8. sezóna - 4.kolo

03.03.2023

Na Slovak Open a na turnaji Master sme síce dieru do sveta neurobili, ale nabrali sme aspoň cenné šípkové skúsenosti. Po medzinárodnom turnaji, ktorý sa odohral minulý víkend v Šamoríne a kde sme si poniektorí zmerali sily so súpermi z iných krajín, sme opäť roztočili boje o ligové body. Prvý marec patril štvrtému ligovému kolu a privítali sme presne o jedného hráča viac ako bolo na minulom kole. Spolu sa nás zišlo 27 hráčov a aj toto kolo bolo bez novej tváre.
Hráči si pozreli rozlosovanie skupín, ktorých bolo šesť. Polovica mala päť šípkarov a druhá polovica štyroch. Z každej skupiny postupovali najlepší dvaja a hráči z tretích miest sa stretli v baráži o zvyšné štyri postupové miesta. Kvalitne obsadené kolo prinieslo zaujímavé výsledky, ktoré si rozoberieme v článku nižšie...

Skupina A: Hneď v prvej skupine prvá trojica vyhrala tri zápasy. Najlepšie sa darilo Peťovi Prnovi st., ktorý mal pri troch výhrach najlepšie skóre (+5) a nečakane vyhral skupinu. Zahral ale veľmi pekne a postup bol zaslúžený 👏. Druhý Peťo Kacska aj tretí Peťo Prna ml. mali rovnaké skóre, ale v prospech Peťa Kacsku rozhodol vzájomný zápas, ktorý zvíťazil a priamo postupil do pavúka. Peťo Prna ml. musel zabojovať o postup v baráži, do ktorej sa dostal z tretej priečky. Štvrtý Peťo Šujdák st. vyhral len jeden zápas a to tentokrát nestačilo a posledný Patrik Zavadský nebodoval.

 
Skupina B: Druhá skupina bola jasnejšia ako tá prvá. Veľmi pekné šípky predviedol Simon Szedlár, ktorý nenašiel premožiteľa a pripísal si štyri výhry 💪. Ku jasnému postupu z prvej priečky pridal aj jednu 180 + zatvorenie bullom 🎯. Takisto peknú hru predviedla Majka Kormančíková, ktorá si pri troch výhrach pripísala postup z druhej priečky a nebola jedinou ženskou účastníčkou v last 16 😀. Účasť v baráži si vybojoval tretí Matúš Kompas, ktorý bodoval dvakrát. Junior Peťko Šujdák uhral jednu výhru a nestačilo to. Posledný Alexander Csizmadia neuhral ani jedno víťazstvo.

 
Skupina C: V tretej skupine sa opäť darilo najlepšie Marekovi Lenčéšovi, ktorý na začiatok sezóny ukazuje skvelé šípky a výbornú formu potvrdil plným počtom výhier 👏. K postupu z prvej pozície pridal aj jednu 180. Do ďalších bojov ho doplnil Erik Miklóš, ktorý prehral iba zápas s Marekom a tri výhry mu zabezpečili postup z druhého miesta. Do baráže sa prebojoval tretí Peter Ruzsík, ktorý vyhral dva zápasy. Tentokrát nepostúpili Juro Bednárik s jediným víťazstvom a posledný Lukáš Bachratý neuhrali ani jeden leg, ale pripísal si aspoň jedno devätnástkové bingo.

 
Skupina D: Od tejto skupiny sme mali len štyroch hráčov. V podaní víťaza skupiny Attilu Bazsóa to bola explózia na bonusoch 😀. Attila si pri troch víťazstvách a jasnom postupe pripísal aj 3 x 180 + zatvorenie do 15-tej a 18-tej šípky + zatvorenie 100+ 👏. Druhý Zsolt Csimma zabodoval dvakrát a tiež ku svojmu výkonu a postupu pridal jedno zatvorenie do 18-tej šípky. Vo veľmi ťažkej skupine skončil na treťom mieste Gabo Kubovič, ktorého čakala baráž na deväť šípiek. Posledný Roman Herenčár nebodoval.

 
Skupina E: V tejto skupine svoje kvality potvrdil Jakub Daniš, ktorý tak ako ho poznáme vyhral skupinu 👏. Kubo vyhral všetky tri zápasy a jasne postúpil do najlepšej 16-tky. Na druhom mieste sa umiestnil Tomi Somogyi, ktorý dva zápasy zvládol na výbornú a postúpil rovnako do pavúka. Krásne zatvorenie 154 💪 predviedol Majo Ujházi, ktorému ale jedna výhra na priamy postup nestačila a tak musel z tretieho miesta zabojovať o ďalšiu fázu v baráži. Posledný Janko Hruška nevyhral ani jeden zápas, ale potešil sa aspoň bonusom hodenej 180-tky.

 
Skupina F: V poslednej skupine úradoval junior Peťo Mészáros, ktorý nedal súperom šancu a vybavil všetkých troch rovnako výhrou 2:0 😀. Ku peknej hre pridal aj jeden bonus – zatvorenia čísla 100 👏. Druhou ženou, ktorá postúpila priamo do ďalšej fázy bola Erika Šujdáková. Pri jednej výhre mala najlepšie skóre a tak druhá pozícia v skupine mala svoju majiteľku. Tretí Richard Bergendi tiež vyhral jeden zápas, ale horšie skóre mu zaručilo iba baráž. Posledný skončil Marek Galbavý, ktorý vybuchol a aj keď uhral jednu výhru, najhoršie skóre ho odsúdilo na chvost poslednej skupiny a nepostúpil.

 
Po skupinách nasledovala baráž na deväť šípiek. Prvý trojicu hráčov tvorili: Peťo Prna ml., Peter Ruzsík a Majo Ujházi. Prví dvaja malí najvyššie skóre a tak postúpili ďalej. Smola zostala na šípkach Maja Ujháziho. Druhá trojica v zložení: Gabo Kubovič, Matúš Kompas a Rišo Bergendi rovnako na deväť šípiek skončila v poradí: Matúš Kompas, Rišo Bergendi – obaja si vyhádzali postup. Smolu mal Gabo Kubovič, ktorému ušiel postup o dva body.


1/8 finále: Najlepšiu šestnástku hráčov odštartoval zápas prekvapivého víťaza prvej skupiny Peťa Prnu st. a posledného postupujúceho z baráže Riša Bergendiho. V tomto zápase mal jasne na vrch Richard a po výhre 3:0 postúpil ďalej. Druhý zápas bol vyrovnaný a hral sa plný počet legov. Erik Miklóš vyzval na súboj Tomiho Somogyiho. Krásna päť legová bitka dopadla lepšie pre Tomiho, ktorý mal trošku pevnejšie nervy ako súper a zvíťazil pomerom 3:2. Tretí zápas sme streamovali. Nádhernú bitku s otočkou predviedli Peťo Mészáros a Majka Kormančíková 👏. Aj keď to nevyzeralo, že bude opäť päťlegová dráma, ale nakoniec bola. Peťo mal šancu vyhrať za stavu 2:0, ale Majka dokázala zabojovať a vyrovnať. Rozhodujúci leg zahrala skvele a mala dokonca šancu vyhrať 12-tou šípkou, ale podarilo sa to až keď sa Peťo dotiahol na dostrel. Krásny leg ukončila šípkou číslo 17 👏 a postúpila medzi najlepších 8 😛. Do tretice sme videli plný počet legov. Peťo Prna ml. Poriadne vytrápil Attilu Bazsóa, ale Attila ukázal viac skúseností a pevnejšiu ruku. Zdolal súpera po tesnom boji 3:2 a postúpil. Piaty zápas nebola taká dráma a Marek Lenčéš zaknihoval hladké víťazstvo 3:0 nad Matúšom Kompasom. Nedal súperovi šancu a pokračoval ďalej bez prehry do top 8. V šiestom zápase nedostal veľa šancí uspieť Peťo Kacska, ktorý aj keď uhral jeden leg, na dobre rozbehnutého Kuba Daniša nestačil. Jakub sa herne trápil,ale na dabloch bol presný a po výhre 3:1 postúpil ďalej. V predposlednom zápase potvrdil rolu favorita Zsolt Csimma, ktorý súperke Erike Šujdákovej nepustil ani jeden leg a po hladkej výhre 3:0 čakal na súpera z poslednej dvojice, ktorú tvorili Peter Ruzsík a Simon Szedlár. Do zápasu vstupoval ako jasný favorit Simon, ale nakoniec to bola dráma na päť legov. Simon ale potvrdil väčšiu kvalitu a aj keď o jeden leg, predsa postúpil po výhre 3:2.

 
1/4 finále: Prvý zápas tejto fázy postavil proti sebe Riša Bergendiho a Tomiho Somogyiho. Veľmi pekný a vyrovnaný duel dospel až do rozhodujúceho legu, v ktorom mal na doubli viac šťastia Tomi a výhrou 3:2 si zabezpečil účasť v semifinále. V druhom zapase sa už ďalšia senzácia nekonala. Prekvapenie večera Majka Kormančíková vyzvala na duel Attilu Bazsóa, ale ten súperku rýchlo vybavil. Majke nepustil ani jeden leg a hladkým víťazstvom 3:0 ukončil jej peknú cestu. Majka ale ukázala pekné výkony a hrdo reprezentovala ženské šípky na štvrtom ligovom kole 😀. Na streame sme odohrali zápas číslo tri. Marek Lenčéš vs. Kubo Daniš. Jakub vstúpil do zápasu lepšie keď sa ujal vedenia 1:0. Marek ale dvakrát zatvoril D12 a duel otočil na svoju stranu. Mohol zápas ukončiť doublom 12 aj do tretice, ale minul. Kubo zatvoril na 2:2 a posledný leg mal vo svojej réžii. Ale... Nedokázal využiť kopec doublov na výhru a postup a trápenie nakoniec ukončil Marek. Víťazstvo 3:2 ho posunulo do semifinále. Posledný zápas obstarali Zsolt Csimma a Simon Szedlár. Simonovi sa v tomto zápase podarilo zlomiť prekliatie predchádzajúcich kôl a dostal sa do semifinále po výhre 3:1.

 
Semifinále: Prvé semifinálový zápas obstarala dvojica Tomi Somogyi vs. Attila Bazsó. V tomto stretnutí bol favoritom Attila. Tomi na tomto kole prekvapil a zahral veľmi pekné šípky čo mu vynieslo účasť v semifinále. Nestáva sa to tak často ale dostal šancu zabojovať o finále. Attila nepoznal premožiteľa počas celého večera a tak sa očakával jeho jasný postup. V zápase sa to nakoniec aj ukázalo. Jeho skúsenosti a dobrá hra znamenala rýchly koniec Tomiho. Attila súperovi nepovolil ani jeden leg a čistou hrou – 3:0 postúpil do finále. Druhé semifinále sme streamovali. Domáci súboj Marek Lenčéš vs. Simon Szedlár sľuboval poriadny boj o každú šípku čo sa aj potvrdilo. Simon nemá začiatok sezóny taký skvelý ako ten minulý, ale postupne začína zaberať. Marek práve naopak – táto sezóna mu ide skvele. Do zápasu lepšie vstúpil Marek keď sa ujal vedenia 1:0. Hneď v prvom legu zatvorenie pätnástou šípkou 👏. Simon pri svojom podaní vyrovnal a podarilo sa mu prelomiť podanie súpera, keď prvou šípkou zatvoril D10. Mal šancu pri svojom podaní rozhodnúť zápas vo svoj prospech, ale trápenka na doubloch mu nedovolila získať leg a tak Marek trestal – 2:2. Rozhodujúci leg získal Marek slušný nádskok, ktorý pretavil do víťazného doublu. Double 6 znamenal postup do ďalšieho finále.

 
Finále: Vo finále sa zaslúžene stretla dvojica Marek Lenčéš a Attila Bazsó. Dvaja najlepší hráči večera mali šancu na triumf – prvý v tejto sezóne, takže bolo jasné že budeme mať opäť ďalšieho víťaza kola. Do zápasu začal podaním Marek a svoje podanie si pekne pripravil a aj zatvoril – 1:0. Druhý leg sa podarilo Attilovi vyrovnať, keď cez dva double zatvoril číslo 40. Za vyrovnaného stavu 1:1 pokračoval podaním Marek a Attila dostal šancu na break, ale nezavrel. Marek zatvoril D10 a bolo 2:1. Potom prišiel zlom, keď Marek prelomil podanie súpera – 3:1. Posledný piaty leg sa síce vytrápil na zatváraní ale predsa získal víťazný leg pre seba a víťazstvom 4:1 spečatil peknú jazdu štvrtým kolom 💪.


Gratulujeme Marekovi k víťazstvu 👏. Stal sa ďalším domácim hráčom, ktorý vyhral ligové kolo. Attila si zaslúži rovnako 👏 za predvedené výkony. Všetkým zúčastneným hráčom chceme poďakovať za návštevu a tešíme sa na Vás v piatom kole, ktoré hráme tradične stredu 😀. Touto cestou Vás pozývame a tešíme sa na Vašu návštevu. Bavte sa šípkami 😛

Vytvorte si webové stránky zdarma!