8.sezóna - 2.kolo

19.02.2023

Šalianska šípková liga sa nám pekne rozbieha a stredu sme napísali ďalšiu kapitolu z ôsmej sezóny. Druhé kolo poslúžilo aj ako skvelý tréning pred víkendovým turnajom Master, ktorý sa uskutoční aj u nás v Šali, ale najmä ako príprava pred blížiacim sa turnajom WDF - Darts Slovak Open v Šamoríne, ktorý je najväčším šípkovým sviatkom na Slovensku a kde budeme mať možnosť porovnať svoje kvality so zahraničnými šípkarmi. Ale naspäť k lige...

Stredu sme na terčoch súperili o ligové body. Hráčska účasť bola opäť skvelá, keďže sme sa stretli v počte 38 hráčov. Privítali sme aj nového hráča - Petra Heribana, ktorý si našiel cestu na našu ligu a veríme, že si opäť príde zahrať. Tak ako v prvom kole, aj druhé kolo si pripravilo výsledkové prekvapenia, skvelé výkony a najmä dobrú zábavu. Ako vždy, aj teraz sme využili všetkých osem terčov. Okrem dvoch posledných skupín, kde boli štyria hráči, všetky ostatné skupiny mali päť šípkarov. Postupovali iba dvaja z každej skupiny.

Skupina A: V prvej skupine večera úradoval skvele hrajúci Zsolt Csimma, ktorý potvrdil stúpajúcu formu z posledných kôl. Súperom nedal šancu, keď vyhral všetky štyri zápasy a jasne postúpil z prvého miesta. Peknou hrou sa prezentoval aj Mário Ujházi, ktorý si pripísal tri víťazstvá a zabezpečil si postup z druhého miesta. Tretie miesto obsadil náš najmladší účastník Peťko Šujdák, ktorému síce dve výhry na postup nestačili, ale ukázal že vie hrať pekné šípky. Štvrtý Radko kobra Janica nebol tak jedovatý a vyhral iba jeden zápas. Posledný Matúš Kompas nevyhral ani jeden zápas, ale uhral aspoň nejaké legy.

Skupina B: Zaujímavá skupina, kde bolo viac ašpirantov na postup. Najväčší favorit skupiny Filip Apolen potvrdil svoje kvality a súperom pustil iba jeden leg. Vyhral všetky štyri zápasy a tešil sa z prvenstva v druhej skupine. Skvelé šípky predviedol aj Juraj Porubský, ktorý prehral iba jeden zápas a stal sa druhým postupujúcim zo skupiny. Zvyšná trojica si pripísala po jednom víťazstve. Tretí Igor Kubinyi nemal toľko šťastia na doubloch a tentokrát nepostúpil. Štvrtý Peťo Prna st. s rovnakým skóre ako posledný Peter Madarász - tu rozhodol o umiestnení vzájomný zápas.

Skupina C: V tejto skupine nenašiel konkurenciu Attila Bazsó, ktorý ako jediný hráč večera v skupinách s piatimi hráčmi vyhral všetky zápasy na nulu ☺. Jeho skvelá hra a skóre 8:0 mu zaručila jednoznačný postup z prvej pozície. Veľmi pekné šípky predviedol aj druhý postupujúci - Zoltán Szendrődi, ktorý prehral iba jeden zápas. Zapísal si aj pekné zatvorenia 108 + bull. Postup o jeden zápas unikol Peťovi Kacskovi, ktorého zradili double a dve výhry mu nestačili. Štvrtý Peťo Šujdák st. síce bodoval len v jednom zápase, ale potešil sa krásnymi zavretiami - 108 a 116 ☺. Posledný v skupine Tomi Somogyi nemal svoj deň a nevyhral ani jeden zápas.

Skupina D: V tejto skupine obaja domáci favoriti svoje role zvládli. Z prvého miesta do ďalších bojov postúpil skvele hrajúci Marek Galbavý, ktorý vyhral všetko a stratil iba jediný leg. Poncha z druhého miesta doplnil Simon Szedlár, ktorý prehral vzájomný zápas s Marekom, ale zvyšné tri zápasy zapísal výhry. Dve výhry nestačili na postup Erikovi Miklóšovi a obsadil nepopulárnu tretiu pozíciu. Štvrtý Marián Baláži zabodoval v jednom zápase a posledný Patrik Zavadský vybojoval iba jeden leg.

Skupina E: Skupina večera, v ktorej padlo najviac bonusov a zatiaľ aj najvyššie zatvorenie v sezóne ☺. Marek Lenčéš a Dano Břeň si to rozdali o víťazstvo v skupine. Veľmi pekný a vyrovnaný duel vybavil Marek zatvorením 156 a zaslúžene obsadil prvé miesto. K zatvoreniu 156 pridal aj jednu 180 a zatvorenie do 18 šípky. Z druhého miesta postúpil Dano, ktorý prehral iba jeden zápas a tiež si pripísal leg do 15-tej šípky. 2 bonusy ( 2 x 180) si pripísal aj tretí Peťo Heriban, ale dve výhry boli málo a na postup nestačili. Štvrtý Alexander Czizmadia predviedol peknú hru, ale zradili ho double a tak zapísal iba jednu výhru a posledný Gareth Crothers nebodoval.

Skupina F: V šiestej skupine večera nenašiel premožiteľa Gabo Kubovič, ktorý predviedol skvelú hru a stratil iba jeden leg. To mu jednoznačne vynieslo postup z najvyššej pozície. Junior Maxi Csimma predviedol rovnako pekné šípky a tri výhry znamenali taktiež postup medzi najlepšiu 16-tku. Janči Hruška bojoval ako sa dalo, ale dve výhry boli žiaľ málo a skončil na nepostupovej tretej priečke. Štvrté miesto obsadil Richard Bergendi s jednou výhrou a posledný Braňo Tomáško síce nebodoval ale uchmatol si nejaké legy.

Skupina G: Prvá skupina so štyrmi hráčmi bola veľmi vyrovnaná a postupujúcich určili až posledné dva zápasy. Dve víťazstvá ďalej posunuli juniora Peťa Mészárosa a Mareka Kiliana. Peťo si pripísal dve výhry a mal aj rovnaké skóre ako Marek, ale v tomto prípade vzájomný zápas lepšie zvládol Peťo a prvenstvo patrilo jemu. Marek sa tak dostal do last 16 z druhého miesta, ale určite mu to nevadilo ☺. Tretí skončil Jozef Šarkány s jednou výhrou a prekvapením bolo vypadnutie víťaza z prvého kola Romana Dobrocsiho, ktorému tento večer nevyšiel.

Skupina H: Poslednú skupinu večera jasne ovládol Jakub Daniš, ktorý vyhral všetky tri zápasy a nestratil ani jeden leg. Potvrdil rolu favorita tejto skupiny. Z druhého miesta si vybojoval postup medzi najlepších 16 hráčov Juro Bednárik, ktorý sa polepšil oproti minulému kolu, keď nepostúpil a tentokrát si postup zaslúžene vybojoval. Tretí Roman Herenčár vyhral jeden zápas a to bolo na postup málo. Jediná šípkarka Erika Šujdáková nevyhrala ani jeden zápas a skončila posledná.


Skupiny sme odohrali a pustili sme sa do finálovej fázy najlepšej 16-tky hráčov, ktorí si vybojovali postup


1/8 finále: V prvom zápase na seba narazili Zsolt Csimma a Marek Kilian. Tu bol favorit jasný a víťaz prvej skupiny Zsolt si poradil s Marekom hladko a výhrou 3:0 zapísal postup ďalej. V druhom zápase sme tiež hľadali favorita na strane Filipa Apolena, ktorému sa do cesty postavil Jurko Bednárik. Filip získal prvé dva legy, potom Ďuri zapol, ale na viac ako jeden leg to nestačilo a po výhre 3:1 postúpil do štvrťfinále Filip. Na streame sme vysielali tretí zápas tejto fázy, ktorý sľuboval poriadny boj. Víťaz skupiny Attila Bazsó vyzval na súboj Dana Břeňa. Nakoniec z toho bola hladká výhra Dana, ktorý súperovi nedovolil nič a pri priemere nad 70 bodov vybavil Attilu 3:0. Ďalší zápas priniesol súboj na doubloch. Junior Maxi Csimma - proti nemu Marek Galbavý. Favorit mal byť jasný, ale nakoniec bol z toho nervák na zatváraní. Maxi prvý leg vyhral, ale v ďalších nevyužil šance od Mareka a ten tromi legmi v rade vyhral 3:1 a postúpil ďalej. Ďalší duel dával vysoké šance na postup favoritovi Marekovi Lenčéšovi, ktorého vyzval na zápas Zoltán Szendrodi. Marek svoje kvality potvrdil a aj keď súper vzdoroval a získal leg, štyri legy stanovili výsledok 3:1 pre favorita. Zápas číslo 5 rovnako sľuboval poriadny boj. Gabo Kubovič vs. Simon Szedlár. Gabo predvádzal krásne šípky a má aj viac skúsenosti, naproti Simon má obrovskú kvalitu, len sa trošku na začiatok sezóny trápi na doubloch. Potvrdilo sa aj v tomto zápase, že obaja hrajú skvelo, len rozhodlo zatváranie. Gabo bol v koncovkách lepší a vyhral 3:1. Predposledný zápas rovnako ako zápas predtým postavil proti sebe dvoch domácich hráčov - Peťo Mészáros a Majo Ujházi. Peťo je slušne rozbehnutý a potvrdil to aj v tomto zápase. Tri legy mu stačili na to, aby postúpil medzi osem najlepších a bol najlepším juniorom večera ☺. Peťo si pripísal leg do 18 šípky. Posledný zápas tejto fázy a posledná dvojica proti sebe - Juraj Porubský vs. Jakub Daniš. V tomto zápase bol favoritom Kubo Daniš, ktorý si so súperom poradil a po výhre 3:1 bol posledným postupujúcim. Kubo pridal aj zatvorenie do 18 šípky.

1/4 finále: Zostalo nám osem najlepších hráčov večera a všetky zápasy sľubovali vyrovnané boje čo sa aj potvrdilo. Hneď prvý zápas bol skvelý. Zsolt Csimma a proti nemu Filip Apolen. Vyrovnaný zápas, v ktorom sa ujal vedenia 2:0 Zsolti. Filip ale zplešil zatváranie a vyrovnal na 2:2, aby útočil v poslednom legu na zatvorenie 141, kde minul D12. Potom sa chalani ťahali o posledný double, ktorý skúsený Zsolti zatvoril a po vybojovanej výhre 3:2 postúpil do semifinále. Druhý zápas Dano Břeň vs. Marek Galbavý. Rovnako skvelý a vyrovnaný zápas, kde chalani držali vysoké priemery. Lepšie do zápasu vstúpil Dano, ktorý sa ujal vedenia 1:0. Marek ale dva legy zatvoril krásne a otočil na 1:2. Dano zase zabral (pridal aj jednu 180) a dorovnal. Posledný leg a opäť skvelé náhody, len posledný double odolával. Dano aj Marek prehádzali 6-7 šípiek až nakoniec Marek rozhodol doublom 10 o výhre 3:2 a postupe ďalej. Tretí zápas sme streamovali - Peťo Mészáros vs. Jakub Daniš. Miernym favoritom z tejto dvojice bol Jakub, ale Peťo má stúpajúcu formu a zlepšuje sa každým dňom. Vyrovnaný zápas, v ktorom trošku lepšie skóroval Kubo( hodil aj jednu 180), ale nakoniec lepšie zatváral Peťo prinieslo vo výsledku jasnú výhru Peťa 3:0, ale zápas jednoznačný nebol. Jakubovi odišli double a Peťo využil každú jednu šancu. Peťo po výhre postúpil do semifinále. Posledný zápas a ďalšia skvelá a silná dvojica. Marek Lenčéš vs. Gabriel Kubovič. Obaja mali počas večera čisté konto, keď neprehrali ani jeden zápas a Marek dokonca aj zatvorenie 156. Zápas nakoniec priniesol štyri legy a rozhodlo zatváranie. Marek bol presnejší a zápas vyhral 3:1 a stal sa posledným semifinalistom.

Semifinále: Už nám zostala len štvorica najlepších hráčov a čo bolo zaujímavé - všetci domáci hráči DC Šaľa ☺. Zápasy pokračovali v rýchlom slede za sebou, takže bolo to mierne cítiť aj na zápasoch v semifinále. Nižšia kvalita ako minulé kolo, ale zápletka a napätie nechýbalo. V prvom zápase vysielanom na streame sa stretli finalista minulého kola Marek Lenčéš a skvelý junior Peťo Mészáros, ktorý hral naozaj skvele celý večer. Marek nevyužil v prvom legu možnosť zobrať súperovi podanie, prehodil číslo 84 a potom nedokázal využiť kopec šípiek na double a Peťo si svoj leg uhral. Marek si aj svoje podanie skvele rozohral ale nezavrel. Peťo ho potrestal a ujal sa vedenia 2:0. Marek sa potom zlepšil a dva legy uchmatol pre seba čím vyrovnal na 2:2 a išli sme do rozhodujúceho legu. Peťo si leg skvele rozohral a nechal si číslo 64. Ukážkovo zatvoril na dve šípky - T 16 a D 8 ☺ a postúpil do finále. Druhé semifinále obstarala dvojica Zsolt Csimma a Marek Galbavý. Zsolt v predchádzajúcom zápase ubojoval Filipa Apolena a Marek rovnako poslednou šípkou Dana Břeňa . Vyrovnaná dvojica nemala favorita. Do zápasu lepšie vstúpil Zsolt, len nedokázal pekne rozohratý leg zatvoriť a Marek ho uchmatol pre seba. Druhý leg podával Marek a Zsolti si stratené podanie zobral pre naspäť a vyrovnal na 1:1. Tretí leg - Zsolt si svoje podanie urdžal a do štvrtého legu začínal Marek, ktorý 3 šípky nedokázal využiť na doubloch a tak súperove podanie zobral Zsolti a po výhre 3:1 sa tešil z postupu do finále.

Finále: Keďže sme mali v semifinále len domácich hráčov, bolo jasné že aj finále bude domáce ☺. Peťo Mészáros je síce vekom junior, ale jeho výkony sú skvelé a finálová účasť nie je prekvapením. Zsolt je ostrieľaný a skvelý hráč, ktorý to dokazuje každú sezónu v lige a jeho stúpajúca forma mu zaslúžene vyniesla finále. Samozrejme zápas sme streamovali a bolo sa na čo pozerať. Rozhod na stred vyhral Peťo. Do zápasu lepšie vstúpil Zsolt, ale Peťo vuyžil slabšie double súpera, dobehol ho a zatvorením 92 získal prvý leg pre seba. Druhý leg rovnako pri podaní Zsolta - veľmi dobre rozohraný leg uchmatol Peťo a ujal sa vedenia 2:0. Tretí leg už Zsolti zlepšil double a nedovolil Peťovi odskočiť na 3 legy. Svoje podanie si uhral a vyrovnal na 2:2. Piaty leg lepšie rozohral Peťo, ale D16 mu odolal Zsolt uchmatol leg pre seba zatvorením 108! Šiesty leg si skúsený Zsolt pripravil a nakoniec aj zatvoril D20, ktorým ukončil pekné a vyrovnané finále. V tomto zápase rozhodli skúsenosti, ale obojstranne to bol veľmi pekný zápas a ďakujeme obom finalistom za pekné finále.

Zsolt potvrdil skvelú formu. Druhé kolo odohral bez prehry a zaslúžil si honor šampióna večera. Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie predvedené výkony. Peťo si zaslúži rovnako poklonu a s kľudom šampióna kráčal za svojim prvým triumfom, ku ktorému chýbal malý krôčik. Nevadí - nabudúce... Aj tak Ti ďakujeme za pekné výkony a držíme palce, aby si napredoval ☺. Všetkým hráčom ďakujeme za návštevu a tešíme sa, že si nachádzate cestu na šípky v Šali. Touto cestou Vás opäť srdečne pozývame na ďalšie ligové kolo. Dovtedy trénujte, hrajte a bavte sa šípkami...

Vytvorte si webové stránky zdarma!