Nábeh na devinu,žiaľ neúspešne...

12.07.2020

Dohrávku piateho kola sme hrali v sobotu 11.7. v počte 20-ich hráčov,medzi ktorými bol jeden nováčik Maroš Košec. Dúfame,že sa ti u nás ľúbilo,keď áno prídi aj nabudúce. Po dlhšom čase prišiel nás pozrieť aj Zoli Décsi,ktorého návšteva nás veľmi potešila. Po vyžrebovaní základných skupín,hráči sa hneď vrhli do bojov proti súperom a dablami.

V skupine A bol jasným favoritom The Jumper,ktorý aj vyhral skupinu a postúpil z prvého miesta. Skvelo si zahral aj Peter Prna st., ked prehral iba s Jumperom a postúpil z druhého miesta. Jumper práve v zápase proti Petrovi mal obrovskú šancu si zavrieť leg na 9 šípok keď po šiestich dokonalých šípok 160 a 180 žiaľ siedmu netrafil. Bola to nádherná chvíľa,všetci prestali hrať,čo hrať aj dýchať v tom momente v miestnosti. V skupine B trošku prekvapujúco nezvládol Gabo Kubovič všetky svoje zápasy,mal jednu prehru práve s nováčikom kola Marošom Košcom,ale napriek tomu postúpil z prvého miesta. Iba vďaka horšiemu skóre postúpil z druhého miesta Zsolt Csimma,s čím si napravil zakopnutie z predchádzajúceho kola, keď zo skupiny ani nepostúpil.

V skupine C mal veľkú prevahu Majo Bodor,vyhral všetky zápasy a nedal šancu súperom získať si prvé miesto. Nasadený Juro Bednárik postúpil z druhého miesta iba vďaka lepšiemu skóre,keď traja hráči v skupine mali rovnaký počet bodov. Maxi Csimma poriadne potrápil svojích súperov keď v tejto neľahkej skupine odohral v každom zápase plný počet legov. 

Dá sa povedať,že Marek Purgy v skupine D nemal súpera,keď ľahko vyhral skupinu so stratou jediného legu. Z druhého miesta postúpil navrátilec Zoli Décsi s troma výhrami.

V osemfinále sa nekonalo žiadne väčšie prekvapenie,skôr boli zápasy napínavé a vyrovnané. Zoli Décsi nedokázal sa nadviazať na dobré výkony zo skupiny a s tesným výsledkom 2:3 prehral s Maxim Csimmom. Ďalšie skvelé zápasy odohrali Juro Bednárik proti Igorovi Kubinyimu a Gabo Kubovič s Danom Šturdíkom. Juro dokázal otočiť nepriaznivý stav z 1:2 na 3:2,keď prežil aj Igorove šípky na víťazstvo. Gabo rýchlo sa ujal dvojlegového vedenia proti Danovi,ale Dano s dobrou hrou dokázal zápas zdramatizovať a vyrovnal stav na 2:2. V treťom legu Gabo mal na mále,keď Dano nevyužil šípky na víťazstvo a nakoniec prehral 2:3 a Gabo postúpil do ďalšieho kola. 

Medzi najlepšou osmičkou odohrali dobrý zápas s vysokým tempom Juro Bednárik a Gabo Kubovič. Napriek tomu, že v prvom legu Jurovi sa nedarilo, nedokázal hru ani otvoriť, druhý a tretí leg si rýchlo uchmatol a otočil stav zápasu na 2:1. Gabo,ale tiež dokázal stav zápasu otočiť vo svoj prospech a po dlhšej dobe postúpil do semifinále. Celý večer dobre hrajúci Peter Prna st. v zápase proti Marekovi Purgymu už nedokázal klásť väčší odpor a prehral 3:0. Csimmovci dostali tiež stopku vo štvrťfinále,keď Maxiho zastavil The Jumper a Zsolta Majo Bodor. Napriek tomu je to pre nich dobrý výsledok. 

Semifinálový zápas medzi Majom Bodorom a Marekom Purgym mal nečakane hladký priebeh, keď Majo vyhral 3:0 a zaslúžene postúpil do finále. Jeho súperom vo finále bol The Jumper, ktorý v ťažkom zápase proti Gabovi Kubovičovi prežil aj matchdart súpera a postúpil do finále.

Vo finále sa stretla doposiaľ nová finálová dvojica The Jumper a Majo Bodor. Majovi tento zápas vôbec nevyšiel podľa svojich predstáv,nešla mu hra dobre,tak ako sme uňho zvyknutý a vďaka tomu Jumper s pomerne slabším výkonom (nie ako v doterajších finálových zápasoch) uhral výsledok 4:0 a vyhral štvrté finále za sebou! Gratulácia patrí víťazovi,ale aj druhému finalistovi!

Záznam z finálového zápasu,alebo z celého kola si môžete pozrieť na nižšie uvedenom linku,alebo na našom YouTube kanáli.

https://youtu.be/SI1xDo2JQ-w

Semifinále 

The Jumper - Kubovič G. 3:2

Bodor M. - Purgy M. 3:0

Finále

The Jumper (54,16) - Bodor M.(46,81) 4:0

Skokan kola

Csimma M. 31. -> 19.

Aktuálne poradie a štatistiky nájdete na našej webstránke: https://darts-sala.webnode.sk/

Ďakujeme každému za účasť a za zodpovedný prístup, napriek tomu,že sa hralo dablové kolo, odohrali sme kolo celkom rýchlo. Vidíme sa v stredu večer v tradičnom čase a mieste. 

Vytvorte si webové stránky zdarma!