8. sezóna - 8. kolo

31.03.2023

Štvorica našich členov (Majo Ujházi, Peťo Mészáros, Simon Szedlár a Tomi Somogyi) vycestovala do Bardejova na posledný Slovenský pohár v sezóne, ktorý sa odohral minulý víkend. Chalani hrdo hájili farby nášho klubu a Simonovi sa podarilo uspieť v turnaji juniorov, kde získal krásne tretie miesto a potvrdil, že patrí medzi najlepších juniorov na Slovensku ☺. Toľko návrat k Slovenskému poháru – ideme sa venovať lige. Stredu sme pokračovali ďalším kolom a druhú polovicu súťaže odštartovalo ôsme kolo. Na ďalšom ligovom zápolení sa nás zišlo 36 kusov. Po dlhej dobe sme mali aj dvoch nováčikov. Jedným z novicov je známy Šaňo Bugár (skvelý šípkar) a druhým, teda druhou bola hráčka Lea Draškovičová. Oboch sme privítali medzi nami a boli sme zvedaví čo nám predvedú zo svojho umenia. Hráči boli rozlosovaní do ôsmych skupín, z ktorých polovica bola štvorčlenná a polovica päťčlenná. Tentokrát sme nemali baráž, pretože z každej skupiny sa do pavúka dostali najlepší dvaja. Skupiny rozlosované – išlo sa na to...


Skupina A: V prvej skupine tradične sfúkol súperov vyššie spomínaný Simon Szedlár. Jeden z našich juniorských klenotov nedal súperom šancu a všetkých porazil. Pri štyroch výhrach pustil iba jeden leg a zaslúžene postúpil z prvej pozície ☺. Ďalší cestovateľ Tomi Somogyi doplnil svojho kamaráta a kolegu tromi výhrami a vybojoval si postup do ďalších bojov z druhej pozície. Na tretej priečke skončil Marek Kilian, ktorému dve výhry nestačili a nenadviazal na veľmi pekné minulé kolo. Potešil sa aspoň bonusom v podobe hodenej 180. Štvrtá priečka patrila Peťovi Kacskovi, ktorému sa nedarí už dlhšie tak, ako by chcel. Posledný Janko Jóža tak ako ho poznáme – prišiel si zahrať a zabaviť sa, aj keď nebodoval vôbec.

Skupina B: V tejto skupine sme mali takisto päť hráčov. Najlepší skupinový výkon večera predviedol Peter Madarász, ktorý vyhral všetky štyri zápasy a dokonca nestratil ani jeden leg ☺. Čistá práca... V boji o druhé postupové miesto bola pekná mela. Trojica hráčov zabodovala dvakrát a tak o postupe rozhodlo skóre. Druhé postupové miesto pre seba nakoniec urval Marián Baláži, ktorý mal + 1 leg a tak sa dostal do najlepšej 16-tky večera. Tretí Jozef Šarkány a a štvrtý Radko Janica mali smolu. Jožko stratil na postup jeden leg a Radko dva. Poslednou v skupine do partie bola nová hráčka Lea Draškovičová, ale pri debute nedokázala bodovať.

Skupina C: Skupina so štyrmi hráčmi patrila jednoznačne Marekovi Galbavému, ktorý zahral tradične dobre a tri výhry znamenali postup po pavúka z prvej pozície ☺. Z druhého miesta sa tešil Igor Kubinyi, ktorý vyhral dva zápasy a prehral iba s Marekom. Znamenalo to ale postup ďalej a tak sa mohol pripravovať na súpera v ďalšej fáze. Na tretej priečke sa umiestnil najmladší člen Peťko Šujdák, ktorému jedna výhra nestačila na lepšie ako predposledné miesto v skupine. Posledná skončila Saskia Maršalová, ktorá nebodovala.

Skupina D: Štvrtá skupina večera mala rovnako štyroch hráčov. Tu sa tiež vytvorila silná trojica, ktorá si to rozdala v boji o postup. Všetci si zhodne pripísali dve víťazstvá. Najlepšie skóre zo vzájomných zápasov dostalo na prvú priečku Riša Bergendiho, ktorý s + 3 legmi obstál najlepšie. Do boja o víťazstvo dostal šancu aj Filip Apolen, ktorý s + 2 skóre obsadil druhé miesto. Filip si hodil aj jedno bingo. Žiaľ, postup bol len pre dvoch najlepších a smolu mal tentokrát Peťo Mészáros, ktorému to nevyšlo presne o jeden leg. Zvyšku partie nestačil iba Braňo Tomáško, ktorý proti silnej trojke nebodoval.

Skupina E: Päťčlenná skupina sa stala korisťou nováčika Šaňa Bugára, ktorý je ale skvelý hráč a jeho výsledok nie je prekvapenie. Pri plnom počte výhier (4) a skvelej hre pridal aj bonus v podobe zatvorenia čísla 108 ☺. Z druhého miesta a postupu ďalej sa potešil Jakub Daniš, ktorý ukázal rovnako skvelú hru. Vyhral tri zápasy a pridal jednu 180. Tretia priečka patrila Kareszovi Stefankovicsovi, ktorý vyhral dvakrát, ale žiaľ na postup to nestačilo. Rovnako sa postup netýkal Petra Ruzsíka, ktorý zabodoval v jednom stretnutí a barážový špecialista Ďuro Bednárik na tomto kole nemal nárok – nebodoval v žiadnom zápase.

Skupina F: Šiesta skupina mala tiež päť hráčov. Svoje kvality potvrdil Peťo Kormančík, ktorý bez problémov zdolal všetkých súperov a pri štyroch výhrach stratil iba jeden leg ☺. Ku skvelej hre pridal aj 2 x 180 a zatvorenie do 15 šípky. V ťažkej skupine uspel aj István Chyba, ktorý ako posledný ligový víťaz pokračoval do ďalších bojov z druhej pozície. Pripísal si tri výhry. Tesne ušiel postup Zsoltimu Csimmovi, ktorý bodoval dvakrát a musel sa uspokojiť iba s treťou priečkou. Štvrté miesto si pripísal Peťo Prna st., ktorý zabodoval v jednom stretnutí a posledný Peťo Šujdák st. nebodoval.

Skupina G: V tejto skupine sa stretla silná dvojica, ktorá si vybojovala postup ďalej. Aktuálny líder ligy Marek Lenčéš vyhral svoju skupinu s prehľadom. Tri výhry a iba jeden stratený leg znamenali postup z najvyššej pozície ☺. Ďalší favorit Juro Porubský trošku zaostal za Marekom, keď vyhral dve stretnutia, ale postup z druhého miesta mal vo vrecku. Na treťom mieste skončila Vierka Ondrejičková, ktorá sa tešila z jednej výhry. Na poslednom mieste skončil Erik Miklóš, ktorému sa nepodarilo bodovať.

Skupina H: V poslednej skupine večera sa najlepšie darilo Kornélovi Szendrődimu, ktorý si pripísal dve výhry a iba o lepšie skóre (+2) sa dostal do ďalších bojov z pozície číslo 1. Na chrbát mu dýchala Erika Šujdáková, ktorá  uspela a postúpila do najlepšej 16-tky z druhého miesta ☺. Výhra v skupine jej ušla iba o skóre. Na treťom a štvrtom mieste skončili Maťo Vicena a Andrej Vnučko, ktorí si zhodne pripísali po jednej výhre, ale na lepšie pozície to nestačilo.


Po skupinách, ktoré sa odohrali v slušnom tempe a z ktorých postúpilo najlepších 16 hráčov večera, sme pokračovali v ďalšej fáze.


1/8 finále: Hneď úvodný zápas tejto fázy priniesol peknú bitku a drámu do poslednej šípky. Simon Szedlár vs. Juro Porubský. Päťlegový boj vybavil vo svoj prospech Juro, ktorý mal pevnejšiu ruku na poslednom doubli a výhrou 3:2 vybojoval postup ďalej. V druhom zápase boli väčšie postupové šance na strane Petra Madarásza, proti ktorému sa postavila Erika Šujdáková. Jediná ženská účastníčka v tejto fáze bojovala, ale nestačila na súpera. Peter vyhral 3:1 a postúpil do najlepšej osmičky. Pridal aj jeden bonus v podobe hodenej 180. Tretí zápas sme streamovali. Marek Galbavý vs. Jakub Daniš. Do zápasu lepšie vstúpil Marek, ktorý prelomil Kubove podanie a ujal sa vedenia – 0:1. Kubo ale vzápätí vyrovnal a hneď ďalší leg získal a otočil na 2:1. Marek bojoval a dorovnal, aby Jakub v rozhodujúcom legu získal nádskok a zatvoril D16 na postup – 3:2. Štvrtý zápas Rišo Bergendi vs. István Chyba. V tomto zápase mal navrch Išti a po troch legoch vybavil súpera na nulu – 3:0. V ďalšom zápase vytrápil Igor Kubinyi favorita Šaňa Bugára. Tento zápas sa dostal až do rozhodujúceho piateho legu, ktorý získal Šaňo a po výhre 3:2 postúpil ďalej. Šiesty zápas priniesol tiež slušný a pekný zápas. Filip Apolen si trúfal na veľmi dobre hrajúceho Peťa Kormančíka. Prvý leg pre seba uchmatol Filip a mal šance aj v ďalších legoch, ale double... Nepodarilo sa mu zatvárať a Peťo trestal. Tri legy v rade získal na svoju stranu a zápas celkovo ovládol po výhre 3:1. Predposledný zápas bol tiež poriadny nervák. Marek Lenčéš bol favoritom v zápase proti Tomimu Somogyimu. Tomi ale bojoval ako vedel a dostal zápas do posledného legu, v ktorom Marek využil svoje skúsenosti a zdolal svojho súpera tesne 3:2. Počkal si tak na súpera z posledného duelu medzi Kornelom Szendrodim a Mariánom Balážim. Marián sa viezol na víťaznej vlne, čo potvrdil aj v tomto zápase, ktorý zvládol 3:1 a stal sa posledným postupujúcim do poslednej 8.

1/4 finále: V najlepšej osmičke sa predstavili v prvom zápase Juro Porubský a Peter Madarász. Juro si vybojoval postup cez Simona v ťažkom zápase a Peťo zase cez Eriku. Zápas ale netrval dlho. Juro sa do súpera pustil a uhral to na tri legy. Zatváranie mu išlo pekne a po výhre 3:0 postúpil do semifinále. V druhom zápase bojovala o postup dvojica Jakub Daniš a István Chyba (stream). Do zápasu začínal Išti a aj keď mal Jakub šancu, získal ho pre seba – 1:0. Druhý leg Kubo nevyužil kopec šancí na doubloch a Išti nakoniec zatvoril a zobral leg na 2:0. Potom Kubo na oplátku ukradol leg Ištimu a mohol dokonca aj vyrovnať, ale v doublovom boji nedokázal využiť šípky a István vyhral štvrtý leg a celkovo 3:1. Spoznali sme druhého semifinalistu. V treťom zápase sa proti sebe postavili Šaňo Bugár a Peťo Kormančík. Zápas ako remeň vo štvrťfinále. Obaja sú skvelí šípkari a tak sa dal čakať vyrovnaný boj. Vo veľmi peknom zápase nakoniec uspel Šaňo, ktorý zdolal Peťa 3:1 a pripísal si aj bonusy – zatvorenie čísla 120 a do 15-tej šípky ☺. V poslednom zápase sa stretla dvojica Marek Lenčéš a Marián Baláži. Favoritom duelu bol Marek, ktorý ako líder tabuľky útočil na ďalšie semifinále, čo sa aj podarilo. Marek rolu favorita potvrdil a v štyroch legoch zdolal Mariána 3:1.

Semifinále: Do tejto fázy sa prebojovali štyria najlepší hráči tohto večera – Marek Lenčéš, István Chyba, Juro Porubský a Šaňo Bugár. Čo meno, to skvelý šípkar. Prvé semifinálové stretnutie odohrala dvojica Juro Porubský a István Chyba. Juro patrí do TOPky na lige a aj toto kolo útočil na celkovú výhru. Proti nemu ale stál skvelý István, ktorý vyhral predchádzajúce kolo a chcel svoju výhru zopakovať. Tento zápas mal jasný priebeh od začiatku do konca a Juro nevydržal nastúpené tempo. István zahral priemer na 3 šípky o viac ako 20 bodov oproti súperovi a stačili mu tri legy na hladkú výhru 3:0. Pripísal si aj zatvorenie do 18-tej šípky a skončil s priemerom takmer 74. Druhý zápas sme odohrali na streame. Šaňo Bugár vs. Marek Lenčéš. Šaňo bol na našej lige prvý krát, ale poznáme ho a vieme že je skvelý hráč. Proti nemu aktuálny líder tabuľky Marek Lenčéš túžil po ďalšom finále, prípadne ďalšom tiumfe. Rozhod na stred vyhral Marek a začínal do prvého legu. Tri šípky na double nevyužil a tak ho Šaňo potrestal – 0:1. Druhý leg začínal Šaňo a ukončil ho až na pána – doublom majstrov D1 – 0:2. Tretí leg si lepšie pripravil Šaňo pri podaní súpera a doublom 20 ukončil zápas. Po výhre 3:0 sme spoznali aj druhého finalistu.

Finále: Finále ôsmeho kola obstarala veľmi silná dvojica Šaňo Bugár a István Chyba. Skvelá hra priviedla oboch hráčov do finále. Šaňo dokonca ako nováčik útočil na svoj prvý triumf pri prvej návšteve ligy v Šali. Vieme ale, že je to skvelý borec a človek. István bol dobre rozbehnutý a po výhre v siedmom kole útočil na výhru aj v tomto ôsmom. Mohol sa stať dvojnásobným víťazom v tomto ligovom ročníku. Rozhod na stred vyhral Šaňo a hneď v prvom legu zahral slušne a zatvoril číslo 79 – 1:0. Druhý leg si lepšie rozohral pri vlastnom podaní Išti a aj si ho dokázal doublom 2 zatvoriť – 1:1. V treťom legu ukázal Šaňo opäť svoju genialitu a 18-tou šípkou zatvoril číslo 103 ☺. Vo štvrtom legu sa podarilo Šaňovi prelomiť podanie súpera a celkovo tým aj zlomiť zápas. Za stavu 3:1 podával na víťazstvo. Dal síce súperovi šancu, ale ten ju nevyužil a zlou zohrávkou pochoval svoje šance. Šaňo zakončil zápas doublom 20 a celkovou výhrou 4:1 ☺.

Alexandrovi srdečne gratulujeme k výhre pri prvej účasti a stal sa tak ôsmym víťazom v ôsmom kole! Uvidíme, či nám to vydrží až do konca sezóny, alebo niekto zdupľuje svoj triumf. Poďakovanie patrí aj Istvánovi za finále a predvedené výkony. Všetkým zúčastneným hráčom ďakujeme za účasť a opäť Vás všetkých srdečne pozývame na deviate kolo, ktoré sa odohrá v tradičnom čase na tradičnom mieste. Príďte medzi nás a zabavte sa šípkami. Budeme sa na Vás tešiť ☺. Dovtedy trénujte.. čaaawte

Vytvorte si webové stránky zdarma!