8.sezóna - 5. kolo

10.03.2023
Stredu sme pokračovali ďalším ligovým kolom. V poradí piate kolo uzavrelo prvú tretinu ôsmeho ročníka. Po dlhšej dobe si prišli medzi nás zahrať aj dvaja skvelí šípkari – Gergely Szigeti a Marek Purgy. Keďže ich kvality sú dobre známe, pre zvyšok účastníkov to bola motivácia zamakať a potrápiť túto dvojicu, prípadne ich aj poraziť. Cestu do herných priestorov si našlo spolu 35 hráčov. Nováčika sme opäť nemali, ale medzi hráčmi bola aj ženská účastníčka – Erika Šujdáková 😀 a keďže 8.marec je Medzinárodný deň žien, Erike aj našim barmankám sme pred začiatkom kola zagratulovali a obdarili sme ich kvetmi 🌻. Po tejto milej udalosti sme rozlosovali hráčov do ôsmych skupín. Prvé tri skupiny mali päť hráčov, zvyšné skupiny hráčov štyroch. Klasicky postupovali najlepší dvaja. Keďže predchádzajúce štyri kolá poznali štyroch rôznych víťazov, bola šanca že v nastúpenom trende budeme pokračovať 😛. Ako dopadlo piate kolo?


 Skupina A: V prvej skupine bol favoritom Filip Apolen, ktorý svoju rolu potvrdil a s čistým štítom (bez prehry) postúpil z prvej pozície, pričom stratil iba jediný leg 👏. V boji o druhé miesto uspel s dvomi výhrami Jozef Šarkány, ktorý k postupu pridal aj jednu 180. Na treťom mieste mal smolu Martin Kulich, ktorý takisto vyhral dva zápasy, ale horšie skóre ho stálo postup ďalej. Štvrtý Tomi Somogyi vyhral jeden zápas a rovnako v jednom zápase bodoval posledný Majo Ujházi, ktorému kolo moc nevyšlo. 

Skupina B: Druhú skupinu jasne ovládol Juraj Porubský, ktorý podobne ako Filip v prvej skupine vyhral všetky štyri zápasy a stratil iba jediný leg 👏. Skvele mu sekundoval Richard Bergendi, ktorý prehral iba v zápase s Jurajom a z druhého miesta si zabezpečil postup medzi najlepších 16 hráčov. Zvyšná trojica v skupine vyhrala jeden zápas a o ich umiestnení rozhodlo iba skóre. Tretí Peťo Hološka, štvrtý Maťo Vicena a aj posledný Peťo Kacska nedostali šancu na postup a tak musia viac zabojovať v ďalšom kole. 

Skupina C: Najťažšia skupina večera, v ktorej sa stretla silná trojica – Gergely Szigeti, Jakub Daniš a Marek Purgy. Bez prehry si vybojoval prvú pozíciu Gergely Szigeti, ktorý stratil iba jediný leg a ku skvelej hre pridal aj zatvorenie do 15-tej šípky + do 18-tej šípky a zatvorenie 108 💪😀. Druhé miesto s jedinou prehrou obsadil Marek Purgy a tak obaja favoriti skupiny pokračovali do ďalšej fázy. Smolu zo silnej trojice mal Jakub Daniš, ktorému dve výhry nestačili na postup a skončil tretí (pripísal si zatvorenie do 18-tej šípky). Štvrtý v skupine skončil Marek Kilian, ktorý bodoval v jednom zápase a posledný Andrej Herenčár nebodoval. 

Skupina D: Od tejto skupiny sme pokračovali vo štvorici. Prvú štvorčlennú skupinu najlepšie zvládol Zsolt Csimma, ktorý potvrdil svoje postavenie v ligovej tabuľke a s plným počtom výhier (3) jasne postúpil z prvej priečky 💪. O druhé miesto bola bitka. Najlepšie skóre pomohlo Romanovi Dobrocsimu, ktorému stačila jedna výhra na postup. Pripísal si aj jedno bingo – 180. O jeden leg ušiel postup našej jedinej ženskej účastníčke Erike Šujdákovej a skončila na tretej priečke. Janči Hruška bodoval rovnako v jednom zápase ale najhoršie skóre ho posadilo na dno štvrtej skupiny. 

Skupina E: Takisto z tejto skupiny postúpila favorizovaná dvojica. Najlepšie sa darilo Marekovi Galbavému, ktorý nepustil perie a s plným počtom výhier si pripísal postup z najvyššej priečky 💪. Ďalej postúpil aj Attila Bazsó, ktorý podľahol iba Marekovi, ale dve výhry bezpečne stačili na druhú pozíciu. S jednou výhrou sa usadil na tretej priečke Radko Janica, ale na postup to bolo v tomto kole málo. Junior Maxi Csimma nemal svoj deň a skončil posledný, keď sa mu nepodarilo bodovať. 

Skupina F: Šiesta skupina večera sa stala korisťou aktuálneho lídra ročníka Mareka Lenčéša. Marek potvrdil skvelú sezónu a v skupine súperom nedal šancu. Pri troch výhrach stratil iba jediný leg a k jasnému postupu pridal aj jedno zatvorenie Bullom 🎯. Postup do najlepšej šestnástky zaznamenal aj Vladimír Kavuliak, ktorý s dvomi víťazstvami obsadil druhú pozíciu. Tretie miesto obsadil Peťo Šujdák st., ktorý zabodoval v jednom zápase. Na poslednom mieste skončil Roman tato Herenčár, ktorý nebodoval. 

Skupina G: V predposlednej skupine obsadili postupové priečky hráči s dvomi výhrami. Lepšie skóre posadilo na čelo skupiny Miloša Radošovského, ktorý bol o dva legy úspešnejší ako junior Peťko Šujdák. Peťko si ale k postupu pripísal aj jedno bingo – 180 👏. Smola zostala na šípkach tretieho Ďuriho Bednárika, ktorému jedna výhra nestačila na postup. Rovnako posledný Igor Kubínyi nepotvrdil svoje kvality a na postup si musí počkať minimálne do ďalšieho kola. 

Skupina H: V poslednej skupine večera úradoval Simon Szedlár, ktorý ako jediný zo všetkých ôsmych skupín vyhral na nulu. Tri výhry a skóre 6:0 znamenalo jasný postup z prvej priečky 💪. Pridal aj bonus – zatvorenie do 18-tej šípky. O druhé miesto bola bitka. Traja hráči vyhrali jeden zápas. Aj to stačilo na postup Gabovi Kubovičovi, ktorému pomohol rozdiel jedného legu. A jeho jediná výhra stála za to –pridal bonusy – zatvorenie do 15-tej a 18-tej šípky + zatvorenie čísla 116 😀. Smolu mali Peťo Mészáros a Erik Miklóš, ktorí skončili na tretej resp. poslednej priečke. 

Skupiny sme odohrali v rýchlom tempe. Spoznali sme dvojice postupujúcich, ktorí sa prebojovali do pavúka najlepších 16 hráčov večera. 

Last 16 – 1/8 finále: Hneď prvý zápas mal problémy favorit Filip Apolen, ktorý po hladkom postupe zo skupiny bojoval s juniorom Peťkom Šujdákom. Peťko vyhrával 2:1 a mal šípky na postup, ktoré nevyužil a skúsený Filip hrajúci v dobrej forme zápas otočil. Po výhre 3:2 postúpil ďalej. V druhom zápase si nečakane hladko poradil Juraj Porubský s Gabom Kubovičom. Juraj súperovi nedovolil ani jeden leg a výhrou 3:0 si pripísal postup do štvrťfinále. V treťom zápase na seba narazila silná dvojica – Gergely Szigeti vs. Attila Bazsó. Tento zápas sa odohral na streame. Lepšie vstúpil do zápasu Attila, keď prerazil podanie súpera. V zápätí ale rovnakou mincou odpovedal Gergely. Vyrovnal na 1:1 a svoje podanie udržal krásnym zatvorením 112 – 2:1. V poslednom legu Gergely zatvoril D2 a po víťazstve 3:1 postúpil ďalej. Štvrtý zápas postavil proti sebe Vladimíra Kavuliaka a Zsolta Csimmu. V tomto zápase mal navrch pri zatváraní Vlado a tri zatvorené double ho poslali do ďalšieho kola –3:1. V ďalšom zápase sa stretla silná dvojka Marekov. Marek Galbavý a Marek Purgy. Favoritom bol Marek Purgy, ale svoju rolu nepotvrdil. Štyri legy rozhodli o tom, že lepší v koncovkách bol Marek Galbavý, ktorý sa výhrou 3:1 zapísal postupom do ďalšieho kola. V šiestom zápase sa stretli dvaja víťazi ligových kôl v tomto ročníku. Marek Lenčéš ako líder tabuľky po štvrtom kole vyzval Romana Dobrócsiho. Roman zahral pekné šípky a nedal Marekovi šancu na postup. Tri legy mu stačili na hladkú výhru 3:0, pričom si pripísal aj zatvorenie do 15-tej šípky a zatvorenie čísla 100 👏. V predposlednom zápase tejto fázy hráči odohrali plný počet legov (5). Miloš Radošovský vs. Jožko Šarkány. V rozhodujúcom legu bol na poslednom doubli presnejší Jožko a pripísal si výhru 3:2. Posledný zápas priniesol prekvapenie. Simon Szedlár nestačil na Richarda Bergendiho, keď mu podľahol hladko 0:3. Riči sa tak stal posledným postupujúcim a kompletná osmička pokračovala v bojoch o ligový triumf.

Last 8 – 1/4 finále: Medzi osmičkou najlepších hráčov už nebolo na výber. Hneď v prvom zápase na seba narazila dvojica Filip Apolen a Juraj Porubský. Chalani hrali v posledných kolách dosť často spolu takže sa veľmi dobre poznajú. Do zápasu lepšie vstúpil Juraj keď sa ujal vedenia 1:0. Filip ale dokázal zabrať a hlavne zatvárať. Tri legy v rade mu pomohli k výhre 3:1 a postupu do semifinále. Filip zatvoril jeden leg číslo 122 😀. Druhý zápas mal jasného favorita v podobe Gergelyho Szigetiho. Proti nemu sa postavil Vlado Kavuliak. Zápas mal jednoznačný priebeh, keď Gergely nedovolil súperovi ani jeden leg a po výhre 3:0 postúpil medzi najlepšiu štvorku. Tretí zápas sme streamovali. Marek Galbavý vs. Roman Dobrocsi. Do zápasu lepšie vstúpil Roman, keď ovládol prvé dva legy. Marek sa ale nevzdal a dokázal dvomi legmi v rade vyrovnať na 2:2. Posledný leg bol veľmi opatrný a chalani obojstranne prehádzali kopec šípiek na doubloch. Nakoniec sa predsa len podarilo trafiť posledný double Marekovi a po výhre 3:2 postúpil ďalej. Posledný zápas tejto fázy postavil proti sebe Jožka Šarkányho a Riša Bergendiho. Napínavý a vyrovnaný zápas priniesol bitku na plný počet legov rovnako ako zápas predtým. Viac šťastia a pevnejšie nervy mal v tomto zápase Rišo, keď posledný leg ukoristil pre seba a po výhre 3:2 sa stal posledným semifinalistom.

Semifinále: Prvá dvojica semifinále – Filip Apolen vs. Gergely Szigeti mala favorita na strane Geryho. Jeho kvality sú veľmi dobre známe a jeho cieľ bol jasný – vyhrať toto kolo. Proti nemu stále sa lepšiaci Filip, ktorý je pevnou súčasťou Top 8 a ktorý stále čakal na svoj prvý ligový triumf. Obaja kráčali večerom bez prehry a bolo jasné, že jeden pôjde z kola von. Do zápasu mal lepší vstup Filip, keď využil trápenie súpera a odskočil mu na dva legy – 2:0. Filip mal šancu ukončiť zápas v treťom legu, ale nezatvoril. Na druhej strane Gergely musel a zavrel. Znížil na 1:2, ale štvrtý leg sa stal opäť korisťou Filipa, ktorý prekvapujúco ale zaslúžene postúpil do finále po výhre 3:1. V druhom zápase sa stretla dvojica Marek Galbavý a Rišo Bergendi. Aj tu bola pozícia favorita na strane Mareka, ktorý pravidelne dokazuje svoje kvality a mal chuť na ďalšie finále. Na druhej strane Rišo príjemne prekvapil. Obaja sú domáci hráči, takže bolo jasné, že vo finále bude opäť domáci borec 😀. Zápas mal od začiatku pevne v rukách Marek, ktorý využil svoje skúsenosti a nedal Rišovi šancu. Rišo asi nenašiel toľko energie ako v zápasoch predtým. Marek si rýchlo vybojoval svoje ďalšie finále, keď súpera vyprevadil hladko 3:0. 

Finále: Vo finále si to rozdala dvojica Filip Apolen – Marek Galbavý. Filip si po semifinálových účastiach konečne vybojoval aj finále a prvá výhra na našej lige klopala na dvere. Celý večer predvádzal skvelé šípky a tak nebola finálová účasť náhodou. Marek mal ako domáci hráč miernu výhodu. Tiež patrí medzi to najlepšie čo na lige máme a už má nejaký ten triumf za sebou. V rozhode na stred bol presnejší Filip a tak do zápasu začínal. Prvý leg si proti podaniu lepšie pripravil Marek, ale tri šípky nestačili a tak súper trestal. Double 18 znamenalo stav 1:0 pre Filipa. V druhom legu pri vlastnom podaní opäť Marek nepremenil šípku na double a Filip trestal doublom 9 – 2:0. Tretí leg bola trápenka na zatváraní. Po dlhom obliehaní a ohadzovaní doublov mal ale pevnejšie nervy Filip a zlomil zápas do stavu 3:0. Zostával mu posledný leg na prvý triumf, ktorý dokonal pri Marekovom podaní. Vytvoril si slušný nádskok do záveru a šípkou na D8 ukončil zápas – 4:0. Nebol to síce najkrajší zápas a nervozita chalanom zväzovala ruky, ale po celom ťažkom večeri spravila svoje únava. Medzinárodný deň žien tak ovládol Filip a stal sa piatym víťazom tejto sezóny 👏. Srdečne mu k jeho prvej výhre na lige gratulujeme 🏆😀. Marekovi taktiež patrí poďakovanie za predvedenú hru a reprezentáciu domáceho klubu 👏. 

Ďakujeme všetkým hráčom za účasť a predvedené výkony. Veríme, že si opäť nájdete cestu na ďalšie ligové kolo a predvediete sa v plnej paráde 😀. Trénujte, bavte sa šípkami a vidíme sa opäť stredu.

Vytvorte si webové stránky zdarma!