8.sezóna - 6. kolo

17.03.2023
Na predchádzajúcom kole úradoval Filip Apolen, ktorý sa tešil zo svojho prvého ligového triumfu na našej lige a potvrdil, že patrí do Topky. Stal sa piatym víťazom v piatom kole. To, že v každom kole poznáme nového víťaza len svedčí o vyrovnanosti hráčov a šancu vyhrať má naozaj každý. Vďaka tomu je aj celková tabuľka vyrovnaná (s minimálnymi rozdielmi) a každé kolo sa mení poradie. Stredajší večer opäť patril našej milovanej hre – šípkam 😀. Na programe bolo šieste ligové kolo. Počet účastníkov sa zastavil na čísle 31 a keďže sme nemali novú šípkarsku tvár, stará známa partia ľudí si to športovo rozdala o triumf. Hráčov sme rozlosovali do šiestich skupín, z ktorých postupovali priamo najlepší dvaja. Tí, ktorí zostali priamo v strede – čiže na tretích miestach v skupinách, si zahrali dodatkovo baráž na deväť šípiek, z ktorých postúpili najlepší štyria. Dopredu prezradím len toľko, že aj toto kolo sme spoznali nového víťaza 😛.


Skupina A: V prvej skupine večera sme ako v jedinej mali šesť hráčov, takže si chlapci aj trošku viac zahrali 😛. O postupujúcom z prvého a druhého miesta rozhodol jeden leg. Najlepšie sa darilo Martinovi Makýšovi, ktorý zahral skvelé šípky a našiel premožiteľa iba v jednom zápase. Postúpil z prvej pozície a pridal aj pekné zatvorenie čísla nad 100 👏. O jeden leg ušlo prvenstvo Filipovi Apolenovi, ktorý rovnako vyhral štyri zápasy a pripísal si aj zatvorenie do 15-tej šípky. Tri výhry zabezpečili účasť v baráži Matúšovi Kompasovi, ktorý tak dostal šancu zabojovať o postup do last 16. Smolu mal štvrtý Gabo Kubovič, ktorému dve výhry nestačili. Na piatom mieste Šaňo Csizmadia a posledný Maťo Vicena zabodovali v jednom zápase. 

Skupina B: V prvej päťčlennej skupine najlepšie pochodil Roman Dobrócsi, ktorý si tromi víťazstvami zabezpečil postup z prvého miesta. V boji o druhé postupové miesto rozhodovali legy, keďže trojica hráčov mala dve víťazstvá. S jedným plusovým legom nakoniec vyhral bitku o postup Erik Mikloš, ktorý sa tešil z priameho postupu. Do baráže sa nakoniec dostal vďaka víťaznému vzájomnému zápasu Tomi Somogyi, ktorý si poradil s Jurom Mihálikom a tak živil nádej na účasť v najlepšej šestnástke. Juro mal smolu a skončil na štvrtom mieste, ktoré znamenalo stop do ďalších bojov. Na poslednom mieste skončil Radko Janica, ktorý dokázal zabodovať v jednom zápase. 

Skupina C: Skupina večera, v ktorej sme videli najviac bonusov. O bonusy sa postarali najmä juniori 😀. Podľa očakávania sa najviac darilo Simonovi Szedlárovi, ktorý nenašiel premožiteľa ani v jednom zápase a ku skvelej hre prihodil aj 2 x 180 a zatvorenie do 18-tej šípky 👏. O priamy postup z druhého miesta rozhodol vzájomný zápas medzi Peťom Mészárosom a Marekom Lenčéšom. Pri rovnakom počte výhier a aj skóre, Peťo vyhral vzájomný zápas a to ho poslalo ďalej. Pridal a jednu 180 + zatvorenie do 18-tej šípky 💪. Marek Lenčéš si tak zahral o postup v baráži. Štvrté miesto znamenalo stopku pre Igora Kubínyiho, ktorý mal dve výhry, ale najhoršie skóre. Pridal aj pekné zatvorenie čísla 114. Posledný Juro Bednárik žiaľ nebodoval. 

Skupina D: V tejto skupine si so súpermi najlepšie poradil Juro Porubský, ktorý vyhral všetky štyri zápasy a pustil súperom iba dva legy 👏. Postup z prvého miesta mal jasného majiteľa. O druhé miesto bola podobne ako v skupine predtým zaujímavá bitka. Attila Bazsó sa v tomto kole vytrápil, ale predsa mu postup z druhého miesta neušiel. Stačili mu na to dve výhry a najlepšie skóre z trojice štvorbodových. Tretia priečka a účasť v baráži čakala na Romana Herenčára. TATO si poradil vo vzájomnom zápase s Jančim Hruškom a pri rovnakom skóre rozhodol o svojej šanci zabojovať o postup. Jančimu nestačili dve výhry ani len na baráž a skončil štvrtý. Posledný Maxi Csimma nebodoval. 

Skupina E: V piatej skupine nedal súperom šancu na triumf Zsolti Csimma, ktorý vyhral všetky štyri zápasy a rovnako ako predtým Juro, aj on pustil iba dva legy súperom 💪. Postup z druhej priečky si bezpečne zabezpečil Marek Galbavý, ktorý vyhral v troch zápasoch a čakal ho minimálne ďalší zápas medzi najlepšou 16-tkou. Šancu na vyraďovačku dostal tretí Peťo Kacska, ktorému dve výhry zabezpečili tretie – barážové miesto. Štvrté a piate miesto si podelili Šujdákovci. Jediná ženská účastníčka večera Erika Šujdáková skončila štvrtá s jednou výhrou a posledný Peťo Šujdák nebodoval na tomto kole. 

Skupina F: V poslednej skupine večera si to o víťazstvo rozdala dvojica Marek Kilian a Rišo Bergendi, ktorí vyhrali tri zápasy. Vo vzájomnom dueli bol úspešnejší z dvojice Marek a tak prvenstvo v skupine patrilo jemu 👏. Rišo nesmútil, pretože druhé miesto znamenalo rovnako postup ďalej. Až na treťom mieste skončil prekvapujúco Laco Hájos, ktorý s dvomi výhrami musel zabojovať v baráži. Len lepšie skóre ho dostalo pred juniora Peťka Šujdáka, ktorý ani s dvomi víťazstvami neuspel a skončil na štvrtom mieste. Poslednému Peťovi Ruzsíkovi večer nevyšiel a nedokázal zabodovať ani v jednom zápase. 

Po odohratých skupinách nasledovala baráž na deväť šípiek. Šesť hráčov sme rozdelili do dvoch skupín a z každej postúpili najlepší dvaja s najvyšším počtom bodov. V prvej skupine sme mali trojicu : Matúš Kompas, Marek Lenčéš a Peťo Kacska. Prví dvaja nahádzali najviac bodov a postúpili ďalej,smolu mal Peťo. V druhej skupine sa stretla trojica Tomi Somogyi, Roman Herenčár a Laco Hájoš. Ďalej postúpila dvojica Hájoš a Somogyi. Smola zostala na šípkach TATA Romana. Štyria hráči z baráže doplnili 12 priamo postupujúcich hráčov pokračovali sme ďalej vyraďovačkou

Osemfinále: V prvom zápase tejto fázy na seba narazili Martin Makýš a Tomi Somogyi. Martin po víťazstve v skupine pokračoval v dobrých výkonoch a so súperom si poradil najrýchlejšie ako sa dalo –3:0. Druhý zápas postavil proti sebe domácu silnú dvojicu – Peťo Mészáros a Marek Galbavý. Tento vyrovnaný zápas rozhodovali koncovky legov a zatvárania. V päťlegovej dráme napriek tomu, že už Marek vyhrával 2:0, nakoniec uspel mladší z dvojice – Peťo a po výhre 3:2 postúpil do ďalšej fázy. V treťom zápase Erik Mikloš vyzval na duel Mareka Kiliana. Marek po víťazstve v skupine pokračoval v dobre nastolenom tempe a aj v last 16 si poradil so súperom, keď ho porazil pomerom 3:1. Marek pridal aj jedno bingo 💪. Štvrtý zápas mal jasného favorita v podobe Jura Porubského, ktorému sa postavil do cesty Matúš Kompas. Matúš ako kvalifikant z baráže nemal nárok a Juraj si s ním poradil v troch legoch – 3:0. V ďalšom zápase na seba narazili ťažké váhy – Simon Szedlár a Laco Hájos. Dal sa očakávať vyrovnaný zápas a nakoniec sme sa dočkali päťlegovej drámy. Simon ale potvrdil stúpajúcu formu a lepšie koncovky. Po výhre 3:2 postúpil medzi najlepších osem hráčov večera. Šiesty zápas a proti sebe nastúpili víťaz minulého kola Filip Apolen a Zsolt Csimma. Veľmi vyrovnaný zápas lepšie zvládol skúsenejší Zsolt, keď dobre zatváral a po výhre 3:1 sa prebojoval do ďalšej fázy. Predposledný zápas sme streamovali. Attila Bazsó vs. Rišo Bergendi. Do zápasu lepšie vstúpil Attila, keď sa ujal vedenia 1:0. Rišo ale pridal a dva legy pekne zatvoril – 1:2. Štvrtý leg bol veľmi nervózny na doubloch. Attila nevyužil veľa šancí vyrovnať a Rišo ho potrestal. Po výhre 3:1 čakal Rišo na súpera z poslednej dvojice – Marek Lenčéš vs. Roman Dobrócsi. Vyrovnanú bitku na plný počet legov (5) rozlúskol až posledným doublom Marek a po výhre 3:2 sa stal posledným postupujúcim. 

Štvrťfinále: V najlepšej osmičke hráčov sme hneď v prvom zápase videli veľmi pekný a vyrovnaný zápas medzi Martinom Makýšom a Peťom Mészárosom. Martin si pripísal dva krát leg zatvorený do 18-tej šípky a Peťo jedno zatvorenie do 18-tej šípky. Nakoniec tesnú bitku pre seba rozlúskol Peťo, keď posledným doublom strhol výhru na svoju stranu a zvíťazil 3:2. V druhom zápase to netrvalo tak dlho. Marek Kilian v dobrej forme vyskúšal prekvapiť Jura Porubského, ale nesadli mu double a nemal nárok. Juro si po výhre 3:0 vybojoval postup do semifinále. Tretí zápas priniesol duel dvoch domácich hráčov – Simona Szedlára a Zsoltiho Csimmu (zápas išiel live na streame). Do zápasu lepšie vstúpil Zsolti, ale nedokázal zatvoriť. Simon trestal a v druhom legu pridal poistku – 2:0. V treťom legu mal opäť Zsolt šance, ale nevyužil ich a nakoniec vyrovnaný zápas vyznel jednoznačnou výhrou pre Simona 3:0. V poslednom zápase sa stretli Rišo Bergendi a Marek Lenčéš. Marek po predchádzajúcej tesnej bitke nedal Rišovi šancu a v najkratšom možnom čase vybavil zápas – 3:0. 

Semifinále: Do semifinále sa prebojovali štyria najlepší hráči večera: Porubský, Mészáros, Lenčéš a Szedlár. Zo štyroch hráčov až traja domáci hráči DC Šaľa a z toho dvaja sú ešte juniori 😀 💪. Prvý zápas semifinále odohrali medzi sebou junior Peťo Mészáros a Juraj Porubský. Peťo Mészáros sa každé kolo zlepšuje a trúfal si aj na Jura. Asi už spravila svoje aj únava a vyrovnaný zápas zvládol skúsenejší Juro, keď nepustil súperovi ani jeden leg a hladkou výhrou 3:0 postúpil do finále. Čakal ho súper z dvojice Simon Szedlár vs. Marek Lenčéš. Streamový zápas začal lepšie Marek a hneď v prvom legu zobral Simonovi podanie 0:1. Potom ale Simon zapol a zobral si podanie späť, ktoré vzápätí potvrdil a otočil na 2:1. Posledný leg mal šancu Marek dorovnať zápas, ale nepremenil svoje šance a Simon si po výhre 3:1 vydoubloval finále. 

Finále: Do finále sa prebojoval jeden z najlepších juniorov na Slovensku a hráč domáceho klubu Šaľa –Simon Szedlár, ktorého kvality veľmi dobre poznáme a aj keď sa zo začiatku ligy pomalšie rozbiehal, už chytil víťaznú šnúru a finále bola zaslúžená odmena. Proti nemu stál skúsený Juro Porubský, ktorý potvrdzuje svoje kvality od začiatku ročníka a ktorý si opäť po troch týždňoch zahral finále. Juro si držal v pavúku skvelú bilanciu, keď nestratil ani jeden leg a do finále sa prebojoval tromi výhrami 3:0. Rozhod na stred vyhral Simon a ukázal nám celkom slušnú šou, ktorú začal hneď v prvom legu zatvorením 17-tou šípkou – 1:0. Potom Juraj svoje podanie využil a vyrovnal na 1:1, ale z jeho strany to bolo všetko. Simon sa tak rozbehol, že Juro nedokázal udržať tempo a hneď tretí leg útočil na zatvorenie 11-tou šípkou keď po dvoch 140-kách hodil aj bingo, no nakoniec z toho bolo AŽ zatvorenie 14-tou 😀. Simon držal latku vysoko a štvrtý leg zase šantil – 17-tou šípkou na 3:1 👏. Držal si priemer okolo 80 a v poslednom piatom legu by ho aj udržal, keby namiesto čísla 33 nezavrel 43 😂. Chybička se vloudila, ale sympatický vlasáč sa opravil a zakončil svoju krásnu jazdu s priemerom nad 75 a s priemerom na prvých 9 šípiek nad 105(!!!) a výhrou 4:1 👏💪. Šieste kolo spoznalo svojho šiesteho víťaza a Simonovi gratulujeme k prvej výhre v tejto sezóne 🏆👏. Veríme, že sa bude ešte zlepšovať a potvrdí štatút jedného z najlepších juniorov na Slovensku. Juraj si zaslúži potlesk 👏 za krásne šípky, ktoré predvádzal počas celého večera. 

Všetkým ostatným zúčastneným hráčom ďakujeme za návštevu a tešíme sa na Vás opäť na ďalšom ligovom kole, ktoré odohráme stredu. Týmto Vás všetkých srdečne pozývame a dovtedy trénujte a makajte, aby ste boli úspešní 💪a porazili napríklad aj posledného víťaza Simona 😀. Dovtedy... Čaute

Vytvorte si webové stránky zdarma!