9.sezóna - 2.kolo

18.06.2023
Minulú sobotu sme dohrali posledný turnaj, ktorý bol rozohratý. Tým turnajom bola regionálna liga družstiev. Najlepších osem tímov sa stretlo v boji o titul a náš klub zo Šale bol hostiteľom záverečného turnaja. Medzi najlepšími ôsmymi družstvami malo zastúpenie aj naše mužstvo DC Šaľa 😊. Cez Sereď sme sa prebojovali do semifinále a aj keď sme podľahli finalistom z Trnavy, veľmi si ceníme tretie miesto, ktoré je prvým úspechom nášho klubu na tejto úrovni 😊. Taaakže... Súťaže sú ukončené, začína leto a my sme pred týždňom spustili 9. Ligovú sezónu (letnú ligu). Spoznali sme prvého víťaza – Jakuba Daniša, ktorý na druhé kolo neprišiel a tak nemohol svoj triumf zopakovať. Bolo jasné, že budeme mať nového víťaza 😊. 
Stredu sa do ligového kola číslo 2 prihlásilo spolu 23 hráčov a tentorkát sme nemali nového hráča. Šípkarov sme rozlosovali do štyroch skupín. Okrem poslednej skupiny, kde bolo päť hráčov sme v ostatných skupinách mali hráčov šesť. Takže si každý zahral dosť a z každej skupiny si postup vybojovala najlepšia štvorica. To znamená, že sme sa vyhli baráži. 

Skupina A: V prvej skupine večera nedal žiadnu šancu súperom náš hrdina zo soboty – Peťo Mészáros, ktorý vyhral všetkých päť zápasov so skóre 10:2 😊. Ku skvelej hre pridal aj bonusy – bingo a zatvorenie do 18-tej šípky 😊. V boji o druhé miesto rozhodovalo skóre. Obaja hráči – Marián Baláži aj Rasťo Antoš vyhrali zhodne tri zápasy a v prospech Mariána rozhodol jeden leg. Marián tak postúpil do pavúka z druhej priečkya Rasťo z tretej. Rasťo ale pridal jeden bonus – zatvorenie čísla 100 😊. Posledným, kto si vybojoval postup do pavúka bol Juro Bednárik, ktorému stačili dve výhry. Bolo jasné, že narazí na ťažkého súpera, ale postup sa počíta. Mimo postupovú štvorku zostala dvojica Peťo Šujdák st. a Janči Hruška, ktorí si pripísali aspoň po jednej výhre a zaznamenali nejaký bodík do tabuľky.


Skupina B: Druhá skupina večera sa stala jasnou záležitosťou Gaba Kuboviča, ktorý to rozbil ako za starých časov 😊. Gabo vyhral všetkých päť zápasov a dokonca s lepším skóre ako Peťo z prvej skupiny – 10:1 😊. Ku skvelej hre pridal aj jedno bingo. Veľmi peknou hrou si vybojoval postup z druhého miesta Marek Lenčéš, ktorý prehral iba zápas s Gabom. Ku štyrom výhram pridal aj jedno zatvorenie do 18-tej šípky 😊. Podobne peknú hru predviedol aj junior Maxi Csimma, ktorý si tromi výhrami vybojoval tretie miesto a aj on si vybojoval účasť v najlepšej 16-ke. Posledným postupujúcim sa stal Peťo Prna ml., ktorému stačili dve výhry. Pod čiarou postupu skončil Zoltán Szendrődi, ktorému to nevyšlo a pripísal si iba jednu výhru. Najmladší účastník kola – Peťko Šujdák nebodoval vôbec a skončil posledný.

Skupina C: Najúrodnejšia skupina večera (bonusy) priniesla podľa očakávania triumf čerstvého juniorského reprezentanta Simona Szedlára. Simon síce jeden zápas prehral, ale aj tak zvládol skupinu s prehľadom a ku štyrom výhram prihodil aj 2 x zatvorenie do 18- tej šípky 😊. Hráči na druhej, tretej a štvrtej postupovej priečke vydolovali tri výhry 😊. Druhý skončil Zsolti Csimma, ktorý mal najlepšie plusové skóre (+2) a prihodil aj bonus – zatvorenie do 18-tej šípky. Na treťom mieste skončil Rišo Bergendi, ktorý mal plusové skóre (+1) a bonusoval jedným hodeným bingom a pridal aj zatvorenie čísla 103 😊. Posledným postupujúcim bol Luky Bachratý, ktorý tiež trikrát vyhral, ale skóre (0) ho odsúdilo na štvrté miesto. Rovnako aj on pridal bingo. Mimo postup zostala dvojica Igor Kubinyi a Erika Šujdáková. Igorovi dve výhry nestačili a Erika žiaľ nebodovala.


Skupina D: V poslednej skupine si chalani zahrali o zápas menej, lebo ich bolo len päť. Ale zato mali väčšiu šancu na postup 😊. Rovnako ako minulé kolo, aj toto kolo zahral čisto Laco Hájos, ktorý bez straty legu prešiel hladko skupinou a stal sa jasným víťazom poslednej skupiny 😊. Skvele mu sekundoval Marek Galbavý, ktorý s tromi výhrami obsadil druhé miesto a rovnako nechýbal medzi favoritmi na triumf. O dve zvyšné postupové miesta bola mela. Traja hráči s jednou výhrou skončili na treťom až piatom mieste a žiaľ jeden mal smolu. Peťo Kacska si vybojoval postup z tretieho miesta, keďže mal najlepšie skóre. O jeden leg horšie skončil Majo Ujházi, ale mal šťastie a postúpil z posledného miesta. O jeden leg to ušlo Tomimu Somogyimu, ktorý nepostúpil ďalej. 

Osemfinále: Po skupinách sme sa pustili do pavúka a v prvom zápase na seba narazili Peťo Mészáros a Peťo Prna ml. Mladší z dvojice s prehľadom v troch legoch triumfoval a po výhre 3:0 sme poznali prvého štvrťfinalistu. V druhom zápase sa stretli Marek Galbavý a Rišo Bergendi. Vo veľmi vyrovnanom zápase išiel do vedenia Rišo, ale Marek využil šance na doubloch a dokázal zápas otočiť na postupových 3:1. Druhým postupujúcim bol Marek a pokračovali sme tretím zápasom medzi Zsoltom Csimmom a Rasťom Antošom. Do zápasu lepšie vstúpil Rasťo, keď ukradol súperovi podanie a vzápätí to potvrdil svojim – 0:2. Potom Zsolti dokázal znížiť a vykresal iskierku nádeje, ale Rasťo mu nedal pri svojom podaní šancu a po výhre 3:1 postúpil ďalej. Štvrtá dvojica – Gabo Kubovič a Majo Ujházi začali v prvom legu na doubloch zle a nakoniec sa podarilo Majovi zatvoriť D9 na krádež legu – 0:1. Potom si ale Gabo zobral požičané späť a rovnakou mincou odpovedal – 1:1. Tretí leg bol jasnou záležitosťou pre Gaba a ujal sa vedenia 2:1, aby Majo nevyužil double na vyrovnanie a Gabo ukončil zápas výhrou 3:1. V piatom zápase sa stretla dvojica Simon Szedlár a Juro Bednárik. V tomto zápase bol lepší junior Simon, ktorý nedal Jurovi moc šancí. Rýchlo sa ujal vedenia 2:0, aby v treťom legu začal bingom, ktoré mu pomohlo vytvoriť veľký náskok, ktorý ale skoro premrhal na doubloch, ale aj tak bola z toho hladká výhra 3:0 😊. Šiesty zápas Marek Lenčéš a Peťo Kacska mal favorita na strane Mareka. Prvý leg začal lepšie Marek a takmer si ho predoubloval. Nestalo sa a podarilo sa mu zavrieť D2 – 1:0. Potom mal šancu Peťo vyrovnať, ale nezavrel a Marek mu podanie ukradol 19-tou šípkou – 2:0. Tretí leg už Peťo nedokázal držať krok s favoritom a Marek zápas ukončil výhrou 3:0. Predposledný zápas Marián Baláži a Maxi Csimma bol bitkou na päť legov. Mladší z dvojice Maxi sa ujal vedenia 1:0 a 2:1, ale nedokázal skvelú pozíciu na postup využiť vo štvrtom legu, keď si pripravil double, ale nezavrel a súper dokázal vyrovnať. V poslednom legu už Maxi nemal silu vzdorovať a Marián po výhre 3:2 postúpil medzi osem najlepších. Posledný zápas postavil proti sebe dvojicu Laco Hájos a Luky Bachratý. Do zápasu lepšie vstúpil Laco a prvé dva legy boli pre neho chuťovkou. Ujal sa vedenia 2:0. Lukáš sa ale nevzdal a v treťom legu šupol bingo a zatvoril 18-tou šípkou – 2:1 😊. Laco ale pridal a posledný leg ukoristil 19-tou šípkou a tým pádom aj zápas po výhre 3:1. 

Štvrťfinále: Túto fázu odštartoval zápas Peťa Mészárosa a Mareka Galbavého. Prvý leg sa nedarilo Peťovi trafiť Triple čo malo za následok stratu podania a Marek sa ujal vedenia 0:1. Peťo ale začal lepšie skórovať a v druhom legu vyrovnal, keď sa mu podarilo zatvoriť číslo 80 – 1:1. Zvyšné dva legy dokázal Peťo dotiahnúť do víťazného konca a zápas vyhral po výsledku 3:1 😊. V druhom zápase sa stretla dvojica Rasťo Antoš a Gabo Kubovič. Očakával sa vyrovnaný zápas. Prvý leg sa stal korisťou Rasťa, keď si dobre pripravil a zatvoril. Potom druhý leg Gabo predoubloval, keď veľa šípiek netrafil a Rasťo zvýšil na 2:0. V poslednom legu mal Gabo opäť šancu zápas predĺžiť, ale... Double! Rasťo tak vyhral 3:0 a išiel do semifinále. Tretí zápas bol veľmi kvalitný a postavila sa proti sebe dvojica Simon Szedlár a Marek Lenčéš. Do zápasu začal Simon a mal trochu šťastie, keď si Marek peknými náhodmi pripravil zatváranie, ale nezavrel a Simon podanie uhájil zatvorením čísla 94 – 1:0. Druhý leg Marek opäť predoubloval a vyzeralo to s ním zle, pretože bol stav 2:0 pre Simona a podával na výhru. Marek ale konečne našiel pohodu na doubloch a tretí leg jasne ovládol – 2:1. Vo štvrtom legu mal šťastie, keď Simon nevyužil šance na postup a vyrovnal zavretím čísla 74 – 2:2. Išli sme so rozhodujúceho legu a Simon si takmer predoubloval zápas! Nakoniec ale šťastie stálo na jeho strane a vyradil Mareka po výhre 3:2. Marek aj napriek priemeru cez 67 ťahal za kratší koniec. Posledný zápas tejto fázy – Marián Baláži a Laco Hájos mal favorita na strane Laca. Ten začal do zápasu skvele a hneď v prvom legu zatvoril číslo 100 – 0:1. Potom si skoro predoubloval druhý leg, ale šťastie stálo na jeho strane a D1 mu zabezpečil nádskok dvoch legov – 0:2. V poslednom legu Laco ukázal pokoj na zatváraní a hneď prvou šípkou na D20 ukončil zápas a po výhre 3:0 sme poznali posledného semifinalistu 😊.

 

Semifinále: Zostali nám posledné dve dvojice a v tej prvej sa proti sebe postavili Peťo Mészáros a Rasťo Antoš. Peťo sa sobotu postaral o víťazstvo nášho tímu nad Sereďou a na druhom ligovom kole sa viezol na víťaznej vlne. Na druhej strane Rasťo predviedol veľmi pekné zápasy a vo vyraďovačke mu to išlo skvele. Čakal sa vyrovnaný zápas a ten sme si aj užili 😊. Do zápasu začínal Peťo a tak ako ho poznáme, hneď prskol bingo 😊. Aj napriek tejto výhode a vysokému náskoku tento leg predoubloval! Rasťo využil ponúknutú šancu a ujal sa vedenia 0:1. V druhom legu sa karta obrátila a ponúknutú šancu Peťo využil na vyrovnanie, pretože Rasťo prehádzal kopec šípiek na double – 1:1. V treťom vyrovnanom legu si Peťo double pripravil a zatvoril – 2:1. Mohol aj ukončiť zápas vo štvrtom legu, ale chcel si poriadne zahrať a Rasťo vyrovnal 😊. Rozhodujúci leg mal Rasťo luxusný ná skok, keď po 15-tich šípkach bol na čísle 90 a Peťo nad 300 ale...! Rasťo nedokázal zatvoriť a Peťo sa dostal na double 20, ktorý na prvú zatvoril a vyhral stratený zápas – 3:2 😊. Prvý junior si vybojoval finále a bola tu možnosť, že uvidíme juniorské finále 😊. V druhom zápase sa stretli Simon Szedlár a Laco Hájos. Simon ako čerstvý reprezentant ukazoval svoj potenciál tak ako ho poznáme a robil si zálusk na triumf v tomto kole. Laco sa ale z minulého kola poučil a ukazoval vo vyraďovačke skvelú hru (vlastne celý večer). Do zápasu začínal Simon a bez rešpektu sa pustil do súpera. Prvý leg bol jeho záležitosťou a ujal sa vedenia 1:0. Potom si ale Laco pri svojom podaní pripravil double a aj keď Simon tlačil, ustál to a vyrovnal – 1:1. Tretí leg bol trošku v náskoku Simon, ale nezavrel a Laco si číslo 80 vychutnal na krádež podania – 1:2. Laco podával na výhru a vyrovnaná bitka pokračovala. Simon si hodenou 180 pripravil double 1 čo bola chyba a Laco to využil na tretí leg čo znamenalo jeho výhru v pomere 3:1 a postup do finále. 


Finále: Juniorského finále sme sa síce nedočkali, ale dvojica finalistov bola zaslúžená 😊. Najlepšími hráčmi večera sa stali junior Peťo Mészáros a skúsený Laci Hájos. Peťo sa zlepšuje od zápasu k zápasu a finále nebolo žiadnym prekvapením 😊. Laco hral od skupiny skvelé šípky a určite chcel viac ako účasť vo finále 😊. Peťo vyhral rozhod na stred a začínal do zápasu. Slabší Peťov vstup využil Laco hneď v prvom legu a uchmatol mu podanie – 0:1. Druhý leg sa ťahal Laco za Peťom, ale dva vysoké náhody ho dostali na double a vyhrával 0:2. Peťo sa snažil ako sa dalo, ale smola na zatváraní ho stála aj tretí leg a Laco si vytvoril komfortný nádskok 0:3. Pri vlastnom podaní mohol Laco ukončiť finále najrýchlajšie ako sa dá, ale predsa Peťo zatvoril a súpera trošku znervóznil – 1:3. Piaty leg obaja nevyužili dosť šípiek na double, ale Peťo ešte vykresal nádej na zvrat a znížil na 2:3. V poslednom šiestom legu ale ukázal svoje skúsenosti Laco a nedal nášmu Peťovi šancu, čo znamenalo víťazstvo v zápase 4:2 😊. 


Lacovi gratulujeme k víťazstvu a ďakujeme za krásne šípky počas celého večera 😊. Aj Peťo si zaslúži pochvalu za svoje výkony a rovnako aj jemu ďakujeme 😊. No aby sme nezabudli na zvyšok, rovnako aj vy ste našou súčasťou a patrí Vám vďaka za účasť na druhom kole. Sme radi, že ste exe nás navštívili a touto cestou Vás pozývame na tretie kolo, ktoré odohráme opäť stredu a bude špeciálne 😊. Dovtedy priatelia trénujte a bavte sa šípkami 😊. 
Vytvorte si webové stránky zdarma!