9. sezóna - 13. kolo

01.09.2023
Po minulom špeciálnom kole (hrali sme hru kriket) sa nám zmenilo poradie na prvých priečkach v tabuľke. Už dlhšie je lídrom Simon Szedlár a na druhé miesto sa prebojoval druhý junior Peťo Mészáros, ktorý predbehol Filipa Apolena. No darmo, letnú ligu si podmanili naši talentovaní juniori 😊. Chalani nám robia radosť a spravili nám ju aj mimo ligy, pretože sobotu reprezentovali náš klub na tradičnom turnaji Aréna open v Nových Zámkoch a uspeli na výbornú. Simon ukázal svoje umenie v turnaji juniorov, keď sa stal víťazom a podarilo sa mu obhájiť triumf z minulého roka 😊. Svoje meno zviditeľnil aj druhý junior Peťo Mészáros, ktorý pre zmenu v turnaji mužov ukázal, že ak bude takto pokračovať, bude patriť medzi absolútnu Slovenskú špičku a určite má dvere otvorené spolu so Simonom aj do svetových šípiek 😊. Peťo išiel skvele až do TOP 8 (podarilo sa mu poraziť aj Jóžiho Rucsku), kde mu stopku vystavil Miro Rajnoha, ktorého poznáme z našej ligy a chodieva si ku nám zahrať. Chalanom gratulujeme a držíme palce aj naďalej 😊. 


To je už ale za nami, tak ako aj 13.kolo, ktoré sme odohrali stredu. Opäť sme sa vrátili ku klasike – 501 DO a prišlo si zahrať spolu 31 hráčov. Nováčika sme mali jedného, ALE... Patrik Gábor je nováčik v našej lige, ale je to majster Trnavskej ligy a skvelý šípkar, takže preto pri slove nováčik ALE 😊. Samozrejme, automaticky sa radil medzi najväčších ašpirantov na výhru a keď k nemu pridáme hráčov ako Miro Rajnoha, Marek Lenčéš, Kubo Daniš, Laco Hájos, Dano Břeň, Filip Apolen, ďalší skvelí hráči zo Zlatých Moraviec, Trnavy a samozrejme naša domáca Šalianska banda na čele s juniormi – Simonom a Peťom, tak kvalita tomuto kolu rozhodne nechýbala a bolo sa na čo tešiť. Rozlosovali sme sa do 6 skupín a okrem prvej, ktorá mala 6 hráčov a bola brutálne nabitá TOP hráčmi, mali ostatné pätice hráčov. Postup si vybojovali najlepší dvaja hráči a hráči na treťom mieste si dali baráž o 4 zvyšné postupové miesta.

Skupina A: V najťažšej a najsilnejšej skupine večera sa najviac bonusovalo a bolo jasné, že jeden zo silných hráčov skončí už v skupine. Skupinu ovládol Miro Rajnoha. Nebolo to bez prehry, ale jednu prehru si dovoliť mohol a s lepším skóre sa usadil na čele. Pridal aj bonus zavretia do 18-tej šípky 😊. Skvele mu sekundoval Oliver Novotný, ktorý tiež 4 zápasy vyhral a postúpil z druhého miesta do ďalšej fázy. Do baráže sa vďaka vzájomnému zápasu s Filipom Apolenom prekúsal Fero Belica st., ktorý mal možnosť bojovať o postup v dodatkovej súťaži (Fero pridal aj bonusy – zavretie 104 + bingo + do 18-tej šípky 😊). Smolu mal žiaľ Filip Apolen, ktorého zastavil spomínaný Fero a horší vzájomný zápas ho odsunul až na štvrté miesto a tak sa jeden z favoritov a aktuálne tretí hráč celkovej tabuľky lúčil s kolom už po skupine (Filip tiež hodil bingo). Nárok na postup nedostala dvojica Radko van Kobra a Peťo Kacska. Radko vyhral jeden zápas a Peťo nemal šťastie ani na ten jeden.


Skupina B: Od druhej skupiny sme mali už len pätice hráčov a skvelú formu a mohutný finish ukazuje Peťo Mészáros, ktorý opäť nedal súperom najmenšiu šancu a prešiel hladko. Všetkých súperov zdolal a pustil iba jediný leg 😊. Ku skvelej hre prihodil aj jedno bingo a zatvorenie do 18-tej šípky. V boji o priamy postup rozhodol jediný leg. Jeden plusový leg pomohol Zoltánovi Szendrődimu na postup priamo z druhého miesta. Stačili mu na to dve výhry. Rovnako dve výhry zaknihoval aj Martin Vicena, ale práve tento spomínaný leg ho odsunul na tretie miesto a tak ho čakala baráž na 9 šípiek. Mimo postupové pozície skončil štvrtý Peťko Šujdák, ktorý vyhral iba jeden zápas, ale pripísal si bonus za zatvorenie BULLom 😊. S rovnakým skóre ako Peťko skončil posledný Ondrej Kubiček. 


Skupina C: V tretej skupine večera sa tradične darilo Jakubovi Danišovi. Kubo ukázal peknú hru, ktorú okorenil plným počtom výhier a iba dva legy stratil. Pripísal si aj dva bonusy – bingo + zatvorenie do 18-tej šípky 😊. Slušne mu dýchal na chrbát druhý v poradí – Igor Kubinyi, ktorý prehral iba s Jakubom a bez problémov sa kvalifikoval do ďalšej fázy. Tretím do partie šťastných v skupine C bol Jaroslav Halmovský. Jaro síce nie priamym postupom, ale jeho šance žili, keďže si dvomi výhrami vybojoval baráž. Štvrtý skončil Matúš Kompas. Jedna výhra bola málo a šípkový večer sa pre neho skončil. Šancu nedostal Janči Hruška, ktorému sa nepodarilo bodovať.


Skupina D: Štvrtá skupina zostala bez prekvapenia. Najväčším ašpirantom na triumf bol Laco Hájos a ten to do bodky potvrdil. Laco zdolal všetkých súperov, pričom stratil iba jediný leg a zaujímavosťou bolo, že si pripísal 2 bonusy – oba zatvorenia BULLOM 😊. V boji o druhé postupové miesto si to rozdala trojica Mikloš, Dobrócsi a Šujdáková. Medzi Michalom Miklošom a Romanom Dobrócsim to bolo fifty – fifty. Obaja vyhrali dva zápasy a aj skóre mali rovnaké, takže prišiel na rad vzájomný zápas a ten zvládol lepšie Michal, čím si zabezpečil postup z druhého miesta. Roman sa tak kvalifikoval do baráže z tretej pozície. Žiaľ, Erika Šujdáková aj napriek dvom výhram nedostala šancu do baráže, pretože mala najhoršie skóre. Jožko Mokrý skončil posledný a nebodoval.


Skupina E: V piatej skupine večera nám ukázal nováčik Paťo Gábor, aký vlastne nováčik je 😊. Tradične skvelá hra, pri ktorej stratil iba jediný leg a vyhral všetky zápasy. Suverénny postup z prvej pozície a k tomu kopec bonusov v podobe zatvorenia čísla 110, zavretie BULLom a 3 x zavretia do 18-tej šípky 😊. Slušné šípky predviedol aj druhý Dano Břeň, ktorý taktiež postúpil ďalej. Tri výhry jasne stačili na postup ďalej a jedinú prehru mu vystavil Paťo. Do baráže sa z tejto ťažkej skupiny kvalifikoval Marek Galbavý, ktorému dve výhry zabezpečili tretie miesto a mal šancu bojovať o TOP 16. Marekovi Kilianovi to ušlo tesne, keď prehral v zápase o baráž s Marekom a šípkový večer sa pre neho skončil. Poslednou do partie bola Dominika Kyselicová, ktorá ale nebodovala.


Skupina F: Posledná skupina večera bola rovnako ťažká ako tá prvá a aj tu musel jeden silný hráč z kola von. Marek Lenčéš hrá v poslednej dobe skvele a aj keď to nebolo bez prehry, skupinu vyhral. Síce len o skóre, ale vyhral a pridal jeden bonus za hodené bingo 😊. O jeden leg za ním skončil s tromi výhrami Laci Bazsó, ktorý si rovnako zabezpečil účasť v pavúku a tešili sme sa čo nám predvedie v ďalšej fáze. Do baráže si vyhádzal cestu Fero Belica ml, ktorému dve výhry stačili a aj tu to bolo tesne o skóre. Fero pridal aj bonus za zavretie do 18-tej šípky. No a prekvapenie večera bol koniec Simona Szedlára v skupine. Rovnako ako Filip, rovnako aj Simon vypadol o skóre a musel z kola von – také sú šípky... Posledný v skupine skončil Peťo Šujdák st. a tým sme uzavreli skupinovú fázu.

Po skupinách sme odohrali baráž na deväť šípiek, v ktorej sa stretli trojice. Skupina A: Fero Belica st., Marek Galbavý a Jaro Halmovský. Najlepšie sa darilo Ferovi a Jarovi, ktorí postúpili ďalej. Smolu mal Marek. Druhú trojicu tvorili: Maťo Vicena, Fero Belica ml. a Roman Dobrócsi. Postup si pripísali Roman a Fero. Žiaľ, pre Maťa sa večer skončil...
Baráž sme odohrali rýchlo, zvyšnou postupujúcou štvoricou hráčov sme doplnili pavúka a pustili sme sa do bojov o triumf.

OSEMFINÁLE: V prvom zápase pavúka na seba narazili Miro Rajnoha a Fero Belica ml. Favorit zápasu bol jasný. Miro si už zopár triumfov pripísal a mladší súper mu nemal robiť problémy. Rozhod na stred vyhral Miro a začínal. Prekvapujúco ale v prvom legu lepšie hádzal Ferino a ukradol súperovi podanie – 0:1. Miro ale pridal na vyššie obrátky a hneď pri podaní Fera odpovedal rovnakou mincou. Číslo 80 zatvorené a bolo vyrovnané. Potom sa už Miro naplno rozbehol a v treťom legu si nechal po 12-tich šípkach 120. Samozrejme si šanghaj vychutnal a 15-tou šípkou otočil zápas 😊. Pokračoval v pekných náhodoch a ďalší bonus pridal v poslednom legu. Pri podaní súpera zatvoril 17-tou šípkou a celý zápas ovládol po výhre 3:1 (priemer 77) 😊. V druhom zápase mal ťažkého súpera náš Marwel Igor Kubinyi. Dano Břeň je vždy ťažký oriešok. Na stred bol bližšie Dano a začínal. Proti podaniu ale pekne zahral Igor a D3 mu dal výhodu v podobe brejku – 1:0. Dano ale samozrejme pridal a začal zvyšovať tempo. Lepšími náhodmi pri podaní súpera zhodil na D2 a vyrovnal. Dano mal servis na svojej strane a bezpečne si ho uhral a získal výhodu. Zatvoril D8 a zápas otočil. Igor nehral zle a snažil sa o vyrovnanie, ale jeden triple naviac na strane Dana a tri šípky na výhru. Dano už nepustil súpera k terču a zápas vyhral 3:1. V treťom zápase sme mali favorita na strane nášho Mareka Lenčéša. Tomu sa pokúsil vzdorovať Zoltán Szendrődi. Rozhod na stred vyhral Marek a začínal. Prvý leg mal Marek jasne v réžii a pripravené číslo 56 pekne zavrel na dve šípky – 1:0. Hneď na to pri podaní súpera nezaváhal a opäť na dve šípky zatvoril číslo 75 😊 – 2:0. V poslednom legu Marek opäť krásne nahádzal, ale poriadne ho potrápili double. 5 kôl sa mu nedarilo zatvoriť, ale náskok mal veľký, takže nakoniec to zvládol a celý zápas vyhral 3:0. Štvrtý zápas obstarala dvojica Laco Hájos a Fero Belica st. Na stred bol úspešnejsí Laco a prvý leg podával. Vyrovnané hody rozlúskli až double a tam bol o kúsok lepší Laco – 1:0. Fero sa ale nevzdával a v ďalšom legu si netrafené double napravil. Zhodil si na D20 a zatvoril – 1:1. V treťom legu ale Laco svoje podanie využil naplno a slušné náhody ho dostali na D10 a na prvú trafil. V poslednom legu mal Fero šancu vyrovnať ale nepodarilo sa. Fero si zohral na číslo 60 a Laco na 80. Laco na 3 šípky zavrel a celý zápas vyhral 3:1. V piatom zápase si zahrali Kubo Daniš a Roman Dobrócsi. Miernym favoritom bol Jakub, ale v pavúku už niet ľahkého súpera. A veru sa to aj potvrdilo. Do zápasu začínal Roman a prvý leg si aj udržal. Jakub mal šancu vyrovnať, ale double ho neposlúchali a Roman dokázal ponúknuté šance využiť a bol jeden leg od postupu. Kubo si v treťom legu skvele zhodil a skoro to opäť prehádzal. Nakoniec sa mu podarilo zavrieť a zdramatizoval na chvíľu zápas znížením na 1:2, ale to bolo všetko z jeho strany. Roman si prihral na 52 a Kubo musel zavrieť 102. Nepodarilo sa a Roman zatvoril 20-tou šípkou. Zápas vyhral 3:1 a išiel medzi najlepších 8 hráčov. Šiestu dvojicu určili Paťo Gábor a Oliver Novotný. Favoritom bol Paťo a v tomto zápase sme si užili vrchol sezóny (zatiaľ) 😊. Pred zápasom trénovali Paťo Gábor s Danom Břeňom práve 170-tky a Paťo sa naozaj zaskvel... Ale pekne po poradí. Oliver začínal do zápasu a Paťo hneď kradol podanie. 140-tkou si zhodil na D20 a bum na prvú – 1:0. V druhom legu prišlo to čo dokázal na našej lige zatiaľ iba Igor Bilka a to poriadne dávno. Paťo si po 15-tich šípkach pripravil 170 a BIG FISH bol na svete 😊. 18-tou šípkou ukázal ako trénoval s Danom pred zápasom 😊 (pri tréningu obaja trafili 2 x 170). V poslednom legu Paťo pokračoval v peknej hre a Oliverovi nedal šancu. Paťo po výhre 3:0 postúpil ďalej (priemer 78) a ku 170-tke srdečne gratulujeme 😊. Predposledný zápas odohrali Michal Mikloš a Laco Bazsó. V osemfinále jediný zápas hraný na plný počet legov. Do zápasu začínal Laco a prvý leg si predoubloval. Mal kopec šípiek na udržanie podania, ale double neposlúchali a Mišo získal prvý leg. Druhý leg bol rovnaký ako ten prvý. Laco nevyužil šance od Miša, ktorému sa tiež double nedarili, predsa trafil a bolo 2:0. Mišo mohol v treťom legu rozhodnúť, pretože po 12-tich šípkach pripravil číslo 76, ale zľakol sa výhry a Laco horko-ťažko ale dal – 2:1. Laciho to naštartovalo a veril si na obrat. Tri náhody 100 ho dostali až na číslo 40 a na prvú šípku zatvoril a dostal zápas do rozhodujúceho legu. V tom poslednom už Mišo nefungoval a Laco išiel na víťaznej vlne. 19-tou šípkou zatvoril D17 a dokonal obrat. Laco po výhre 3:2 postúpil a čakal na súpera z poslednej dvojice Peťo Mészáros vs. Jaro Halmovský. Favoritom bol Peťo a do zápasu začínal. Prvý leg sa rozhodoval na doubloch. Jaro premenil a získal brejk – 0:1. Potom ale Peťo zabral a dokázal vyrovnať. Pripravil si číslo 101 a zatvoril. Krásne zatvorenie a stav 1:1. V treťom legu Peťo pokračoval a 76 tiež dokázal zavrieť z fleku a otočil zápas na svoju stranu. Jaro ale bojoval a mal vo štvrtom legu šancu vyrovnať, ale nepremenil a Peťo trestal prvou šípkou. D16 nám uzavrel zápasy v last 16 a Peťo bol posledným postupujúcim. 


ŠTVRŤFINÁLE: Hneď prvý zápas proti sebe postavil dva kanóny. Na jednej strane stál skvelý Miro Rajnoha a na druhej strane zdravím obmedzený Dano Břeň, ktorý ale hral dobre a verili sme, že uvidíme skvelý zápas. Kto pozeral, ten sa nenudil a videl skvelé predstavenie z oboch strán 😊. Rozhod vyhral Miro a začínal. Prvý leg ale proti podaniu sadol skvele Danovi a hneď nám ukázal, že aj keď nemôže trénovať, tak to vie. Po 15-tich šípkach pripravil 96 a zatvoril – 0:1. V druhom legu podával Dano a opäť skvelé predstavenie. Miro poriadne pridal a útočil na zavretie 164. Dva triple 19 a tesná šípka do zeleného stredu! Škoda, ale krásny pokus. Dano ale nebol pozadu a svoje šance dostal. Nakoniec to trošku pokazili double, lebo chalani niečo minuli, ale predsa Miro získal späť brejk – D1 ako sa patrí na majstra 😊. Tretí leg chalani nechali double tak a opäť nakladali. Dano po 15-tich pripravené 62, ale tri šípky mal Miro a 105 na terči. A prásk – zatvorené a mali sme otočku – 2:1. Štvrtý leg a na podaní Dano. Opäť obojstranná paráda a po 15-tich šípkach Dano 84 a Miro 58 na výhru. Lenže Dano nepustil Mira a 84 zavrel 😊. Mali sme skvelý zápas v parádnom tempe a stav 2:2. Vyrovnaná bitka až do konca. Aby Miro ukázal svoju genialitu tak si pripravil 140 a elegantne ukončil zápas! Miro vybojoval výhru 3:2 – 18-tou šípkou 😊 (priemery hráčov 74 vs.73).V druhom zápase bojoval Marek Lenčéš o tretie miesto v celkovej tabuľke a aj keď mal stratu na Filipa, ten nepostúpil a Marek mal šancu stiahnúť náskok. Proti bol ale Laco Hájos, ktorý je veľmi ťažký súper. Marek do zápasu začínal a prvý leg sa poriadne obaja potrápili v koncovke. Marek ale nakoniec dal a viedol 1:0. V tom druhom pri podaní Laca šupol Marek bingo a dostal sa do výhody. Tú dokázal využiť a zvýšil na 2:0. Marek bol jeden leg od postupu do semifinále a mal výhodu podania na svojej strane. Opäť krásne náhody a bezpečný náskok dali pohodu pri čísle 91, ktoré zatvoril a celý zápas ovládol 3:0 😊. V treťom zápase sa snažil Roman Dobrócsi zastaviť skvele hrajúceho Paťa Gábora, ktorý mal čerstvo za sebou BIG FISH. Roman vyhral rozhod na stred a začínal. Prvý leg začal Paťo opatrne a Roman to mohol využiť. Double ale odolali a Paťo predsa uchmatol leg – 0:1. Druhý leg bol opäť lepši v náhodoch Roman, ktorý si pripravil číslo 48 a Paťovi zostalo 133. Paťo dokáže zatvárať čísla 100 + (už mal večer nejaké zavreté... + 170) a opäť predviedol skvelé šípky a nedovolil súperovi hodiť si na vyrovnanie. Miesto toho bolo 0:2. Tretí leg opäť vyrovnané skórovanie, ale Roman double netrafil a Paťo áno. Paťo tak vyhral 3:0 a bol tretím semifinalistom. Posledný zápas tejto fázy odohrali Laci Bazsó a náš junior Peťo Mészáros. Laci do zápasu začínal a ujal sa vedenia 1:0. Využil slabý začiatok Peťa a leg bol jeho. Peťo mal pomalší rozbeh a Laci to mohol využiť ale double nedal a Peťo zatvoril číslo 70 a bolo vyrovnané. Tretí leg opäť na podaní Laci a vyrovnaný leg dospel až k číslu 122, ktoré Laco zatvoril a opäť vyhrával – 2:1 😊. Vo štvrtom legu mal šancu Laco ukončiť súpera, ale opäť ho zradili double a Peťo neodmietol ponúknutú šancu. Vyrovnal na 2:2 a tak sa išlo do rozhodujúceho legu. Peťo sa viezol na pozitívnej vlne a bolo to vidieť. Krásne náhody a pripravený D4 na postup. Laci nebol pozadu, ale zostalo mu 36 a Peťo dal. Otočil zápas a vyhral 3:2.


SEMIFINÁLE: Tu už nebolo čo vyberať 😊. Zo štvorice Mészáros, Lenčéš, Gábor a Rajnoha sme spoznali víťaza. Kto to bol? Prvý zápas sa proti sebe postavili Miro Rajnoha a Marek Lenčéš. Skvelá dvojica, kde Miro ukazoval v pavúku zápasy s priemerom 70+ a je hráčom s najviac výhrami v letnej šípkovej lige. Marek ako šampión posledného ročníka zlepšuje svoje výkony každým kolom a sťahoval náskok na tretieho Filipa. Miernym favoritom bol Miro a začínal do zápasu. Lepší štart ale predviedol náš kapitán. Marek si tromi vysokými náhodmi prihral na číslo 42 a hneď súpera brejkol – 0:1. Druhý leg si Marek zohral a mal šípky na navýšenie skóre, ale tentokrát double netrafil a Miro si zobral podanie späť – 1:1. Tretí leg naplno odpálil Miro a vypracoval si vysoký náskok. Zohral si na číslo 80 a na dve šípky zavrel. Otočil zápas vo svoj prospech a Marek musel bojovať o vyrovnanie pri svojom podaní. Miro ale hodil bingo a získal výhodu. Zohral na D20 a na prvú zavrel. Zápas ovládol 3:1 a postúpil do finále (priemer 70). V druhom zápase sa stretli Paťo Gábor a Peťo Mészáros. Paťo hral celý večer skvele a jeho zatvorená 170-tka potešila všetkých. Samozrejme, nechcel skončiť a mal najvyššie ambície. Peťo zahájil stíhaciu jazdu na lídra Simona Szedlára a náš junior chcel poraziť ťažkého súpera. Paťo vyhral rozhod na stred a začínal. V prvom legu bol ale lepší Peťo. Zohral si na 78 a prehodil! Ale svoje šance dostal opäť a nevyužil to. Paťo trestal a udržal podanie – 1:0. Druhý leg mal lepšie skórovanie Paťo a pri podaní juniora kradol servis. Peťovi nešli triple a mali sme stav 2:0. V poslednom legu to Paťo odpálil naplno a po 12-tich šípkach mal skóre 63. Paťo to dokázal zatvoriť 15-tou šípkou a zápas vybavil hladko 3:0.


FINÁLE: Nakoniec to najlepšie. Najlepšie finále tejto sezóny odohrala dvojica Miro Rajnoha a Paťo Gábor. Ako ste tipovali? Kto podľa Vás vyhral 13.kolo? Miro hrá nádherné šípky a opäť to potvrdil. Ďalšia účasť, ďalšie finále a chcel ďalšiu výhru. Paťo pri prvej návšteve našej ligy predviedol krásne šípky a zaslúžene sa dostal do finále. Zatvoril 170 a zapísal sa medzi legendy našej ligy. Rozhod na stred určil, že Miro do zápasu začínal. Ale lepší štart predviedol Paťo a číslo 82 mu nerobilo žiadny problém 17-ta šípka a stav 0:1. Lenže Miro poriadne pridal a hneď v ďalšom legu ukázal on niečo podobné. 18-ta šípka a mali sme vyrovnané. Tretí leg a na podaní Miro. Začal leg skvele a aj skvele ukončil. Paťo síce hodil 180-tku, ale bola to len zohrávka na 62, pričom Miro zatváral a zatvoril 48 – 2:1 a otočka v zápase. Štvrtý leg bol zlomový. Miro pridal o jeden triple viac a zostalo mu 105. No a dnešný deň patril zatvoreniam 100 + a aj finále si zaslúžilo krásu v tejto podobe a 105 zatvoril – 3:1. Piaty leg a opäť obojstranná krása. Miro zhodil na 40, ale Paťo mal 32 a zavrel – 3:2. Paťo živil šancu na obrat, ale double v rozhodujúcej chvíli nedal. Miro už nedovolil žiadny obrat v zápase a D20 ukončil krásne finále – najkrajšie v letnej lige. Miro vyhral 4:2 a obaja predviedli krásne šípky s priemermi 73 a 74 😊. 

Mirovi srdečne gratulujeme k ďalšej výhre a opäť ukázal, že je jeden z najlepších hráčov v okolí. Sme radi, že chodí ku nám hrávať 😊. Paťovi rovnako ďakujeme za krásne finále a gratulujeme k zavretiu čísla 170 a sme radi, že aj on si našiel cestu ku nám. Všetkým ostatným ďakujeme za účasť a toto kolo nám naozaj ukázalo veľkú kvalitu. Hráči predviedli skvelé výkony a najmä zavretia 100 + - tých teda bolo 😊. Sme veľmi radi a budeme sa tešiť na Vás ďalšiu stredu. Touto cestou Vás pozývame na 14.kolo. Prídite si ku nám zahrať 😊. Dovtedy trénujte a bavte sa šípkami. Čaaaaawte...
Vytvorte si webové stránky zdarma!