písanie zápasu v pavúku. Posledný bol mladý chalan Adam Szabó, ktorý nebodoval ale prišiel si zahrať čo je super. 

Skupina E: Ako sme si túto sezónu zvykli, svoje umenie majstra v skupinách predvádza Marek Lenčéš. Opäť sa stala skupina jeho korisťou a čo viac – toto kolo ako jediný nestratil ani jeden leg. Štyri výhry a čisté konto ho katapultovalo suverénne na čelo skupiny E ☺. Skvelú formu má aj Juro Bednárik, ktorý si pripísal rovnako postup ďalej - aj keď z druhej pozície. Tromi výhrami nadviazal na minulé skvelé kolo a vyzerá to, že sa vracia do starej formy ☺. Barážovú pozíciu v piatej skupine vybojoval dvomi výhrami Peťo Šujdák st., ktorý dostal šancu zabojovať o postup v dodatkovej 9-šípkovej lotérii. Smolu v skupine mali Maťo Vicena, ktorý vyhral jeden zápas a skončil predposledný a posledný Peťo Hološka musí dotrénovať double, pretože hra nebola zlá, ale nešli double. 

Skupina F: V poslednej skupine večera úradoval Filip Apolen, ktorý vyhral všetky zápasy a pustil iba jeden leg, čo znamenalo jasné prvenstvo v tejto skupine ☺. Tlak na prvé pozície celkovej tabuľky zahájil útokom z čela skupiny. V ťažkej skupine uspel aj ďalší favorit – Juro Porubský, ktorý prehral iba zápas s Filipom, ale postup mu neušiel. Pridal aj bonusy – skvelé zatvorenie čísla 156 a 107 + do 15-tej šípky ☺. Skvelá práca. Do baráže opäť spadol Gabo Kubovič, ale šanca na postup ďalej stále žila, len musel zvládnuť ďalších deväť šípiek. Pri dvoch výhrach zapísal aj zatvorenie do 18- tej šípky. Smolu v tomto kole mal Tomi Somogyi, ktorému jedna výhra nestačila a jediná dáma Erika Šujdáková nebodovala. 


Spoznali sme 12 hráčov zo skupín, ktorí mali istý postup vo vrecku, ale bolo potrebné pridať ku nim štyri mená, ktoré určila baráž. V baráži skupina A sa stretli: Peťo Šujdák st., Peťo Ruzsík a Igor Kubinyi. Z tejto trojice postúpili Igor a Peťo Šujdák. Peťo Ruzsík mal smolu. V skupine B na seba narazila trojica: Peťo Kacska, Gabo Kubovič a Marek Galbavý – domáca trojica, z ktorej postúpili Peťo a Marek. Smolu mal žiaľ Gabo. Spoznali sme štyri mená, ktoré doplnili pavúka a pokračovali sme ďalej.


Osemfinále: Hneď prvý zápas postavil proti sebe silnú domácu dvojicu, ktorá bojuje na špici tabuľky. Simon Szedlár a Marek Galbavý. Zápas nám priniesol plný počet legov a vyrovnanú bitku zvládol lepšie Simon. Tretí leg Simon zatvoril 18-tou šípkou Šanghaj – 120 ☺. Aj toto mu pomohlo k celkovej výhre 3:2 a pokračoval ďalej. Pokračovali sme ďalšou domácou dvojicou – Peťo Mészáros vs. Juro Bednárik. V tomto zápase bol lepší Peťo, ktorý si pripísal postup po výhre 3:1 a v ďalšom kole nás čakalo juniorské derby. Jurovi nepomohlo ani hodené bingo. Tretí zápas sme išli na streame. Šaňo Csizmadia a proti nemu favorit Filip Apolen. Prvý leg ukoristil Filip proti podaniu súpera – D16 a bolo 0:1. V druhom legu Filip zopakoval krásne zatvorenie Simona – Šanghaj 120 a pridal sa k hráčom kola zatvorení 100+ ☺. Tretí leg opäť proti podaniu Šaňa získal Filip a tak zápas vybavil v najkratšom možnom čase – 0:3. Vo štvrtom zápase na seba narazili Igor Kubinyi a Laco Hájos. V tomto zápase mal jasne navrch Laco, ktorý po skvelej skupine pokračoval ďalej bez prehry. Súpera rovnako vybavil v troch legoch a po výhre 3:0 zapísal postup do last 8. V piatom zápase narazila na seba dvojica Kubo Daniš a Peťo Kacska. Aj tu bol favorit jasný a Kubo potvrdil svoju rolu výhrou 3:0 aj keď to nebolo také jednoznačné. Darilo sa mu lepšie zatvárať a tak koncovky rozhodli o jeho postupe ďalej. V šiestom zápase sa stretla silná dvojica. Rudo Gabriš vs. Marek Lenčéš. Marek hájil prvé miesto v tabuľke a tak musel. Vyrovnaný zápas ale nakoniec dopadol pre neho zle. Rudo bol presnejší na zatváraní a tak si pripísal výhru 3:1, ktorá ho posunula do ďalších bojov. Predposledný zápas odohrala dvojica Erik Mikloš a Juro Porubský. Vo vyrovnanom zápase sa odohralo päť legov a v rozhodujúcom mal šťastie na svojej strane Juro, ktorý zvíťazil 3:2 a postúpil do najlepšej osmičky. Posledný zápas nepriniesol takú veľkú kvalitu, ale bol to boj na doubloch. Peťo Šujdák st. vs. Michal Mikloš. Chalani sa vytrápili, ale šťastie stálo na strane Michala, ktorý postúpil ďalej po výhre 3:1.


Štvrťfinále:  V hre nám zostali hráči, ktorí doťahovali Mareka Lenčéša na čele tabuľky. Hneď v prvom zápase mal svoju šancu Simon Szedlár, proti ktorému stál silný súper Peťo Mészáros. Duel dvoch skvelých juniorov priniesol v prvých dvoch legoch vyrovnanú bitku, ktorú lepšie v koncovke zvládol Peťo. Tretí leg bol jasne v jeho réžii a tak nečakane porazil Simona 3:0. Peťo sa stal prvým semifinalistom ☺. Druhý zápas sa stretla dvojica Filip Apolen a Laco Hájos. Rovnako Filip dostal šancu dotiahnúť čelo tabuľky, ale mal proti sebe silného súpera. Prvý leg s ťažkosťami ale predsa získal Laco. V druhom Filip vyrovnal na 1:1. Tretí leg opäť získal pri svojom podaní Laco, aby vo štvrtom legu kedy Filip asi 16 šípiek na double netrafil ukončil zápas a vyhral 3:1. Laco sa stal druhým semifinalistom. Tretí zápas sme išli na streame a stretli sa v ňom Kubo Daniš a Rudo Gábriš. Kubo vstúpil do zápasu skvele a hneď prvý leg ukradol podanie súpera zatvorením čísla 110 ☺. Rudo si ale vzápätí zobral podanie naspäť a D18 na prvú znamenalo stav 1:1. Kubo opäť pri podaní súpera lúpil a D4 mu priniesol brejk – 1:2. V tomto zápase sme pokračovali v krádeži podaní a Rudo zatvoril 55 na dve šípky a dorovnal stav na 2:2. Mal výhodu podania, ale v tomto zápase to moc výhoda nebola ☺. Kubo proti podaniu zatvoril číslo 32 netradične cez 8 a D12 a vyhral 3:2. Tretí semifinalista bol známy. Zostával posledný zápas a v tom sa stretli Juro Porubský a Michal Mikloš. Vyrovnaný zápas rozhodovali iba koncovky a double boli na strane Jura, ktorý všetky tri legy zatvoril a pripísal si hladké víťazstvo 3:0, aj keď priebeh zápasu o tom nehovoril. V šípkach ale rozhodujú double a tak Juro pokračoval ďalej.

Semifinále: V prvom semifinále na seba narazili junior Peťo Mészáros a skúsený Laco Hájos. Súboj generácií ☺. Peťo ako jediný domáci hráč v semifinále hájil farby DC Šaľa a jeho skvelé výkony mu dávali šance na ďalšie finále. Štvrťfinále juniorov zvládol skvele a tak sme boli zvedaví či bude pokračovať ďalej. Proti nemu stál Laco, ktorý išiel bez prehry a ktorý predvádzal skvelé výkony, tak ako ho poznáme. Skúsenosti stáli na jeho strane. Do zápasu začínal Peťo a hneď prvý leg bol veľmi vyrovnaný a lepšie ho zvládol Laco, ktorý získal brejk – 0:1. V druhom legu sa karta obrátila a Peťo hodil bingo, ktorým si vytvoril dostatočný náskok na zisk legu – 1:1. V treťom legu hodil Peťo opäť ďalšie bingo, ale strašne zhorel na doubloch (asi 20 šípiek nestačilo) a dokonca aj Laco prehádzal cez 10 šípiek, ale podarilo sa mu zatvoriť a získal výhodu na svoju stranu – 1:2. Vo štvrtom legu dostal Peťo pri podaní súpera šancu na vyrovnanie stavu, ale opäť nepremenil double a Laco zatvoril číslo 48 čo znamenalo postup skúsenejšieho z dvojice do finále – 1:3 ☺. Druhé semifinále sme streamovali a stretla sa dvojica Kubo Daniš a Juro Porubský. Kubovi večer išlo zatiaľ skvele a cítil šancu na finále. Na druhej strane Juro útočil na prvé miesto v tabuľke a tak mal o motiváciu postarané. Do zápasu začínal Jakub a začal najlepšie ako mohol – 180 ☺. Hodil aj štvrtý T20, ale nepokračoval v útoku na deviatku ale leg si skvele pripravil. Dokonca tak, že prehodil 84 ☺. Ale nakoniec leg zatvoril 20-tou šípkou – 1:0. Pri podaní Jura ukázal svoju skvelú fazónu a pokračoval ďalej. Juro sa snažil, ale súper bol silný a Kubo šupol ďalší bonus – krádež podania a zatvorené číslo 100 – T20 + D20 – 2:0. Tretí leg Kubo dokonal dielo, keď nedal šancu súperovi. Pripravil si to na číslo 116, ktoré zatvoril 18-tou šípkou a vyhral zápas 3:0 ☺. Kubo sa priemerom dostal nad 70 a vybojoval si finále. 

Finále: Posledný zápas večera nám obstarala dvojica Laco Hájos a Jakub Daniš. Obaja si zaslúžene vybojovali účasť vo finále a tak zostávalo zodpovedať otázku – Kto bude víťaz 12.kola? Laco ťahal celý večer bez prehry až do finále a skúsenosti boli na jeho strane. Po dlhšej dobe mohol opäť okúsiť chuť triumfu. Na druhej strane Jakub odohral skvelé semifinále a tiež túžil po výhre. Otázkou bolo či mu ešte zostali sily a energia. Rozhod na stred vyhral Laco a do zápasu začínal. Prvý leg bola veľmi veľmi veľka trápenka na doubloch a vyzeralo to, že asi ani nikto nechce tento leg ☺. Laco nevedel zavrieť a Kubo si nevedel dlho zohrať singlom na double. Keď sa mu to podarilo tak double o drôt odolávali až Laco snáď 50-tou šípkou zatvoril ☺ - 1:0. Double zohrávali rolu aj v druhom legu, pretože Jakub opäť asi sedem šípiek nepremenil a Laco trestal – 2:0. Tretí leg bol tesný a vyrovnaný, ale chalani sa zlepšili a Kubo ukradol leg na svoju stranu – 2:1. Hneď v ďalšom Kubo dorovnal zápas na 2:2, keď zatvoril D16. Piaty leg mohol Kubo ukradnúť podanie súpera a otočiť zápas, ale opäť štyri šípky na double odolali a Laco zatvoril D16 čím získal výhodu pre seba – 3:2. Šiesty leg bol nakoniec posledným v zápase. Laco útočil na zatvorenie 106, ktoré odolalo, aby Jakub nepremenil šance na double a Laco zatvoreným D8 tento finálový zápas vyhral 4:2 ☺. 

Lacovi srdečne gratulujeme k víťazstvu ☺. Zaslúžene ovládol kolo, ktoré zvládol bez prehry. Jakub taktiež predviedol skvelé šípky a zaslúži si pochvalu ☺. Ostatným hráčov ďakujeme za návštevu a chceme Vás pozvať opäť na ďalšie kolo, v ktorom je o čo hrať. Čelo tabuľky je poriadne nabité a do posledného kola nás čaká dráma. Takisto boj o TOP 8 je vyrovnaný. Pridajte sa ku nám a prídite si zahrať skvelé šípky. Stredu máte dvere u nás otvorené a tešíme sa na Vás ☺. Dovtedy hádžte a trénujte a vidíme sa...

Vytvorte si webové stránky zdarma!