8. sezóna - 14.kolo

11.05.2023
Šípková sezóna číslo 8 je na svojom konci a posledné dve kolá rozhodnú o držiteľoch trofejí za prvé tri miesta a aj o celkovej osmičke hráčov, ktorí si spolu zahrajú na turnaji TOP 8. Minulé kolo perfektne sadlo Marekovi Lenčéšovi, ktorý si vytvoril na čele 32-bodový nádskok, ktorý môže byť rozhodujúci. Simon Szedlár a Juro Porubský majú čo robiť, aby sa ešte pokúsili zmeniť poradie ☺. Na druhom a treťom mieste majú obaja 396 bodov a minimálne boj o druhú priečku bude napínavý. Rovnako nabité je aj poradie na miestach od siedmej pozície až po deviatu, kde o TOPku bojujú Zsolti Csimma, Attila Bazsó a Rišo Bergendi (šancu majú aj desiaty Gabo Kubovič a jedenásty Laco Hájos, ktorí strácajú 30 resp. 40 bodov). Rišo si minulé kolo polepšil, keďže trináste kolo vyhral ☺. Každopádne je to veľmi napínavé a zaujímavé a je o čo bojovať až do poslednej šípky. Pomaly sa nám končia aj boje v regionálnych družstvách a čaká nás finále najlepších ôsmych mančaftov (10. Jún). No a všetko smerujeme na Majstrovstvá Slovenska v Topoľčanoch, takže šípiek je moooc ☺. 


Štrnáste ligové kolo ku nám prilákalo spolu 33 hráčov. Mali sme aj jednu staro-novú tvár – Maroš Košec po dlhšej dobe prišiel medzi nás. Znovu si prišiel vyskúšať našu ligu a ukázať nám svoje šípkarske umenie. Toto kolo sme si hráčov rozdelili po štyroch do každej skupiny a využili sme všetkých 8 terčov, takže nám to veľmi rýchlo odsýpalo. Iba prvá skupina mala hráčov päť a bola poriadne nabitá ☺. Z každej gruppy postúpili dvaja najlepší, takže sme po dlhej dobe nemuseli nadčasovať barážou, ale sme sa rovno pustili do pavúka ☺.


Skupina A: Prvá skupina večera mala päticu hráčov a že sa žreb s hráčmi nemaznal ☺. Super skupina, kde bolo jasné, že silná dvojica hráčov nepostúpi ďalej. Najlepšie šípky v skupine A predviedol junior Peťo Mészáros, ktorý nedal súperom šancu ani v jednom zápase a prešiel hladko so štyrmi výhrami ďalej z prvej pozície ☺. A ešte potešil bonusmi – krásnym zatvorením čísla 136 + do 12 šípky a prihodil jedno bingo ☺. Skvele mu sekundoval Kubo Daniš, ktorý prehral iba s Peťom, ale ostatné zápasy zvládol skvele a vybojoval postup z druhého miesta. Tiež pridal 2 x bingo ☺. Smola toto kolo zostala na šípkach Jura Porubského. Jurovi dve výhry nestačili a skončil tretí. Týmto stratil šancu bojovať o celkový triumf a vyzerá to tak, že nakoniec skončí v celkovej tabuľke na treťom mieste. Rovnako silný Zsolt Csimma nedostal v tejto silnej skupine šancu a skončil s jednou výhrou štvrtý. Posledný Ďuri Bednárik nemal svoj deň a nebodoval.

Skupina B: Od skupiny B sme išli už iba vo štvorici. V tejto skupine potvrdil Rišo Bergendi stúpajúcu formu a to, že boj o TOP 8 berie vážne. Nedal súperom šancu a všetky tri zápasy vyhral čo mu vynieslo prvé miesto v skupine. A prihodil aj bonus – zatvorenie čísla 113 ☺. Postavenie v TOP 8 potvrdil aj Marek Galbavý, ktorý každú sezónu patrí k tomu najlepšiemu čo máme a bezpečne mu stačili dve výhry na postup do pavúka. Pripísal si aj bonus zatvorenia do 18. šípky. Na treťom mieste skončil Janči Hruška, ktorému jedna výhra toto kolo nestačila. Na poslednom mieste skončil Kobra Radko Janica, ktorý ale šupol bingo ☺.

Skupina C: V tretej skupine večera úradoval tak ako ho poznáme – Filip Apolen. Škoda, že minulé kolo nemohol prísť – mohlo byť ešte zaujímavé minimálne v boji o celkové tretie miesto. Skupinu ovládol jasne bez prehry, keď stratil iba jeden leg a pridal aj zatvorenie do 18. šípky ☺. Veľmi pekne mu sekundoval Marek Lenčéš, ktorého dokázal poraziť iba Filip a potvrdil prečo je najlepší ☺. Dve výhry znamenali bezpečný postup z druhého miesta. Na treťom mieste skončila naša stála ženská účastníčka Erika Šujdáková, ktorá zabodovala v jednom zápase, čo ale nestačilo na silnú dvojicu. A posledný do partie – Patrik Zavadský žiaľ toto kolo neuhral body.

Skupina D: V tejto skupine sme mali jasného favorita – Simona Szedlára. Simon živil šance na celkový triumf v ôsmom ročníku a tak musel. Samozrejme sa mu to aj podarilo ☺. Všetky tri zápasy vyhral a postup z prvého miesta mal svojho majiteľa. Prihodil aj bonus – bingo. Postup z druhého miesta vybojoval Jožko Šarkány, ktorému dve výhry stačili na bezpečný postup ďalej. Tretí skončil Peťo Kacska, ktorý nepotvrdil zlepšenú hru z posledného kola a jedna výhra bola málo. Posledný Martin Vicena bojoval, ale výhru nevybojoval.

Skupina E: V tejto skupine nám ukázal skvelé šípkarske umenie Michal Mikloš. Mišo sa so súpermi nemaznal a nemal zľutovania. Nepustil ani jeden leg a prešiel čisto a hladko ďalej, keď vyhral všetky tri zápasy a nestratil ani jeden leg ☺. Z druhého miesta vybojoval postup Igor Kubinyi, ktorý dva zápasy vyhral a tak sa boj v TOP 16 týkal aj jeho. Prekvapivo až tretí skončil Laco Hájoš, ktorý posledné kolá predvádzal nádherné šípky a ktorý bol v boji o TOP 8, ale práve toto nevydarené kolo bude znamenať, že topka mu túto sezónu nevyjde. Posledný v skupine bez výhry skončil náš najnovší člen Rasťo Antoš.

Skupina F: Šiesta skupina večera priniesla prekvapivé, ale zaslúžené víťazstvo nováčika Maroša Košeca. Maroš vyhral dva zápasy a lepšie skóre znamenalo postup do pavúka z najvyššej pozície. Za Marošom skončil tesne Tomi Somogyi, ktorý tiež vyhral dva zápasy, ale horšie skóre znamenalo postup z druhej priečky. Smolu mali v tomto kole Erik Mikloš a Peťko Šujdák. Chalani rovnako vyhrali po jednom zápase, ale na lepšie ako tretie a štvrté miesto to nestačilo. Erik sa aspoň potešil krásnym zatvorením čísla 104 ☺.

Skupina G: V skupine bol víťaz jasný. Zoli "Prajs" Szendrődi nám ukázal skvelé šípky a všetky tri zápasy zvládol na jednotku. Iba jediný leg pustil súperom a to znamenalo postup z prvej pozície ☺. O druhé miesto sme mali peknú melu, do ktorej sa zapojila zvyšná trojica hráčov. Druhé miesto a postup ďalej vybojoval Peťo Hološka, ktorému stačila jedna výhra a najlepšie skóre (-1). Za ním o jeden leg skončila dvojica Roman TATO Herenčár a Peťo Šujdák st., ktorým to ušlo tesne. Pre správnosť tretí skončil tato Roman a posledný skončil Peťo (o poradí rozhodol vzájomný zápas).

Skupina H: V poslednej skupine večera ukázal svoje umenie na 100% Rudo Gabriš. Rudo si poradil so všetkými čo mu v skupine stáli v ceste a jasne postúpil z prvého miesta. Pritom stratil iba jediný leg ☺. Veľmi dobre mu sekundoval Roman Dobrócsi, ktorý dvomi výhrami vybojoval druhú pozíciu a rovnako postúpil ďalej. Druhá ženská šípkarka večera Majka Kormančíková vyhrala len jeden zápas a to bolo málo. Skončila na treťom mieste. Na poslednom mieste skončil Šaňo Csizmadia, ktorý uhral len dva legy a toto kolo nebodoval.


Základné skupiny štrnásteho kola sme mali za sebou a oproti minulým kolám nás nečakala baráž, ale rovno sme pristúpili na súboje najlepšej šestnástky hráčov – do pavúka.


Last 16: Hneď v prvom zápase pavúka na seba narazili dvaja juniori – Peťo Mészáros a Peťo Hološka. Vo vyrovnanom zápase lepšie zatváral Peťo Mészáros, ktorému sa podarilo všetky legy uchmatnúť pre seba a po výhre 3:0 postúpil ďalej. V druhom zápase to bola pekná bitka na päť legov. Postavila sa proti sebe dvojica Rišo Bergendi a Roman Dobrócsi. Roman sa v zápase ujal vedenia 2:0, ale Rišo nezložil zbrane a dokázal vyrovnať. Posledný piaty leg mal lepšie rozohratý Rišo, ale nevyužil šípky na doubloch a Roman zatvorením čísla 99 ukončil zápas vo svoj prospech – 2:3. Tretí zápas mal favorita v podobe Filipa Apolena, ktorý si bezpečne drží celkové štvrté miesto. Proti nemu sa postavil Igor Kubinyi a tento zápas sme si dali na stream. Filip svoju rolu potvrdil a nedal Igorovi šancu. V prvom legu zatvoril číslo 55, v druhom D20 a v poslednom D16, čo znamenalo jeho výhru a postup ďalej po výhre 3:0. Štvrtý zápas bol v tejto fáze ten najlepší. Simon Szedlár a Tomi Somogyi ukázali krásne šípky. V prvom legu Simon zatvoril krásne – 18-tou šípkou. Tomi dokázal pri svojom podaní vyrovnať, keď zatvoril 20-tou šípkou číslo 74 ☺. Pekná bitka pokračovala ďalej a Simon 21-šípkou zavrel číslo 71, aby rozhodol o svojom postupe 19-tou šípkou – 3:1 ☺. V piatom zápase tejto fázy na seba narazili Mišo Mikloš a Marek Lenčéš. Favoritom tohto zápasu bol Marek a svoju rolu splnil jasne. Nedal súperovi šancu, nepustil ani jeden leg a po výhre 3:0 bol bližšie k titulu. Šiesty zápas – Maroš Košec vs. Jožko Šarkány bol trošku trápenkou na doubloch. Maroš ako nováčik ukázal pekné šípky a pokračoval ďalej. Do najlepšej osmičky sa prebojoval po výhre 3:1. Skvelú vyrovnanú bitku na päť legov predviedla dvojica Zoltán Szendrődi a Kubo Daniš. Do zápasu lepšie vstúpil Jakub a ujal sa vedenia 1:0. Zoltán ale dokázal otočiť zápas na 2:1, aby Kubo vo štvrtom legu dorovnal na 2:2. V poslednom legu ukázal Kubo svoju silu, keď tromi náhodmi 100+ zhodil rýchlejšie ako jeho súper a 17-tou šípkou ukončil zápas po výhre 3:2. Jakub tak postúpil ďalej a čakal na súpera z poslednej dvojice, ktorú tvorili Rudo Gabriš a Marek Galbavý. Do zápasu lepšie vstúpil Marek a ujal sa vedenia 1:0. Rudo sa ale nevzdal a dokázal otočiť zápas na svoju stranu – 2:1. Marek ako päťka tabuľky ukázal, prečo je tak vysoko a nielen že vyrovnal, ale posledným krásnym legom na 16 šípiek ukoristil zápas pre seba a postúpil medzi najlepších osem.

Last 8: V prvom zápase TOP 8 na seba narazili junior Peťo Mészáros a Roman RoMi Dobrócsi. Peťovi nevyšiel pri vlastnom podaní úvod zápasu a prvý leg uchmatol na svoju stranu skúsenejší Roman – 0:1. Peťo ale ukázal prečo patrí medzi najlepších juniorov na Slovensku a zlepšenou hrou si získal stratené podanie naspäť – 1:1. V treťom legu dal Peťo opäť Romanovi šancu, ktorú ale nevyužil a Peťo zatvoril D12 – 2:1. Posledný štvrtý leg bol jasnou záležitosťou Peťa, ktorý si bingom upravil na D15 a ten zatvoril na prvú – 3:1. Peťo si okrem bonusu pripísal postup do semifinále. Druhý zápas bol skvelý a známa 1/4 finálová dvojica Filip Apolen a Simon Szedlár ukázali, prečo sú v tabuľke tak vysoko ☺. Prvý leg začínal podaním Filip, ale Simon využil slabšie zatváranie a uchmatol leg na svoju stranu. Filipa to nezlomilo a ešte viac pridal. Po 12-tich šípkach si upravil na číslo 102, ktoré 15-tou šípkou krásne zatvoril (20, bull a D16) ☺ - 1:1. Ďalší skvelý leg získal pri svojom podaní Filip a 20-tou šípkou naklonil misky váh na svoju stranu – 2:1. Potom Filip nevyužil 7 šípiek na výhru a Simon dokázal v doublovej lotérii urvať leg pre seba – 2:2. V rozhodujúcom legu asi zohrala svoje psychika a Simon dokonale využil svoju šancu. Hodil bingo a zatvoril 18-tou šípkou – 2:3 ☺. Druhým semifinalistom sa stal Simon. Tretí zápas sme si dali na stream a stretli sa v ňom aktuálny líder tabuľky Marek Lenčéš a nováčik na lige Maroš Košec. Do zápasu začínal Marek a hneď prvý leg ukázal prečo je lídrom – zatvoril číslo 84 a ujal sa vedenia 1:0. Druhý leg jeho súper pridal a mal kopec šancí získať leg (5 šípiek), ale nevyužil ich a Marek trestal. Síce až doublom majstrov, ale predsa – D1 – 2:0 ☺. V treťom legu opäť Maroš zahral pekne, ale počítanie ho zabrzdilo pri zatvorení čísla 111 čo ho rozhodilo a dokonca prehádzal 10 šípiek na zníženie, čo Marek využil a zatvoril D10. To znamenalo postup Mareka po výhre 3:0 a zostával nám posledný zápas – Jakub Daniš a Marek Galbavý. Očakával sa vyrovnaný zápas, ktorý ale nakoniec dopadol hladkou výhrou Kuba. Kubo nedal Marekovi šancu a v prvom legu zatvoril číslo 101 ☺. Druhý leg si pripravil na D10 a zatvoril. A posledný leg ukončil peknou zohrávkou na D18 po 18-tich šípkach a 19-tou vybavil zápas 3:0. Posledný postupujúci do semifinále bol Jakub.

Semifinále: Hneď na úvod semifinále sme si dali duel dvoch našich TOP juniorov – Peťo Mészáros a Simon Szedlár ☺. Chalani si medzi sebou striedajú výhry a Simon mal čo Peťovi vracať po poslednej prehre. Rozhod na stred vyhral Peťo a do zápasu začínal. Svoju výhodu hneď pri prvom legu nevyužil a Simon mu leg uchmatol – D10 znamenal stav 0:1. V druhom legu ale Simon počkal svojho kamaráta a požičané mu vrátil ☺. Simon prehádzal kopec doublov, aby mu Peťo zatvoril a vyrovnal – 1:1. Zápas, v ktorom sa kradli súperom podania pokračoval ďalej. Peťo opäť pri svojom podaní nestačil na Simona a ten opäť lúpil – 1:2. Požičané vráť platilo opäť – Peťo si zobral späť podanie a bolo 2:2. Do rozhodujúceho legu začínal Peťo a klasika svoje podanie nedokázal podržať a Simon si po zatvorenom D20 vychutnal pomstu za poslednú prehru a súperovi to vrátil – 2:3. Prvým finalistom sa stal Simon a druhého určila dvojica Marek Lenčéš a Jakub Daniš. Marek ako líder tabuľky počas celej sezóny nechcel dopustiť, aby ho niekto predbehol a tak chcel ísť opäť do finále. Proti nemu stál ale silný súper a Kubo svoju skvelú formu potvrdzoval aj tento večer. Rozhod na stred vyhral Jakub a začínal do zápasu. Prvý leg si pripravil a aj keď kopec doublov prehodil, D2 zatvoril a vyhrával – 0:1. Druhý leg Kubo pokračoval a tromi náhodmi 100+ pripravil a ukradol leg súperovi – 0:2. Jakub mal šancu ukončiť zápas v troch legoch, ale nevyužil kopec doublov a Marek sa vrátil späť do zápasu. Zatvoril D20 a znížil na 1:2. Štvrtý leg zahájil Marek a zatvorením čísla 53 si vynútil rozhodujúci leg – 2:2. Posledný leg bol skvelý a obaja hráči mali pripravené po 15-tich šípkach – Marek 66 na výhru a Kubo 60. Keďže mal výhodu podania Kubo, dokázal to dokonale využiť a v skvelom závere 17-tou šípkou strhol výhru na svoju stranu a stal sa druhým finalistom ☺.

Finále: Do finále štrnásteho kola sa nám prebojovala dvojica Simon Szedlár a Jakub Daniš. Obaja predvádzali celý večer skvelé šípky okorenené o krásne zatvorenia. Simon mal ešte šancu dobehnúť prvého Mareka Lenčéša a tak chcel toto kolo vyhrať. Proti stál ale v skvelej forme hrajúci Jakub, ktorý bol síce až dvanásty, ale bolo jasné že sa dotiahne na najlepšiu osmičku. Ešte aká taká šanca na TOPku žila, ale musel vyhrať toto kolo. Rozhod na stred vyhral Kubo a do zápasu začínal. Prvý leg dal Jakub šancu Simonovi, ktorý ale dve šípky nevyužil a Kubo zatvoril D5 – 1:0. V druhom legu pri podaní Simona chalani prehádzali kopec doublov, aby Simon zatvoril D1 – 1:1. Tretí leg mal Kubo opäť podanie na svojej strane a využil ho. Zatvoril číslo 60 čo znamenalo vedenie 2:1. Vo štvrtom legu sa lámal zápas. Simon podával a mal šípku na D11, ktorú nepremenil a Kubo zatvoril D20 a zvýšil na 3:1. Piaty leg Jakub začínal a dal šance Simonovi, ale ten odmietol päť šípiek na zníženie a Jakub doublom 8 ukončil celé finále a po výhre 4:1 ovládol 14. Kolo ☺.

Jakubovi srdečne gratulujeme k výhre ☺. Rovnako Simonovi ďakujeme za krásne výkony počas celého večera. A nemôžeme zabudnúť poďakovať Vám všetkým, ktorí ste nás navštívili a touto cestou Vás pozývame na posledné kolo, ktoré odohráme budúcu stredu. Simon jemne stiahol nádskok Mareka Lenčéša na čele tabuľky a je tu šanca zaútočiť v poslednom kole. Uvidíme ako to dopadne... Prídite si ku nám zahrať skvelé šípky a zabavte sa s nami ☺. Dovtedy trénujte a bavte sa šípkami. Čaawte ☺Vytvorte si webové stránky zdarma!