Oslavy 8. sezóny

31.05.2023
Sezóna číslo 8 je úspešne za nami a doklepli sme ju sobotu, kedy sme odohrali turnaje najlepších ôsmych hráčov – TOP 8 rebríčka + hráči od deviateho miesta a nižšie, ktorí splnili podmienky účastí počas sezóny si zahrali turnaj Lucky looser. Spolu sme sa stretli v počte 28 hráčov. TOPka mala dve skupiny po štyroch (podľa umiestnenia) hráčoch, ktorí si zahrali systémom každý s každým na 4 víťazné legy. Postupovali všetci do pavúka, kde sa podľa umiestnenia v skupine vytvorili dvojice. Turnaj Lucky looser mal štyri skupiny po päť hráčov a hralo sa na 3 víťazné legy. Postupovali najlepší štyria do pavúka. 


Turnaj TOP 8

Skupina A: V prvej skupine sa stretla štvorica: Lenčéš, Apolen, Mészáros a Csimma. Z tejto silnej štvorice sa najlepšie darilo najmladšiemu účastníkovi – juniorovi Peťovi Mészárosovi, ktorý vyhral dva z troch zápasov. Jeden plusový leg mu pomohol na prvenstvo v skupine a potvrdil, že posledné kolá naozaj výkonom rastie ☺. Skvele mu sekundoval Zsolt Csimma, ktorý sa kvalifikoval na TOPku až ako posledný, ale ukázal že právom. Vyhral rovnako dva zápasy a skončil na druhej priečke. Na treťom mieste so slabším rozbehom skončil Filip Apolen, ktorý dlho bojoval počas sezóny o pódium, ale nevyšlo to. V skupine zdolal len Mareka Lenčéša, ale už získaval potrebnú turnajovú teplotu ☺. Až z posledného miesta postúpil náš šampión Marek Lenčéš, ktorý zdolal len jedného súpera a horšie skóre mu určilo najhoršiu pozíciu po skupinách, ale... Poznáme jeho kvality a až v pavúku sa naozaj turnaj začínal ☺.


Skupina B: V druhej skupine narazila na seba zvyšná štvorka: Szedlár, Porubský, Galbavý a Bergendi. Túto skupinu rovnako ovládol najmladší účastník Simon Szedlár ☺. Síce najmladší, ale počas sezóny poriadne trápil Mareka v boji o titul. Nepodarilo sa a preto si robil zálusk na TOPku. Rozbehol sa skvele, pretože ako jediný vyhral všetky tri zápasy (so skóre 12:5) ☺. Slušne sa ho držal Juro Porubský, ktorý mal formu a zakončil sezónu triumfom ☺. Vyhral dva zápasy a tak jasne postúpil do ďalších bojov z druhého miesta. Tretí skončil Rišo Bergendi, ktorý si pripísal jednu výhru a dokonale mu to stačilo na predposlednú pozíciu. Mal skvelý finish, na ktorý chcel nadviazať aj v turnaji najlepších. V skupine sa pomaly rozbiehal Marek Galbavý, ktorý nemal tak skvelú sezónu ako sezóny predtým a aj keď nezískal ani jednu výhru, vieme o jeho kvalitách a šancu mal takisto rovnakú ako jeho zvyšní súperi.


Štvrťfinále: V tejto fáze sme hrali už na päť víťazných legov. V prvom zápase pavúka na seba narazil najlepší zo skupiny A proti najhoršiemu zo skupiny B. Peťo Mészáros a Marek Galbavý. Do zápasu začínal Marek a hneď prvý leg ukoristil jeho súper. Peťo ďalší leg zahral skvele a po 12-tich šípkach mu zostalo 47, ale zase zatváranie... Prehádzal kopec doublov, čo Marek využil a vyrovnal – 1:1. V treťom legu naopak Marek nádherne skóroval, ale dal šancu Peťovi, ktorý ju nevyužil a Marek otočil – 1:2. Hneď ďalší leg zobral Marek pri podaní súpera bolo 1:3. Peťo sa nevzdával a vrátil sa do zápasu znížením na 2:3, ale to bolo z jeho strany všetko. V šiestom legu si Marek dobre pripravil a zatvoril a v poslednom legu nechal súperovi číslo 160, keď sa mu podarilo ukončiť zápas a potvrdil, že v TOPke naozaj nieje ľahký súper a keď aj skupina nevyšla, ukázal skvelé šípky v pavúku – 2:5. V druhom zápase na seba narazili tretí zo skupiny A a druhý zo skupiny B. Filip Apolen a Juro Porubský. Skupina lepšie vyšla Jurovi, ale Filip bol naštartovaný z posledného skupinového zápasu a v tomto zápase sa na Jurovi vyšantil ☺. Nie, že by Juro vyslovene hral zle, ale Filip využil všetko čo sa dalo. Až nečakane hladký priebeh priniesol iba päť legov, pretože Filip nepustil ani jeden a vyhral 5:0, keď elegantne ukončil zápas zatvoreným číslom 120 ☺. Filip predviedol priemer nad 65 bodov a pokračoval na víťaznej vlne. Vybojoval si postup do semifinále. V treťom zápase sa stretol druhý zo skupiny A proti tretiemu zo skupiny B. Zsolti Csimma vs. Rišo Bergendi. Do zápasu začínal Zsolt a prvý leg patril jemu – 1:0. Rišo ale pri svojom podaní dokázal vyrovnať – 1:1. Situácia sa pri vlastných podaniach opakovala päť legov, až prišiel (asi) ten zlomový šiesty, po ktorom mal výhodu na svojej strane Zsolt. Podarilo sa mu hodiť bingo a prelomiť podanie súpera čo znamenalo stav 4:2 a bol len jeden leg od postupu do semifinále. Rišo ale okamžite kontroval a získal späť stratené podanie – 4:3. Lenže skúsenosti na strane Zsoltiho spravili svoje a ôsmy leg sa stal posledným. Zsolti ho získal pre seba a celý zápas ukončil víťazstvom 5:2. Posledná dvojica bola to naj z poslednej sezóny, aj keď sa očakával duel tejto dvojice ďalej ako vo 1/4 finále. Marek Lenčéš a Simon Szedlár. Simon po skvelej skupine začínal do zápasu a prvý leg získal pre seba. To ani sám netušil, že to je jeho posledný leg! Marek naštartoval motory a juniorovi nedal najmenšiu šancu. Získal päť legov v rade a s priemerom nad 65 vyprevadil dvojku rebríčka von z turnaja po výhre 5:1. Marek sa tak stal posledným semifinalistom a išiel si jasne za double. Aj tu sa ukázalo, že v skupinách to boli úplne iné zápasy ako vo vyraďovačke.


Semifinále: V tejto fáze o titul bojovala najlepšia štvorica a v prvom zápase na seba narazili rozbehnutý a dobre hrajúci Filip Apolen a proti nemu Marek Galbavý, ktorý v prvom zápase poslal von z turnaja Peťa Mészárosa. Boli sme zvedaví či Marek predvedie hru z prvého zápasu a dokáže poraziť aj Filipa. Filip ale ukázal, že to nebude ľahké. A veru aj nebolo. Filip vyhral rozhod na stred a rozbehol sa tak, ako aj zápas predtým! Marekovi nedal šancu a opäť s priemerom nad 62 bodov vybavil súpera v piatich legoch ☺. Filipovi padalo, Marekovi nie. Tretí leg opäť Filip zatvoril číslo 120 a spravil si tradíciu – čo kolo, to zavretie 100 + ☺. Filip porazil Mareka 5:0 a postúpil do finále, čo bol jeho najväčší úspech na našej lige a nemuselo zostať len pri finále. To druhý zápas priniesol poriadny nervák na plný počet legov! Zsolt Csimma vs. Marek Lenčéš. Zsolti so svojimi skúsenosťami a pravidelnou účasťou v TOPke skoro každú sezónu útočil na finále, ale proti bol čerstvý majster ligy Marek Lenčéš, ktorý si spravil chuť vo 1/4 finále a túžil po double ☺. Do zápasu začal Zsolti a do stavu 2:2 bol zápas vyrovnaný. Tímoví kolegovia makali a nič si nedarovali. Potom sa podarili dva legy Marekovi a vytvoril si nádskok 4:2. Zsolti sa ale nevzdal a pridal výsledkom čoho boli dva krásne 19-šípkové legy a zrazu sme mali stav 4:4 a išlo sa do rozhodujúceho legu. Deväťlegová dráma vyvrcholila do záveru, kde si Marek nechal číslo 32, ktoré aj prvou šípkou zatvoril a spoznali sme druhého finalistu. Marek po výhre 5:4 útočil aj na víťazstvo na TOPke.


Finále: Vo finále celej sezóny sa stretli dvaja skvelí hráči. Marek Lenčéš a Filip Apolen. Naše domáce eso Marek zaslúžene ovládol ligu a do TOPky išiel z pozície číslo 1. Marek si počas celej sezóny udržal skvelú formu a hoci TOPku v skupine neodohral dobre a tak ako ho poznáme, ale v pavúku od 1/4 finále to bol opäť starý dobrý Marek ☺. Proti nemu stál skvelý Filip, ktorý v lige skončil štvrtý, ale rovnako vyrovnané výkony a posledné kolá stúpajúca forma viedli k zaslúženej odmene vo forme finále ☺. Okrem jedného zápasu odohral všetky s priemerom 60+ a dokonca v štyroch zápasoch zatvoril 100+ ☺. Do zápasu začínal Marek. Filip sa hneď v prvom legu hecol a Marekovi ukradol leg zatvorením čísla 100 ☺ - 1:0. Hneď na to si ale Marek zobral leg naspäť a vyrovnal – 1:1. Potom ale začal úradovať fyzio ☺. Tretí leg ukradol Marekovi a zase vo veľko štýle – 119 zatvorené – 2:1 ☺. Filipa to nakoplo a zrazu bolo po 6-tom legu stav 5:1! Filip išiel brutálne a darilo sa mu zatvárať. Ale ako poznáme Mareka, nevzdal sa a kto by za tohto stavu čakal drámu, ktorú rozlúskne až 11-ty leg, taký asi ani v miestnosti nebol. Marek to dokázal a aj keď mal Filip šancu ukončiť zápas, Marek zlepšeným zatváraním vyrovnal stav na 5:5! Nádherné finále vyvrcholilo rozhodujúcim legom, do ktorého začínal Marek. Možno ho to stálo veľa síl, pretože Filip pridal o nejaký ten triple 20 naviac a vytvoril si pozíciu na zatvorenie čísla 40. Na druhej strane zostávalo Marekovi 113. Filip držal tri šípky v ruke a posledným zatvoreným doublom – D20, ktorý nám uzavrel sezónu sa Filip stal víťazom finálového turnaja TOP 8 ☺. Chalani nám ponúkli nádherné finále, kde v 11 legoch skončili s priemermi nad 60 (Marek 61 a Filip 63,5). Krásna bodka za ukončenou sezónou ☺.
PS: V zápase o tretie miesto sa stretli Marek Galbavý a Zsolti Csimma. Tu vyhrali skúsenosti na strane Zsoltiho, ktorý si poradil s Marekom 5:2 a tešil sa zo zisku trofeje za tretie miesto ☺. 

Turnaj Lucky Looser

Skupina A: V prvej päťčlennej skupine turnaja lucky looser úradoval Rudko Gabriš, ktorý v skupine plynulo vyklepal všetkých štyroch súperov a bez prehry jasne zvíťazil ☺. Z druhého miesta postúpil Jakub Daniš, ktorý našiel premožiteľa iba práve u Rudka. S tromi výhrami si vytvoril dobrú pozíciu do ďalších bojov. Tretím v skupine, ktorý si vybojoval postup bol Igor Kubinyi, ktorý si to rozdelil fifty – fifty (2 výhry a 2 prehry). Posledným postupujúcim zo skupiny bol Rasťo Antoš. Rasťovi stačila aj jedna výhra. Jediný, kto si už nezahral v ďalšej fáze bol Martin Vicena.


Skupina B: V druhej skupine bola bitka o triumf. Traja hráči mali zhodne tri výhry a rozhodovalo iba skóre. Najlepšie skóre znamenalo prvenstvo pre Tomiho Somogyiho. Tomi zahral skvele a skóre +6 nemalo konkurenciu. Druhý postupujúci Luky Bachratý so skóre +2 rovnako zaknihoval tri výhry a najhoršie skóre z trojice mal Zoltán Szendrődi (+1). Ale tretia priečka bola bezpečne jeho. Posledným hráčom, ktorý postúpil ďalej bol Peťo Prna st., ktorému stačila aj jedna výhra. Žiaľ, postup sa netýkal Jančiho Hrušku, ktorý nedokázal vyhrať zápas. 


Skupina C: V tretej skupine nenašiel konkurenciu skvelý Attila Bazsó, ktorý vyhral všetky štyri zápasy a stratil iba 3 legy ☺. Na druhé miesto zasadol druhý z rodu Prnovcov – mladší Peťo, ktorému stačili dve výhry a lepšie skóre ako mal na treťom mieste Marek Kilian. Samozrejme, aj toto bol postup do pavúka. Posledný, kto mal šťastie a postúpil ďalej, bol Peťo Kacska, ktorému sa nedarilo tak ako by chcel, ale stačila aj jedna výhra, pretože poslednému Majovi Ujházimu chýbalo na Peťa zopár legov a aj keď jeden zápas vyhral, na postup nedosiahol. 


Skupina D: V poslednej skupine ukázal svoje umenie najlepším skupinovým výkonom Roman Romi Dobrócsi. Roman vyhral všetky zápasy a stratil iba 2 legy. Skvelá práca ☺. Z druhého miesta postúpil ďalej Jožko Šarkány. Vyhral dva zápasy a skóre +2 znamenalo dobrú pozíciu do ďalších bojov. Tretie miesto si vybojoval Radko van Kobra. Kobrička sa ukázal v dobrom svetle a dve výhry znamenali bezpečný postup do pavúka. Posledným postupujúcim sa stal junior Maxi Csimma, ktorému pomohol jeden plusový leg a pri jednej výhre dokázal vystaviť stopku Michalovi Miklošovi, ktorý ďalej nepostúpil. 

Osemfinále: Rovnako ako v skupinách, aj v tejto fáze sme pokračovali na tri víťazné legy. V prvom zápase sa stretli Rudko Gabriš a Peťo Prna st. Tu bol favorit jasný a ten to aj potvrdil. Rudko nedovolil súperovi ani jeden leg a po výhre 3:0 postúpil ďalej. V druhom zápase sa stretli Jožko Šarkány a Marek Kilian. Zápas bol vyrovnaný a rozhodovali double, aj keď výsledok hovoril jasne. Jožko porazil Mareka 3:0 a aj on postúpil ďalej. Tretí zápas Peťo Prna ml. a Igor Kubinyi. Igor legenda bol na priemere o 10 bodov lepší ako Peťo a zaslúžene postúpil po výhre 3:0. Štvrtý zápas nám ponúkol duel juniora Maxiho Csimmu a Tomiho Somogyiho. Maxi sa snažil a trochu sťažil Tomimu cestu za postupom, ale na viac ako jeden leg to nestačilo a Tomi postúpil ďalej po výhre 3:1. V piatom zápase sa zrodilo prekvapenie. Dovtedy nezdolaný Attila Bazsó nastúpil proti Rasťovi Antošovi a zápas mu vôbec nevyšiel. Rasťo túto príležitosť využil a uštedril súperovi prehru 3:1 a stopku. Šiesty zápas v last 16 bol najväčší nervák. Stretli sa v ňom Luky Bachratý a Radko van Kobra. Do zápasu začínal Kobra a zápas aj ukončil Kobra ☺. 5 legov prinieslo drámu najmä na zatváraní v poslednom legu, keď nechcel nikto vyhrať, ale korbička to urval a vyhral 3:2. Predposledný zápas obstarali Kubo Daniš a Zoltán Szendrődi. Tu sme mali favorita na strane Jakuba a ten to vybavil rýchlo v troch legoch. Kubo vyhral 3:0 a postúpil do 1/4 finále. V poslednom zápase tejto fázy sme videli aj najvyšší priemer (takmer 63), ktorý zahral Roman Romi Dobrocsi proti Peťovi Kacskovi. Roman nedal žiadnu šancu súperovi a po výhre 3:1 sme spoznali kompletnú 8-ku hráčov do 1/4 finále. 


Štvrťinále: V prvom zápase na seba narazili Rudko Gabriš a Jožko Šarkány. V zápase, kde double nefungovali sa chalani trápili, ale predsa sa podarilo zatvoriť. Jožko mal viac šťastia a pevnejšie nervy čo mu vynieslo výhru 3:1 a postup do semifinále. Druhý zápas Igor Kubinyi a Tomi Somogyi priniesla drámu na 5 legov. Vedenia sa ujal Tomi, aby Igor dokázal otočiť, ale... Tomi sa ale nevzdal a vyrovnal. V poslednom legu pri podaní Igora dokázal zatvoriť a rozhodnúť o svojom postupe po výsledku 2:3. Tomi tak postúpil ďalej. Tretí zápas Rasťo Antoš vs. RvK (Radko van Kobra). Opäť vyrovnaný duel, kde sa rozhodovalo na zatváraní a užili sme si štyri legy. Rasťo dokázal vyhrať 3:1 a vystavil stopku Kobrovi. Posledný zápas priniesol najvyššiu kvalitu zo zápasov v tejto fáze, ale rovnako to bolo trápenie na doubloch. Kubo Daniš vs. Roman Dobrócsi. V zápase bol presnejší na zatváraní Jakub, ktorý zavrel trikrát a po výsledku 3:1 postúpil aj on do semifinále. 


Semifinále: Prvé semifinále odohrali medzi sebou Jožko Šarkány a Tomi Somogyi. Tomi začínal do zápasu, ale Jožko dokázal doublom 5 ukradnúť podanie súpera – 1:0. Hneď v ďalšom legu si Jozef pripravil D20, ktorý aj dokázal zatvoriť a bolo 2:0. Tomi sa snažil dostať do zápasu, zahodil strašne veľa šancí na doubloch a tak prišiel trest, keď Jožko zatvoril a ukončil zápas – 3:0. Prvého finalistu sme spoznali, išli sme na druhý semifinálový zápas. V tom sa stretli Rasťo Antoš a Kubo Daniš. Favorit bol na strane Jakuba, ale... Do zápasu začínal Rasťo a ujal sa vedenia 1:0. Jakub ale pri svojom podaní vyrovnal – 1:1. Situácia sa opäť opakovala a chalani si svoje podania udržali ďalšie dva legy – 2:2. Prišiel rozhodujúci leg a výhodu troch šípiek mal Rasťo. Jakub mal lepší vstup do legu a pripravil si slušné číslo, ktoré si ale nedokázal lepšie zohrať a súper to dokázal využiť. Rasťo trafil na prvú D20 a bolo po zápase – 3:2.


Finále: Do finále sa nám dostala dvojica Jožko Šarkány a Rasťo Antoš. Pre niekoho možno prekvapujúca dvojica, ale chalani si finále vybojovali zaslúžene. Finále nám prinieslo drámu na 7 legov – tak ako sa na finále patrí. Do zápasu začínal Jožko, ale hneď stratil svoje podanie a Rasťo pridal na svoju stranu aj druhý leg a rýchlo bolo 0:2. Ale Jožko zapol vyššie obrátky a tri legy na jeho strane znamenali otočku na 3:2. Rasťo ale nespanikáril a dokázal vyrovnať na 3:3. Tak ako aj na TOPke si chalani vybojovali finálový leg a zaverečný leg mal vo svojich rukách Jožko. Podanie mal na svojej strane a dva vysoké náhody znamenali slušný bodový nádskok. Tento nádskok aj bol rozhodujúci, lebo Jožko si pripravil číslo 35 a aj ho zatvoril čo znamenalo jeho výhru 4:3 a stal sa víťazom turnaja Lucky Looser ☺. 
PS: V boji o tretie miesto nastúpili proti sebe Tomi Somogyi a Kubo Daniš. Chalani hrali na tri víťazné a rozhodovali závery legov, v ktorých uspel Kubo a mohol sa po výhre 3:1 tešiť z tretieho miesta. 

Na záver chceme pogratulovať Filipovi Apolenovi za triumf na TOPke ☺. Rovnako porazený finalista ukázal krásnu hru a finále bolo naozaj ozdobou na záver sezóny ☺. Takisto Jožko Šarkány – gratulujeme k víťazstvu ☺. Všetkým hráčom, ktorí sa prišli s nami na záver sezóny rozlúčiť – ĎAKUJEME za účasť a tešíme sa na Vás v ďalšej sezóne, ktorá odštartuje onedlho. Dovtedy nás ale čakajú Majstrovstvá Slovenska a všetkým držíme palce ☺. Bavte sa šípkami a čawte!
Vytvorte si webové stránky zdarma!