9. sezóna - 12. kolo

24.08.2023
Leto sa nám pomaly blíži k svojmu záveru a rovnako aj naša letná liga začína finišovať. Už nám zostávajú iba tri kolá do konca a uvidíme kto sa bude tešiť z triumfu a stane sa celkovým víťazom 9. sezóny. Najbližšie k titulu má Simon Szedlár, ktorý vedie už dlhú dobu. Tesne za ním bol Filip Apolen, ktorý ale bohužiaľ nemohol prísť na 12.kolo a tak mu (asi) Simon zdrhol 😊. Na Filipa sa tlačil Peťo Mészáros, ktorý mohol Filipa predbehnúť. Stratené to nemajú ani borci za touto trojkou a tuhý je aj boj o TOP 8. 
Mimo letnej ligy si náš kapitán Marek Lenčéš a junior Peťo Mészáros odskočili na turnaj o pohár mesta Sereď a z celkových 50-tich dvojíc skončili tesne za pódiom na 5.-8. mieste čo je skvelý úspech a chalanom ďakujeme za prezentáciu klubu zo Šale a gratulujeme😊. 


No a teraz poďme ku kolu číslo 12. Ako som minule avizoval, opäť nás čakala letná špecialitka 😊. Toto kolo sme si zahrali Kriket. Je to hra, ktorú poznajú najmä nadšenci softových šípiek, ale bavíme sa a prečo nie? Pravidlá hry nám vysvetlila naša legenda Igor Marwel Kubinyi a spolu 29 vrhačov šípiek skúsilo svoje šťastie. Hráčov sme rozlosovali do 6 skupín. Okrem poslednej (4 hráči) skupiny mali všetky hráčov 5 a prví dvaja mali istý postup do pavúka. Opäť sme si dali aj baráž. Poďme na to... Tentokrát to bude kratšie ako inokedy 😊...

Skupina A: V prvej skupine večera ukázal svoje umenie Rišo Bergendi, ktorý vyhral všetky 4 zápasy a suverénne postúpil z prvého miesta 😊. Za ním skončil na druhom mieste Igor Kubinyi, ktorý vyhral dva zápasy a lepšie skóre mu doprialo priamy postup ďalej. O spomínané skóre skončil na treťom mieste Attila Bazsó, ktorého čakala ešte baráž a jeho šanca na postup stále žila. Mimo postup zostala dvojica Michal a Erik Miklošovci, ktorí zhodne vyhrali iba jeden zápas a dokonca ten ich vzájomný rozhodol, že lepší bol Michal a skončil štvrtý. 

Skupina B: V druhej skupine sme nečakali nikoho iného na prvom mieste ako nášho juniorského lídra Simona Szedlára. Simon vyhral všetky zápasy a stratil iba dva legy😊. Veľmi pekne zahrala aj Majka Kormančíková, ktorá opäť postúpila ďalej priamo a tri výhry jej zabezpečili druhé miesto 😊. Do baráže sa z tejto skupiny kvalifikoval Rasťo Antoš, keď dve výhry mu zabezpečili tretie miesto. Druhá šípkarka v tejto skupine – Dominika Kyselicová žiaľ skončila mimo postup aj baráž, ale neskončila bez bodu, pretože jeden zápas vyhrala 😊. Posledný v skupine, ktorému toto kolo nesadlo bol Ondrej Kubiček.

Skupina C: Tretia skupina večera sa stala korisťou Ruda Gabriša, ktorý nebol 100%-ný, ale tri výhry a lepšie skóre mu doprialo postup z najvyššej priečky. O jediný leg skončil za ním Laco Bazsó a tak si aj Laci zabezpečil priamy postup medzi najlepších 16 hráčov. Rovnako v boji o baráž rozhodol jeden leg. Z dvojice Dominik Kocek a Tomi Somogyi sa tešil Dominik a tak mal šancu na postup v dodatočnej baráži. Tomi tak skončil tesne pod čiarou postupu. Posledným v skupine bol Marián Kyselica, ktorému sa ale nedarilo.


Skupina D: Túto skupinu bez problémov ovládol favorit Marek Lenčéš, ktorý má opäť skvelú formu a dokázal to vo všetkých zápasoch, keď súperom nedal šancu a nepustil ani jeden leg 😊. Pekné šípky ukázal druhý v poradí – Marek Kilian, ktorý vyhral tri zápasy a postúpil ďalej do pavúka. Baráž si v tejto skupine vyhádzal Kornél Szendrődi, ktorému sa podarilo dvakrát vyhrať. Štvrtý skončil Maxi Csimma, ktorému jedna výhra nestačila na postup a posledný Matúš Kompas nebodoval vôbec.

Skupina E: Predposledná skupina nepriniesla žiadne prekvapenie a ovládol ju bez problémov junior Peťo Mészáros. Peťo vyhral všetky zápasy a rovnako ako Marek o skupinu vyššie – nestratil ani jeden leg 😊. Druhým postupujúcim z tejto skupiny bol Laco Hájos, ktorý prehral iba s Peťom, ale postup si bezpečne uhral. Do baráže sa z tejto skupiny kvalifikoval Zsolt Csimma, ktorý vyhral dva zápasy a skončil tretí. Mimo postup zostal Peťo Kacska s jednou výhrou a Tomáš Mokoš bez výhry. 

Skupina F: V poslednej skupine večera úradoval Marek Galbavý, ktorý vyhral všetky tri zápasy a stratil iba jediný leg 😊. Do ďalšej fázy si vybojoval (konečne 😊) postup aj Janči Hruška, ktorý vyhral dvakrát a tak si aj on zahral v last 16. Do baráže sa kvalifikoval aj mladík Adam Szabó, ktorému jedna výhra stačila a skončil tretí 😊. Žiaľ táto hra nesadla Erike Šujdákovej a skončila bez bodu posledná.

Po skupinách, ktoré určili 12 priamo postupujúcich hráčov sme si dali baráž. V prvej skupine sa stretla trojica: Zsolt Csimma, Dominik Kocek a Attila Bazsó. Postup si vybojovali Attila a Dominik. Žiaľ mimo postup skončil Zsolti. V druhej skupine na seba narazila trojica: Kornél Szendrődi, Rasťo Antoš a Adam Szabó. Rasťo a Kornél sa tešili z postupu. Adamovi to nevyšlo.

LAST 16: 16-tka hráčov bola kompletná a pustili sme sa do bojov v pavúku. Hrali sme na tri víťazné a zhrniem to rýchlo... Prvá dvojica Rišo Bergendi a Kornél Szendrődi. V tomto zápase bol lepší Rišo a bez straty legu postúpil ďalej po výhre 3:0. Druhý zápas priniesol rovnako tri legy a stretli sa Laco Bazsó vs. Laco Hájos. V súboji Lacov vyhral skúsenejší Laco Hájos a postúpil ďalej po výhre 3:0. Do tretice výsledok 3:0 v súboji domáceho Poncha Mareka Galbavého a Majky Kormančíkovej. Marek nedal Majke šancu a postúpil ďalej. Až štvrtý zápas priniesol iný výsledok ako 3:0. Marek Lenčéš vs. Attila Bazsó. Marek to nemal také jednoduché, ale rolu favorita potvrdil a postúpil ďalej po výhre 3:1. V piatom zápase sa stretli Rudo Gabriš a Rasťo Antoš. Rasťo sa prekúsal cez baráž, ale na dobre hrajúceho Ruda to nestačilo a Rudo si pripísal hladkú výhru 3:0. Šiesty zápas spojil dvojicu Peťo Mészáros a Igor Kubinyi. Peťo rolu favorita potvrdil a jeho útok na druhé miesto naberalo na sile. Igorovi nedal šancu a po výhre 3:0 sa tešil z postupu. V predposlednom zápase sa stretli Marek Kilian a Janči Hruška. Marek opäť po dlhšej dobe ukázal, že vie hrať pekné šípky a po výhre 3:1 postúpil medzi 8 najlepších. V poslednej dvojici barážový kvalifikant Dominik Kocek vyzval lídra Simona Szedlára. Simon sa moc nezapotil a bez problémov postúpil po výhre 3:0.


LAST 8: Posunuli sme sa do ďalšej fázy, kde sa predstavila najlepšia osmička večera. V prvom zápase sa proti sebe postavila dvojica Rišo Bergendi a Laco Hájos. Rišo hral celý večer pekné šípky, ale mal proti sebe silného a ťažkého súpera, na ktorého nestačil. Laco ovládol zápas 3:0 a postúpil už do semifinále. V druhom zápase sa stretli domáci hráči s menom Marek 😊. Marek Lenčéš vs. Marek Galbavý. Takisto aj v tomto zápase favorit nedovolil žiadne prekvapenie a súperovi nepustil ani leg. Marek Lenčéš vyhral 3:0 a postúpil medzi najlepšiu štvorku. Do tretice zápas, ktorý skončil výsledkom 3:0. Peťo Mészáros vs. Rudo Gabriš. Čakáte prekvapenie? Zbytočne... Peťo to rýchlo vybavil a aj on sa prebojoval do semifinále 😊. V poslednom zápase to bolo o inom. Tu sa odohralo päť legov. Marek Kilian poriadne hrýzol favorita Simona Szedlára, ale ten to nakoniec zvládol a ťažko vybojoval postup po výhre 3:2. 


SEMIFINÁLE: Najlepšia štvorica hráčov bojovala o finále: Hájos, Lenčéš, Szedlár a Mészáros. Až trojica domácich hráčov mala šancu na triumf. V prvej dvojici sa stretli Marek Lenčéš a Laco Hájos. Marek sa vezie na víťaznej vlne a ku koncu sezóny začína hrať skvelé šípky. Laco na druhej strane vždy patrí medzi favoritov a chcel prekaziť domáce finále... Zápas ovládol Marek a po výhre 3:1 si zabezpečil boj o triumf a aj to, že vo finále budú len domáci hráči 😊. Druhú dvojicu obstarali naši skvelí juniori Peťo Mészáros a Simon Szedlár. Chlapci obľubujú vzájomné zápasy a motivácia bola veľká. Peťo mal istotu, že predbehne v tabuľke Filipa a dostane sa na druhé miesto. Simon utiekol práve Filipovi a robí si náskok na to, aby sa stal šampiónom ligy. Aj keď predchádzajúci zápas urval Simon len tak tak, tu nedal Peťovi šancu a stačili mu iba tri legy na hladkú výhru 3:0 a postup do finále 😊.


FINÁLE: Do finále sa nám v hre KRIKET prebojovala domáca dvojica Marek Lenčéš a Simon Szedlár. Úradujúci šampión zo sezóny číslo 8 a proti nemu aktuálny líder tabuľky, ktorý to má skvele rozohraté. Áno, pravda, že Marek nejaké to kolo vynechal, ale stále má šancu zabojovať o celkové tretie miesto. Simon na druhej strane je len zopár kôl od toho, aby sa stal najmladším víťazom našej šípkovej ligy v Šali 😊. K finále opäť len v skratke... Marek preukázal svoje skúsenosti a skvelú formu. Nedopustil žiadnu drámu a zvíťazil presvedčivo 4:1 😊. 

Marekovi Lenčéšovi srdečne gratulujeme k víťazstvu a ďakujeme za krásne šípky, ktoré opäť predviedol 😊. 12. kolo zaslúžene ovládol 😊. Simon rovnako predviedol skvelú jazdu tak ako to u neho poznáme a priblížil sa k celkovému titulu. Ostatným účastníkom ďakujeme za návštevu a tešíme sa, že ste si prišli zahrať a zabaviť sa. Nie každý sa doteraz stretol s touto hrou a tak to máme aspoň za sebou 😊. Touto cestou Vás chceme pozvať na ďalšie kolo – trináste, ktoré sa bude hrať v klasickom formáte a tradične stredu. Nech sa páči – dvere ku nám sú otvorené a budeme veľmi radi, ak prídete. Dovtedy, trénujte a bavte sa šípkami 😊. Čaaawte...
Vytvorte si webové stránky zdarma!