8.sezóna - 13.kolo

04.05.2023
Máj lásky čas. Platí to, ale pre nás šípkarov upravene – máj šípiek čas ☺. Aj tento krásny jarný mesiac sme zahájili šípkami a zostávajú nám presne štyri týždne do Majstrovstiev Slovenska. Na túto udalosť sa všetci tešíme a ladíme svoje výkony a formu na úspešný záver šípkovej sezóny. A práve na vyladenie formy na maximum nám pomáha aj liga v Šali, kde do ukončenia ôsmej sezóny zostávajú tri kolá. Teda lepšie povedané už len dve, lebo toto trináste máme za sebou. Vyzerá to tak, že majstra ligy spoznáme až v poslednom kole, nakoľko trojicu (Lenčéš, Porubský a Szedlár) delí od seba iba zopár bodov. Dokonca pred týmto kolom to bola štvorica, ale Filip Apolen sa kola z pracovných dôvodov nezúčastnil a tak zostali len traja do boja. Tak môžete tipovať komu sa to nakoniec podarí. Marek Lenčéš drží prvé miesto zubami nechtami od začiatku a má najlepšiu pozíciu. 


Na trináste kolo nás dorazilo spolu 31 nadšencov, ktorí si zmerali sily pri terčoch. Veľmi pekné číslo, za ktoré ďakujeme každému jednému zúčastnenému hráčovi. Nováčikov sme nemali a tak sme sa rozlosovali do skupín, ktoré boli 5-členné, len tá prvá dopriala hráčom o kúsok viac, pretože tu sme mali 6 hráčov. Tak ako aj posledné kolá – platilo, že postup mali vo vrecku najlepší dvaja z každej skupiny a hráči z tretích miest mali možnosť zabojovať o postup v baráži, z ktorej postúpila štvorica. Keďže bolo o čo hrať, pustili sme sa do boja... 

Skupina A: Hneď v prvej skupine, ktorá mala šesť hráčov na seba narazili ašpiranti na celkový triumf Simon Szedlár a Juro Porubský. Podľa očakávania sa obom podarilo postúpiť. Vzájomný zápas rozhodol o tom, že z prvého miesta postúpil Juro, ktorý si pripísal štyri výhry. A prihodil aj jedno bingo ☺. Simon rovnako vyhral štyri zápasy a pri rovnakom skóre rozhodol práve vzájomný zápas, že pôjde do ďalších bojov až z druhej pozície. Ale pridal slušný počet bonusov – 2 x 180 + 2 x zatvorenie do 18-tej šípky ☺. Tri výhry dávali šancu aj tretiemu v poradí Lukášovi Bachratému, ktorý si tak vybojoval baráž na deväť šípiek. Na štvrtom a piatom mieste skončili Roman Dobrócsi a Igor Kubinyi, ktorý si pripísali dve výhry a v silnej skupine nedostali šancu na postup. Na poslednom mieste ich doplnil mladík Adam Szabó, ktorý nebodoval, ale naberá skúsenosti

Skupina B: Od tejto skupiny sme mali už len pätice hráčov. Aj v tejto sa rozhodlo vo vzájomnom zápase, pretože hráči na prvom a druhom mieste vyhrali tri zápasy a mali aj rovnaké skóre. Vzájomný zápas medzi Marekom Lenčéšom a Rišom Bergendim vyznel v prospech Mareka a tak sa aj stal víťazom skupiny, pričom pridal aj bonusy – zatvorenie Bullom a zavretie čísla 111 ☺. Rišo svojho kamaráta doplnil postupom z druhej pozície. Na treťom mieste sa umiestnil Peťo Kacska, ktorý sa tiež stáva špecialistom na baráže a opäť si vybojoval dvomi výhrami ďalších minimálne deväť šípiek naviac. Smolu mal tesne Maxi Csimma, ktorý vyhral dva zápasy, ale skóre ho stálo baráž. Posledný Peťo Šujdák st. nebodoval.

Skupina C: V tejto skupine sme mali dvojicu hráčov od ktorých sme očakaváli postup a tí nesklamali. Víťazstvo v skupine zaknihoval tak ako aj minule Laco Hájos, ktorý vyhral všetky štyri zápasy s bravúrnym skóre 8:0 ☺. Pripísal si aj bonus za zatvorenie do 18-tej šípky. Druhé miesto vybojoval ďalší z favoritov Peťo Mészáros, ktorý prehral iba s Lacom a ku peknej hre prihodil aj zatvorenie čísla 111 a do 18-tej šípky ☺. V tejto skupine si na barážovú priečku robila zálusk trojica Patrik Zavadský, Andrej Herenčár a Peťo Prna, ktorí vyhrali zhodne jede zápas, ale najlepšie skóre posunulo do baráže Andreja Herenčára, ktorý dostal šancu zabojovať o postup v 9-šípkovej hre. Patrik a Peťo zostali mimo postup pričom Patrik zapísal bonus – zatvorenie 118 ☺.

Skupina D: Štvrtá skupina večera patrila jednoznačne Zsoltovi Csimmovi, ktorý nezaváhal ani v jednom zápase a všetky vyhral. Porazil všetkých štyroch súperov a stratil iba jeden leg ☺. Postup z druhého miesta zaknihoval aj Michal Mikloš, ktorý si pripísal tri víťazstvá a bezpečne postúpil medzi šestnásť najlepších. Pridal aj bonus za hodené bingo. Náš barážový špecialista Ďuri Bednárik opäť postúpil do obľúbenej disciplíny na deväť šípiek. Tretiu priečku ale vybojoval až vo vzájomnom zápase s Erikom Miklošom. Erikovi tak zostalo až štvrté miesto, ktoré nestačilo na postup. Poslednú priečku obsadil Peťko Šujdák, ktorý si pripísal body za jednu výhru.

Skupina E: V tejto skupine nenašiel konkurenciu Attila Bazsó, ktorý vyhral všetky štyri zápasy a rovnako ako Zsolt v skupine D, aj on stratil iba jeden leg ☺. Prvá pozícia mala svojho majiteľa, ale tá druhá postupová priečka – tam to bolo tesné. Marek Galbavý síce s problémami, ale predsa potvrdil svoje tabuľkové postavenie. Dve výhry a lepšie skóre (k tomu jedna 180) znamenali ďalší zápas v last 16. O šancu na pavúka bojoval aj Roman TATO Herenčár, ktorému dve výhry zabezpečili baráž. Tretie miesto znamenalo kvalifikáciu do 9-šípkovej lotérie. Na štvrtej a poslednej priečke skončili hráči s jednou výhrou – Rastislav Antoš a Janči Hruška.

Skupina F: Táto skupina patrila dvojici hráčov – Tomi Somogyi a Peťo Heriban. Obaja si pripísali tri víťazstvá a skóre určilo, že najlepšiu pozíciu si v poslednej skupine vybojoval Tomi ☺. Peťo tak doplnil kolegu do pavúka z druhého miesta a pripísal si aj bonus v podobe zatvorenia čísla 114 ☺. Posledným barážistom večera sa stal Rudo Gábriš, ktorý vyhral dva zápasy a tretia priečka patrila jemu. Dostal tak šancu zabojovať o pavúka. Jediná dámska účastníčka večera – Erika Šujdáková skončila tesne mimo postup, keď vyhrala jeden zápas a rovnako aj posledný Martin Vicena vyhral jeden zápas, čo bolo ale málo na postup.


Skupiny sme odohrali a zostávala ešte baráž na 9 šípiek, kde sa stretli trojice hráčov v dvoch skupinách. V prvej skupine sa stretla trojica: Roman Herenčár, Andrej Herenčár a Luky Bachratý. Víťazom sa stal Lukáš a druhé postupové miesto vybojoval TATO Roman Herenčár. Smola zostala na šípkach Andreja. Druhú skupinu obstarala trojica: Peťo Kacska, Juro Bednárik a Rudo Gábriš. Juro vyhral a Peťo postúpil z druhého miesta. Pre Ruda sa žiaľ toto kolo skončilo. Spoznali sme štvoricu postupujúcich, ktorí doplnili zvyšných 12 hráčov a pavúka sme mali kompletného.


Last 16: Túto fázu sme odštartovali zápasom Jura Porubského a Peťa Kacsku. Tu bol favorit jasný a nemohol si dovoliť zaváhanie. Juro naháňal Mareka Lenčéša a mala to byť povinná jazda, ale nebola. Prvý leg patril Jurovi a ujal sa vedenia, ale potom Peťo otočil dvomi legmi zápas na svoju stranu, aby Juro vzápätí vyrovnal zatvorením čísla 121, 18-tou šípkou a Bullom ☺. Posledný piaty leg bol nervózny na doubloch a obaja prehádzali kopec šípiek na výhru až Peťo trafil D5 a poslal favorita domov – 2:3. Druhý zápas odohrala silná domáca dvojica – Peťo Mészáros a Marek Galbavý. Výborný vstup do zápasu mal Peťo, keď získal dva legy a vyhrával 2:0. Marek ale zapol motory a vyrovnal – 2:2. V rozhodujúcom legu mal Peťo veľký nádskok, ktorý skoro premárnil, pretože pustil Marekovi šípky na double hoci už sám ich kopec zahodil, ale nakoniec double 2 trafil a postúpil po výhre 3:2. Tretí zápas sme išli na streame. Stretli sa Rišo Bergendi a Tomi Somogyi. Tento zápas mal Rišo jasne v rukách. Prvý leg zatvoril číslo 35, v druhom legu dokonca mohol zatvoriť 12-tou šípkou, keď hodil aj jedno bingo, ale leg ukončil 17-tou šípkou – 2:0. Tretí leg si pripravil 52 a zatvoril na víťazstvo 3:0. Hladkou výhrou postúpil medzi osem najlepších. Štvrtý zápas spojil dvojicu Lukáš Bachratý a Zsolt Csimma. Tu to bola vyrovnaná bitka a hlavne trápenka na zatváraní. Aj keď výsledok bol jednoznačný, rozhodovalo sa v koncovkách. Skúsenejší Zsolt si poradil so súperom 3:0 a išiel ďalej. V piatom zápase sa stretla dvojica Laco Hájos a Juro Bednárik. Tento zápas mal favorita na strane Laca a ten to aj potvrdil. S Ďurim si poradil rýchlo v troch legoch a nedal súperovi šancu – 3:0. Ďalší zápas odohrala veľmi silná dvojica a bol v nej jeden z ašpirantov na majstra. Simon Szedlár vs. Attila Bazsó. Hneď v prvom legu hodil Attila bingo a ukončil leg 18-tou šípkou – 0:1. Potom sa ale karta obrátila a Simon získal dva legy v rade na svoju stranu – 2:1. Takisto ako Juro, tak aj Simon nedokázal využiť šancu zaútočiť na čelo a zápas nezvládol. Attila zapol na vyššie obrátky a otočil zápas na svoju stranu. Zatvoril číslo 66 a po výhre 2:3 postúpil ďalej. Obaja ale odohrali pekný zápas s priemermi 63-64 ☺. Predposledný zápas odohrala dvojica Michal Mikloš a Peťo Heriban. Vyrovnaný zápas, ktorý rozhodol až posledný piaty leg. Viac šťastia mal na svojej strane Peťo, keď vybojoval postup po výhre 3:2. V poslednom zápase sme mali aktuálneho lídra tabuľky, ktorý mohol využiť a aj využil zaváhanie súperov. Marek Lenčéš vs. Roman Herenčár. Marek povolil súperovi iba jeden leg a po výhre 3:1 sme poznali posledného postupujúceho do last 8.

Last 8: Hneď v prvom zápase sa stretla domáca dvojica Peťo Kacska a Peťo Mészáros. Súboj, z ktorého bolo jasné, že postúpi Peťo ☺. Do zápasu začínal Peťo Kacska a hoci dal šancu juniorovi Peťovi uchmatnúť leg, nakoniec číslo 70 zatvoril a ujal sa vedenia 1:0. V druhom legu Peťo Kacska hodil bingo, ale ani to nepomohlo na zisk legu a Peťo Mészáros vyrovnal – 1:1. V treťom legu Peťo Kacska podržal svoje podanie a opäť vyhrával – 2:1. V poslednom legu pri podaní Peťa Mészárosa zamakal druhý Peťo – Kacska a 17-tou šípkou ukončil zápas – 3:1. Obaja zahrali krásny zápas, v ktorom Peťo Kacska skončil s priemerom nad 65 a Peťo Mészáros nad 62 ☺. V druhom zápase sme mali opäť ďalšiu domácu dvojicu – Rišo Bergendi vs. Zsolt Csimma. Ťažko bolo hľadať favorita, pretože obaja hrajú skvelé šípky. Tento zápas bol vyrovnaný a opäť rozhodovali koncovky. Hneď prvý leg bola poriadna trápenka, ktorú rozlúskol Rišo. Potom sa to zlepšilo, ale aj keď mal Zsolti svoje šance, Rišo vždy zatvoril skôr a vyhral 3:0. Výsledok hovorí jasne, ale zápas bol tesný a vyrovnaný. Tretí zápas sme si dali na stream. Laco Hájos vs. Attila Bazsó. Tento zápas bol od začiatku skvelý a obaja držali latku vysoko. V prvom legu pri podaní Laca dokonal Attila krádež a doublom 20 sa ujal vedenia – 0:1. V druhom legu hodil Attila bingo, ktoré mu pomohlo a hoci Laco útočil na zatvorenie 104, predsa len double 10 mu dalo vedenie 0:2. V treťom legu mal kopec šancí na návrat Laco, ktorý prehádzal kopec šípiek (rovnako aj Attila). Attila nakoniec zatvoril a ukončil zápas v troch legoch – 0:3. Krásne priemery pokazil až posledný leg, ale inak pekný zápas ☺. V poslednom zápase v poslednej osmičke na seba narazili Peťo Heriban a Marek Lenčéš. Tu bol favorit jasný a Marek svoju rolu aj do bodky splnil. Ukázal prečo je lídrom tabuľky a súperovi nedal žiadnu šancu. Tri legy mu stačili na hladkú výhru 3:0 a postup do semifinále.

Semifinále: V prvom semifinálovom zápase na seba narazili Rišo Bergendi a Peťo Kacska. Súboj dvoch domácich hráčov, ktorým večer vychádzal parádne, sľuboval vyrovnanú bitku. Rišo má občas svoje výpadky počítania ☺, ale jeho skvelá hra ho posúva pomaly ďalej a ďalej. Proti nemu skúsený Peťo konečne ukázal pekné šípky a ťažké zápasy zvládol tak ako si on predstavoval. Rozhod na stred vyhral Rišo a začínal. Hneď v prvom legu mal Peťo šancu uchmatnúť leg, ale nepodarilo sa a Rišo svoje podanie uhájil doublom 5 – 1:0. Druhý leg patril Peťovi, keď si pripravil pozíciu na zatvorenie a vyrovnal – 1:1. Tretí leg si pripravil Rišo netradične na D15 a aj zatvoril – 2:1. Štvrtý leg sa očakávalo dorovnanie Peťa, ale nestalo sa, pretože Rišo si pripravil číslo 56, ktoré aj pekne zatvoril a zvíťazil 3:1. Rišo sa tak stal prvým finalistom. Druhé semifinále postavilo proti sebe dvojicu Attila Bazsó a Marek Lenčéš. Attila odohral v predchádzajúcom zápase skvelé šípky, ktoré mu priniesli hladkú výhru 3:0 a robil si zálusk aj na ďalšieho silného súpera. Marek si pekne pomaličky kolo za kolom prešiel až do semifinále a jeho túžba po ďalšom finále bola veľká. Rozhod na stred vyhral Attila a začínal. Prvý leg ale patril jeho súperovi, keď Marek zatvoril a ujal sa vedenia – 0:1. V druhom legu Marek potvrdil brejk a ujal sa vedenia 0:2. V treťom legu Attila oživil svoje šance na finále, keď sa mu podarilo znížiť na 1:2, ale posledný leg si Marek postrážil a krásnym zatvorením čísla 89 ukončil zápas po výhre 3:1. Zaujímavosťou semifinále bolo, že traja zo štyroch hráčov hrali spolu v skupine (Lenčéš, Bergendi a Kacska) ☺.

Finále: No a konečne tu máme finále ☺. Domáce finále, v ktorom sa stretli Rišo Bergendi a Marek Lenčéš. Rišo ukazuje stúpajúcu formu a toto kolo mu naozaj sadlo skvele. Problémy s počítaním dokáže skvele nahrádzať zatváraním legov a túžil po prvej výhre na lige. Stál proti nemu silný súper – čo silný, ten najlepší ☺. Marek je líder tabuľky od prvého kola a toto kolo využil zaváhanie svojich súperov priam dokonale. Rozhod vyhral Rišo a začínal. Hneď v prvom legu Rišo využil svoje podanie a doublom 10 sa ujal vedenia – 1:0. Druhý leg mal Marek ideálnu šancu vyrovnať, keď si dobre zohral, ale dvakrát prehodil číslo 72, čo súper potrestal (aj keď D1) a získal brejk súpera – 2:0. Tretí leg zahral Rišo skvele. Pripravil si zatvorenie čísla 106 a krásne zatvoril na to, aby sa ujal vedenia 3:0. Až potom sadlo zatváranie aj Marekovi a pekne ukončil leg číslom 60 – 20 + D20 – 3:1. To bolo ale z jeho strany všetko, pretože Rišo svoje podanie využil dokonale a zatvoreným D10 ovládol finále po výhre 4:1 ☺. Rišo sa tak stal ďalším víťazom v tejto sezóne. Marek nemusí byť smutný, nakoľko sa jemne utrhol na čele celkovej tabuľky a možno práve toto kolo rozhodne o jeho triumfe .

Richardovi zo srdca blahoželáme k jeho prvej výhre na lige a držíme palce, aby aj ďalej hral také šípky ako ukázal toto kolo ☺. Jeho finálový súper Marek Lenčéš si zaslúži rovnako pochvalu za odohraté kolo a pekné výkony, ktoré predviedol ☺. Ostatným hráčom ďakujeme za návštevu a sme radi, že ste ku nám zavítali. Chceme Vás opäť pozvať na ďalšie kolo, ktoré bude predposleným v tejto sezóne. Prídite si zahrať skvelé šípky a možno sa šťastie usmeje práve na Vás ☺. Dovtedy trénujte, bavte sa šípkami a vidíme sa stredu... Čawte


Vytvorte si webové stránky zdarma!