8.sezóna - 3.kolo

24.02.2023

Po historicky prvom turnaji Master, ktorý zorganizoval náš klub a ktorý dopadol na výbornú, sme sa stredu opäť pustili do bojov o ligové body. V poradí tretie kolo bolo zároveň posledným kolom, kde sa dali vyladiť nedostatky pred víkendovým Darts Slovak open. Hráči domáceho klubu ale aj z iných klubov, ktorí navštevujú našu ligu, zmerali svoje sily v ligových dueloch a zostáva už len držať palce (tým ktorí pôjdu súperiť), aby svoje šípkarske umenie ukázali aj na medzinárodnom turnaji. Liga je ale liga a tu si teraz rozoberieme. Na tretie kolo si našlo cestu (LEN) 26 hráčov. Po dlhej dobe je to nižšie číslo na aké sme zvyknutí, ale kvalita samozrejme nechýbala. Nováčika sme toto kolo nemali, takže stará známa partia ľudí bola rozlosovaná do piatich skupín.


Všetky skupiny boli päťčlenné, len prvá mala hráčov šesť. Systém postupu do ďalšej fázy bol trochu iný ako poznáme a z každej skupiny postúpili prví traja + hráči na štvrtom mieste sa stretli v baráži, z ktorej si vybojoval postup jeden hráč.


Skupina A: V prvej skupine nenašiel konkurenciu Gabo Kubovič, ktorý vyhral všetkých päť zápasov 👏. Súperom pustil iba jediný leg a s parádnym skóre 10:1 ovládol prvú skupinu večera. Druhé miesto s jedinou prehrou obsadil Laco Hájos, ktorý rovnako potvrdil svoje kvality a tiež prehral iba dva legy. Pridal aj jednu 180. Posledné postupové miesto vybojoval Richard Bergendi, ktorý bodoval v troch zápasoch a tretie miesto znamenalo priamy postup do last 16. Barážová štvrtá priečka zostala v rukách Peťa Kacsku, ktorý mal šancu zabojovať o postup v skrátenej verzii na 9 šípiek. Mimo postup zostala dvojica Ján Hruška a junior Peťko Šujdák. Janko vyhral jeden zápas a Peťko žiaľ ani jeden.

Skupina B: Od tejto skupiny bola už len pätica hráčov. Po výbuchu v minulom kole potvrdil svoje kvality Roman Dobrócsi, ktorý skupinu vyhral. Mal rovnaké skóre ako druhý v tabuľke Ladislav Bazsó, ale v prospech Romana hovoril víťazný vzájomný zápas. Pridal aj zatvorenie do 18 šípky. Druhý Laco Bazsó zase k peknej hre prihodil aj zatvorenie 106 💪. Tretie miesto a priamy postup s dvomi výhrami zapísal Ďuri Bednárik. Do baráže si účasť vybojovala Erika Šujdáková, ktorá o skóre predbehla SVOJHO Peťa Šujdáka st. 😛. 

Skupina C: V tejto skupine jasne dominoval Juraj Porubský, ktorý vyhral všetky štyri zápasy a ku skvelej hre prihodil aj 2 x 180 + zatvorenie do 18 šípky 👏. Skvele mu sekundoval Attila Bazsó, ktorý bodoval v troch zápasoch a pripísal si postup z druhej priečky. Aj on si pripísal jednu 180. S dvomi výhrami obsadil posledné postupové miesto Filip Apolen, ktorý v ťažkej skupine pustil perie dvakrát, ale na last 16 to stačilo. Do baráže sa z tejto skupiny kvalifikoval Roman tato Herenčár, ktorý bodoval v jednom zápase. Posledný Peťo Hološka vďaka pretrvávajúcemu zraneniu ruky nebodoval.

Skupina D: V tejto skupine sa najlepšie darilo Marekovi Kilianovi, ktorý zvíťazil v troch zápasoch. O jeden plusový leg postúpil z prvého miesta 💪. Druhé miesto sa stalo korisťou Igora Kubinyiho, ktorý tiež vyhral tri zápasy a postúpil medzi najlepších 16 hráčov. Tretie miesto a priamy postup zostal v rukách Andreja Herenčára, ktorý vyhral dva zápasy a mal lepšie skóre ako na barážovej štvrtej priečke Andrej Vnučko, ktorý musel bojovať o postup v dodatkovej baráži. Posledné miesto obsadila Saskia Maršalová, ktorá nebodovala. 

Skupina E: Posledná skupina bola najťažšia a aj najbohatšia na bonusy. S tromi výhrami vyhral skupinu Marek Lenčéš, ktorý iba o jediný leg nechal za sebou druhého Simona Szedlára, ktorý ale zapísal kopec bonusov - 2 x 171 + zatvorenie 118 + zatvorenia do 15 a 18 šípky 👏😀. Tretie miesto obsadil Marek Galbavý, ktorému dve výhry stačili na postup. Pripísal si ale zatvorenie do 18 šípky a zatvorenie bullom 🎯. Do baráže sa zo štvrtej priečky dostal Tomi Somogyi, ktorý získal o jeden plusový leg viac ako posledný Patrik Zavadský. Obaja získali po jednom víťazstve.

Po skupinách sa odohrala ešte baráž na 9 šípiek, v ktorej sa stretla pätica hráčov - Peťo Kacska, Erika Šujdáková, Roman Herenčár, Andrej Vnučko a Tomi Somogyi. Najlepšie sa darilo poslednému zo spomínaných hráčov Tomimu Somogyimu, ktorý si ako posledný vybojoval účasť medzi najlepšou šestnástkou. 

1/8 finále: Prvá dvojica Gabo Kubovič vs. Tomi Somogyi odštartovala pavúka last 16. Veľmi pekný zápas hneď na začiatok lepšie zvládol Gabo a po výhre 3:1 postúpil do štvrťfinále. Gabo si pripísal leg do 18 šípky a Tomi krásne zatvorenie 117 💪. Druhý zápas bol súboj súrodencov. Ladislav Bazsó vs. Attila Bazsó. Veľmi pekný a do poslednej šípky vyrovnaný zápas nakoniec lepšie zvládol Ladislav, ktorý vyhral 3:2 a postúpil ďalej. Laco pridal aj zatvorenie 128 + zavretie do 18 šípky 👏. Attila šupol 171. Ďalší zápas sme streamovali. Marek Lenčéš vyzval Jura Bednárika. Takisto ako zápas predtým, aj tento bol vyrovnaný a hral sa na päť legov. Lepšie začal Marek a ujal sa vedenia 1:0. Ďuri ale otočil na 1:2, Marek dorovnal a v poslednom legu rozhodol o postupe do osmičky po výhre 3:2. Zvyšných päť zápasov bolo výsledkovo jasných. Filip Apolen si hladko 3:0 poradil s Marekom Kilianom. Takisto aj Juraj Porubský nedal šancu súperovi a vyhral 3:0 nad Andrejom Herenčárom. Šiesty zápas tejto fázy patril Simonovi Szedlárovi keď si rovnako 3:0 poradil s Richardom Bergendim. K výhre prihodil aj zatvorenie 117 + do 18 šípky 👏. V predposlednom zápase mal od začiatku do konca jasne navrch Ladislav Hájos, ktorý nedal šancu Igorovi Kubinyimu a vybavil ho po výsledku 3:0. Posledný zápas mal rovnaký výsledok 3:0. Marek Galbavý vybavil na doubloch Romana Dobrócsiho a tak bolo jasné, že tretie kolo bude mať tretieho víťaza... 

1/4 finále: V tomto kole pavúka sa odohrali štyri duely a všetky skončili zhodne 3:2 👏. Hneď prvý zápas bol slušný nervák. Rozhodovalo sa na doubloch a trošku pevnejšie nervy v zápase Gabo Kubovič vs. Laco Bazsó mal práve Gabo a po výhre 3:2 postúpil do semifinále. Druhý zápas rovnako - rozhodli double. Marek Lenčéš vs. Filip Apolen. Po troch legoch bol bližšie k postupu Filip, keď viedol 2:1, ale nedokázal zatvoriť a Marek vyrovnal. V poslednom legu rozhodol Marek o svojej výhre 3:2 a postupe ďalej. Filip potešil legom do 15 šípky a pridal aj zatvorenie 118 👏. Tretí zápas sme streamovali a bola to tiež krásna bitka. Juraj Porubský vs. Simon Szedlár. Do zápasu lepšie začal Juraj keď po dvoch legoch vyhrával 2:0. Simon ale zapol na vyššie obrátky a dva legy na jeho strane znamenali vyrovnaný stav 2:2. Posledný leg si mierny nádskok vytvoril Simon, ale netrafil double. Jurajovi zostalo 82 a krásne zatvoril cez BULL a D16 😀. Po výhre 3:2 sa radoval Juraj. Posledný zápas štvrťfinále obstarala dvojica Laco Hájoš a Marek Galbavý. Rovnako vyrovnaná partia hraná na päť legov priniesla pekný zápas, v ktorom bol šťastnejší a presnejší Marek a po výhre 3:2 zapísal postup do semifinále. Laco si pripísal v jednom legu zatvorenie 122. 

Semifinále: Prvý zápas semifinále odštartovala bitka domácich hráčov - Marek Lenčéš vyzval na duel Gaba Kuboviča. Marek aj Gabo hrajú v poslednej dobe krásne šípky a postupne sa kolo za kolom zlepšujú. Tento zápas to bola trápenka na doubloch, v ktorej mal viac šťastia Gabo a v štyroch legoch si poradil so súperom po výsledku 3:1. Gabo pridal aj obľúbené zatvorenie Bullom 🎯. Druhé semifinále sa hralo na streame a hral sa plný počet legov - 5. Juraj Porubský vs. Marek Galbavý. Lepší vstup do zápasu mal Juraj, keď zobral podanie súperovi. Marek kontroval a vyrovnal - 1:1. Marek v ďalšom legu zatvoril cez dva double a ujal sa vedenia 2:1. Juraj ale vyrovnal a rozhodovalo sa v poslednom legu, v ktorom Juraj zohral na double 12 a ten aj zatvoril. Vyhral 3:2 a postúpil do finále.

Finále: Nezopakovalo sa nám domáce finále z minulého kola, ale domáci hráč sa vo finále predstavil. Gabo Kubovič vyhral všetky zápasy večera a zaslúžene si vybojoval finále. Proti nemu sa postavil prvý krát vo finále Juraj Porubský. Rovnako aj on od skupín cez pavúka nenašiel premožiteľa a pridal aj dosť bonusov v podobe pekných zatvorení. Zápas sľuboval vyrovnanú bitku. Do zápasu začínal Juraj a prvý leg patril jednoznačne jemu. V druhom legu prelomil doublom 5 podanie Gaba a bolo 2:0. Gabo ale v treťom legu zobral podanie súpera zatvorením 108 cez 18 a znížil na 1:2. To bolo ale z jeho strany všetko... Juraj si zobral podanie naspäť a dal na 3:1, aby v poslednom piatom legu pri vlastnom podaní ukončil zápas zatvorením 59. Juraj vyhral 4:1 a stal sa tretím víťazom v tejto sezóne 🏆. Jurajovi srdečne gratulujeme k víťazstvu 👏. Takisto Gabo predviedol skvelé šípky a vďaka patrí aj jemu 👏. 

Veľmi pekne ďakujeme všetkým za návštevu a tešíme sa na Vás opäť. Všetkým, ktorí sa zúčastnia na turnaji WDF v Šamoríne držíme palce a prajeme veľa šťastia 😀. A nezabudnite, že najbližšia streda patrí opäť šípkam v Šali. Všetci ste vítaní na štvrté ligové kolo. Bavte sa šípkami a vidíme sa stredu 

Vytvorte si webové stránky zdarma!