8. sezóna - 9. kolo

07.04.2023
Aj keď je vonku zima a na jar sa to ani náhodou nepodobá, nám vrhačom šípiek to vôbec nevadí. V akomkoľvek počasí počas celého roka, venujeme sa nášmu milovanému športu – ŠÍPKAM ☺. Inak tomu nebolo ani prvú aprílovú stredu, kedy mala liga svoje ďalšie pokračovanie. Toto kolo bolo v poradí deviate a nazvali sme ho – VEĽKONOČNÉ KOLO. Cestu si na šípky do nášho klubu našlo spolu 22 hráčov, čo je síce najmenej v tejto sezóne, ale kvalita rozhodne nechýbala. Prišli nás navštíviť skvelí šípkoví šibači – Janko Šedivý, Laco Hájoš, Pali Loffay (k tomu pridajme kvalitnú domácu zostavu a hráčov, ktorí chodia pravidelne) a máme slušnú ligovú účasť. Hráčov sme rozlosovali do štyroch skupín, z ktorých prvé dve boli 6-členné a dve boli 5-členné. Postup do last 16 si vybojovala najlepšia štvorica z každej skupiny. Trvalo to deväť kôl, ale pohli sa nám ľady ☺. Pravidelnosť nového víťaza v každom kole skončila a jeden z účastníkov sa tešil ligového triumfu druhýkrát v sezóne ☺. Ktorý z hráčov to bol?
 

Skupina A: Šesť hráčov medzi sebou odohralo pekné súboje a najlepšie z tejto gruppy uspel Igor Kubinyi, ktorý síce v jednom zápase nebodoval, ale aj tak štyri výhry bohato stačili na prvenstvo v skupine. Ako jediný si pripísal aj bonus v podobe hodeného binga. Skvele mu sekundoval Maxi Csimma, ktorý rovnako vyhral štyri zápasy, ale pri rozdiele jediného legu postúpil z druhého miesta. Aj tak na nášho mladého juniora skvelá práca ☺. Tretie miesto a postup ďalej zaknihoval aj náš prvý šibač Janko Šedivý, ktorý potvrdil svoje kvality. Tri výhry mu vydláždili cestu do last 16. Posledným postupujúcim z prvej skupiny sa stal Ďuri Bednárik, ktorý vyhral dva zápasy a síce tesne o jeden leg, ale predsa išiel ďalej. Smolu mal Janči Hruška, ktorý rovnako bodoval dvakrát, ale skóre ho pripravilo o ďalší zápas (ďalšie zápasy) v najlepšej 16-tke. V tejto skupine ako jediný rozdával súperom body Roman Tato Herenčár, ktorý bol pre súperom ľahkou korisťou a nebodoval. 


Skupina B: V druhej skupine sa o prvé pozície strhla pekná mela. Tu bola trojica ašpirantov na skupinové víťazstvo a najlepšie sa darilo Lacimu Hájosovi, ktorý ako druhý šibač zahral skvelé šípky. Pripísal si štyri výhry a najlepšie skóre 9:2 ho katapultovalo na čelo skupiny B ☺. Prihodil nám aj bonusy v podobe zatvorenia do 15-tej a 18-tej šípky. Skvelé výkony dostali na druhú priečku nášho talentovaného juniora Peťa Mészárosa, ktorý rastie kolo od kola a štyri výhry, len s horším skóre znamenali druhú priečku ☺. Šupol aj jedno bingo. Rovnaký počet výhier a aj skóre ako Peťo mal aj Juro Porubský, ktorý ale prehral vzájomný zápas s Peťom a obsadil tretiu pozíciu. Ale potešil dvomi hodenými 180. Trojicu postupujúcich doplnil štvrtý Peťo Kacska, ktorý s dvomi výhrami zaznamenal postup do last 16. Žiaľ, postup sa netýkal v tomto kole Mareka Kiliana, ktorému jedna výhra nestačila a posledný Erik Mikloš vôbec nebodoval.


Skupina C: V tejto skupine si zahrala už iba pätica hráčov. Svoje kvality opäť ukázal Filip Apolen, ktorý nenašiel premožiteľa a bezpečne s plným počtom výhier dokráčal do pavúka. Stratil pritom iba jediný leg a prihodil aj dva bonusy – bingo a zatvorenie bullom ☺. O postupujúcom na druhom a treťom mieste rozhodlo skóre. Dve výhry a skóre 5:5 dostali na druhú priečku Tomiho Somogyiho, ktorý o jeden leg odsunul na tretiu pozíciu Zsoltiho Csimmu. Z dvojice otec a syn (Csimmovci) bol čo sa týka umiestenia v skupine úspešnejší mladší z dvojice Maxi ☺. Zsolti ale krásne zatvoril číslo 100 ☺. Poslednú postupovú pozíciu vybojoval Rišo Bergendi, ktorému stačila na postup jedna výhra a lepšie skóre ako mal posledný Pali Loffay, ktorý nepostúpil. 


Skupina D: No a v poslednej skupine sme tiež spoznali postupovú štvoricu. Silná trojica domácich hráčov obsadila prvé tri pozície. Aktuálny líder tabuľky Marek Lenčéš potvrdil skvelú sezónu a skupinu vyhral, keď zdolal všetkých súperov ☺. Súperi mu ukradli iba dva legy. Tentokrát až z druhej pozície, ale rovnako skvele zahral Simon Szedlár a bezpečne postúpil z druhej priečky. A prihodil aj bonusy tak ako to u neho poznáme – 2 x 180 + zatvorenie do 18-šípky ☺. Zo silnej trojice sa najmenej darilo Marekovi Galbavému, ktorý ale tiež nemal problémy s postupom a tretie miesto okorenil aj bonusmi – 180 + zatvorenie bullom ☺. Štvoricu doplnil ďalší domáci hráč – štrkáč Radko Janica, ktorému stačila aj jedna výhra na postup do last 16. Postup v poslednej skupine nezaznamenal iba Maťo Vicena, ktorému večer nevyšiel a nebodoval. 


Skupiny sme odohrali vo svižnom tempe a v tomto kole sme neriešili baráž, ale sme išli rovno na pavúka do last 16. 


OSEMFINÁLE: Prvý zápas pavúka obstarala dvojica Igor Kubinyi a Peťo Kacska. Zápas bol veľmi vyrovnaný,ale Peťo stroskotal na dabloch. Igor bol presnejší a mal viac pohody na zatváraní a lepšie rozohratý večer vyústil do postupu pre Igora, ktorý si so súperom poradil v štyroch legoch a po výhre 3:1 sme poznali prvého postupujúceho. Druhý zápas proti sebe postavil silnú domácu dvojicu – Simon Szedlár vs. Zsolt Csimma. Miernym favoritom bol Simon, ktorý to aj potvrdil svojou hrou a nedal skúsenejšiemu Zsoltimu šancu. Tri legy mu stačili na hladkú výhru 3:0, ku ktorej prihodil aj jednu 180. Tretí zápas trval štyri legy. Tomi Somogyi vyzval silného súpera – Janka Šedivého. Aj keď sa Tomi snažil, nestačilo to na skúsenejšieho Janka a podľahol mu 1:3. Ďalší zápas sme streamovali – Laco Hájos vs. Radko kobra Janica. Začiatok zápasu chalanov nezastihol v najlepšej forme a hlavne na doubloch to bola trápenka. Prvý leg nakoniec uchmatol Radko a ujal sa vedenia 1:0. V druhom legu nevyužil kopec šípiek na navýšenie nádskoku a súper si zobral podanie naspäť – 1:1. Tretí a štvrtý leg mal vo svojej réžii silnejší z dvojice Laco, ktorý doublom 8 a doublom 16 ukončil zápas v pomere 3:1 a postúpil do štvrťfinále. Druhú časť pavúka načala dvojica Filip Apolen a Ďuri Bednárik. Filip si moc nerobil starosti so súperom a Ďurimu nedovolil uhrať ani jeden leg. Po výhre 3:0 postúpil ďalej a čakal na súpera z ďalšej silnej domácej dvojice – Peťo Mészáros a Marek Galbavý. Marekovi prekvapivo tento zápas nesadol. Nedokázal sa chytiť a podľahol Peťovi hladko 0:3. Peťo si pripísal aj zatvorenie čísla 111 ☺. Predposlednú dvojicu sme si pozreli taktiež na streame. Ďalší z juniorov Maxi hájil česť rod. Csimmovcov, ale proti nemu stál silný súper – Juro Porubský. Prvý leg si pekne zatvoril Maxi doublom 16 a ujal sa vedenia 1:0. Potom Juro pridal a otočil dvomi legmi zápas na svoju stranu – 2:1. Aby v poslednom legu dlho, dlho, dlho počítal, ale pleskol víťazne D 17 a zatvoril číslo 93 na postup ☺. V poslednom zápase sme mali domácu dvojicu Marek Lenčéš a Rišo Bergendi. Rišo sa snažil trápiť súpera, ale na viac ako jeden leg to nestačilo a líder súťaže Marek pokračoval ďalej po výhre 3:1. 


ŠTVRŤFINÁLE: V najlepšej osmičke sme odštartovali prvou dvojicou – Igor Kubinyi vs. Simon Szedlár. Igor mal pekne rozbehnutý večer, ale mal proti sebe veľmi silného súpera, ktorý je síce junior, ale jeden z najlepších. V tomto zápase dominoval na zatváraní mladší z dvojice Simon a tri legy stanovili výsledok 3:0 a postup do semifinále. V ďalšom zápase na seba narazila kamarátska a nerozlučná dvojica Janko Šedivý a Laci Hájos. Otázkou bolo, kto pôjde z kola von? Čakali sme vyrovnaný boj, ale nakoniec stačili tri legy na určenie ďalšieho postupujúceho. Tri zatvorené double znamenali postup Laciho Hájosa – 3:0. Tretí zápas sme streamovali a bola to bitka o každú šípku a nervák do konca. Filip Apolen a Peťo Mészáros. Obaja hrajú skvelé šípky a ukázali nám aj teraz svoje kvality. Skvelý začiatok zápasu mal Filip, ktorý hneď v prvom legu zatvoril číslo 95 a v druhom dokonca útočil na jedno z najťažších a najúžasnejších zatvorení 132 – BULL + BULL + D16, ale práve po dvoch bulloch tesne minul D16. Predsa ale zobral druhý leg a vyhrával 2:0. Peťo ale nezložil zbrane a pridal. Filip mohol vybaviť zápas v troch legoch ale bull na výhru odolal, keď to bol iba zelenáč a Peťo zobral leg 2:1. Pri svojom podaní Peťo zahral skvele a vyrovnal na 2:2. Posledný leg dobre Filip rozohral, ale D18 a aj D9 odolali a Peťo dokonal obrat doublom 20 a v peknom zápase vybojoval výhru 3:2. V poslednom zápase 1/4 finále narazila rebríčková jednotka – Marek Lenčéš na dvojku – Jura Porubského. V zápase mal Juro šancu stiahnuť súperov nádskok a to sa mu aj podarilo. Štyri legy lepšie zatvorila dvojka rebríčka a po výhre 3:1 sme spoznali posledného semifinalistu - Jura. 


SEMIFINÁLE: V semifinále sa stretli dvojice, ktoré boli naozaj vyrovnané a silné. Prvý zápas sme si dali na stream a stretli sa v ňom junior Simon Szedlár a skúsený Laci Hájos. Obaja skvelí hráči, ktorí dokážu zahrať naozaj krásne šípky. Do zápasu začínal Simon a hneď prvý leg priniesol doublovú vojnu, ktorú vyhral Laci a súperovi zobral podanie – 0:1. V ďalšom legu ale Simon ukázal svoju silu a šupol bingo, dobre rozohral leg a zatvoril 19-tou šípkou D20 na vyrovnanie – 1:1. V dobrom tempe pokračoval ďalej a v siedmom kole zavrel číslo 84 na vedenie 2:1. V poslednom legu dokonal svoje víťazstvo, keď 19-tou šípkou zatvoril D20 a postúpil po výhre 3:1 do finále ☺. Druhý zápas postavil proti sebe skvelú dvojicu hráčov – Peťa Mészárosa a Jura Porubského. Peťo v predchádzajúcom zápase ukázal dokonalú otočku a Juro zase bojoval o čelo tabuľky, keď mohol stiahnuť nádskok Mareka Lenčéša. Veľmi pekný a kvalitný zápas s primermi 65 dokázal lepšie zvládnuť mladší z dvojice Peťo, keď ukázal presnejšiu mušku na zatváraní a v štyroch legoch vybojoval postup do finále po výhre 3:1 ☺. 


FINÁLE: A konečne finále... A ešte aké? JUNIORSKÉ ☺. V juniorskom finále sa stretla dvojica Simon Szedlár a Peťo Mészáros, ktorí sa zlepšujú každým odohratým zápasom a právom patria medzi najlepších juniorov na Slovensku. Možno mal pred finále navrch Simon, ktorý je lepší z tejto dvojice, ale Peťo je ťažký súper čo ukázal počas večera a bolo jasné, že zabojuje o výhru. Rozhod na stred vyhral Peťo a začínal do legu. Obojstranne krásny prvý leg s vysokými náhodmi ukradol Simon na svoju stranu a 18-tou šípkou zatvoril D16 – 0:1. Druhý leg pokračoval tak ako ten prvý – pekné náhody, len double zhodili priemery hráčov dole, keď sa chalani prehadzovali kto si leg ukradne. Prehadzovačku vyhral Simon a D1 určil stav 0:2. Peťa tieto šance mrzeli, pretože ďalší leg opäť ukradol súperovi Simon zatvorením čísla 72 – 0:3. V poslednom legu Peťo útočil na zatvorenie čísla 116, ale minul a Simon ukončil zápas zatvorením cez 16-tky – 64 čo znamenalo výhru 4:0 a druhý triumf v ligovej sezóne ☺. Juniorské finále domácich klenotov tak vyznelo výsledkovo jednoznačne, ale herne to bola vyrovnaná bitka s lepším zatváraním Simona.


Obom chalanom ďakujeme za krásne finále a Simonovi gratulujeme ☺ k druhému víťazstvu v sezóne, ktorým ukončil sériu ČO KOLO TO NOVÝ VÍŤAZ! Všetkým hráčom ďakujeme za predvedené výkony a účasť na Veľkonočnom kole a po sviatkoch Vás opäť srdečne pozývame na ďalšie ligové kolo. Prajeme Veselú veľkú noc a pekne trénujte, aby sme si opäť mohli zmerať sily pri terčoch ☺. čawte

Vytvorte si webové stránky zdarma!