Jubilejné 100. kolo ligy

04.11.2022
7 ligová sezóna je veľmi zaujímavá, vyrovnaná a napínavá. Predchádzajúce kolo ovládol historicky najmladší víťaz - junior Simon Szedlár, ktorý sa víťazstvom posunul na čelo tabuľky. Po dušičkách sme sa opäť stretli na ligovom kole s poradovým číslom 9 a toto kolo malo nádych jubilejné. Darts club Šaľa oslávilo jubileum v počte ligových štartov - 100. Áno, už stokrát sme sa stretli na šípkových zápoleniach 👏. Úvod deviateho kola sme odštartovali krátkym príhovorom k hráčom, ktorí si prišli zahrať a po spoločnom prípitku sme sa pustili do stého kola 😀. Celkovo sa nás zišlo 37 hráčov a boli sme zvedaví, ktorý z hráčov bude víťazom. Nováčikov sme tentokrát nemali.

Žreb rozdelil hráčov do skupín, ktoré boli po štyroch alebo piatich hráčov a tradične postupovali najlepší dvaja.

Skupina A: Skupina s piatimi hráčmi bola celkom vyrovnaná a na postup dve výhry nestačili.Víťazom skupiny sa stal Marek Lenčéš, ktorý sa pomaly dostáva späť do svojej bývalej formy a hoci to nebolo s čistým štítom, opäť mu patrila najvyššia pozícia tak ako minule kolo. S tromi víťazstvami mu sekundoval Daniel Meluš, ktorý obsadil druhú pozíciu a taktiež mu neušiel postup. Smolu mali žiaľ Martin Chudý a Peťo Mészáros, ktorým dve výhry nestačili a skončili tesne za postupom. Posledný Peťko Šujdák v tomto kole nebodoval a skončil posledný. 

Skupina B: Najvyššiu pozíciu si v skupine B vybojoval Igor Kubinyi, ktorý v posledných kolách poriadne zabral a opäť to dal súperom pocítiť. Vyhral všetky zápasy v skupine (4) a jasne postúpil do ďalšej fázy 👏. Postup z druhého miesta vďaka lepšiemu skóre ukoristil vo svoj prospech Filip Apolen. Stačili mu na to dve výhry. Postup tesne ušiel Majke Kormančíkovej, ktorá tiež vyhrala dva zápasy, ale jediný leg rozhodol o tom, že to musí skúsiť opäť nabudúce. Toto kolo nevyšlo finalistovi ôsmeho kola Romanovi Dobrócsimu, ktorý si pripísal len jedinú výhru a až štvrté miesto. Posledný Erik Miklóš sa potešil aspoň hodeným bingom. 

Skupina C: Túto skupinu ovládol Gabo Kubovič. Po minulom kole kedy to bolo v skupine tesné a postúpil o lepšie skóre, tentokrát zahral skvele. Tri výhry a len dva stratené legy jasne stačili na prvé miesto. Veľmi pekné šípky ukázal takisto Tomi Somogyi, ktorého len horšie skóre stalo víťazstvo v skupine, ale postup si bezpečne vybojoval. Tretie miesto a barážový špecialista Juro Bednárik má túto sezónu smolu keďže sa baráž nehrá a žiaľ dve výhry mu nestačili. Štvrtý Martin Vicena a posledný Ján Jóža v tejto skupine nemali moc šance a s jednou výhrou to musia skúsiť opäť v ďalšom kole. 

Skupina D: Tu si svoje miesto favorita suverénne obhájil Simon Szedlár, ktorý opäť prešiel skupinou hladko a bez prehry jasne v skupine triumfoval 💪 (pripísal si aj zatvorenie do 18 š.).Postup si taktiež peknou hrou zabezpečil Zsolt Csimma, ktorý prehral iba so Simonom, ale tri výhry dokonale stačili. Smola zostala na šípkach tretieho Richarda Bergendiho, ktorý v ťažkej skupine s dvomi výhrami nestačil na lepších súperov. Kolo sa taktiež nevydarilo Vladovi Kupcovi, ktorý vyhral len jeden zápas. Posledné miesto sa ušlo Maxovi Csimmovi, ktorý toto kolo nebodoval.

 Skupina E: Posledná päťčlenná skupina sa stala korisťou Mareka Kiliana, ktorý zahral parádne šípky. Marek vyhral všetky štyri zápasy, stratil len dva legy a pripísal si aj zatvorenie 112 😀. Skvele mu sekundoval Ján Šedivý, ktorý prehral iba zápas s Marekom, pripísal si aj jeho bingo a s tromi výhrami bezpečne postúpil ďalej. Tretie miesto sa ušlo Romanovi Herenčárovi, ktorému žiaľ dve výhry nestačili na postup. Štvrtý Miloš Radošovský si pripísal jednu výhru a posledné miesto sa ušlo Peťovi Hološkovi, ktorý v tomto kole nebodoval. 

Skupina F: Prvá skupina, kde sme mali štyroch hráčov. Poriadna tlačenica na postupových miestach, kde trojica mala dve výhry a najlepší dvaja aj rovnaké skóre. Víťazom sa nakoniec stal Marek Purgy, ktorý vyhral vzájomný zápas nad Rudolfom Gábrišom a to ho dostalo na najvyšší stupienok. Rudolf Gábriš si tak zaknihoval postup z druhého miesta. Tretí Jozef Šarkány mal najhoršie skóre z trojice a tým pádom o chlp nepostúpil ďalej. Posledné miesto patrilo Jankovi Hruškovi, ktorý si uhral aspoň leg.

Skupina G: Tu si svoju pozíciu favorita bezpečne uhral Ladislav Hájos, ktorý vyhral všetky tri zápasy a dokonca nestratil ani leg 👏. K čistej hre pridal aj jedno bingo. Druhé miesto s dvomi výhrami obsadil Peťo Kacska, ktorý si tak vybojoval miestenku medzi najlepších 16 hráčov. Tretie nepostupové miesto v tejto skupine obsadil Martin Kulich, ktorý bodoval v jedinom zápase a posledné miesto sa ušlo druhej ženskej zástupkyni na tomto kole Erika Šujdákovej, ktorá nebodovala. 

Skupina H: V poslednej skupine si jasný postup z prvého miesta vybojoval Marek Galbavý, ktorý zvíťazil vo všetkých zápasoch a stratil len jediný leg 💪. O druhé postupové miesto si to rozdala trojica s jednou výhrou. Najlepšie skóre a postup si vydoubloval Mário Ujházi, ktorý tak dostal šancu na boje v 1/8 finále. Smolu mali Andrej Vnučko a Andrej Herenčár. Chalanom tesne ušiel postup a budú tak musieť v ďalších kolách zabojovať o lepší výsledok. Skupiny sme odohrali vo svižnom tempe, spoznali sme najlepších 16 hráčov, ktorí ukázali svoje kvality a mohli sme sa pustiť do pavúka.

1/8 finále nám odštartoval zápas Marek Lenčéš vs. Peťo Kacska. Veľmi tesný a vyrovnaný zápas nakoniec rozhodujúcim doublom ukoristil pre seba Marek Lenčéš a po výhre 3:2 postúpil ďalej. Druhý zápas už nebol taký ako ten prvý. Igor Kubinyi vs. Majo Ujházi bola dvojica, z ktorej si v pohode uhral postup Igor a hladkou výhrou 3:0 nadviazal na skvele výsledky zo skupiny. Tretí zápas Gabo Kubovič vs. Ján Šedivý bol nervákom na doubloch, z ktorého ako víťaz vyšiel Ján. Gabo vyhrával 2:1 ale Ján dokázal zápas zvrátiť na svoju stranu a po výhre 3:2 si pripísal postup. Štvrtý zápas Rudolf Gábriš vs. Simon Szedlár mal jasného favorita na postup a Simon aj svoju pozíciu potvrdil hladkým víťazstvom 3:0 a pokračoval v ceste za obhajobou posledného ligového triumfu. V ďalšom dueli sa proti sebe postavili Marek Kilian a Tomi Somogyi. Marek rovnako ako v skupine pokračoval v skvelých šípkach a Tomimu nedal žiadnu šancu. Zvíťazil 3:0 a opäť sa dostal medzi najlepších 8 hráčov. Šiesty zápas postavil proti sebe dvojicu Zsolt Csimma a Marek Purgy. Marek vylepšil slabšie výkony zo skupiny a jasným víťazstvom 3:0 dal súperom najavo, že chce byť on víťaz stého ligového kola. Predposledný zápas Ladislav Hájos vs. Daniel Meluš bol v réžii Laca. Daniel sa snažil a súpera aj trápil, ale Laco udržal pevnejšiu ruku na zatváraní a pridal aj zatvorenie do 18 š. Súpera porazil 3:1 a čakal na súpera z poslednej dvojice Filip Apolen vs. Marek Galbavý. Do zápasu lepšie vstúpil Filip, keď sa ujal vedenia 2:0. Marek pridal a pripísal si zatvorenie do 18 š. + 109 👏. Nakoniec v poslednom legu uspel po trápení na doubloch Filip a tešil sa po výhre 3:2 z postupu. 

1/4 finále začalo zápasom dvoch hráčov, ktorí hrali zatiaľ skvelé šípky. Marek Lenčéš vs. Igor Kubinyi. Marek stúpajúcu formu potvrdil, keď súpera vybavil hladkou výhrou 3:0. Igor až do tohto zápasu odohral skvele, ale tento zápas mu nesadol. Prvým semifinalistom sa tak stal Marek Lenčéš. Druhý zápas bol napínavý a veľmi tesný. Dve šípkové generácie proti sebe -skúsený Ján Šedivý vyzval na šípkovú férovku juniorský talent Simona Szedlára. Zápas sa rozhodol až na posledných šípkach, keď Simon zatvoril skôr ako súper a vyhral 3:2. Ján si pripísal bingo a Simon zatvorenie do 18 šípky. Tretí zápas mal svojho favorita v podobe Mareka Purgyho, proti ktorému sa postavil dobre hrajúci Marek Kilian. Marek Purgy potvrdil hladké víťazstvo z predchádzajúceho zápasu ďalšou hladkou výhrou 3:0 (priemer cez 70) a v semifinále čakal na víťaza z poslednej dvojice Ladislav Hájos vs. Filip Apolen. Filipovi v tomto zápase patrili prvé dva legy. Vyhral ich a v treťom mal na dosah postup do semifinále, ale nepremenil šípky na výhru a Ladislav skvelou otočkou zvrátil zápas vo svoj prospech a zdolal Filipa 3:2. 

Semifinále sme odštartovali zápasom Marek Lenčéš vs. Simon Szedlár. Marek po hladkej výhre vo štvrťfinále túžil vyhrať aj tento zápas a po dlhšej dobe si opäť zahrať finále. Mal proti sebe súpera, ktorý je v skvelej forme a Simon zase chcel vyhrať druhé kolo za sebou. Priemerovo zápas nad 60 (61,23 : 68,56), ale lepšie nastavenú hlavu na zatváranie mal mladší z dvojice - Simon. Zápas si dokázal uhrať na nulu, nedovolil Marekovi ani jeden leg a po výhre 3:0 sa tešil do finále. Druhý zápas postavil proti sebe dvoch skvelých hráčov -Mareka Purgyho a Laca Hájoša. Marek zahral trošku slabšie skupinu, ale v pavúku sa skvele rozbehol a dvomi jasnými výhrami sa dostal do semifinále. Laco sa zase narobil v predchádzajúcom zápase, keď musel odohrať plný počet legov a musel otáčať zápas, ale potvrdil svoje kvality a mal možnosť zabojovať o finále. Tento zápas začal lepšie Laco, keď sa ujal vedenia 2:0. Marek ale zapol na vyššie obrátky, dokázal vyrovnať na 2:2 a posledný leg sa dostal skôr na double, ale 4 šípky nedokázal premeniť na postup a tak sa z víťazstva tešil Laco, ktorý vyhral 3:2. 

Finále - Do finále sa prebojovala dvojica Simon Szedlár a Laco Hájos. Simon mal šancu na druhé ligové víťazstvo za sebou a mohol sa zaradiť medzi dvojnásobných víťazov tohto ročníka (zatiaľ). A práve jeho súper Laco Hájos je už dvojnásobným víťazom a mohol pridať ďalší víťazný zárez. Motivácia pre finalistov naviac - kto bude víťaz jubilejného kola číslo 100? Simon hrá posledné tri týždne v skvelej forme a začal finále vo veľkom štýle. Celý zápas udával tempo a stačili mu štyri legy na to, aby obhájil prvenstvo z predchádzajúceho kola.Súperovi nedovolil ani jeden leg a po víťazstve 4:0 si upevnil prvé miesto v celkovej tabuľke a stal sa víťazom jubilejného 100 kola 👏. Zároveň je druhý hráč s dvomi výhrami v sezóne 💪.Víťazovi gratulujeme 👏, takisto porazený finalista si zaslúži 👏 za predvedené výkony. Ostatným hráčom ďakujeme za účasť a sme veľmi radi, že ste sa zúčastnili jubilejného 100 kola. Dúfame, že budúcu stredu opäť prídete a spoločne načneme druhú stovku kôl. Bavte sa šípkami a všetkým hráčom, ktorí zavítajú cez víkend do Brezna na Slovenský pohár držíme palce 💪


🎯🎯Semifinále🎯🎯

Hájos L. (61,08) - Purgy M. (57,78) 3:2

Szedlár S. (68,56) - Lenčéš M. (61,23) 3:0


🎯🎯🎯Finále🎯🎯🎯 

Hájos L. (54,53) - Szedlár S. (65,35) 0:4

🏆🏆🏆 VÍŤAZ 🏆🏆🏆

 Simon Szedlár

🎁 Momentka kola/ Prekvapenie kola🎁

V tejto sezóne  Simon bol zatiaľ druhým hráčom, ktorému sa podarilo vyhrať dve kolá za sebou

Vytvorte si webové stránky zdarma!