9.sezóna - 1.kolo

09.06.2023

Uplynulý víkend sa odohrali v Topoľčanoch Majstrovstvá Slovenska v steelových šípkach. Tento najväčší sviatok šípkarov ukončil sezónu 2022/2023 a pre náš klub DC Šaľa veľmi úspešne 😀. V hlavnom turnaji nás potešil postupom medzi najlepších 32 hráčov Maťo Chudý (300 hráčov v turnaji). A hlavne naši dvaja skvelí juniori ukázali prečo patria medzi juniorskú elitu na Slovensku 💪. Peťo Mészáros a Simon Szedlár získali trofeje za tretie miesto a všetkých nás veľmi potešili 👏. Gratulujeme Simonovi, Peťovi aj Maťovi 👏. Sezóna sa oficiálne skončila, rovnako ako aj my sme ukončili sezónu číslo 8, ale po krátkej pauze štartujeme 9.ligovú sezónu v Šali. Úradujúcim šampiónom ligy je Marek Lenčéš a šampiónom TOP 8 je Filip Apolen. Uvidíme či sa podarí chalanom svoje triumfy obhájiť. Budú to mať ťažké, pretože kvalita je vysoká a hráči túžia po úspechu 💪. 

 Tak ako sme zvyknutí a ako to už veľmi dobre poznáme, stredu sme sa pustili do bojov o ligové body. Na úvodné kolo novej sezóny sa prihlásilo spolu 28 hráčov a mali sme aj jedného nováčika – Ladislav Baraňay. Laco si prišiel vyskúšať našu ligovú úroveň a zároveň nám aj on ukázal niečo zo svojho šípkového umenia. Rozlosovali sme sa do 6 skupín, z ktorých postupovali do pavúka najlepší dvaja hráči a hráči z tretích miest mali možnosť o svoj postup zabojovať v baráži na deväť šípiek.


Skupina A: V prvej skupine večera úradoval jeden z našich juniorov – Simon Szedlár. Simon porazil všetkých svojich súperov a bez prehry vyhral skupinu A. Stratil iba dva legy a ku skvelej hre prihodil aj 2 x bingo 💪. O postupujúcom z druhého miesta rozhodol vzájomný zápas. Bol to boj medzi Andrejom Herenčárom a Igorom Kubinyim. Andrej zvládol vzájomný duel a táto výhra mu priniesla priamy postup do pavúka. Na druhej strane musel Igor o svoju účasť v najlepšej 16-tke zabojovať v dodatkovej súťaži – baráži na 9 šípiek. Štvrté miesto si vybojoval jednou výhrou Rasťo Antoš a posledné miesto v skupine zostalo v rukách Zoltána Szendrődiho, ktorý rovnako bodoval iba v jednom zápase. 

 Skupina B: V druhej skupine nadviazal na sobotný výkon z MS Maťo Chudý, ktorý sa so súpermi nehral a vyhral všetky duely, pričom stratil jediný leg 👏. A ku skvelej hre prihodil aj jedno bingo, zavrel krásne 124 bullom 🎯. Výbornou hrou a tromi výhrami ho doplnil Filip Apolen, ktorý prihodil aj jedno zatvorenie do 18-tej šípky a taktiež postúpil priamo ďalej. Baráž si z tejto skupiny vyskúšal tretí Radko van Kobra, ktorému stačili dve výhry na kvalifikáciu do tejto súťaže. Mimo postup zostala dvojica Roman Herenčár a Martin Vicena. Tato Roman získal jednu výhru a Martin nebodoval, ale nejaké legy si uhral. 

Skupina C: Túto skupinu môžeme nazvať aj bonusová skupina večera 😀. Úradujúci šampión Marek Lenčéš ovládol skupinu C, kde nenašiel premožiteľa a pri štyroch výhrach stratil iba jediný leg 👏. Pridal aj bonusy v podobe hodeného binga a dvoch zavretí do 18-tej šípky. Druhý skončil Laco Hájos, ktorý vyhral tri zápasy a sezónu zahájil bonusovou žatvou – 2 x 180 + zatvorenie 135 💪 + zavretie bullom 🎯 + zatvorenie do 15-tej a 18-tej šípky 👏😀. V tejto skupine sme si zahrali aj baráž o baráž 😂. Erik Mikloš, Peťo Kacska a Erika Šujdáková mali rovnako jednu výhru a aj skóre! Dali si baráž o baráž a do baráže postúpil Erik. Žiaľ Peťo a Erika mali smolu. Erika zapísala aspoň bingo 💪. 

Skupina D: Štvrtú skupinu večera ovládol Zsolti Csimma, ktorý vyhral tri zápasy a lepšie skóre znamenalo, že do ďalšej fázy postúpil z najlepšej pozície. Rovnako druhý Gabo Kubovič vyhral tri zápasy a tiež si jasne zabezpečil minimálne ďalší zápas v last 16. Aj keď zahral dobre, trošku smoly mal Peťo Mészáros, ktorý si z tretieho miesta vybojoval účasť v baráži. Dve výhry nestačili na priamy postup, ale šancu mal stále. Prvý mimo postup skončil Peťko Šujdák, ktorý vyhral jeden zápas a posledný Paťo Zavadský rovnako vyhral iba jeden zápas a skončil posledný. 

Skupina E: Od tejto skupiny sme mali iba štyroch hráčov. Piata skupina večera bola jasnou záležitosťou Jakuba Daniša, ktorý pokračoval v skvelej hre, ktorou ukončil minulú sezónu. Vyhral všetky tri zápasy a stratil iba jeden leg 💪. Prihodil aj jedno bingo. O druhé postupové miesto to bola tesná bitka. Najlepšie skóre znamenalo postup pre Romana Dobrócsiho. Romanovi stačila aj jedna výhra. O postup dostal šancu zabojovať nováčik Laco Baraňay. Mimo postup zostal Adrián Ježík, ktorý mal smolu na skóre (vzájomný zápas). 

Skupina F: V poslednej skupine večera sa so súpermi najlepšie vysporiadal Marek Galbavý, ktorý vyhral všetko a pustil iba dva legy 💪. Dobrú hru ukázal aj druhý Ďuri Bednárik, ktorý s dvomi výhrami zaknihoval postup do pavúka. Iba jedna výhra v tejto skupine nestačila na viac ako baráž. Janči Hruška ale dostal túto šancu a tak ho ešte čakalo 9 šípiek. Mimo akékoľvek šance na postup zostal Majo Ujházi, ktorému to večer nesadlo a nebodoval. Po skupinách sme sa pustili do baráže, tak aby sme doplnili štvoricu hráčov do pavúka. 

Prvú trojicu barážistov – Erik Mikloš, Igor Kubinyi a Laco Baraňay odohrala iba prvá spomínaná dvojica a tak obaja postúpili ďalej. Laco Baraňay odišiel a baráže sa nezúčastnil. Druhú trojicu – Janči Hruška, Radko van Kobra a Peťo Mészáros sa odohrala v plnej zostave a postup si vybojovali Kobra a Peťo. 

Last 16: Hneď v prvom zápase tejto fázy na seba narazili naši juniori – Simon Szedlár a Peťo Mészáros. Peťo so Simonom vedia hrať skvelé zápasy. Tešili sme sa čo nám ukážu. Do zápasu začínal Peťo a hneď v prvom legu stratil svoje podanie. Simon mal skvelý vstup a 19-ta šípka znamenala stav 1:0. Peťo si ale podanie zobral späť, keď zatvoril D16 – 1:1. V treťom legu opäť Simon lúpil podanie súpera 2:1. Aby Peťo vzápätí pokračoval v krádežiach a vyrovnal – 2:2. Rozhodol posledný leg, kde Simon hodil bingo. Chalani sa ponúkali kto to zavrie skôr a nakoniec Simon zatvoril a vyhral 3:2. Druhý zápas obstarala dvojica Laco Hájos a Roman Dobrócsi. Skvelý zápas, v ktorom Laco hodil bingo, súperovi ukradol podanie 15-tou šípkou a viedol 1:0. Potom ale Roman rovnako krásne (18-tou šípkou) proti podaniu vyrovnal – 1:1. Vo zvyšných dvoch legoch mal Laco smolu na doubloch a tak ho Roman vytrestal a vyhral 3:1. Roman si tak pripísal postup. V treťom zápase Filip Apolen a Marek Galbavý nedal Filip moc šancu Marekovi. Nebol to tak kvalitný zápas ako sme pri tejto dvojici zvyknutí, ale rolu favorita zvládol Filip a po výhre 3:0 zaknihoval postup do štvrťfinále. Štvrtý zápas bol vyrovnaný a rozhodol piaty leg. Erik Mikloš a Zsolt Csimma skrížili svoje šípky proti sebe. Zsolti mal lepší vstup do zápasu a dva legy zostali v jeho moci – 0:2. Potom ale Erik pridal a vyrovnal. Rozhodujúci leg ukončil Erik 22-šípkou a zápas otočil – 3:2. Piaty zápas mal jasného favorita a zápas tak aj vyzeral. Marek Lenčéš a Radko van Kobra. Marek od začiatku diktoval tempo a hladko vybavil súpera. Radkovi nedal žiadnu šancu a po výhre 3:0 sme poznali ďalšieho postupujúceho. V šiestom zápase na seba narazili Andrej Herenčár a Kubo Daniš. Rovnako ako v zápase predtým, aj tu rolu favorita potvrdil Kubo a nedal Andrejovi šancu. Vybavil ho v troch legoch – 3:0 a postúpil medzi osem najlepších. Predposledný zápas odohrala domáca dvojica – Gabo Kubovič a Ďuri Bednárik. Hneď prvý leg priniesol obrovskú trápenku na zatváraní, ale podarilo sa to Gabovi a ujal sa vedenia – 1:0. Potom Juro zabral a zlepšil zatváranie čo mu prinieslo vyrovnanie a aj otočenie zápasu na svoju stranu, keď získal tri legy čo znamenalo výhru 3:1 a postup do štvrťfinále. Posledný zápas odohrala dvojica Igor Kubinyi a Maťo Chudý. Chalani si to férovo rozdali na plný počet legov. Maťo v zápase vyhrával 0:1 aj 1:2, ale skúsenejší Igor dokázal vyrovnať a v poslednom legu nedal Maťovi žiadnu šancu, keď si po 15-tich šípkach pripravil číslo 56 a zatvoril 17-tou šípkou, aby vyhral zápas 3:2. 

1/4 finále: V prvom zápase tejto fázy na seba narazili Simon Szedlár a Roman Dobrócsi. Simon v predchádzajúcom zápase vyradil v juniorskom derby Peťa Mészárosa a pokračoval ďalej vo svojej jazde. Roman zase poslal domov Laca Hájosa, ktorý odohral parádnu skupinu ale... Simon začínal do zápasu a začal poriadne zhurta. Aj keď sa trochu trápil na doubloch, prvý leg bol jeho – 1:0. Pri podaní Romana dokázal zvýšiť svoje vedenie na 2:0, keď si pripravil číslo 40 a zatvoril. Tretí leg dal súperovi šancu, ale D8 zatvoril na prvú a po výhre 3:0 sme mali prvého semifinalistu. V druhom zápase sme si užili plný počet legov. Filip Apolen a Erik Mikloš. Filip mal zdravotné problémy a bolo to vidieť na jeho výkonoch. Erik predtým porazil silného súpera a robil si zálusk na ďalší cenný skalp. Do zápasu začínal Erik a hneď svoje podanie stratil. Filip si leg pripravil a aj zatvoril – 1:0. Potom ale Erik pridal a zobral si stratené podanie naspäť – 1:1. Hneď pri svojom podaní Erik otočil zápas a nad Filipom sa zmrákalo. Filip ale ukázal prečo vyhral Topku a najprv vyrovnal, aby v rozhodujúcom legu pri podaní Erika zatvoril D10 a vyhral 3:2. Tretí zápas bol ozdobou večera. Šampión posledného ročníka Marek Lenčéš a proti nemu stále sa lepšiaci Kubo Daniš. Do zápasu začínal Jakub a začal skvele. Po 12-tich šípkach si pripravil číslo 71, ktoré na 3 šípky zatvoril a ujal sa vedenia 0:1 (15-ta šípka). V druhom legu pri podaní Mareka bolo trochu trápenie na doubloch, ktoré nakoniec využil Marek a vyrovnal – 1:1. V ďalšom skvelom legu pri podaní Jakuba zabral Marek a 18-tou šípkou otočil zápas – 2:1. Štvrtý leg bol vyrovnaný a Marek mohol zápas rozhodnúť, ale double ho stopli a Jakub zavrel číslo 40 na priebežných 2:2. Posledný leg bol opäť skvelý a hráči si po 18-tich šípkach nechali zhodne číslo 40, ale keďže výhoda troch šípiek bola na strane Kuba, ten hneď prvou svoju šancu využil a zápas vyhral 3:2 😀 (priemery hráčov 66-71). V poslednom zápase – Juro Bednárik vs. Igor Kubinyi sme si taktiež užili 5 legov. Nebola to taká paráda ako zápas vedľa, ale Igorovi patrili úvodné dva legy. Moc nedal Jurovi šancu a oba legy vyhral. Igor vyhrával 0:2, ale Juro zapol na plné obrátky a dva legy v rade sa stali jeho korisťou a mali sme skóre 2:2. Do rozhodujúceho legu začínal Juro a mal miernu výhodu, ktorú ale nevyužil. Igor si rýchlejšie zohral a pripravil D16, ktorý na prvú zatvoril a po výhre 3:2 sme spoznali posledného semifinalistu.

Semifinále: V tejto fáze bolo jasné, že prvé kolo ovládne jeden zo štvorice – Szedlár , Apolen, Daniš alebo Kubinyi. Prvý zápas semifinále odohrala dvojica Simon Szedlár a Filip Apolen. Simon túto sezónu odštartoval vo veľkom štýle a robí si zálusk na celkový triumf. Filip hrajúci vo skvelej forme, ale bojujúci celý večer s vyvrtnutým členkom túžil rovnako po finále. Simon mal výhodu na svojej strane, pretože vyhral rozhod na stred. Prvý leg bol obojstranne skvelý, keďže obaja mali po 18-tich šípkach pripravené double, ale Simon mal tri šípky naviac a využil hneď prvú – 1:0. Potom pri podaní Filipa lepšie skóroval Simon a D9 zatvoril na prvú čo znamenalo vedenie 2:0. V treťom (poslednom) legu boli obaja bok po boku, ale Filip svoje šance nevyužil a Simon ho vytrestal – 3:0. Simon postúpil do finále s pekným priemerom 67,30 👏. Druhé semifinále odohrala dvojica Kubo Daniš a Igor Kubinyi. Jakub má v poslednej dobe skvelú formu a v predchádzajúcom nádhernom zápase vyradil Mareka Lenčéša. Igor zaspomínal na parádne časy, keď pravidelne hrával na týchto pozíciách a mal zálusk ísť ešte ďalej. Rozhod na stred vyhral Jakub. Prvý leg bol obojstranne skvelý, ale Jakub využil podanie a vyhrával 1:0. Druhý leg pri podaní Igora mal Kubo po 9-tich šípkach zatvárateľné číslo, ale double. Igor si hral pomaly svoje a dostal sa k double a zatvoril – 1:1. Jakub to ale hodil za hlavu a pokračoval ďalej v skvelej hre a tentokrát 22-šípka znamenala stav – 2:1. Posledný leg bol jasnou záležitosťou Kuba, ktorý pripravil D6 na postup do finále a prvou zatvoril – 3:1. Kubo zahral opäť skvelý zápas s priemerom nad 70 bodov 💪.  

Finále: Finalistami prvého kola sa stali Simon Szedlár a Jakub Daniš. Simon po úspechu na majstrovstvách Slovenska (3.miesto juniori) pokračoval v ťažení a skvelá hra mu vyniesla zaslúžené finále. Odštartoval ročník inak ako minulú sezónu. Jakub si držal skvelé priemery v pavúku keď prekračoval hranicu 70 bodov. Po tom, čo v minulej sezóne vyhral 14.kolo, chcel svoj triumf zopakovať a začať novú sezónu najlepšie ako sa dá 😀. Do zápasu začínal Kubo a hneď v prvom legu ukázal Simonovi svoju silu a nedal mu šancu 0:1. Druhý leg mal výhodu podania Simon, ale Jakub bol o šípku vpredu a to aj využil na vedenie 0:2. Tretí leg pri podaní Kuba boli chalani bok po boku. Jakub si pripravil číslo 80 a zatvoril – 0:3. Vyzeralo to na rýchle finále, ale Simon odmietol štyri legy a 21-šípka ho držala v hre – 3:1. Ale Kubo bol tento večer poriadne rozbehnutý a finále zakončil vo veľkom štýle 👏. Hodil bingo, pridal vysoké náhody a po 12-tich šípkach mu zostalo číslo 20, ktoré 14-tou šípkou zatvoril a zakončil prvé ligové kolo výhrou 4:1 😀. 

Jakub sa opäť priblížil priemerom k číslu 70. Jakubovi srdečne blahoželáme 👏. Odštartoval vo veľkom štýle a sme zvedaví, ako bude pokračovať 💪. Simon si zaslúži obrovský 👏 za predvedené výkony a svojimi výkonmi dal najavo, že chce ligu vyhrať 💪. Ostatným hráčom ďakujeme za návštevu a vernosť a veríme, že druhé kolo si nenecháte ujsť a prídete si opäť zahrať. Touto cestou Vás všetkých srdečne pozývame a tešíme sa 😀. Dovtedy trénujte a bavte sa šípkami 😛. Čawte...


Vytvorte si webové stránky zdarma!