8.sezóna - 15.kolo

18.05.2023

A je to tu ☺. Deň D nastal a my sme ukončili sezónu číslo 8. Sezónu, ktorá bola veľmi vyrovnaná a napínavá od prvého kola až do toho posledného. Z veľkého počtu hráčov, ktorí našu ligu navštívili, sme spoznali mnoho rôznych víťazov kôl, ale mali sme hráčov, ktorí svoj triumf dokázali zopakovať ☺. Posledné pätnáste kolo nám ponúklo posledné odpovede na otázky, ktoré zostali ešte nezodpovedané. Napríklad... Kto sa stane majstrom ôsmej sezóny? Alebo... Ktorí hráči skončia v TOP 8 a zahrajú si turnaj najlepších? V boji o titul bola šanca na zmenu a prvého Mareka Lenčéša od druhého Simona Szedlára delilo presne 20 bodov, čo nebolo nereálne. Bola tu aj malá šanca pre Filipa Apolena ohroziť Jura Porubského na treťom mieste. Takisto sme sa tešili na súboje hráčov, ktorí sa motali na hrane najlepšej TOP 8 a ktorí chceli zamakať v boji o TOP turnaj. No a samozrejme všetci sa prišli zabaviť, zatrénovať na blížiaci sa šípkový Master regiónov a na dvere klopú aj Majstrovstvá Slovenska.

Na posledné kolo sa prihlásilo 29 hráčov. Všetko staré známe tváre, pretože nováčika sme medzi nami neprivítali. Oproti minulému kolu sme sa rozlosovali iba do 6 skupín a tak postup do ďalších bojov získala najlepšia dvojica z každej skupiny a opäť sme si dali aj baráž hráčov na tretích miestach. Pustili sme sa do toho a ako to celé nakoniec dopadlo? Prečítajte si s nami 

Skupina A: V prvej skupine večera úradoval tak ako sme zvyknutí – Simon Szedlár. Cítil šancu zabojovať o majstra a tak odštartoval večer skvele – všetky štyri zápasy zvládol rovnako výsledkom 2:0 a to znamenalo jasné víťazstvo v skupine A bez straty legu ☺. A ešte aj pridal bonusy za 3 x 180 + zatvorenie do 18. Šípky ☺. Z druhého miesta si postup do 16-tky vybojoval aj Ďuri Bednárik, ktorý mal síce šťastie vďaka lepšiemu plusovému skóre, ale dve výhry ho posunuli do ďalších bojov. Taktiež pridal jedno bingo ☺. Do baráže si dvomi výhrami (ale s horším skóre) vybojoval účasť Igor Kubinyi a tak jeho šanca na boje v pavúku žili aj naďalej. Smolu mala dvojica Peťko Šujdák junior a Janči Hruška, ktorým jedna výhra nestačila a tak sa museli uspokojiť iba so štvrtým a piatym miestom.

Skupina B: Suverénne najviac bonusov zapísala skupina B. Tu vystrájal najmä Filip Apolen, ktorý vybavil všetkých súperov a pripísal si štyri víťazstvá, čo znamenalo jasné prvenstvo ☺. V jednom legu nádherne zatvoril číslo 132 (25 + T19 + Bull) – 18-tou šípkou a k tomu pridal ešte jeden leg do 18. Šípky ☺. Z druhého miesta mu spravil doprovod do ďalších bojov ďalší skvelý hráč Juro Porubský, ktorého porazil iba Filip a tak tri výhry dokonale stačili na najlepšiu 16-tku. Prihodil aj zatvorenie 101 ☺. Do baráže sa z tejto skupiny pozrel Rasťo Antoš, ktorému dve výhry dali šancu zabojovať o pavúka v lotérii na 9 šípiek. V skupine mimo postup zostala dvojica Martin Kulich a Michal Mikloš. Martin bodoval iba v jednom zápase a Michal nebodoval, ale tešil sa zo svojho prvého súťažného zatvorenia čísla nad 100,a to 103 ☺.

Skupina C: V tejto skupine si dvojica hráčov pripísala tri výhry a dokonca aj rozdiel skóre bol rovnaký, ale vzájomný zápas určil víťaza skupiny. Prvenstvo v tretej skupine zaknihoval náš líder tabuľky Marek Lenčéš, ktorý cítil tlak a útok na jeho celkové prvenstvo a tak bojoval naplno a zatiaľ bez problémov ☺. Druhé miesto a postup ďalej bez problémov uhral aj Peťo Mészáros, ktorý potvrdil svoje kvality. Prihodil nám aj dva bonusy – 1 x 180 a zatvorenie do 18. Šípky ☺. V ťažkej skupine si vybojoval baráž Rišo Bergendi, ktorý bojoval o TOPku a dve výhry mu dávali šancu na boje v pavúku. Čakala ho baráž na deväť šípiek. Mimo postup skončila dvojica Andrej Vnučko a Peťo Kacska, ktorý nedostali od súperov šancu a zapísali si body za jedno víťazstvo.

Skupina D: Vo štvrtej skupine večera ukázal svoje umenie Kornél Szendrődi. Kornél vyhral všetky štyri zápasy a súperom pustil iba tri legy. A prihodil aj bonusy v podobe zatvoreného čísla 122 – Bullom ☺. O druhú priečku bola mastenica medzi Vladom Kavuliakom a Marekom Galbavým, ktorú o jeden plusový leg lepšie zvládol Vlado a tak si s dvomi výhrami pripísal postup medzi 16 najlepších. Marekovi to o jeden leg tesne ušlo, ale tretia pozícia znamenala účasť v baráži a tak šanca na minimálne ďalší jeden zápas žila. Na štvrtej pozícii v skupine skončil Kobra Radko Janica, ktorý si pripísal jedno víťazstvo, rovnako ako posledný Majo Ujházi a tak chalani pre tento večer zostali iba v roli divákov.

Skupina E: V tejto skupine sa najlepšie darilo Gabovi Kubovičovi, ktorý sa nám opäť pripomenul a ukázal svoje kvality. S tromi výhrami postúpil ďalej z prvého miesta ☺. O prvenstve rozhodlo lepšie skóre. Laco Hájos na druhom mieste rovnako zapísal tri výhry a taktiež bezpečne postúpil do ďalších bojov o výhru v poslednom kole. Šancu na pavúka dostal v tejto skupine Martin Vicena, ktorý vyhral dva zápasy. Čakala ho nekompromisná baráž na deväť šípiek. Predposledné a posledné miesto zaznamenali Šujdákovci – Erika a Peťo st. zvíťazili v jednom zápase a to na postup nestačilo.

Skupina F: Posledná skupina večera bola ako jediná štvorčlenná a tak si hráči zahrali o zápas menej. Na druhej strane mali prví odohraté ☺. Skupinu vyhral posledný víťaz kola Jakub Daniš, keď našiel premožiteľa v jednom zápase, ale dve výhry mu zabezpečili výhru. Na chrbát mu dýchal Erik Mikloš a Zsolti Csimma, ale chalani mali horšie skóre ako Kubo. Erik Mikloš vďaka výhre nad Zsoltim získal druhé miesto a aj priamy postup do pavúka. Zsolti si musel počkať na baráž, ale šanca na ďalšie zápasy žila aj keď inokedy by mu dve výhry stačili na priamy postup. V skupine ako jediný nebodoval Zoltán Szendrődi a tak skončil posledný.


Po odohratých skupinách nasledovali boje v baráži na deväť šípiek. Do prvej skupiny sa prebojovala trojica : Maťo Vicena, Rišo Bergendi a Igor Kubinyi. Najvyššie skóre posunulo do pavúka Riša a Igora. Maťo mal smolu. Druhá skupina v zložení: Rasťo Antoš, Marek Galbavý a Zsolt Csimma hodila deväť šípiek a najvyššie skóre posunulo ďalej Mareka a Rasťa. Smolu mal Zsolti.


Osemfinále: Hneď v prvom zápase pavúka na seba narazila dvojica Simon Szedlár a Rasťo Antoš, ktorí nám ukázali krásne šípky (priemery 65:63). Simon si prvé dva legy zobral na svoju stranu, aby Rasťo krásnym 18-šípkovým legom znížil a hneď na to vyrovnal. Za stavu 2:2 ukázal pevnejšie nervy Simon a zvíťazil 3:2. Stále živil šancu stať sa šampiónom. Druhý zápas ukázal ešte vyššiu kvalitu ako zápas predtým. Peťo Mészáros vyzval na duel Laca Hájosa a bola krása sledovať tento zápas ☺. Do zápasu začínal Laco a 18. šípka znamenala vedenie 0:1. Peťo ale dokázal pridať a zápas otočiť na 2:1. Peťo podával na výhru, ale Laco zahral krásny 16-šípkový leg a vyrovnal na 2:2. V poslednom rozhodujúcom legu mu to ale Peťo vrátil a 19-ta šípka znamenala postup juniora Peťa ďalej – 3:2 (Peťo 69 priemer a Laco 72 ☺ ). Tretí zápas sme išli live na streame. Juro Porubský vs. Kubo Daniš. Obaja výborní hráči, ale v zápase mal navrch Juro. Aspoň na doubloch. Prvý leg Juro zatvoril D16 – 1:0. V druhom Kubo nevyužil šance na zatváraní a Juro trestal – 2:0. Posledný leg Juro zatvoril číslo 64 a hladkou výhrou 3:0 zapísal postup ďalej. Vo štvrtom zápase na seba narazili Rišo Bergendi a Kornél Szendrődi. V tomto zápase bol lepší Rišo a zaknihoval výhru 3:0, ktorá ho posunula ďalej. Piaty zápas a v ňom domáca dvojica – Marek Lenčéš a Marek Galbavý. Marek Lenčéš bol pod tlakom a bohvie ako by to dopadlo, ak by Marek Galbavý svoje šance na doubloch využil. Marek Lenčéš bol presnejší na zatváraní a výsledkovo si hladko poradil 3:0, aj keď to bol vyrovnaný zápas. V šiestom zápase narazila na seba ďalšia domáca dvojica: Juro Bednárik a Gabo Kubovič. Očakávali sme vyrovnaný duel a tak to nakoniec aj bolo. Zápas hraný na päť legov vyhrával Juro, ale Gabo vyrovnal. Opäť Juro vyhrával a Gabo dorovnal na 2:2, aby rozhodujúci leg uchmatol Gabo na svoju stranu a postúpil po výhre 3:2. V predposlednom zápase nestačil Vlado Kavuliak na Erika Mikloša. Obaja skončili v skupinách na druhom mieste, ale Erik ukázal viac pokoja na zatváraní a nepustil súperovi ani leg. Erik si pripísal výhru 3:0 a postup ďalej. Posledný zápas odohrala dvojica Filip Apolen a Igor Kubinyi. Filip vstúpil do zápasu skvele a využil slabý rozbeh Igora na to, aby sa ujal vedenia 1:0. Igor pridal a dokázal využiť trápenie Filipa na doubloch – 1:1. Zvyšné dva legy ale predsa ukázal vyššiu kvalitu Filip, ktorý sa po výhre 3:1 stal posledným postupujúcim do najlepšej 8.

Štvrťfinále: Hneď v prvom štvrťfinálovom zápase nastúpila proti sebe známa domáca juniorská dvojica Simon Szedlár a Peťo Mészáros ☺. Simon naháňal Mareka na prvej pozícii a tak musel vyhrať. Peťo chcel zase oplatiť poslednú prehru Simonovi. Už sme si zvykli, že obaja hrajú skvele a tento zápas bol opäť krásny ☺. Do zápasu začínal Peťo a hneď si svoje podanie uhral – 0:1. Simon ale pri svojom podaní vyrovnal, aby ukázal genialitu pri Peťovom podaní, keď mu ukradol leg zatvorením 15-tou šípkou ☺. Vo štvrtom legu dal šancu Peťovi vyrovnať, ale pri doublovej trápenke predsa Simon uspel a vyhral 3:1. Druhý zápas odohrala dvojica Juro Porubský a Rišo Bergendi. Juro si bezpečne strážil tretie miesto a Rišo bojoval o TOP 8. V zápase ale bolo vidieť rozdiel. Vyššie postavený Juro nedal moc šancí Rišovi. Juro prvý leg ulúpil súperovi a hneď pri svojom podaní zvýšil vedenie na 2:0. V poslednom legu opäť Juro bral podanie súpera (18. šípkou) a hladkou výhrou 3:0 postúpil do semifinále. Tretí zápas sme si dali na stream. Marek Lenčéš a Gabo Kubovič. Domáca dvojica, v ktorej Gabo chcel a Marek musel. Keďže Simon postúpil, nemal Marek stále istotu a musel bojovať. V prvom legu Marek nenechal nič na náhodu a zatvorený D20 znamenal vedenie 1:0. Gabo sa trápil a vôbec mu nešlo. Marek to využil a lúpil podanie súpera – 2:0. V poslednom legu iba Marek potvrdil, že si ide za titulom jasne a zatvorený D8 znamenal hladké víťazstvo a posun k cieľu – 3:0. Posledný zápas tejto fázy postavil proti sebe rozbehnutého Filipa Apolena a Erika Mikloša. Filip má naozaj skvelú formu a tesne mu utieklo umiestnenie na pódiu. Erik chcel ale uspieť a prekvapiť. Filip vstúpil divoko do zápasu a 20-ta šípka znamenala vedenie 1:0. V druhom legu Erik využil trápenie súpera na doubloch a vyrovnal – 1:1. Potom ale Filip zlepšil zatváranie a nedal súperovi šancu. Zvyšné dva legy vyhral a po výhre 3:1 zaknihoval postup do semifinále.

Semifinále: Toto posledné kolo bolo naozaj výnimočné a v semifinále sa stretli štyria najlepší hráči celej sezóny ☺. Zápasy sa hrali súbežne a prvá dvojica Marek Lenčéš a Filip Apolen, vedľa nich Simon Szedlár a Juro Porubský. Marek Lenčéš ako líder tabuľky cítil tlak a musel na istotu titulu tento zápas nad Filipom vyhrať. Simon ak chcel zmeniť dejiny tejto sezóny tak rovnako musel vyhrať. Juro mal istotu na pódiu, keď si bezpečne ustrážil 3.miesto, ale vyhrať posledné kolo chcel. Rovnako ako aj štvrtý Filip, ktorému jedna neúčasť dve kolá späť zatvorila dvere na stupne víťazov. Marek Lenčéš vs. Filip Apolen. Do zápasu začínal Filip a pekne si leg pripravil, ale nezatvoril. Marek šancu využil a ujal sa vedenia 1:0. Potom Marek ukázal prečo bude titul v správnych rukách a po 12-tich šípkach si pripravil D19, ktorý aj s prehľadom zatvoril (13-tou šípkou ☺). V treťom legu dal Filipovi šancu, ale ten opäť nedokázal zavrieť double a tak Marek leg zobral na svoju stranu a mohutným radostným výkrikom sme spoznali sme nového MAJSTRA LIGY ☺. V druhom zápase Simon Szedlár a Juro Porubský začal do zápasu Juro a Simon mu dokázal leg zobrať – 1:0. Juro si ale podanie v ďalšom legu zobral späť a vyrovnal – 1:1. Pri svojom podaní v treťom legu otočil zápas na svoju stranu – 1:2. Simon sa ale nevzdával a vyrovnal – 2:2. V rozhodujúcom legu mal viac šťastia na svojej strane Juro a po výhre 3:2 postúpil do finále. Simon sa snažil, ale rozhodol začiatok sezóny, kedy mu Marek utiekol a aj keď ho pomaly doťahoval, predbehnúť ho nedokázal. Ale aj tak skvelý výkon ☺.

Finále: Na záver ligovej sezóny číslo 8 na seba narazila dvojica Juro Porubský a Marek Lenčéš. Juro si bezpečne uhájil tretie miesto z čoho mal radosť, ale zakončiť sezónu víťazstvom by bola vzpruha pred záverečným turnajom TOP 8. Marek už ako istý šampión mohol svoju skvelú jazdu počas celej sezóny zakončiť veľkolepo. Finále malo svoj náboj – ideme na to ☺. Juro vyhral rozhod na stred a hneď prvý leg krásne rozohral a zatvoril číslo 64 – 1:0. V druhom legu podával Marek, ale Juro ukázal prečo toto kolo bude jeho – zatvoril číslo 124, 18-tou šípkou a krásne Bullom ☺ - 2:0. V treťom legu mal Marek šancu na zníženie, ale double nevyužil a Juro zatvoril D5 – 3:0. V poslednom legu tejto sezóny Juro praskol bingo, ktoré mu pomohlo na to, aby 19-tou šípkou jasne ovládol toto finále a aj záverečné kolo a po výhre 4:0 sme spoznali posledného víťaza tejto sezóny ☺.

Jurajovi srdečne gratulujeme ☺. Tento večer bol naozaj jeho a ukázal skvelé výkony ☺. Poďakovanie a gratulácia ide aj na druhú stranu. Marekovi síce finále nevyšlo, ale titul má svojho majiteľa a je to Marekov premiérový triumf ☺. Gratulujeme ☺. Všetkým ostatným hráčom, ktorí sa zúčastnili posledného kola veľmi pekne ďakujeme za návštevu a sme radi, že ste si prišli zahrať. Ďakujeme aj ostatným hráčom, ktorí ku nám zavítali počas celej sezóny a tešíme sa na Vás všetkých v sezóne číslo 9 ☺. Ale pokiaľ nezačneme novú sezónu (dozviete sa včas kedy ☺), trénujte a bavte sa šípkami a nech sa Vám darí na víkendovom Masters a na Majstrovstvách Slovenska ☺. Čaaawte...

Vytvorte si webové stránky zdarma!