Krásna účasť na úvod sezóny - 8.sezóna - 1.kolo

12.02.2023

Stredu nám odštartovala šípková ligová sezóna v Šali. V poradí už ôsma sezóna začala po trošku dlhšej prestávke. Takmer dva mesiace sme si dali oddych od ligových zápasov. To ale neznamená, že sme nehrali vôbec... Prestávku medzi ligovými ročníkmi vyplnili zábavné mini turnaje. Zahrali sme si rôzne hry, pri ktorých sme potrénovali a hlavne sa zabavili. Prejdime ale k prvému kolu...

Novú sezónu sme otvorili vo veľmi peknom počte 41 hráčov (nechýbala ani dámska úcasť ☺). Známe tváre z ligy doplnili aj dvaja nováčikovia - Patrik Zavadský a Gareth Crothers. Všetci v dobrej nálade a vytrénovaní čakali na rozlosovanie, kde sa dozvedeli mená súperov v skupine.

Tradične sme hrali na ôsmych terčoch. V každej skupine medzi sebou súperilo 5 hráčov, len prvá skupina mala o hráča naviac. Z každej skupiny postupovali štyria hráči a tak sme v pavúku začínali netradične last 32...


Skupina A: Jediná skupina, kde sme mali šesť hráčov. Najlepšie sa darilo Jurajovi Porubskému, ktorý zvíťazil štyrikrát a len raz našiel premožiteľa. Ku svojej peknej hre pridal aj jednu 180 a zatvorenie do 15 šípky. Druhé, tretie a štvrté miesto obsadili hráči, ktorí vyhrali tri zápasy. Druhé miesto si vďaka najlepšiemu skóre vybojoval Filip Apolen, ktorý nadviazal na skvelú minulú sezónu. Tretie miesto patrilo juniorovi Peťovi Mészárosovi, ktorý potvrdil, že sa každou odhodenou šípkou zlepšuje. O Peťovom postupe z tretieho miesta rozhodol vzájomný zápas s Lukášom Bachratým, ktorý vyhral. Lukáš tak obsadil poslednú postupovú priečku. Na piatom a šiestom mieste končili Ďuri Bednárik a Majo Ujházi. Obaja si pripísali body rovnako za jednu výhru.

Skupina B: Od tejto skupiny sme mali už len päť hráčov. Skvelou hrou nedal šancu svojim súperom veľmi dobre hrajúci Attila Bazsó, ktorý zaknihoval plný počet výhier a stratil iba jeden leg ☺. Veľmi pekne zahral aj Peťo Prna ml., ktorý prehral zápas iba s Attilom a zabezpečil si postup z druhého miesta. Netradične až z tretieho miesta postupoval náš juniorský klenot a jeden z najlepších hráčov minulej sezóny - Simon Szedlár, ktorý vyhral iba v dvoch stretnutiach, ale bezpečne to stačilo na ďalšiu fázu. Posledné postupové miesto obsadil Janko Hruška, ktorému stačila jedna výhra. Prvá dámska účastníčka Vierka Ondrejičková žiaľ skončila posledná a nepostúpila.

Skupina C: Prví traja hráči tejto skupiny vyhrali tri stretnutia. Najlepší z tejto trojice bol Laco Hájoš, ktorý s najlepším skóre skupinu vyhral. O umiestnení na druhom a treťom mieste rozhodol vzájomný zápas medzi Zsoltom Csimmom a Ladislavom Bazsóom. Zsolti svojho súpera porazil a pri rovnakom skóre (+3) vybojoval postup z druhého miesta. Pridal aj jednu 180 a zatvorenie do 15 šípky. Tretie miesto patrilo už spomínanému Lacovi Bazsóovi. Posledný postupujúci zo skupiny C Marián Baláži vyhral jeden zápas, ale stačilo mu to. Jediný hráč, ktorý nebodoval bol Miloš Radošovský.

Skupina D: O víťazovi tejto skupiny rozhodol vzájomný zápas medzi Romanom Dobrócsim a juniorom Peťom Hološkom. Obaja mali plusové skóre +4, ale Roman vzájomný zápas vyhral a postúpil z najvyššej pozície. Roman pridal aj 2 x 180 ☺. Peťo zahral skvelé šípky, ale o chĺpok to bol postup až z druhého miesta čo je aj tak skvelý výsledok a potvrdil skvelé výsledky juniorov na našej lige. Tretí Martin Kulich zvládol víťazne dva zápasy a s lepším skóre ako štvrtý Gabo Kubovič rovnako postúpil ďalej. Gabovi nesadla skupina podľa predstáv, ale postup do last 32 bezpečne vybojoval. Posledný v skupine Peťo Šujdák st. nebodoval.

Skupina E: Najlepším skupinovým hráčom prvého kola sa stal víťaz piatej skupiny Igor Kubinyi, ktorý vyhral všetky zápasy a ako jediný nestratil ani leg ☺. Ku svojej skvelej hre pridal aj jednu 180. Iba jediný prehratý zápas v skupine zabezpečil postup z druhého miesta dobre hrajúcemu Richardovi Bergendimu. Bezpečný postup si uhral aj tretí v skupine Roman tato Herenčár, ktorý vyhral dva zápasy. Druhá dámska účastníčka Saskia Maršalová vyhrala jeden zápas a taktiež si pripísala postup medzi najlepších 32 hráčov. Žiaľ, kolo nevyšlo Martinovi Vicenovi, ktorý nebodoval.

Skupina F: Šiestu skupinu ovládol s plným počtom výhier Marek Lenčéš, ktorý stratil iba jediný leg a do novej sezóny vstúpil tak ako ho poznáme - skvele ☺. Pekné šípky zahral aj druhý Karesz Stefankovics, ktorý si pripísal tri víťazstvá. O dve postupové miesta si to rozdala trojica, ktorí vyhrali jeden zápas a mali rovnaké skóre - Peťo Kacska, Peťko Šujdák junior a Andrej Herenčár. V rozhode na deväť šípiek sa najlepšie darilo najskúsenejšiemu z trojice Peťovi Kacskovi, ktorý postúpil z tretieho miesta. Štvrtý skončil najmladší účastník ligy Peťko Šujdák. 9 šípiek rozhodlo o tom, že čierny Peter zostal v rukách Andreja Herenčára.

Skupina G: Táto skupina sa stala korisťou Mareka Galbavého, ktorý vstúpil do novej sezóny tak ako ukončil minulú sezónu - skvelou hrou s plným počtom víťazstiev ☺. Druhý Tomi Somogyi mu sekundoval skvele, ale predsa vo vzájomnom zápase s Marekom si pripísal prehru a musel sa uspokojiť s druhou priečkou v skupine. Tretí Andrej Vnučko vyhral dva zápasy a pridal sa k hráčom v last 32. Posledný postupujúci z tejto skupiny bol nováčik Gareth Crothers, ktorému stačila aj jedna výhra. Posledný Ján Jóža nebodoval.

Skupina H: V poslednej skupine večera potvrdil svoju dominanciu skvelou hrou Ján Šedivý, ktorý doprial súperom iba jediný leg ☺. Vstúpil do sezóny tak ako sa na jedného z najlepších hráčov v lige patrí. Výbornú hru ukázal aj Vladimír Kavuliak, ktorý prehral iba jeden zápas a postúpil z druhého miesta. Druhou postupujúcou dámou večera sa stala Erika Šujdáková, ktorá vyhrala dva zápasy a ukázala že aj ženy vedia hrať pekné šípky ☺. Posledným postupujúcim zo skupín sa stal Adam Pál, ktorému stačila aj jedna výhra. Druhý nováčik na tomto kole Patrik Zavadský nebodoval.


Po skupinách sme rozohrali pavúka - LAST 32 na dva víťazné legy. Nebola núdza o prekvapenia... Zhrniem len výsledkovo:

Filip Apolen - Peťko Šujdák 2:0, Martin Kulich - Tomi Somogyi 2:1, Vladimír Kavuliak - Ladislav Bazsó 0:2, Saskia Maršalová - Attila Bazsó 0:2, Ladislav Hájoš - Adam Pál 2:1, Lukáš Bachratý - Richard Bergendi 2:0, Karesz Stefankovics - Simon Szedlár 2:1, Gareth Crothers - Roman Dobrocsi 0:2, Igor Kubínyi - Juraj Porubský 1:2, Erika Šujdáková - Zsolt Csimma 0:2, Peťo Hološka - Andrej Vnučko 2:0, Ján Hruška - Marek Lenčéš 0:2, Marek Galbavý - Marián Baláži 2:0, Peťo Kacska - Peťo Mészáros 2:1, Peťo Prna ml. - Roman Herenčár 2:1, Gabo Kubovič - Ján Šedivý 2:1.


LAST 16: Prvý zápas fázy last 16 odštartovala dvojica Filip Apolen - Martin Kulich. V zápase potvrdil viac pohody a lepšiu formu Filip, ktorý si po výhre 3:1 pripísal postup medzi najlepších 8 hráčov. Druhý zápas bol bratský súboj, v ktorom bolo jasné, že postúpi hráč s menom Bazsó ☺. Laco vyzval na súboj Attilu. Veľmi pekný a vyrovnaný súboj priniesol plný počet legov (5). Ťahanicu o každú šípku vyhral nakoniec Attila, ktorý po výhre 3:2 postúpil ďalej. Pridal aj jednu 180 a zatvorenie 110. Tretí zápas sa odohral aj na streame. Laco Hájoš si zmeral sily s Lukášom Bachratým. Laco sa ujal vedenia 2:0. Lukáš dokázal znížiť na 2:1, ale viac síl mu nezostalo a skúsený Laco doviedol zápas do víťazného konca. Výhrou 3:1 (priemer takmer 70 + zatvorenie 120 a do 15 šípky) si zaslúžene vybojoval last 8. V ďalšom zápase sa stretla vyrovnaná dvojica Karesz Stefankovics a Roman Dobrócsi. V zápase potvrdil skvelú formu Roman a lepším zatváraním si po výhre 3:1 pripísal postup. Piaty zápas a ďalšia silná dvojica: Juraj Porubský a Zsolt Csimma. Zápas hraný na päť legov priniesol viac šťastia Jurajovi, ktorý ukázal pevnejšie nervy v koncovke a zvíťazil 3:2. Pokračovali sme zápasom Peťo Hološka vs. Marek Lenčéš. Peťo ako jediný junior v last 16 bojoval, ale Marek ukázal skúsenosti a poradil si s mladším súperom 3:1. Peťo ale svoj jediný leg zatvoril 102 ☺. Posledné dva zápasy boli domáce derby a oba zápasy sa hrali na plný počet legov! V prvom sa postavili proti sebe Marek Galbavý a Peťo Kacska. Súboj o každú šípku nemal favorita, hoci minulú sezónu bol lepší z dvojice Marek. Marek už vyhrával 2:0,ale Peťo dokázal zápas ešte zdramatizovať a vyrovnal stav na 2:2. Šťastie si ale v tomto zápase priklonil na svoju stranu Marek a po výhre 3:2 postúpil ďalej. Víťazný leg a zápas ukončil s úspešnou trefou na bull. V poslednom zápase Peťo Prna vyzval Gaba Kuboviča a rovnako ako zápas predtým, aj tu sa hralo o každú jednu šípku. Gabo mal viac šťastia v poslednom legu a vystavil Peťovi po výhre 3:2 stopku.

1/4 finále: Osem najlepších hráčov večera čakali ťažké zápasy a hneď prvý zápas postavil proti sebe dvojicu Filip Apolen a Attila Bazsó. Skúsenejší Attila bol miernym favoritom, ale... Zápas hraný na štyri legy lepšie zvládol Filip, ktorý pridal aj jednu 180 a po výhre 3:1 sme spoznali prvého semifinalistu. Attila svoj jediný leg zatvoril do 18 šípky. Druhý zápas sme hrali na streame a opäť sme v ňom videli zápas Laca Hájoša. Jeho súperom bol Roman Dobrócsi. Do zápasu lepšie vstúpil Laco a ujal sa vedenia 1:0. Roman ale vyrovnal na 1:1 a v treťom legu prelomil súperové podanie - 1:2. Do štvrtého legu začínal Roman a tento leg si postrážil. Zvíťazil 3:1 a stal sa druhým semifinalistom. Tretí zápas nám priniesol opäť skvelú vyrovnanú bitku hranú na plný počet legov. Juraj Porubský vyzval skvele hrajúceho Mareka Lenčéša. Obaja ukázali prečo sa dostali do najlepšej osmičky a boj o každú šípku zvládol predsa o chĺpok lepšie Marek a po výhre 3:2 postúpil ďalej. Juraj prihodil aj jednu 180. Domáce derby obstaral posledný duel: Marek Galbavý - Gabo Kubovič. Zápasy dvoch skvelých hráčov patria vždy medzi vyrovnané a platilo to opäť. Aj tu sa hralo na plný počet legov. Opäť sa šťastie priklonilo na stranu Mareka, ktorý súpera zdolal 3:2 a Ponch0 sa stal posledným postupujúcim do semifinále.

Semifinále: Dva duely semifinále - najlepší štyria hráči večera. Hneď v prvom zápase hráči predviedli svoje kvality a rozhodovalo sa na zatváraní. Skvele hrajúci Filip Apolen a rovnako výborný Roman Dobrócsi predviedli pekné a napínavé divadlo. Štyri legy rozhodli o postupe Romana po výhre 3:1, ale Filip si vybojoval v každom legu šancu na double, ktoré nevyužil na rozdiel od Romana, ktorý perfektne zatváral. Roman pridal aj zatvorenie do 18 šípky + 180. Chalani zahrali priemery nad 67 ☺. Druhé semifinále takisto ukázalo svoju kvalitu a bola to opäť bitka domácich hráčov. Marek Lenčéš v skvelej forme vyzval Mareka Galbavého, ktorému sa páčilo hrať zápasy na päť legov ☺. Ako inak, aj tento zápas bol na plný počet legov. Lepší vstup do zápasu ukázal Marek Lenčéš a hneď prvý leg uchmatol cez 2 double. Druhý leg si dokonca pripísal 100 + (108 zatvorenie) a bolo 2:0. Marek Galbavý v oboch legoch nedokázal využiť veľa šípiek na doubloch. Potom predsa zlepšil zatváranie a prvý leg zobral súperovi, druhý leg potvrdil svoje podanie. Za stavu 2:2 prišiel rozhodujúci leg a Marek Lenčéš využil svoje podanie na nádskok, ktorý ho priviedol na D15, ktorý aj zatvoril druhou šípkou a postúpil po dlhej dobe do finále! Obaja hráči zahrali priemery okolo 63.

Finále: Do finále sa nám dostali dvaja hráči, ktorí odohrali skvelé šípky počas celého večera. Roman Dobrócsi vs. Marek Lenčéš. V semifinále ukázal o trošku lepšie šípky Roman, ktorý súpera vybavil skôr ako Marek, ale vo finále sme favorita nemali. Do zápasu lepšie vstúpil Roman. Prvé dva legy nepustil súpera na double a ujal sa vedenia 2:0. Do tretieho legu začínal Roman, ale Marek zlepšenou hrou znížil na 2:1. Výhodu podania mal vo štvrtom legu Marek a mohol zápas dostať do vyrovnaného stavu, ale nestalo sa tak. Roman opäť zobral podanie svojmu súperovi a upravil na 3:1. Posledný piaty leg rozbehol Roman skvele. Vytvoril si nádskok a hoci Marek dobehol súpera, tromi šípkami si Roman pripravil 40 bodov na zatvorenie, ktoré nakoniec aj zatvoril a po výhre 4:1 sa tešil zo svojho prvého triumfu na ligovej scéne v Šali ☺.

Srdečne gratulujeme víťazovi k prvej výhre hneď na úvod ôsmej sezóny ☺. Marek ako porazený finalista ukázal svoje šípkarske umenie a zaslúži si uznanie za predvedenú hru. Rovnako aj ostatným hráčom ďakujeme za návštevu a predvedené výkony a hlavne za zodpovedný prístup k zápasom a srdečne Vás všetkých pozývame na ďalšie ligové kolo, ktoré odohráme v tradičnom čase na tradičnom mieste ☺.

Vytvorte si webové stránky zdarma!