8. sezóna - 7. kolo

23.03.2023
Tesne pred posledným Slovenským pohárom sme sa opäť stretli na šípkovom ligovom kole číslo sedem a súťaž sme predelili presne na polovicu. Už nám zostáva len druhá polovica (no...plus jedno kolo naviac) do konca sezóny a je to vzácne vyrovnané. Každé ligové zápolenie prináša nejaké to prekvapenie a aj nejaký skvelý výkon. Takisto to bolo aj v tomto kole, na ktoré zavítalo spolu 27 hráčov. Opäť sa nenašiel nováčik, ktorý by to s nami skúsil, takže všetci vedeli čo ich čaká a každý netrpezlivo očakával svoju skupinu so súpermi. Niekto sa potešil, niekto zistil, že jeho skupina je ťažká, ale taký ja náš systém, vďaka ktorému sú šance rovnaké a uspieť môže každý ☺. Prvé tri skupiny dali hráčom trošku viac zabrať, nakoľko mali päť hráčov a trošku si zahrali viac ☺. Zvyšné tri skupiny boli štvorčlenné a postupujúci si chvíľu počkali na svojich súperov. Opäť platilo, že postupovala najlepšia dvojica a tretí hráč v skupine išiel do baráže na deväť šípiek (rovnako ako minulé kolo). Prečítajte si s nami, ako sa hráčom darilo a kto sa nakoniec tešil z víťazstva ☺. 

Skupina A: V prvej skupine večera sa opäť najlepšie darilo Filipovi Apolenovi, ktorý v ťažkej skupine hranej na streame bodoval v troch stretnutiach zo štyroch a jeden leg zatvoril do 18-tej šípky. V boji o postup bola tlačenica. Traja hráči vyhrali dva zápasy. Najlepšie skóre posunulo priamo ďalej juniora Peťa Mészárosa, ktorý bol presne na nule ☺ (skóre), ale stačilo to na priamy postup (pridal aj jedno bingo a zatvorenie do 18-tej šípky). O barážistovi na treťom mieste rozhodol vzájomný zápas medzi Gáborom Molnárom a Attilom Bazsóom – Gábor vyhral a skúsil si baráž. Hneď prvá skupina priniesla prekvapenie, keď Attila prehral a nepostúpil. V náročnej skupine skončil na poslednom mieste Igor Kubinyi, ktorý ako jediný bodoval iba v jednom zápase.

Skupina B: V druhej skupine ukázali svoje umenie dvaja skvelí šípkari – Marek Lenčéš a István Chyba. V rovnako ťažkej skupine lepšie uspel István, ktorý vyhral tri zápasy a mal o jeden leg lepšie skóre (7:3) ako Marek a tak si pripísal triumf v skupine. Pridal aj zatvorenie do 18-tej šípky. Marek tak doplnil skupinového kolegu priamym postupom z druhej pozície. Tri výhry a skóre 7:4 + zatvorenie čísla 108 boli dobrým základom do ďalších bojov. Do baráže sa vďaka vzájomnému zápasu dostal Peťo Hološka, ktorý si pripísal dve víťazstvá a v priamom boji o baráž nechal za sebou Karesza Stefankovicsa, ktorého porazil 2:1. Posledným v tejto partii hráčov bol Tomi Somogyi, ktorý ale nebodoval.

Skupina C: V poslednej päťčlennej skupine večera úradoval tak ako ho dobre poznáme – Juro Porubský. Skvelá hra s plným počtom víťazstiev (4) nemohla znamenať nič iné ako jasné prvenstvo v skupine C. Pritom stratil iba jediný leg ☺. O priamom postupe z druhej priečky rozhodol vzájomný súboj Mariána Balážiho a Eriky Šujdákovej, ktorý lepšie dopadol v prospech Mariána a tým pádom si zabezpečil postup do najlepšej 16-tky. Erika ako jediná žena na tomto kole dostala možnosť zabojovať o postup v baráži a tak dve výhry nevyšli nazmar. Postup sa toto kolo netýkal Lukáša Bachratého a ani Maťa Vicenu, ktorý rovnako vyhrali po jednom zápase a usadili sa na chvoste skupiny. 

Skupina D: V prvej štvorčlennej skupine sa najlepšie darilo Zsoltovi Csimmovi, ktorý podľa papierových predpokladov skupinu vyhral bez prehry a stratil iba jediný leg. Z druhej pozície zaknihoval postup Peťo Prna ml., ktorý vyhral dva zápasy a spolu so Zsoltom sa tešili na ďalších súperov vo vyraďovacej fáze. Barážistom skupiny D sa stal najmladší člen večera – Peťko Šujdák junior. Peťkovi stačila jedna výhra na boj v 9-šípkovej lotérii. Posledný v skupine Janči Hruška uhral proti každému jednému súperovi leg, ale aj tak to na výhru nestačilo. 

Skupina E: Predposledná skupina priniesla poriadnu drámu. Drámu, o ktorú sa postarala trojica hráčov: Peťo Kacska, Rišo Bergendi a Marek Kilian. Dve víťazstvá uhrala spomínaná trojica, ale skóre +3 legy znamenalo prvenstvo v skupine pre Riša Bergendiho a postup z pozície čislo 1. Marek Kilian zase lepšie zvládol zápas s Peťom Kacskom a rovnako ako Rišo, aj on postúpil priamo aj keď až z druhej priečky. Peťovi zostala LEN baráž, ale šanca na postup stále žila. Posledný TATO Roman Herenčár bol len sparingom v tejto skupine a na výhru nedosiahol. 

Skupina F: Posledná skupina priniesla očakávaný triumf Simona Szedlára, ktorý prešiel hladko do last 16, keď vyhral všetky tri zápasy do skóre 6:1 ☺. Pripísal si aj zatvorenie do 18-šípky. Druhé miesto a rovnako účasť v najlepšej šestnástke zaknihoval Juro Bednárik, ktorý vyhral dva zápasy a v pohodke a klídečku mu to stačilo. Prekvapením bola AŽ barážová účasť Mareka Galbavého, ktorého v skupine neposlúchali double a tak o svoje ďalšie pôsobenie bojoval v baráži. Posledný Peťo Šujdák st. nevyhral zápas, ale šupol aspoň jedno bingo ☺. 

Po odohratých skupinách sme spoznali dvanásť hráčov, ktorí si vybojovali priamy postup a zvyšní štyria sa pridali po 9-šípkovej lotérii z baráže. V prvej trojici barážistov sa stretli: Gábor Molnár, Erika Šujdáková a Peťo Kacska. Najlepšie sa darilo dvojici Molnár, Kacska a smola žiaľ zostala na šípkach jedinej hráčky večera. V druhej baráži sa stretla trojka: Marek Galbavý, Peťko Šujdák a Peťo Hološka. Najlepšie si poradil s deviatimi šípkami Peťo Hološka a Marek Galbavý. Žiaľ, Peťko Šujdák mal smolu.

1/8 finále: V prvom zápase tejto fázy na seba narazili dvaja silní hráči. Marek Galbavý si trúfal na Filipa Apolena. Aj keď sa Marek vytrápil v skupine, v tomto zápase bol lepší a zdolal Filipa 3:1. Pripísal si aj jednu 180 a zatvorenie čísla 112. V druhom zápase si zmerali sily Marián Baláži a Marek Kilian. Miernym favoritom bol Marek, ktorý to aj potvrdil a po výhre 3:1 postúpil do ďalšej fázy. Tretí zápas priniesol poriadnu drámu až do konca a stretli sa v ňom Marek Lenčéš a Simon Szedlár (zápas na streame). Súboj dvoch domácich hráčov a spoluhráčov z družstva. Zaujímavosťou tohto duelu bolo, že ani jeden z hráčov nedokázal podržať svoje podanie ☺. Keďže do duelu začínal Marek, znamenalo to, že posledný leg zvládol lepšie jeho súper, ktorý zakončil zápas zatvorením D10 a tak sa z postupu radoval Simon. Prihodil aj jednu 180 ☺. Štvrtý zápas mal jasného favorita, ktorým bol Zsolt Csimma. Na druhej strane proti nemu stál Gábor Molnár. Zsolt zvládol skvele skupinu a pokračoval aj v last 16, keď vybavil súpera v troch legoch hladko 3:0. Piaty zápas mal rovnaký scénar ako zápas predtým, keď svoje šťastie skúšal kvalifikant cez baráž Peťo Hološka proti dobre rozbehnutému Jurovi Porubskému. Juro nedal mladšiemu súperovi šancu a tiež mu stačili tri legy na hladkú výhru 3:0. V šiestom zápase tejto fázy sme sa dočkali najvyššieho zatvorenia v sezóne. Dlháň Peťo Mészáros vs. Rišo Bergendi. Zo začiatku zápasu sa viac darilo na zatváraní Rišovi a prvé dva legy patrili jemu. Potom ale Peťo spresnil zatváranie a dokázal otočiť zápas vo svoj prospech. Po výhre 3:2 sa z postupu tešil Peťo a pridal aj krásny bonus – zatvorenie čísla 160 ☺. Predposledný zápas a ďalší domáci súboj. Juro Bednárik vs. Peťo Prna ml. Rovnako ako aj zápas predtým, užili sme si vyrovnaný zápas na plný počet legov. O jeden double bol presnejší Peťo Prna a po výhre 3:2 zaknihoval postup ďalej. Posledný zápas a v ňom kvalifikant cez baráž Peťo Kacska – proti nemu István Chyba. Tento zápas bola jasná dominancia Istvána, ktorý odohral nádherný zápas, v ktorom Peťo nemal nárok. Vybavil súpera v troch legoch s priemerom 92! István zatvoril prvý leg 12-tou šípkou, druhý leg 19-tou a posledný 18-tou. Skvelá práca a jasný postup do TOP 8. Bol to jeden z najlepších výkonov tejto sezóny. 

1/4 finále: Hneď prvý zápas tejto fázy postavil do duelu proti sebe domácich hráčov: Marek Galbavý vs. Marek Kilian. Pred zápasom bol favorit jasný, aj keď v šípkach sa stáva všetko. Tentokrát sa nestalo a favorit postúpil hladko ďalej. Marek Galbavý nepustil súperovi ani leg a po jasnej výhre 3:0 išiel ďalej do semifinále. Druhý zápas bol rovnako duel dvoch domácich hráčov a kolegov z družstva DC Šaľa. Junior Simon Szedlár vs. Zsolt Csimma. Veľmi pekný a vyrovnaný zápas, ktorý sa dostal až do stavu 2:2 a ktorý rozlúskol vo svoj prospech skúsenejší z dvojice – Zsolti. Zsolt vybojoval ťažký zápas a postup do semifinále po výhre 3:2. Bol lepší na zatváraní. Simon prihodil jednu 180 a zatvorenie 12-tou šípkou. Tretí zápas sme odohrali na streame a stretli sa v ňom Juro Porubský a Peťo Mészáros. Do zápasu lepšie vstúpil skúsenejší Juro, ktorý prvý leg získal vo svoj prospech zatvorením D10. Druhý leg si ukoristil rovnako pre seba a bolo 2:0. Peťo potom pridal a konečne sa mu podarilo aj zatvoriť – 2:1. Ale žiaľ to bolo málo. Juro hral tento večer moc pekne a štvrtý leg zahral na pána ☺ - double majstrov znamenalo postup do semifinále – 3:1. V poslednom zápase vyzval Peťo Prna ml. na súboj Istvána Chybu. István v zápase predtým ukázal skvelé šípky a čakali sme či to udrží. Peťo Prna sa nezľakol súpera a nakoniec sme si užili plný počet legov. Za stavu 2:2 mal presnejšiu ruku na zatvorení István a po výhre 3:2 sme spoznali posledného semifinalistu. 

Semifinále: V semifinále sa nám stretla silná štvorica: Csimma, Galbavý, Chyba a Porubský. Prvá dvojica semifinále bola opäť domáca. Marek Galbavý vs. Zsolt Csimma. Marekovi nevyšla skupina tak ako sme zvyknutí a vybojoval si účasť v last 16 až cez baráž, ale vo vyraďovačke zapol motory a stále bol v hre. Zsolt skupinu vyhral a držal si stabilné výkony. Dal sa očakávať duel na päť legov, ktorý sa nakoniec aj odohral. Bola to najmä bitka na doubloch, ktorá sa dostala do stavu 2:2. V poslednom legu to predsa vyšlo na zatvorení Marekovi a pripísal si ďalšie finále. Druhý zápas obstarala dvojica Juro Porubský vs. István Chyba. Obaja predvádzali skvelé výkony počas celého večera. Tiež sa nám črtala poriadna mastenica, ale... István nám opäť ukázal to čo pri zápase s Peťom Kacskom. Juro sa snažil čo sa dalo a držal sa statočne, ale István si išiel svoje. Prvý leg bol trošku udablovaný, ale druhý leg si začal bingom a skončil 16-tou šípkou – 2:0 a tretí leg si Išti zakončil 17-tou šípkou s celkovým priemerom 80,52. Pekná práca a zaslúžený postup do finále.

Finále: Do finále sa nám prebojovali dvaja najlepší hráči večera: Marek Galbavý a István Chyba. Marek patrí medzi najlepších hráčov ligy a aj keď sa v skupine vytrápil, ukázal nám svoju kvalitu v pavúku a dostal šancu na triumf v tomto kole. Proti nemu stál ale silný súper - István, ktorý nám ukázal skvelé výkony s primermi cez 80 a dokonca aj 90 bodov. Boli sme zvedaví čo s ním spraví finále a či dokáže udržať skvelé tempo aj v poslednom zápase večera. Pred finále bolo jasné, že siedme kolo bude mať siedmeho víťaza ☺. Rozhod na stred vyhral István a začínal. Prvý leg bol lepší, ale nedokázal zatvoriť doublom a Marek svoju šancu využil a leg Ištimu vyfúkol – 0:1. Druhý si naopak lepšie pripravil Marek, ale ukázal to čo Išti v prvom legu – krachol na doubloch a Išti vyrovnal 1:1. Tretí leg si Išti dobre pripravil a aj zakončil doublom 6 – 2:1. Do štvrtého legu začínal podaním Marek, ale leg nedopadol tak, ako si predstavoval. Vytvoril si nádskok, ale double... Kopec šípiek ho stálo vyrovnanie zápasu a miesto stavu 2:2 bolo 3:1 pre Istvána. Do piateho legu začínal Išti a mohol zápas ukončiť. Nezačal najlepšie a nižšie náhody dávali šancu súperovi, ktorý sa držal a snažil, ale predsa si István pripravil číslo 66, ktoré štýlovo zatvoril – T10 + D18 a znamenalo to jeho triumf na siedmom ligovom kole – 4:1.Istvánovi srdečne gratulujeme k víťazstvu ☺. Predviedol naozaj krásne výkony ☺. Marek nám tiež ukázal svoje kvality a aj keď vo finále na súpera nestačil, tiež mu patrí vďaka.

Ostatným zúčastneným hráčov ďakujeme za návštevu a predvedené výkony a pozývame Vás na ďalšie ligové kolo, ktoré odohráme opäť stredu. Siedme kolo spoznalo opäť nového víťaza a tak pokračujeme v trende – čo kolo, to nový víťaz ☺. Bude to platiť aj ďalší týždeň? Uvidíme... Dovtedy trénujte, hrajte. Vidíme sa stredu a tešíme sa na Vás. čawte

Vytvorte si webové stránky zdarma!