7.sezóna - 15.kolo + štatistiky sezóny

15.12.2022

Ani sme sa nenazdali a máme tu záver siedmej sezóny. Našťastie nič nezabránilo plynulému priebehu a každú stredu sme si odohrali jedno ligové kolo. Úspešne sme tak zavŕšili ligové zápolenia odohraté v roku 2022 a ďalšiu sezónu odštartujeme vo februári 2023 (medzitým si dáme nejaké šípkové chuťovky 😀). Ale ešte predtým nás čaká sobotu 17.decembra úplný záver sezóny, na ktorých nás čakajú turnaje TOP 8 najlepších hráčov ligovej tabuľky a turnaj Lucky Looser. Posledné kolo sme odohrali tradične stredu a na toto zápolenie si našlo cestu 32 hráčov. Ideálne na rozlosovanie, pretože na ôsmych terčoch si v každej skupine zmerali sily zhodne štyria hráči. Prvé a druhé miesto celkového poradia už poznalo svojho majiteľa, ale bola tu ešte šanca na zmenu - na treťom mieste. Takisto sme ešte nepoznali kompletnú TOP 8, takže bolo stále o čo hrať. Hráči spoznali svojich súperov v skupinách a pustili sa do bojov. Tradične,postupovali najlepší dvaja z každej skupiny.

Skupina A: V prvej skupine večera úradoval Mário Ujházi, ktorý zvládol skupinu ľavou zadnou a nedal súperom žiadnu šancu. Vyhral všetky tri zápasy so skóre 6:1 💪. O druhé postupové miesto si to rozdali zvyšní traja hráči, ktorý vyhrali jeden zápas. Víťazne z tejto trojice vyšiel Richard Bergendi, ktorý mal najlepšie skóre a postúpil do ďalšej fázy. Smolu mali žiaľ tretí Roman tato Herenčár, ktorému chýbal jeden leg a aj posledný Martin Vicena. Obaja ale aspoň zdramatizovali skupinu.

Skupina B: V druhej skupine sa stretli traja skvelí hráči a tak bolo jasné, že jeden z nich nepostúpi. Víťazom skupiny sa stal Attila Bazsó, ktorý zdolal všetkých svojich súperov a pustil im iba jeden leg 👏. Pripísal si aj zavretie do 18 šípky. Druhé miesto a rovnako postup vybojoval Filip Apolen, ktorý vyhral dva zápasy a zaručil si miestenku v TOP 8. Čierny Peter zostal v rukách Jakuba Daniša, ktorému jedna výhra nestačila na postup. Posledný skončil Jozef Šarkány, ktorý vybojoval aspoň leg.

 
Skupina C: Tretia skupina sa nakoniec nedohrala kompletná. Po dvoch zápasoch to vzdal Gabo Kubovič, ktorý mal zdravotné problémy a odišiel. Zo zvyšnej trojice hráčov najlepšie uspel Laco Hájos,  ktorý postúpil z prvého miesta vďaka najlepšiemu skóre. Druhé miesto a postup do najlepšej šestnástky vybojoval aj Roman Dobrócsi, ktorý nedovolil postúpiť tretiemu z partie Jozefovi Jurčovi. Posledný Gabo Kubovič mal všetky výsledky anulované.

 
Skupina D: Štvrtá skupina bola aj skupinou Šujdákovcov 😀. Peťo starší aj Peťo mladší si to spolu rozdali v skupine. Z tejto gruppy ale postúpili iní... Postup z prvého miesta zaknihoval Zsolt Csimma, ktorý vyhral všetky tri zápasy (zhodne 2:1 + pridal zatvorenie 100 + do 18. šípky) 👏. Zsoltiho doplnil z druhého miesta Ján Šedivý, ktorý vyhral dve stretnutia a taktiež postúpil. Tretí Peťko Šujdák s jednou výhrou neuspel, ale bojoval statočne. Posledný Peťo Šujdák st. nevyhral ani jeden zápas, ale získal aspoň leg.

 
Skupina E: V piatej skupine trojica hráčov vyhrala dva zápasy. Zvykli sme si, že skupiny v ktorých hrá Simon Szedlár sú vo väčšine prípadov jeho korisťou a potvrdil to aj teraz. Najlepšie skóre mu zabezpečilo postup z najvyššej priečky (pridal aj zatvorenie do 18 šípky). Do TOP 16 postúpil aj Peťo Kacska, ktorý si spravil chuť po nepodarenom minulom kole. Zahral pekné šípky čo mu vyniesli druhé miesto v tabuľke. Smolu mal tretí Braňo Pospiš, ktorý aj napriek dvom výhram nepostúpil. Posledný v skupine skončil Kobra Radko Janica s jedným legom.

 
Skupina F: Táto skupina sa stala jasnou záležitosťou Mareka Galbavého, ktorý zdolal všetkých svojich súperov a k plnému počtu bodov pridal aj jednu 180 + zatvorenie do 18 šípky 💪. Ženskú účasť v najlepšej 16-tke zabezpečila Majka Kormančíková, ktorá zahrala veľmi pekné šípky. Vyhrala dva zápasy, ktoré ju posunuli na druhé miesto v skupine F. Opäť si prišiel zahrať aj Laso Peťo Lackovič, ktorý vyhral jeden zápas a ukázal nám ako sa zatvára Bullom 🎯. Nebolo to na postup, ale potešilo 😀. Posledný Janko Hruška v tomto kole nebodoval.


Skupina G: Predposledná skupina sa stala korisťou juniora Peťa Mészárosa, ktorý nedal šancu svojím súperom. Vyhral všetky zápasy a stratil iba jeden leg 👏. Pekná hra vyniesla postup z druhého miesta Tomimu Somogyimu, ktorý vyhral dva zápasy a spolu s Peťom postúpil ďalej. Tretie miesto bez šance hrať ďalej obsadil Erik Mikloš, ktorý zdolal jedného súpera a posledný Adam Pál sa prišiel zabaviť a ukázal nám aký je aj on Bullyboy, keď zavrel
stredom 🎯.

 
Skupina H: Poslednú skupinu jasne ovládol líder tabuľky Marek Purgy, ktorý vyhral všetko. Čistou jazdou (skóre 6:0) si zabezpečil postup a ukázal nám ako hrá staronový majster ligy 💪. V dobrých výkonoch pokračuje aj Juraj Porubský, ktorý postúpil aj toto kolo. Ku dvom výhram pridal aj jednu 180. V tejto partii sa neušiel postup druhej ženskej zástupkyni, keď Erika Šujdáková skončila s jednou výhrou na treťom mieste. Posledný v poslednej skupine Igor Kubinyi nemal svoj deň a nezískal ani jeden leg. Skupiny sme odohrali dosť rýchlo a pustili sme sa do ďalšej fázy, kde si to rozdalo najlepších 16 hráčov.

 
1/8 finále... prvý zápas v pavúku odohrali proti sebe Mário Ujházi a Tomi Somogyi. Mário nedokázal nadviazať na skvelú skupinu, ktorú vyhral a v najlepšej 16-tke svojmu súperovi podľahol. Štvorlegovú bitku vyhral Tomi 3:1 a postúpil do ďalšieho kola. Juraj Porubský vs. Attila Bazsó bola ďalšia dvojica, ktorá zohrala vyrovnanú partiu na päť legov. V rozhodujúcom piatom legu ukázal pevnejšie nervy na zatváraní Attila a po výhre 3:2 postúpil ďalej. Juraj si pripísal aj jednu 180 v zápase. Tretí zápas ponúkol rovnako ako zápas predtým vyrovnanú bitku hranú na päť legov. Laco Hájos sa postavil proti Peťovi Kacskovi. Laco sa rýchlo ujal dvojlegového vedenia,ale Peťo ešte dokázal zápas zdramatizovať. V poslednom legu sa šťastena priklonila na stranu Laca, ktorý zatvoril číslo 74 - doublom 20 a po výhre 3:2 postúpil do štvrťfinále. Marek Galbavý vs. Zsolt Csimma bol ďalším zápasom v poradí. Tento zápas netrval dlho a Marek si so súperom poradil hladko 3:0. Potvrdil tak veľmi dobrú formu a postúpil do ďalších bojov. Piaty zápas priniesol prekvapenie. Druhý v tabuľke Simon Szedlár nedokázal nájsť recept na dobre hrajúceho Romana Dobrócsiho, ktorému podľahol 1:3. Roman si pripísal postup a čakal na súpera z ďalšieho zápasu, v ktorom jediná žena v pavúku Majka Kormančíková vyzvala na zápas Jána Šedivého. Favorit duelu bol jasný a svoju pozíciu potvrdil hladkým víťazstvom. Tri legy stačili Jánovi na jasnú výhru 3:0. Predposledný zápas bola opäť bitka na päť legov. Peťo Mészáros zachraňoval česť juniorov. Proti nemu sa postavil Richard Bergendi. Viac nervov v poslednom legu ukázal Peťo a po vydretom víťazstve 3:2 postúpil do najlepšej osmičky, kde na neho čakal víťaz z posledného zápasu - Marek Purgy vs. Filip Apolen. Marek tak ako skončil skupinu, pokračoval aj ďalej a ďalšou hladkou výhrou 3:0 pokračoval do ďalších bojov bez straty legu 👏.

 
1/4 finále... V prvom štvrťfinálovom zápase na seba narazili Tomi Somogyi a Attila Bazsó. Tomi v prvom kole pavúka vyradil Mária Ujháziho a trúfal si aj na silnejšieho súpera. Attila si vybojoval postup v piatich legoch. V tomto zápase sa ukázala väčšia kvalita na strane Attilu, ktorý svoje skúsenosti využil na výhru 3:1 a ďalší postup do semifinále. V druhom zápase Laco Hájos vyzval na zápas Mareka Galbavého. Laco v prvom kole odohral päťlegovú bitku, naproti nemu Marek súpera vybavil rýchlo v troch legoch. Aj tento zápas zvládol skúsenejší z dvojice. Laco povolil súperovi iba jeden leg a zvíťazil 3:1. Prvú semifinálovú dvojicu sme poznali, zostávali zvyšné dva zápasy. Tretí zápas spojil dvojicu Roman Dobrócsi vs. Ján Šedivý. Roman v prvom kole ukázal skvelé šípky a po vyradení jedného favorita, mal zálusk aj na ďalšieho skvelého hráča. Ján v prvom kole ukázal kvalitu a moc sa nenatrápil. Do zápasu lepšie vstúpil Ján a ujal sa vedenia 2:0. Roman kontroval a dokázal znížiť na 2:1. Štvrtý leg ale Ján zahral skúsene a 17-tou šípkou ho získal na svoju stranu a po výhre 3:1 sme spoznali ďalšieho semifinalistu. Posledný zápas mal takisto svojho favorita v podobe Mareka Purgyho, ktorý do tejto chvíle nestratil ani jeden leg. Proti nemu stál junior Peťo Mészáros, ktorému sa darilo skvele a chcel sa pokúsiť o prekvapenie. V tomto zápase ale k prekvapeniu nedošlo. Marek síce pustil perie, ale len v jednom legu a po výhre 3:1 vystavil Peťovi stopku. Peťo ako ťahúň juniorov na tomto kole obstál na výbornú 👏.

 
Semifinále... Na streame sa predstavili Attila Bazsó a Laco Hájoš. Obaja hráči počas večera predvádzali pekné šípky. Attila si po výhre v minulom kole túžil zopakovať svoju jazdu opäť a chcel si pripísať druhú výhru v rade. Proti nemu stál ale Laco, ktorý mal v tejto sezóne dva triumfy na konte. Veľmi pekný a vyrovnaný zápas lepšie odštartoval Attila, ktorý sa ujal vedenia 1:0. V druhom legu ale dokázal Laco vyrovnať krásnym zatvorením 132 👏. Do ďalšieho legu Laco začal bingom a leg ukoristil vo svoj prospech 15-tou šípkou. Attila opäť pridal a vyrovnal na 2:2 aby v rozhodujúcom legu premárnil šípku na výhru a Laco ho potrestal. Laco po výhre 3:2 postúpil do finále 💪. Druhé semifinále dalo dokopy dvojicu - Ján Šedivý a Marek Purgy. Obaja hrali počas celého večera skvele. Janko si robil zálusk na finále ale proti nemu stál silný súper. Marek už ako istý víťaz ligy išiel za svojím ďalším triumfom. Aj tento zápas nám ponúkol vyrovnaný priebeh a takisto o víťazovi rozhodol posledný leg. Za stavu 2:2 ukázal pevnejšie nervy Marek a po výhre 3:2 ho čakalo finále. Marek si pripísal v tomto zápase aj 2 x bingo.

 
Finále... Posledný zápas siedmej sezóny postavil proti sebe dvoch skvelých hráčov. Na jednej strane skúsený Laco Hájos, ktorý už mal na konte víťazstvá v siedmej sezóne a túžil zakončiť sezónu vo veľkom štýle. Proti nemu stál obhajca ligového prvenstva Marek Purgy, ktorý rovnako túžil zakončiť sezónu ako sa na majstra patrí. Zápas lepšie začal Marek, ktorý v prvom aj druhom legu nevyužil kopec šípiek na doubli a súper ho za to potrestal! Laco oba legy vyhral a ujal sa vedenia 2:0. Tretí leg bol presne naopak, s tým že Laco si ho skvele rozohral, Marek ho dobehol a opäť nedokázal zatvoriť. Laco aj tento leg nakoniec zavrel a viedol už 3:0. Marekovi sa podarilo konečne vo štvrtom legu zatvoriť a znížiť na 3:1. Ale v tom piatom opäť premárnil šípky na zníženie a Laco zápas ukončil. Po výhre 4:1 sa z ďalšieho triumfu tešil Ladislav Hájos a potvrdil skvelým výkonom zaslúženú účasť v TOP 8.
Gratulujeme mu k výhre 👏 a taktiež jeho súper Marek si zaslúži 👏 za predvedenú hru vo finále a obhajobu prvenstva z predchádzajúcej sezóny🏆

Na záver sa chceme poďakovať všetkým hráčom a aj hráčkam za návštevu počas celej sezóny. Sme veľmi radi za to, že sa Vám u nás páči a že si chodíte ku nám zahrať. Budeme radi ak Vaše kroky povedú opäť na ligu, ktorej ôsmu sezónu odštartujeme (asi) vo februári. Dovtedy nás ale čaká ešte ukončenie sezóny číslo 7 a turnaje TOP 8 a Lucky Looser. Takisto sa môžete tešiť na zábavné turnaje, ktorými si vyplníme pauzu medzi sezónami.Vidíme sa sobotu 😀


Konečné poradie 7. sezóny:

https://www.dcsala.sk/tabulky/


📊 Štatistiky 7. sezóny📊

7. sezóna - 76 hráčov
Plná účasť (6x) : Herenčár R. , Kacska P., Kubinyi I., Mészáros P., Šujdák P. , Ujházi M.

Bonusy
Celkom - 267x (19,07/kolo)
najviac bonusov - Szedlár S. 26x
- 180/171 - celkovo 107x (7,68/kolo) - Szedlár S. 10x
- zavretia 100+ - celkovo 54x (3,68/kolo) - Kubinyi I. 5x
- najvyššie zavretie - Bachratý L. - 156
- zavretia bullom - celkovo 24x (1,71/kolo) - Bazsó A., Galbavý M., Herenčár R. 2x
- najviac zavretí do 18. šípky (aj do 15.)
do 18. 72x (5,14/kolo) + do 15. 9x ( 0,64/kolo) Szedlár S. 13x (13+0), Purgy M. 13x (10+3)
- najvyšší finálový priemer - Bilka I. - 77,78

❗❗ Vyhodnotenie sezóny a turnaje Top8 a Lucky Looser budú 17.12.❗❗

 Skupiny Top8
Skupina A: Purgy M, Hájos L., Kubovič G., Daniš J.
Skupina B: Szedlár S., Galbavý M., Šedivý J., Apolen F.

Vytvorte si webové stránky zdarma!