Kolo plné prekvapení vyhral Igor

17.09.2021
Tohto týždňové šípkárenie, ktoré bolo v aktuálnej sezóne už deviate, navštívilo 28 hráčov. Cestu k nám si našli traja noví hráči Luigi Lojka, Peter Ruzsík a Andrej Vnučko. Dúfame, že sa vám u nás páčilo, a že sa ešte vidíme.

Hráči boli už tradične rozdelení do šiestich skupín. Počas skupinovej fázy dvaja hráči, ktorí sú väčšinou ašpiranti aspoň na semifinále uhrali také výsledky, ktoré by pred štartom od nich nikto nečakal. Marek Purgy s jednou výhrou ledva postúpil zo skupiny do baráže a Gabo Kubovič vôbec nepostúpil zo skupiny. Skupinu A vyhral Igor Bilka bez straty legu, pred šikovným juniorom Peťom Hološkom. Skupinu B tiež bez straty legu vyhral Andrej Daniš, pred svojim bratom Jakubom. Tretia skupina skončila víťazstvom Peťa Kacsku vďaka lepšiemu skóre zo zápasov. Druhé miesto obsadil Ján Hruška. Juro Bednárik prelomil kliatbu a po veľmi dlhej dobe vyhral svoju skupinu. Vo skvelej forme sa ukázal nováčik ligy Peter Ruzsík, s rovnakým počtom bodov obsadil druhé miesto v skupine. Marek Galbavý bol tretím hráčom, ktorý vyhral svoju skupinu bez straty legu. Druhé miesto v jeho skupine obsadil Marek Kilian. Skupinu F podobne ako aj minulý týždeň vyhral bez prehry Igor Kubinyi. Na druhom mieste skončil prekvapenie kola Filip Apolen. Najlepšiu šestnástku z dvoch barážových minihier doplnili Peter Lackovič, Lukáš Bachratý, Marek Purgy a Zsolt Csimma

Ďalšie prekvapenie kola sa konalo v osemfinále. Trápiaci sa Marek Purgy neprešiel cez Peťa Kacsku a s prehrou 2:3 nečakane končil v súťaži. Igor Bilka okorenil svoju výhru nad Zsoltom Csimmom s krásnym legom na 13 šípiek. Zaujímavosťou osemfinálových zápasov bolo, že okrem dvoch, všetky skončili s rovnakým výsledkom 3 ku 1. 

Igor Bilka aj vo štvrťfinále pokračoval vo skvelých výkonoch. Proti Jančimu Hruškovi vyhral 3:0 a dva legy zavrel do 18-ej šípky. Jurko Bednárik tiež chytil dobrú formu a po výhre nad Igorom Kubinyim po veľmi dlhom čase mohol hrať semifinále. Peťo Kacska s Marekom Galbavým odohrali maximálny počet legov a nakoniec do semifinále postúpil Peťo. Filip Apolen vyradil Andreja Daniša a prvýkrát sa objavil medzi najlepšími štyrmi hráčmi. Ale tu jeho cesta neskončila. Po päťlegovom zápase vyradil aj Peťa a premiérovo mohol hrať finálový zápas. Igor Bilka potvrdil svoju dobrú formu aj v semifinálovom zápase a po dobrom výkone vyradil aj Jura Bednárika, a po dvoch kolách mohol hrať znovu finále. 

Vo finále sa chalani trošku trápili na dabloch, preto konečné priemery sú trošku nižšie nie ako to ukázala predvedená hra. Filip v zápase ešte dokázal vyrovnať stav na 1:1, ale Igor mu viac legov nedovolil vyhrať a po výsledku 4:1 vyhral zápas. Gratulujeme Igorovi k víťazstvu a Filipovi za premiérovú účasť vo finále! 


Semifinále

Bilka (70,59) - Bednárik (44,89) 3:1

Kacska (50,45)- Apolen (48,06) 2:3


Finále

Bilka(56,89) - Apolen (50,08) 4:1


Skokan kola

Apolen F. 28. -> 16.


Prekvapenie/Momentka kola

-Igorove zavretie legu 13. šípkou

-účast Filipa vo finále

-skoré vypadnutie Mareka a Gaba


Po deviatom kole a šiestom po dlhej, ročnej prestávke sme nečakali také účasti a už vôbec nie, že každé kolo sa objavia dvaja-traja noví hráči. Sme vám za to nesmierne vďační, že toľkí k nám chodíte a zabávate sa šípkami. Nedá sa dostatočne poďakovať. Ak sa vám naozaj u nás páči a dobre sa cítite tak sa vidíme aj budúci týždeň v tradičnom čase.

Vytvorte si webové stránky zdarma!